Σελ. 4 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 23456914 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 256
  1. #46
    Εγγραφή
    10-07-2022
    Περιοχή
    Αμύνταιο
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H267A
    SNR / Attn
    (dB) / 6.1(dB)
    Πολύ καλό site, έκανα speedtest, τους έβρισα στα σχόλια, που με έχουν ακόμα με Adsl, έβγαλα το άκτι μου χαχα.

  2. #47
    Εγγραφή
    21-02-2011
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    466
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Fritz!Box 5590 Fiber
    Ισχύει, όταν άλλοι έχουν FTTH και προσπαθούν να βγάλουν μέχρι και το ONT του παρόχου, εμείς με κιάλια βλέπουμε την οπτική στο σπίτι να έρχεται..
    •AMD Ryzen™ 9 5900X •ASUS ROG Crosshair VIII Dark Hero •ASUS ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti OC 11GB •G.Skill Trident Z RGB 32GB Kit (2x16GB) 4000MHz UDIMM DDR4 CL16
    •2x Samsung 980 PRO PCIe® 4.0 x4, NVMe® SSD 1TB •Corsair HXi Series™ HX1000i High-Performance ATX Power Supply 80 Plus® Platinum Certified •NZXT Kraken X73 RGB •Coolermaster MasterCase H500M

  3. #48
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.980
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ενώ στο Παγκρατι που ξερω την βγαζει σωστα στην περιοχή γλυφάδα οχι γιατι πχ ξερω οτι Γουναρη εχουν φθάσει χαμηλά πολύ και δεν την εχει μέσα ενώ στον δορμου Ανθεων ξερω οτι στην απεναντι μερια εχουν περασει οπτικη γιατί το εχω δει και δεν την εχει μέσα

  4. #49
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Και σε εμας δεν μας δινει με καλυψη παρολο που εχουν σκαψει και περασει εδω και καποιους μηνες οπτικες (ο ΟΤΕ) αλλα διαπιστωνω πως ενω εχουν τελειωσει εδω και καιρο τα εργα ινων και οδοποιιας (α) σε καποια σημεια που ουγκανοι νεατερνταλ αυστραλοπιθηκοι βαλκανιοι ειχαν παρκαρκει πανω απο το κοψιμο του οδοστρωματος και το θαψιμο της οπτικης το συνεργειο βαρεθηκε να περιμενει και να παιζει κρυφτο και εχουν μεινει τρυπες στο δρομο χωρις ασφαλτοστρωση. Αυτο δεν ξερω τι μεσομακροπροθεσμες επιπτωσεις μπορει να εχει αν και η οπτικη δεν ειναι χαλκος να επηρεαζεται τοσο ευκολα απο νερα λχ και (β) δεν εχουν τοποθετηθει ακομα οι καμπινες αρα ισως για αυτο δεν δειχνει διαθεσιμοτητα, τα βαθρα για τις καμπινες εχουν καλουπωθει στα πεζοδρομια και εχουν οδευθει σε μεγαλα πορτοκαλο σωληνομπουρια τα μικροτερα των οπτικων αλλα μενει να πεσει τσιμεντο και μετα προφανως να ερθουν οι καμπινες, να τοποθετηθουν και να γινουν οι καλωδιωσεις.
    Κοινως εχει ψωμι ακομα.

    Παντως μπροστα απο καθε πολυκατοικια/οικημα, υπαρχει μια σταμπα σαν τετραγωνη στο οδοστρωμα που εικαζω οτι παρκαραν αναμονες καλωδιων για το εκαστοτε οικημα, τοσες οσες τα διαμερισματα (λχ αν μια πολυκατοικια εχει 15 διαμερισματα θεωρω οτι εχουν αφησει αναμονη εκει τουλαχιστον 15 αποληξεις (ισως και λιγο παραπανω για spare?).
    Τωρα αν ποτε γινει ολικη ασφαλτοστρωση οδων απο δημους και "χαθουν" αυτα τα εμφανη σημεια δεν ξερω θα πηγαινουν στο ψαχτο? Εχουν φτιαξει χαρτογραφηση που ειναι τι? Υπαρχει αλλος τροπος να βρουν τα σημεια εισοδου με μετρηση?

  5. #50
    Εγγραφή
    07-02-2009
    Περιοχή
    Σταμάτα
    Μηνύματα
    982
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    2* FTTH 1000/100 Cosmote
    ISP
    Cosmote
    Router
    2* Fritz 5530 Fiber-Asus
    SNR / Attn
    -15(dB) / -15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν έχουν μπει ίνες τότε εκεί Sebu, μόνο τα conduit.
    Οι ίνες θα εμφυσηθούν στην συνέχεια, αφότου μπουν και οι καμπίνες.

  6. #51
    Εγγραφή
    27-01-2008
    Μηνύματα
    98
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250000/46000
    ISP
    o2 Germany
    Router
    FritzBox 7583VDSL
    SNR / Attn
    13(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δυστυχώς δεν είναι ενημερωμένο σωστά. Έχει πολύ παλιά δεδομένα.

  7. #52
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το χdsl συντομα θα παει να κανει παρεα στο μουσειο μαζι με το pstn. Μεσα στο 24 αναμενουμε να ξεκινησουν και εργα σκουπα που θα ξηλωσουν μαζικα το χαλκο σε περιοχές που καλύπτονται απο ftth.
    Κοστιζει πολυ, οποιος θελει ftth, αλλιως κινητο.

    Παντως την περασμενη εβδομαδα απο vodafone δεν ειχε τιποτε. Τωρα εχει.
    Δυσκολο εως αδυνατο. Δεν μπορει να σε υποχρεωσει με το ζορι να πας FTTH. Μπορει να μην θες να φας τα μερεμετια του σπιτιου στο κεφαλι. Μπορει ο παροχος που εισαι τωρα να μην δινει FTTH στην περιοχη και να ειναι αρκετα ακριβοτερο να παρεις γραμμη μεσω αλλου παροχου.
    Αν πχ ειμαι Voda τωρα με 100αρα vdsl και δινω λχ 21-22 ευρω τα παντα ολα και εχω 24μηνη δεσμευση και το 2024 θα μενουν αλλοι 12 μηνες και η περιοχη εχει μονο ΟΤΕ FTTH, και ξηλωθει ο χαλκος και εγω πρεπει να παω με το ζορι να παρω οπτικη ΟΤΕ 1.000αρα με παροχη απο Voda (αφου εχω ακομα 12 μηνες συμβολαιο) και προφανως πολυ ακριβοτερη τιμη γιατι δεν θα μου δωσει κανεις 1.000αρα με 21 ευρω και εγω ΔΕΝ ΘΕΛΩ ή ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να δωσω παραπανω.

    Το θεωρω δυσκολ να ξηλωθει μαζικα σε συντομο χρονο ο χαλκος.
    Αποψη μου ειναι οτι θα γινει σταδιακο phase out δλδ οσοι ληγουν τα συμβολαια τους οι παροχοι θα τους σπρωχνουν τοτε σε FTTH αν φυσικα συμφερει τον πελατη οικονομικα και οποιον συμφερει και αλλαζει ο χαλκος του ως last mile θα βγαινει εκτος. Μεχρι να βγαινουν αρκετοι εκτος και να εχει νοημα να ξηλωθουν.
    Που και παλι το κοστος ειναι μεγαλο. Οι περισσοτερες γραμμες που εχω δει ειναι κατω απο πεζοδρομια, οχι δρομους και η ανακατασκευη πεζοδρομιου εχει μεγαλυτερο κοστος απο την ασφαλτο. Συν του οτι κατω απο τα πεζοδρομια περνανε και γραμμες νερου και υπαρχει μεγαλυτερος κινδυνος για ζημιες. Δεν ξερω αν το κοστος πωλησης του χαλκου ως scrap Και το κερδος απο αυτο καλυπτει το κοστος να ξηλωθει ο χαλκος και να ανακατασκευαστουν τα πεζοδρομια.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Core2Extreme Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχουν μπει ίνες τότε εκεί Sebu, μόνο τα conduit.
    Οι ίνες θα εμφυσηθούν στην συνέχεια, αφότου μπουν και οι καμπίνες.
    Οχι εχουν μπει ινες περασαν κανονικα τα μικροτερα μπουρια και τα "μαλλακια" δεν ξερω πως να τα πω καλωδιακα ινας πολυ μικρα δεκαδες εβγαιναν απο καθε μικροτερο μπουρι και ολα τα μικροτερα μαυρα μπουρια (που ειχα τις ινες μεσα σαν κλωστουλες) (τα μαυρα μπουρια ηταν σαν λαστιχα ποτισματος σε διαμετρο ισως λιγο μεγαλυτερα) χωθηκαν μεσα στο καναλι στο δρομο και απο πανω ασφαλτοστρωθηκε. Μετα στα σημεια του δρομου που μπηκαν καπακια, μπηκαν μεγαλυτερα πορτοκαλι μπουρια 10 εκατοστα διαμετρο περιπου στα οποια οδευτηκαν τα μαυρα μπουρια και απο εκει το πακετο πηγε στο πεζοδρομιο στα νεα καλουπωματα που θα μπουν οι καμπινες.
    Αντιλαμβανουμαι επομενως οτι αυτες οι κλωστουλες που εβγαιναν απο καθε μαυρο μπουρι ειναι οι μεμονωμενες οπτικες.

  8. #53
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.761
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυσκολο εως αδυνατο. Δεν μπορει να σε υποχρεωσει με το ζορι να πας FTTH. Μπορει να μην θες να φας τα μερεμετια του σπιτιου στο κεφαλι. Μπορει ο παροχος που εισαι τωρα να μην δινει FTTH στην περιοχη και να ειναι αρκετα ακριβοτερο να παρεις γραμμη μεσω αλλου παροχου.
    Αν πχ ειμαι Voda τωρα με 100αρα vdsl και δινω λχ 21-22 ευρω τα παντα ολα και εχω 24μηνη δεσμευση και το 2024 θα μενουν αλλοι 12 μηνες και η περιοχη εχει μονο ΟΤΕ FTTH, και ξηλωθει ο χαλκος και εγω πρεπει να παω με το ζορι να παρω οπτικη ΟΤΕ 1.000αρα με παροχη απο Voda (αφου εχω ακομα 12 μηνες συμβολαιο) και προφανως πολυ ακριβοτερη τιμη γιατι δεν θα μου δωσει κανεις 1.000αρα με 21 ευρω και εγω ΔΕΝ ΘΕΛΩ ή ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να δωσω παραπανω.
    Τσου. Δεν θα αλλαξει το συμβολαιο σου, εν πασει περιπτωσει θα αναβαθμιστει στην ελαχιστη ταχυτητα (πχ 50, οπως περιπου εγινε με τις adsl που πηγαν σε καμπινες και εγιναν vdsl 30ρες)
    Οτι πληρωνες θα πληρωνεις, στον παροχο που εισαι.
    Απο κει και περα, αν ΔΕΝ θες τα μερεμετια, απλα δεν θα εχεις τηλεφωνο, σαρεσει δεν σαρεσει. Δικαιωμα σου ειναι να μην θες τα μερεμετια, δικαιωμα των παροχων να επιβαλλουν τους ελαχιστους τεχνικους ορους για να συμβει αυτό. Με την ιδια ακριβως λογικη που μπορεις να απαιτεις pstn, σηματα καπνου, η ταχυδρομικα περιστερια. Xdsl θα παρεις, με voip. Αλλιως κινητο, ή τίποτε.
    Ακόμα και η υποχρέωση καθολικής υπηρεσίας υποχρεώνει να υπάρχει ΚΑΠΟΙΟΣ τρόπος, με τυπικό κόστος, όχι ομως και τον τεχνικό τρόπο.
    Ο λογος ειναι απλος. Το δικτυο χαλκου/xdsl κοστιζει. Οσο πιο γρηγορα κλεισει, ειναι λεφτά στο τραπέζι. ακόμα και αν χρηματοδοτηθουν τα μερεμέτια.

    Το θεωρω δυσκολο να ξηλωθει μαζικα σε συντομο χρονο ο χαλκος.
    Αποψη μου ειναι οτι θα γινει σταδιακο phase out δλδ οσοι ληγουν τα συμβολαια τους οι παροχοι θα τους σπρωχνουν τοτε σε FTTH αν φυσικα συμφερει τον πελατη οικονομικα και οποιον συμφερει και αλλαζει ο χαλκος του ως last mile θα βγαινει εκτος. Μεχρι να βγαινουν αρκετοι εκτος και να εχει νοημα να ξηλωθουν.
    Που και παλι το κοστος ειναι μεγαλο. Οι περισσοτερες γραμμες που εχω δει ειναι κατω απο πεζοδρομια, οχι δρομους και η ανακατασκευη πεζοδρομιου εχει μεγαλυτερο κοστος απο την ασφαλτο. Συν του οτι κατω απο τα πεζοδρομια περνανε και γραμμες νερου και υπαρχει μεγαλυτερος κινδυνος για ζημιες. Δεν ξερω αν το κοστος πωλησης του χαλκου ως scrap Και το κερδος απο αυτο καλυπτει το κοστος να ξηλωθει ο χαλκος και να ανακατασκευαστουν τα πεζοδρομια.
    Οταν λεμε ξηλωσουν, δεν εννοουμε να σκαψουν και να το βγαλουν. Απλα δεν θα δουλευει, εκει θα μεινει θαμενο μεχρι να σαπισει. Απλα η υποδομη που το υποστηριζει δεν θα υπαρχει.


    Οχι εχουν μπει ινες περασαν κανονικα τα μικροτερα μπουρια και τα "μαλλακια" δεν ξερω πως να τα πω καλωδιακα ινας πολυ μικρα δεκαδες εβγαιναν απο καθε μικροτερο μπουρι και ολα τα μικροτερα μαυρα μπουρια (που ειχα τις ινες μεσα σαν κλωστουλες) (τα μαυρα μπουρια ηταν σαν λαστιχα ποτισματος σε διαμετρο ισως λιγο μεγαλυτερα) χωθηκαν μεσα στο καναλι στο δρομο και απο πανω ασφαλτοστρωθηκε. Μετα στα σημεια του δρομου που μπηκαν καπακια, μπηκαν μεγαλυτερα πορτοκαλι μπουρια 10 εκατοστα διαμετρο περιπου στα οποια οδευτηκαν τα μαυρα μπουρια και απο εκει το πακετο πηγε στο πεζοδρομιο στα νεα καλουπωματα που θα μπουν οι καμπινες.
    Αντιλαμβανουμαι επομενως οτι αυτες οι κλωστουλες που εβγαιναν απο καθε μαυρο μπουρι ειναι οι μεμονωμενες οπτικες.
    Δεν ξερω τι ειδες, ομως το ftth δεν μπαίνει έτσι. Πρωτα ολοκληρώνονται τα σκαψιματα, μπαινουν οι καμπινες, και οι ινες μετά. Ο λογος ειναι οτι αμα κρεμονται κομμενες ινες, θελουν κόλλημα, και αυτό δεν ειναι μια ευκολη διαδικασια, ειδικότερα μεσα στο εδαφος.
    Υποψιν οτι σε καθε κτίριο χρειαζονται 2, αντε 4 ινες, οχι παραπάνω. (καθοτι μια ινα εξυπηρετει 32 συνδρομητες)

  9. #54
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.943
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυσκολο εως αδυνατο. Δεν μπορει να σε υποχρεωσει με το ζορι να πας FTTH. Μπορει να μην θες να φας τα μερεμετια του σπιτιου στο κεφαλι. Μπορει ο παροχος που εισαι τωρα να μην δινει FTTH στην περιοχη και να ειναι αρκετα ακριβοτερο να παρεις γραμμη μεσω αλλου παροχου.
    Αν πχ ειμαι Voda τωρα με 100αρα vdsl και δινω λχ 21-22 ευρω τα παντα ολα και εχω 24μηνη δεσμευση και το 2024 θα μενουν αλλοι 12 μηνες και η περιοχη εχει μονο ΟΤΕ FTTH, και ξηλωθει ο χαλκος και εγω πρεπει να παω με το ζορι να παρω οπτικη ΟΤΕ 1.000αρα με παροχη απο Voda (αφου εχω ακομα 12 μηνες συμβολαιο) και προφανως πολυ ακριβοτερη τιμη γιατι δεν θα μου δωσει κανεις 1.000αρα με 21 ευρω και εγω ΔΕΝ ΘΕΛΩ ή ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να δωσω παραπανω.
    Ο χαλκός θα καταργηθεί αργά ή γρήγορα (μάλλον αργά, κατά τη γνώμη μου), αλλά θα καταργηθεί. Όχι, δε θα ξηλωθεί, θα μείνει εκεί που είναι, ανενεργός.

    Ήδη στα νέα κτίρια ο ΟΤΕ έχει βάλει περιορισμούς σχετικά με τη σύνδεση σε δίκτυο χαλκού. Δε θα αργήσει πολύ η στιγμή που θα επεκταθούν αυτοί οι περιορισμοί και στα υφιστάμενα κτίρια. Και κάποια στιγμή όταν θα είναι εντελώς ασύμφορη οικονομικά η διατήρηση του δικτύου χαλκού, οι πάροχοι θα σταματήσουν να παρέχουν την υπηρεσία.
    Ανυπόγραφος

  10. #55
    Εγγραφή
    14-10-2008
    Μηνύματα
    185
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Και θα ξηλωθει, γιατι σαν στοιχείο έχει αξία και πουλιέται. Άλλα μπορεί να μην γίνει τύπου στο 24 αλλά θα γίνει. Είναι οδηγία και της ευρωπαϊκής ένωσης.

  11. #56
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.295
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Πάντα τελευταίοι σαν χώρα...πάντα τελευταίοι. Για αυτό τρέχουν σαν τους ηλίθιους να αναπτύξουν το FTTH.
    Θαυμάζετε αλλά δεν αγγίζετε

  12. #57
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.660
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αφορά μόνο οπτική ίνα ή και χαλκό;
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  13. #58
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.295
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Για ίνα μιλάμε. Fiber to the home
    Θαυμάζετε αλλά δεν αγγίζετε

  14. #59
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.761
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pandisworld Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και θα ξηλωθει, γιατι σαν στοιχείο έχει αξία και πουλιέται. Άλλα μπορεί να μην γίνει τύπου στο 24 αλλά θα γίνει. Είναι οδηγία και της ευρωπαϊκής ένωσης.
    Τα ακριβα ζευκτικα καλωδια ναι μεταξυ των ακ ναι, εχει γινει ηδη αυτο, μαζικα. Μενουν τα κεντρικα που πηγαινουν στα kv, και οτι αλλο βγαινει χωρις σκαψιμο.
    Τα ψιλα μεσα στα πεζοδρομια , οχι, δεν αξιζει, ουτε θα γινει.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KostakisK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντα τελευταίοι σαν χώρα...πάντα τελευταίοι. Για αυτό τρέχουν σαν τους ηλίθιους να αναπτύξουν το FTTH.
    Μεγαλες κουβεντες...
    Στο πολιτισμενο βελγιο, και πιο συγκεκριμενα στης βρυξελλες 5g δεν υπαρχει πουθενα, (αλλα εχει γρηγορο 4g+) 5g εχει στο αεροδρομιο, και παραλιακα/τουριστικα γανδη, αμβερσα .
    Περιξ του ευρωκοινοβουλιου ΔΕΝ εχει 5g.

    Οσο για ftth? Σκαβουν για να το περασουν, αλλα το παιχνιδι ειναι αργο. Εχουν βεβαια cable αλλα ο τροπος που περνανε το ftth ειναι για να κλαις.
    Ξηλωνουν τα πεζοδρομια και το περνανε απο κει. Καμμια σχεση με το κοψιμο με τροχο που κανουμε εδω.
    Λασπη, δεν μπορεις να περασεις, για βδομαδες...
    Συγκριτικα ειμαστε μπροστα.

  15. #60
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.295
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα ακριβα ζευκτικα καλωδια ναι μεταξυ των ακ ναι, εχει γινει ηδη αυτο, μαζικα. Μενουν τα κεντρικα που πηγαινουν στα kv, και οτι αλλο βγαινει χωρις σκαψιμο.
    Τα ψιλα μεσα στα πεζοδρομια , οχι, δεν αξιζει, ουτε θα γινει.



    Μεγαλες κουβεντες...
    Στο πολιτισμενο βελγιο, και πιο συγκεκριμενα στης βρυξελλες 5g δεν υπαρχει πουθενα, (αλλα εχει γρηγορο 4g+) 5g εχει στο αεροδρομιο, και παραλιακα/τουριστικα γανδη, αμβερσα .
    Περιξ του ευρωκοινοβουλιου ΔΕΝ εχει 5g.

    Οσο για ftth? Σκαβουν για να το περασουν, αλλα το παιχνιδι ειναι αργο. Εχουν βεβαια cable αλλα ο τροπος που περνανε το ftth ειναι για να κλαις.
    Ξηλωνουν τα πεζοδρομια και το περνανε απο κει. Καμμια σχεση με το κοψιμο με τροχο που κανουμε εδω.
    Λασπη, δεν μπορεις να περασεις, για βδομαδες...
    Συγκριτικα ειμαστε μπροστα.
    Οχι βρε παιδι μου λεω οτι ολα αυτα επρεπε να ειχαν αρχισει νωριτερα.
    Θαυμάζετε αλλά δεν αγγίζετε

Σελ. 4 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 23456914 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας