Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    08-10-2006
    Περιοχή
    Utrecht, NL
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    356
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    150/15 Mbit/s
    ISP
    Ziggo
    Router
    Cisco EPC 3925
    Καλησπέρα σε όλους, εδώ και μερικούς μήνες το pc μου έκλεινε ξαφνικά και για να το ξαναανοίξω έπρεπε να κλείσω και να ανοίξω το διακόπτη του τροφοδοτικού. Επειδή εδώ που είμαι δεν είχα άλλα ανταλλακτικά αλλά και χρόνο να κάνω troubleshooting το είχα αφήσει έτσι μιας και έχω αρκετά λάπτοπ να κάνω τη δουλειά μου.

    Πρόσφατα δοκίμασα να ξαναδοκιμάσω μετά από κανένα δίμηνο που δεν ασχολήθηκα καθόλου και προς έκπληξη μου, έμεινε ανοιχτό για μέρες χωρίς πρόβλημα (χωρίς όμως να το πολυχρησιμοποιώ κιόλας). Μέχρι που σήμερα που πήγα να κάνω κάτι έκλεισε και τώρα δεν αντιδράει καθόλου.

    Από πριν πίστευα ότι είναι το τροφοδοτικό, τώρα είμαι σχεδόν σίγουρος οπότε σκέφτομαι να πάρω καινούργιο και εδώ έρχεται η ερώτηση. Αυτή τη στιγμή έχει ένα coolermaster V650 semi modular. Επειδή από το μαγαζί που το αγόρασα έχουν κάνει πραγματικά φοβερό cable management που εγώ ούτε την υπομονή ούτε τη μαστοριά έχω, σκέφτομαι να πάρω κάτι από την CM πάλι για να κάνω όσα λιγότερα χρειάζεται. Είναι σωστή η υπόθεση μου ότι θα δουλέψει χωρίς πρόβλημα αν απλά είναι της ίδιας εταιρίας ακόμα και αν πάω στο full modular μοντέλο πχ;

  2. #2
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από doctor_667 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή τη στιγμή έχει ένα coolermaster V650 semi modular.
    Αφού έχεις "semi" η βασική καλωδίωση είναι ήδη πάνω στο τροφοδοτικό οπότε αναγκαστικά θα τα λύσεις για να τα βγάλεις.
    Γενικά αφού έχεις τώρα τέτοιο, αναγκαστικά θα κάνεις παρεμβάσεις οπότε πάρε ότι θέλεις και βάλε τα πάλι από την αρχή.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από doctor_667 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή από το μαγαζί που το αγόρασα έχουν κάνει πραγματικά φοβερό cable management
    Σιγά την φοβερή τέχνη, μπορείς να το κάνεις πολύ καλύτερα.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας