Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Εγγραφή
    06-04-2007
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Γεια σας, οτι λεει ο τιτλος. Προκειται για ζευγαρι φιλων που πρεπει λογω δουλειας να αφηνουν δυο ωρες περιπου την ημερα το μωρο τους σε νταντα.
    Φυσικα θελουν ανα πασα στιγμη να ελεγχουν τι γινεται και πηραν συσκευουλα μεταδοσης ηχου του παιδικου δωματιου με ενα απλο τηλεφωνημα.
    Τι SIM καρτοκινητης πρεπει να προμηθευτουν, ποιας εταιριας ειναι το φτηνοτερο για τη δουλεια που το θελουν;...

    Ευχαριστω.

    ΥΓ: Αν το θεμα ειναι σε λαθος μερος παρακαλω να μετακινηθει.

  2. #2
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.310
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Εννοείς να δέχεται τις κλήσεις η συσκευή, όχι να τις κάνει. Σε αυτή την περίπτωση είναι το free2go, ελάχιστο κόστος 1 ευρώ το δίμηνο αν οι ανανεώσεις γίνονται ηλεκτρονικά, ανεπίσημα και πιο αραιά ακόμα. Αν εννοείς να τις κάνει, όλες οι εταιρείες έχουν πλέον ελάχιστη ανανέωση 8 ευρώ/δίμηνο, για ενσωμάτωση λίγων λεπτών ομιλίας μόνο που να φτάνει το 8ευρω έχω υπόψη μου τη frog (3,02 / μήνα για 60 ή 120 λεπτά), ίσως έχουν και οι άλλοι αντίστοιχα φτηνά πακέτα.
    hnesne

  3. #3
    Εγγραφή
    06-04-2007
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Ναι, δεχεται κλησεις και ακους τι συμβαινει στον χωρο. Αρα free2go; η αγορα της για πρωτη φορα ποσο περιπου κοστιζει;... εχω για χρονια συμβολαιο για σταθερο-κινητα-tv κλπ και δεν ξερω τιμες για καρτοκινητα.
    Ευχαριστω για την απαντηση !

  4. #4
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.310
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Δες εδώ για λεπτομέρειες.

    Σε ενδιαφέρουν τα εξής:
    1. Νέες αξίες ανανέωσης υπολοίπου:

    8€, 12€, 15€, 20€ και 30€ με φυσικές ή ηλεκτρονικές κάρτες ανανέωσης υπολοίπου από το δίκτυο συνεργατών NOVA, σε περίπτερα και μικρά σημεία πώλησης. Οποιαδήποτε ακέραια αξία από 8€ έως 50€, μέσω των καταστημάτων Nova
    Οποιαδήποτε ακέραια αξία από 1€ έως 15€, μέσω κάρτας (πιστωτικής, χρεωστικής ή προπληρωμένης) στο FREE2GO app/web
    Για νέα κάρτα στη δίνουν δωρεάν αλλά πληρώνεις υποχρεωτικά 8 ευρώ που μπαίνουν στην κάρτα και νομίζω υποχρεωτικά βάζουν ένα πακέτο, δες αν μπορείς να το αποφύγεις αλλά στην ουσία δεν σε πειράζει γιατί τα χρήματα δεν μπορείς να τα κάνεις κάτι άλλο.

    Πρώτη δουλειά αφού ενεργοποιηθεί, SMS ΟΧΙ στο 1264 για να μην ενεργοποιεί αυτόματα πακέτα με το που θα μπαίνουν χρήματα, αν και αφορά μόνο αν βάλεις το ακέραιο ποσό 8 ευρώ. Μετά, πληρώνεις 1 ευρώ το δίμηνο μέσω της εφαρμογής για τη διατήρηση.
    hnesne

  5. #5
    Εγγραφή
    06-04-2007
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Συγνωμη που αργησα να απαντησω, αρα ο φιλος δεν στελνει sms στο 1264, και δευτερον συμφωνα με τα γραφομενα στις οδηγιες για αυτο το μαραφετι, δεν πρεπει να ενεργοποιηθει το PIN της καρτας.

  6. #6
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.310
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Πρέπει να στείλει μία φορα sms με τη λέξη ΟΧΙ για να μη φορτώνονται αυτόματα πακέτα. Το pin το απενεργοποιεις για διευκόλυνση όταν βάζεις την κάρτα οπουδήποτε εκτός κινητού, συνήθης πρακτική.
    hnesne

  7. #7
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοείς να δέχεται τις κλήσεις η συσκευή, όχι να τις κάνει. Σε αυτή την περίπτωση είναι το free2go, ελάχιστο κόστος 1 ευρώ το δίμηνο αν οι ανανεώσεις γίνονται ηλεκτρονικά, ανεπίσημα και πιο αραιά ακόμα. Αν εννοείς να τις κάνει, όλες οι εταιρείες έχουν πλέον ελάχιστη ανανέωση 8 ευρώ/δίμηνο, για ενσωμάτωση λίγων λεπτών ομιλίας μόνο που να φτάνει το 8ευρω έχω υπόψη μου τη frog (3,02 / μήνα για 60 ή 120 λεπτά), ίσως έχουν και οι άλλοι αντίστοιχα φτηνά πακέτα.
    o σημαντικοτερος λογος που πηρα Frog ειναι γιατι εχει σημα cosmote γιατι ειναι ολα αχρηστα αν δεν εχει σημα εκει που εισαι και επιπλεον με cosmote δουλευει και το wifi call οποτε εχει σημα ακομα και στο υπόγειο

  8. #8
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.310
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Κι εγώ για τον ίδιο λόγο έφυγα από το παλιό συμβόλαιο της Wind που είχα χωρίς πάγιο, και το wifi calling ήρθε μετέπειτα και είναι και σε μένα σωτήριο, τι σχέση έχει όμως με την ερώτηση που έκανε ο άνθρωπος;
    hnesne

  9. #9
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ για τον ίδιο λόγο έφυγα από το παλιό συμβόλαιο της Wind που είχα χωρίς πάγιο, και το wifi calling ήρθε μετέπειτα και είναι και σε μένα σωτήριο, τι σχέση έχει όμως με την ερώτηση που έκανε ο άνθρωπος;
    οτι μπορει να κοιταει την φθηνοτερη επιλογη και τελικα να μην δουλευει γιατι μπορει να μην εχει σημα στο δωματιου του παιδιου (Νοωα free2go που προτάθηκε ... δε φημίζεστε για το σημα της ....)

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας