Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-26 από 26
  1. #16
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.401
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η εφαρμογή της nexttech υπάρχει χρόνια. Είναι ασφαλής. Και υπολογίζει με ακρίβεια

    - - - Updated - - -


    Θα το βρεις υπάρχει
    Μπορείς να μου γράψεις πώς θα το βρω;

  2. #17
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.637
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να μου γράψεις πώς θα το βρω;
    https://www.nextech.gr/etax.aspx
    Τη δωρεάν έκδοση
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  3. #18
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.401
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.nextech.gr/etax.aspx
    Τη δωρεάν έκδοση
    Αυτό έχω κατεβάσει και εγώ, το έγραψα στα αρχικά μηνύματα. Το σχόλιό μου ήταν στην απάντησή σου στο σχόλιό μου:
    "Σε μένα έβγαλε αρκετά μεγαλύτερο φόρο. Υποθέτω ότι είναι λόγω του ότι δεν είδα κάπου να μπορείς να ορίσεις τα έξοδα που μειώνουν το φορολογητέο εισόδημα/φόρο με μεγαλύτερο συντελεστή από τον κανονικό (πχ γιατρούς, συνεργεία κ.ά.)"
    που έγραψες "Θα το βρεις υπάρχει". Υπάρχει στο συγκεκριμένο πρόγραμμα αυτή η δυνατότητα; Γιατί εγώ δεν το βρήκα.

  4. #19
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.637
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό έχω κατεβάσει και εγώ, το έγραψα στα αρχικά μηνύματα. Το σχόλιό μου ήταν στην απάντησή σου στο σχόλιό μου:
    "Σε μένα έβγαλε αρκετά μεγαλύτερο φόρο. Υποθέτω ότι είναι λόγω του ότι δεν είδα κάπου να μπορείς να ορίσεις τα έξοδα που μειώνουν το φορολογητέο εισόδημα/φόρο με μεγαλύτερο συντελεστή από τον κανονικό (πχ γιατρούς, συνεργεία κ.ά.)"
    που έγραψες "Θα το βρεις υπάρχει". Υπάρχει στο συγκεκριμένο πρόγραμμα αυτή η δυνατότητα; Γιατί εγώ δεν το βρήκα.
    Προχώρα τις σελίδες μία μία και ψάχνε τον κωδικό 049.
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  5. #20
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.401
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προχώρα τις σελίδες μία μία και ψάχνε τον κωδικό 049.
    Τον κωδικό 049 τον έχει. Και εκεί γράφεις το σύνολο των αγορών. Αυτό που δεν έχει, είναι ο διαχωρισμός των εξόδων αυτών ανάλογα την κατηγορία (πχ γιατρούς, συνεργεία, κλπ), όπου κάθε κατηγορία έχει άλλη ελάφρυνση στο φόρο που θα πληρώσεις.

  6. #21
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.637
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον κωδικό 049 τον έχει. Και εκεί γράφεις το σύνολο των αγορών. Αυτό που δεν έχει, είναι ο διαχωρισμός των εξόδων αυτών ανάλογα την κατηγορία (πχ γιατρούς, συνεργεία, κλπ), όπου κάθε κατηγορία έχει άλλη ελάφρυνση στο φόρο που θα πληρώσεις.
    Από περυσι δεν ισχύει ο διαχωρισμός για ιατρικά σίγουρα. Ολα μαζί πανε
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  7. #22
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.401
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από περυσι δεν ισχύει ο διαχωρισμός για ιατρικά σίγουρα. Ολα μαζί πανε
    Πήγαινε στο online Ε1 (myΑΑΔΕ), και πάτησε πάνω στον κωδικό 049. Θα σου ανοίξει ένα νέο παράθυρο, και θα καταλάβεις για τι πράγμα γράφω!

  8. #23
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.637
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήγαινε στο online Ε1 (myΑΑΔΕ), και πάτησε πάνω στον κωδικό 049. Θα σου ανοίξει ένα νέο παράθυρο, και θα καταλάβεις για τι πράγμα γράφω!
    Τι σε προβληματίζει σε αυτό; Ολα τα βάζεις στο 049. Δεν υπάρχει διαχωρισμός. Καταργήθηκε από περυσι. Εγγυημένα στο λέω. Στο παραθυρο αυτό θα βαλεις αν εχεις ιατρικές αποδειξεις με καρτα.. Σιγά..μετά αυτοί θα υπολογίσουν. Δεν αλλάζει το ποσοστό. Πρεπει να πας στο 30%
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  9. #24
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.401
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι σε προβληματίζει σε αυτό; Ολα τα βάζεις στο 049. Δεν υπάρχει διαχωρισμός. Καταργήθηκε από περυσι. Εγγυημένα στο λέω. Στο παραθυρο αυτό θα βαλεις αν εχεις ιατρικές αποδειξεις με καρτα.. Σιγά..μετά αυτοί θα υπολογίσουν. Δεν αλλάζει το ποσοστό. Πρεπει να πας στο 30%
    Ανάλογα την επαγγελματική ομάδα κάθε απόδειξης, έχει διαφορετική επίπτωση στη μείωση φόρου/εισοδήματος. Αυτό δεν το λαμβάνει υπόψη η συγκεκριμένη εφαρμογή. Και πιστεύω ότι γι' αυτό έχει μεγάλη απόκλιση σε σχέση με το εκκαθαριστικό μου!

  10. #25
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Μόλις δοκίμασα και κάνοντας κλικ στο κουτάκι του 049 και 050 ανοίγει πινακάκι

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2023-05-18 112903.png 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  367,1 KB 
ID: 248544

    Λέει πως τις ιατρικές δαπάνες τις συμπληρώνεις επί 2, ενώ οι δαπάνες για υδραυλικούς και ηλεκτρολόγους κ.λπ. (περιπτώσεις δ και ε) αφαιρούνται μέχρι ενός ορίου από το εισόδημα. Μένει @yyy να μας πεις εσύ αν τα υπολογίζει σωστά. Αν βλέπεις διαφορετική εικόνα, να κατεβάσεις την τελευταία έκδοση.
    hnesne

  11. #26
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.401
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις δοκίμασα και κάνοντας κλικ στο κουτάκι του 049 και 050 ανοίγει πινακάκι

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2023-05-18 112903.png 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  367,1 KB 
ID: 248544

    Λέει πως τις ιατρικές δαπάνες τις συμπληρώνεις επί 2, ενώ οι δαπάνες για υδραυλικούς και ηλεκτρολόγους κ.λπ. (περιπτώσεις δ και ε) αφαιρούνται μέχρι ενός ορίου από το εισόδημα. Μένει @yyy να μας πεις εσύ αν τα υπολογίζει σωστά. Αν βλέπεις διαφορετική εικόνα, να κατεβάσεις την τελευταία έκδοση.
    Ακριβώς αυτό δεν έβγαζε η προηγούμενη έκδοση που είχα!! Έχω καταθέσει τη δήλωση, αλλά θα κατεβάσω τη νέα έκδοση και θα ενημερώσω εδώ, αν αυτή η έκδοση το βγάζει σωστά!

    Στην έκδοση που είχα δεν το είχε, αλλά στη νέα που εγκατέστησα, πράγματι υπάρχει. Σε αυτόν τον διαχωρισμό αναφερόμουν. Αλλά τώρα είδα ότι δεν έχω κρατήσει το πινακάκι αυτό όπως μου το έβγαλε συμπληρωμένο στο online E1!!! Και τώρα νομίζω ότι δεν μπορώ να το βρω κάπως...

    - - - Updated - - -

    Έκανα μια δοκιμή με τις δαπάνες ανά κατηγορία, όπως μου τις βγάζει η Τράπεζα Πειραιώς. Δεν είναι η ίδια εικόνα με αυτά που ήταν προσυμπληρωμένα, αλλά η νέα εκκαθάριση από το πρόγραμμα είναι αρκετά πιο κοντά στο εκκαθαριστικό μου. Λογικά, αυτό θα πρέπει να ευθύνεται για την αρχική απόκλιση της πρώτης εκκαθάρισης!

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας