Σελ. 3 από 18 ΠρώτηΠρώτη 12345813 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 256
  1. #31
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.928
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Το ξαναγράφω, όπως και παραπάνω, ότι δεν δίνει 200άρες VDSL η Nova, οπότε προφανώς δεν υπάρχουν και στο εργαλείο διαθεσιμότητάς της.

  2. #32
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Αχ είναι πολύ έξυπνοι. Έχουν περάσει όλες τις FTTH της Vodafone και τις άλλες τεχνολογίες και εταιρείες της έχουν αφήσει εκτός. Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο οθόνης (47).png 
Εμφανίσεις:  43 
Μέγεθος:  487,1 KB 
ID: 248419

    Η μισή Πάτρα φαίνεται με FTTH και η άλλη μισή χωρίς καν γραμμή.
    Θαυμάζετε αλλά δεν αγγίζετε

  3. #33
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KostakisK Εμφάνιση μηνυμάτων
    VDSL είναι
    Όταν πας στο χάρτη θα δεις ότι στα φίλτρα αναφέρει μόνο FTTB/H. Οπότε είναι λογικό να μη φαίνονται στοιχεία για τις VDSL (FTTC).

    Δεν ξέρω κιόλας αν έχει νόημα να επιχειρήσουν να προσθέσουν τις FTTC, μιας και ο χαλκός πλέον οδεύει προς το τέλος του.
    Ανυπόγραφος

  4. #34
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Οπότε αφορά μόνο FTTH. Και έχει καλυφθεί η μισή Πάτρα απο Vodafone? Μωρε μπράβο
    Θαυμάζετε αλλά δεν αγγίζετε

  5. #35
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.789
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Το χdsl συντομα θα παει να κανει παρεα στο μουσειο μαζι με το pstn. Μεσα στο 24 αναμενουμε να ξεκινησουν και εργα σκουπα που θα ξηλωσουν μαζικα το χαλκο σε περιοχές που καλύπτονται απο ftth.
    Κοστιζει πολυ, οποιος θελει ftth, αλλιως κινητο.

    Παντως την περασμενη εβδομαδα απο vodafone δεν ειχε τιποτε. Τωρα εχει.

  6. #36
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.242
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    στη Λάρισα πάντως εχει ελάχιστες καμπίνες FTTH ακομα και της cosmote. Μονο αυτες που είχαν περαστει τέλος του 2020 οταν και ξεκίνησε η cosmote να δινει FTTH στην πόλη.
    Wind δεν έχει ουτε μία παρ' ολο που ξεκίνησε απ' το 2018

  7. #37
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Στο Πολύγωνο, αναφέρει Πάροχος πρόσβασης: VODAFONE

    άρα δείχνει ΟΤΕ/Vodafone και αναμένουμε πότε θα ξυπνήσει η Wind?
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

  8. #38
    Το avatar του μέλους Τραχανοπλαγιάς
    Τραχανοπλαγιάς Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KostakisK Εμφάνιση μηνυμάτων
    VDSL είναι
    H Cosmote δίνει κανονικά 200Mbps ακόμα και από καμπίνες Nova... Και από όσο ξέρω και η Vodafone. Η μόνη που δεν δίνει είναι η Nova, γιατί μάλλον προτιμάει να δίνει τις καλές ταχύτητες στους ανταγωνιστές και όχι στους πελάτες της.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Andreaslar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο Πολύγωνο, αναφέρει Πάροχος πρόσβασης: VODAFONE

    άρα δείχνει ΟΤΕ/Vodafone και αναμένουμε πότε θα ξυπνήσει η Wind?
    Άστην αυτήν να κοιμάται... Όταν θα φύγουν όλοι οι πελάτες που έχει (θέμα χρόνου είναι με αυτά που κάνει) τότε μπορεί και να ξυπνήσει... Από τις 3 συνδέσεις Nova που είχε η πολυκατοικία μας πριν την συγχώνευση, οι δύο έχουν πάει ήδη στην Cosmote. Τυχαίο; Δεν νομίζω; Οσονούπω το ίδιο θα γίνει και με την τρίτη (την δικιά μου)

  9. #39
    Εγγραφή
    07-02-2009
    Περιοχή
    Σταμάτα
    Μηνύματα
    982
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    2* FTTH 1000/100 Cosmote
    ISP
    Cosmote
    Router
    2* Fritz 5530 Fiber-Asus
    SNR / Attn
    -15(dB) / -15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Core2Extreme Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει να έχει λαθάκια...
    βλέπω π.χ. κάλυψη (ενεργή ήδη) στην Ναιάδων στον Διόνυσο, ο πελάτης μου λέει πως του είπαν από ΟΤΕ ότι υποστηρίζουν μέχρι 200αρα VDSL2.
    Θα πάω από εκεί αύριο, θα κάνω έρευνα επί τόπου

    Στην Άνοιξη δείχνει σημεία και καλά ενεργά από 2021... πως; σε μέρος που μπήκε καμπίνα FTTH πριν 2 μήνες; ταξιδέψαμε πίσω στον χρόνο;
    Όπως είπα.
    Έχει κάμποσα λάθη.
    Δείχνει π.χ. σκαμμένη και ενεργή την Ναιάδων.
    Η Ναιάδων ΔΕΝ έχει σκαφτεί, αυλάκι γιοκ.
    Διαθεσιμότητα στον ΟΤΕ γιοκ (ο ΟΤΕ έχει αναλάβει την περιοχή).

    Υπάρχει διαθεσιμότητα στην δίπλα οδό (Οσίου Λουκά), και ο πελάτης μου θα πάρει... καλώδιο από βόλτα από τον κήπο του πίσω που έχει πρόσοψη την Οσίου Λουκά

  10. #40
    Εγγραφή
    21-02-2011
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    482
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Fritz!Box 5590 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι οπτική στο σπίτι (FTTH) ή VDSL (FTTC);
    VDSL (FTTC) αλλά από Wind πρίν γίνει η συγχώνευση.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Τραχανοπλαγιάς Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ περίμενα ότι με την συγχώνευση να έδινε και 200, και να γινόταν και καλύτερη σαν εταιρία. Δυστυχώς έγινε πολύ χειρότερη αφού στην ουσία έγινε συγχώνευση μόνο στα αρνητικά των δυο εταιριών. Και επειδή πλέον δεν υπάρχουν άλλες επιλογές, η Cosmote πλέον είναι μονόδρομος. Και εγώ περιμένω να περάσει το δίμηνο μέχρι να λήξει το συμβόλαιο και να πάω σε αυτήν έστω σε 200άρα, αφού εμείς FTTH δεν βλέπω να δούμε. Έχουν σκάψει σχεδόν σε όλους τους γύρω δρόμους εκτός από τον δικό μας (Είμαστε παράδρομος με λίγα κτίρια)
    Δεν ξέρω τι να πω για τις υπηρεσίες σταθερής, διότι έχω ότι είχα από Wind, και δεν έχει αλλάξει κάτι ως προς το χειρότερο ή καλύτερο.

    - - - Updated - - -


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Τραχανοπλαγιάς Εμφάνιση μηνυμάτων
    H Cosmote δίνει κανονικά 200Mbps ακόμα και από καμπίνες Nova... Και από όσο ξέρω και η Vodafone. Η μόνη που δεν δίνει είναι η Nova, γιατί μάλλον προτιμάει να δίνει τις καλές ταχύτητες στους ανταγωνιστές και όχι στους πελάτες της.
    Όντως; Τραγικό αν γίνεται κάτι τέτοιο. Cosmote πάντως βγάζει 200Mbps διαθεσιμότητα. Είμαι περίεργος αν έπερνα τηλέφωνο την Nova να δω τι θα μου πούνε αλλά βαριέμαι την αναμονή..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Prototype : 13-05-23 στις 16:46.
    •AMD Ryzen™ 9 5900X •ASUS ROG Crosshair VIII Dark Hero •ASUS ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti OC 11GB •G.Skill Trident Z RGB 32GB Kit (2x16GB) 4000MHz UDIMM DDR4 CL16
    •2x Samsung 980 PRO PCIe® 4.0 x4, NVMe® SSD 1TB •Corsair HXi Series™ HX1000i High-Performance ATX Power Supply 80 Plus® Platinum Certified •NZXT Kraken X73 RGB •Coolermaster MasterCase H500M

  11. #41
    Το avatar του μέλους Τραχανοπλαγιάς
    Τραχανοπλαγιάς Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Prototype Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όντως; Τραγικό αν γίνεται κάτι τέτοιο. Cosmote πάντως βγάζει 200Mbps διαθεσιμότητα. Είμαι περίεργος αν έπερνα τηλέφωνο την Nova να δω τι θα μου πούνε αλλά βαριέμαι την αναμονή..
    Για να σε βγάλω από τον "κόπο" και για μην ξαναγράφω τα ίδια, δες ΕΔΩ για την απάντηση που μου έδωσαν όταν τους είπα περίπου το ίδιο πράγμα.

  12. #42
    Εγγραφή
    21-02-2011
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    482
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Fritz!Box 5590 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Τραχανοπλαγιάς Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να σε βγάλω από τον "κόπο" και για μην ξαναγράφω τα ίδια, δες ΕΔΩ για την απάντηση που μου έδωσαν όταν τους είπα περίπου το ίδιο πράγμα.
    Πωωω Ultra tragik...Ας μην το μελετάω πολύ, θα μου κάνουν καμία υπoβάθμιση στο τέλος και θα τρέχω και δεν θα φτάνω για Cosmote...και τι δεν έκανα από εργασίες σπιτιού για να είναι κομπλέ τα 200 με χαλκό..
    •AMD Ryzen™ 9 5900X •ASUS ROG Crosshair VIII Dark Hero •ASUS ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti OC 11GB •G.Skill Trident Z RGB 32GB Kit (2x16GB) 4000MHz UDIMM DDR4 CL16
    •2x Samsung 980 PRO PCIe® 4.0 x4, NVMe® SSD 1TB •Corsair HXi Series™ HX1000i High-Performance ATX Power Supply 80 Plus® Platinum Certified •NZXT Kraken X73 RGB •Coolermaster MasterCase H500M

  13. #43
    Εγγραφή
    14-10-2008
    Μηνύματα
    185
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Παιδια για να ξέρετε... ο χαλκός ΚΑΤΑΡΓΕΊΤΑΙ. Όλοι παροχοι θα δείτε ότι δεν θα ενεργοποιούν.

    Μπορεί παλιά επί Wind να ενεργοποιουσαν, τώρα όμως αλλάξανε τα πράγματα.

    Τώρα αν απο καμπίνα Nova κάποιοι ενεργοποιούν 200αρες είναι δικό τους θέμα - πολιτική.

    Όπως σας είχα πει, μοιρασμένα ειναι τα πράγματα, συρυκνωνεται η αγορά. Δεν ιδρώνει το αυτάκι τους αν φύγει 1 2 10 πελάτες. Κάπου σε μια άλλη περιοχή θα μπουν άλλοι τόσοι. Νόμος της αγοράς. Αυτά κοιτάνε αυτοί και πόσο μάλλον η Nova που ενδιαφέρεται ειδικά στα Media (βλέπε Alpha Star)

    - - - Updated - - -

    Όμως γίνονται προσπάθειες απ όλους τους παροχους. Θυμάστε πως ήταν η κατάσταση πριν λίγα χρόνια;

    Και γίνονται προσπάθειες και από μας τους πελάτες. Πλέον φτιάχνουμε τις καλωδιώσεις μας. Επιλέγουμε βάση των αναγκών και όχι βάση ενός τηλεφώνου που έγινε από Χ τηλ. Κέντρο.

    Τώρα από τα 200 στα 300 η στα 500 ΜΗΝ νομίζετε ότι θα έχει καμία τραγική μεγάλη διαφορά. Μην ψάχνουμε και εμείς το τέλειο με 25€ 30€, αλλιώς ΑΝ έχουμε τόσο μεγάλο θέμα, ας πάμε σε μισθωμένα κυκλώματα.

  14. #44
    Εγγραφή
    01-11-2022
    Μηνύματα
    377
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΕΔΕΤ Δίοδος
    Πάρα πολύ ωραίο. Στην περιοχή μου ξέρω οτι δεν έχουν βάλει ακόμα αλλά σχετικά κοντά έσκαωε πρόσφατα η wind και έβαλε αναμονή. Δεν το βλέπω στο χάρτη. Φαίνεται οτι όπως λένε και άλλοι έχει μόνο οτε.

  15. #45
    Το avatar του μέλους Τραχανοπλαγιάς
    Τραχανοπλαγιάς Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pandisworld Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια για να ξέρετε... ο χαλκός ΚΑΤΑΡΓΕΊΤΑΙ.
    Με την Nova που έχουμε μπλέξει στα μέρη μας, πιο πιθανό είναι να μείνουμε χωρίς χαλκό και τηλέφωνο/Internet και να κάνουμε ότι κάνουμε μέσω κινητών τηλεφώνων, παρά να δούμε FTTH!!!

Σελ. 3 από 18 ΠρώτηΠρώτη 12345813 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας