Εμφάνιση 1-11 από 11
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δελτίο Τύπου:
    Αθήνα, 10 Απριλίου 2023. Η NOVA, μέλος της United Group, του κορυφαίου παρόχου τηλεπικοινωνιών και media στη Νοτιοανατολική Ευρώπη, εμπλουτίζει ακόμη περισσότερο την πλατφόρμα EON με μοναδικές και πρωτοποριακές λειτουργίες και δίνει πρόσβαση στις πλέον δημοφιλείς εφαρμογές, με ένα μόνο κλικ.

    Μέσα από το περιβάλλον της ΕΟΝ οι συνδρομητές της Nova εξασφαλίζουν εύκολα και γρήγορα με το EON Smart Box*, πρόσβαση σε:

    • ERTFLIX: Η ψηφιακή πλατφόρμα της ΕΡΤ, με συναρπαστικές ελληνικές σειρές μυθοπλασίας, ξένες σειρές, αγαπημένες ταινίες, σύγχρονο ελληνικό κινηματογράφο, παιδικές εκπομπές, ντοκιμαντέρ, μουσικές συναυλίες, αφιερώματα, επιλεγμένα προγράμματα από το πολύτιμο αρχείο της και ακόμα περισσότερα…
    • YouTube: Η πρωτοποριακή πλατφόρμα στην οποία οι χρήστες μπορούν να απολαύσουν τα βίντεο και τη μουσική που αγαπούν, να ανεβάσουν πρωτότυπο περιεχόμενο και μοιραστούν όλα εκείνα που επιθυμούν με φίλους, συγγενείς και τον κόσμο του YouTube.
    • YouTube Kids: Η φιλική για τα παιδιά και οικογενειακή έκδοση του YouTube, με λειτουργίες γονικού ελέγχου και ηλικιακά φίλτρα.
    • Orbia: To απόλυτo nonviolent, «tap and relax» arcade game. Όλοι οι συνδρομητές θα μπορούν να παίζουν μόνο με το remote control, χωρίς gamepad, ενώ δεν απαιτείται η χρήση special permissions.


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  EON_Apps & Games.jpg 
Εμφανίσεις:  563 
Μέγεθος:  246,8 KB 
ID: 247568Παράλληλα, μέσα από το Play Store marketplace, οι συνδρομητές θα μπορούν να επιλέξουν ανάμεσα από εκατομμύρια εφαρμογές, παιχνίδια, μουσική, ταινίες, σειρές, βιβλία, περιοδικά και το σύνολο του Android περιοχομένου.

    H EON, η πιο δημοφιλής πλατφόρμα στη Νοτιανατολική Ευρώπη, είναι μία ολοκληρωμένη λύση που συνδυάζει πληρότητα περιεχομένου, premium ποιότητα και απλότητα στην χρήση
    . Με μια εκτεταμένη σειρά λειτουργιών που διευκολύνουν την εμπειρία του χρήστη, η ΕΟΝ προσφέρει πλήρη οδηγό προγράμματος, μηχανή προσωποποιημένων προτάσεων περιεχομένου, βραβευμένο τηλεκοντρόλ, δημιουργία προφίλ, φωνητική υποστήριξη και On Demand κατάλογο με δυνατότητα έξυπνης αναζήτησης. Παράλληλα, κάθε συνδρομητής της ΕΟΝ μέσω του Catch up εφτά ημερών μπορεί να παρακολουθήσει τηλεοπτικά προγράμματα έως και εφτά ημέρες μετά τη μετάδοσή τους, να ξεκινήσει από την αρχή ή να γυρίσει προς τα πίσω ένα πρόγραμμα στην τηλεόρασή του, να διακόψει και να συνεχίσει την παρακολούθηση ενός προγράμματος αργότερα. Επιπλέον, με το EON kids, τα παιδιά έχουν τον δικό τους ασφαλή χώρο διασκέδασης.

    *δεν διατίθεται η λειτουργία σε Smart TV App ή σε φορητές συσκευές/ PCs/ MAC

  2. #2
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Καλύτερα να κοίταζαν να πιστοποιήσουν το shitbox τους ώστε να δουλεύει με netflix, παρά να μπαίνουμε μέσω του δύσχρηστου eon στο youtube που ούτως ή αλλως έχει διαθέσιμη λειτουργικότατη app από το αρχικό menu.

  3. #3
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Τις ίδιες εφαρμογές ανοίγει. Είναι απλά συντομεύσεις

  4. #4
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-300/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αδιάφορη η ανακοίνωση.

  5. #5
    Εγγραφή
    19-10-2004
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.031
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz 5530
    Καλύτερα να κοιάξουν να ανοίξουν το wifi που το έχουν κλειστό

  6. #6
    Εγγραφή
    04-08-2020
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    150
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    45000/9500
    ISP
    Wind
    Router
    Zyxel
    SNR / Attn
    6(dB) / 11.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apostol70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλύτερα να κοιάξουν να ανοίξουν το wifi που το έχουν κλειστό
    Δεν ειναι κλειστό εγω με wifi είμαι μέσα κανονικά

  7. #7
    Εγγραφή
    19-10-2004
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.031
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz 5530
    Στο δικό μου βλέπει το wifi αλλά δεν συνδέεται. Και από την τεχνική υποστήριξη μου είπαν ότι μόνο με την ethernet συνδέεται

  8. #8
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-300/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apostol70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο δικό μου βλέπει το wifi αλλά δεν συνδέεται. Και από την τεχνική υποστήριξη μου είπαν ότι μόνο με την ethernet συνδέεται
    Τα πρώτα boxακια το είχαν αυτο το θέμα.

  9. #9
    Εγγραφή
    04-08-2020
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    150
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    45000/9500
    ISP
    Wind
    Router
    Zyxel
    SNR / Attn
    6(dB) / 11.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apostol70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο δικό μου βλέπει το wifi αλλά δεν συνδέεται. Και από την τεχνική υποστήριξη μου είπαν ότι μόνο με την ethernet συνδέεται
    Δε ξερω εμενα απο την πρωτη μερα παιζει κανονικα . Απλα καμια φορα οταν βλεπω ταινια on demand με πεταει και γράφει οτι δεν υπαρχει ιντερνετ ενω η ζωντανή τηλεόραση παιζει κανονικα? Δε ξερω αν σχετίζεται με το οτι ειμαι μεσω wifi, εχει κανενας σας παρομοιο προβλημα?

  10. #10
    Εγγραφή
    25-08-2022
    Μηνύματα
    168
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    26991/2696
    ISP
    COSMOTE
    Router
    SpeedPort Smart
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Aggelos_VDSL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε ξερω εμενα απο την πρωτη μερα παιζει κανονικα . Απλα καμια φορα οταν βλεπω ταινια on demand με πεταει και γράφει οτι δεν υπαρχει ιντερνετ ενω η ζωντανή τηλεόραση παιζει κανονικα? Δε ξερω αν σχετίζεται με το οτι ειμαι μεσω wifi, εχει κανενας σας παρομοιο προβλημα?
    Πιθανότατα σχετίζεται, καθώς είχα τύχει και εγώ ελλαττωματικού box, σχετικά με την ασύρματη σύνδεση, μέσω του wifi και ενώ έκανα την μπάρα ενεργοποίησης του wifi, από το settings, προς τα δεξιά, απενεργοποιούνταν ξανά, απευθείας, μόνη της και δεν μπορούσα καθόλου, να συνδεθώ ασύρματα στο ίντερνετ με αυτό.. Βέβαια, ήταν σε box wind vision και μετά από 4-5 τηλέφωνα, στο 13700 και αφού μου "έσπασαν" τα νεύρα, με καθοδήγηση, πείστηκαν ότι είναι ελαττωματικό και μου έστειλαν, δωρεάν νέο box και το χρησιμοποιώ, μέχρι σήμερα, με την εφαρμογή της COSMOTE TV και το ελλαττωματικό σε άλλη τηλεόραση, δίπλα στο ρούτερ με καλώδιο Ethernet, αφού η τότε εν λόγω υπηρεσία ήταν "μαύρα χάλια" και έκανα σύνδεση ΟΤΤ, με την παραπάνω. Βγήκα λίγο offtopic, το ξέρω, αλλά η ουσία είναι, ότι και η δική σου περίπτωση, δείχνει πρόβλημα στις εσωτερικές, ασύρματες κεραίες του box, καθώς και σε εμένα πριν χαλάσουν τελείως, έκανε τέτοιου είδους, ασύρματες διακοπές, η σύνδεση με το διαδίκτυο

    Υ.Γ. Συμβουλή: Πες τους ότι χάλασε τελείως, μήπως και σου στείλουν νέο και το παλιό, θα σου πουν αναλόγως, τι να το κάνεις (παλαιότερα, δεν ζητούσαν, γενικά, εξοπλισμούς πίσω, δεν ξέρω τώρα, με τη συγχώνευση τι ισχύει, γιατί δεν χρειάστηκα έκτοτε, κάποια αλλαγή εξοπλισμού, όπως ρούτερ, σε μια εναπομείναντα, οικογενειακή γραμμή Nova -πρώην wind-)

  11. #11
    Εγγραφή
    22-09-2021
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Λογικα θα εχουν πλανο... 2023 Ertflix, 2033 Netflix, 2093 dolby digital.... Πραγματικα απορω, αυτες τις ανακοινωσεις τις συζητανε και τις εγκρινουν πριν τις βγαλουν;

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας