Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Forthnet
    Router
    Technicolor/Asus
    SNR / Attn
    26(dB) / 5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπερα σας,

    Εχω ένα πρόβλημα με την υπηρεσια σας και δεν μπορω να το λυσω ακομα.

    Προκειται για τον Αριθμο xxx
    Στο ονομα xxx (εγώ)


    Πριν από 1 μηνα, ειχα συμφωνησει στην συνδυαστικη προσφορα πακετου nova (ειχα ηδη σταθερο, ιντερνετ vdsl 100 + tv σε εσας) με μεταφορα του κινητου μου τηλεφωνου από την Vodafone.

    Εν τελει, στις 3 Μαιου εκανα υπαναχωρηση στο κινητο τηλ για να μεινω στην Vodafone για προσωπικούς λογους. Φυσικα το πακετο μου ανανεωθηκε παρανομα (εφόσον και δεν ειχε ολοκληρωθεί η μεταφορα του κινητου, αρα γιατι να ανανεωθει το συμβολαιο???) στις 23/4.

    Από τοτε, εχει διασπαστεί το πακετο μου και από εκει που πληρωνα 48,30 το μηνα, ο επομενος λογαριασμος εχει ερθει στα 99,51.

    Θα επισυνάψω αποδεικτικα για όλα τα παραπανω.

    Εχω μιλησει με το τσατ.
    Με εστειλαν στο τμημα προσφορων.
    Από εκει με εστειλαν σε κατάστημα.
    Από εκει αφου μου ειπαν ότι δε μπορουν να κανουν τιποτα, με εστειλαν παλι στο τσατ και στο τμημα εξυπηρετησης.

    Μαλιστα μου ειπαν ότι εκανα υπαναχωρηση στο κινητο μονο (!!!) και όχι στο σταθερο (!!!) που είναι ΑΝΩΜΑΛΟ και ΤΡΕΛΟ γιατι όταν κανεις μια προσφορα και σπας κατι με υπαναχωρηση, δε μπορεις να περιμενεις ένα κομματι της να ισχυει (σταθερο) και ένα άλλο (κινητο) όχι. Θα επρεπε να ακυρωθουν όλα και να μην πειραχτεί τιποτα στον λογαριασμο μου.

    Εν τελει, στις 17 Μαιου ειχα καταφερει μεσω τσατ να προωηθησουν το πακετο μου προς ελεγχο.
    Σημερα, μετα από 6 μερες, μου εσταλη sms που λεει ότι θα γινει πιστωση 51,51 ευρω στον λογαριασμο μου.

    Τι βλεπω εγω:

    Ο λογαριασμος παραμενει στα 99.51 ευρω.
    Ξαδερφος μου δουλευει σε κατάστημα και μου ειπε ότι ναι σου περασαν την πιστωση, αλλα όχι τις μονιμες εκπτωσεις, οποτε 2 μηνες μετα παλι στα 99,51 θα ερθει.
    Το 99.51 είναι αρχικη τιμη καταλογου που δεν εχει κανενας ανθρωπος στην Ελλαδα.

    Τι απαιτω:
    ΘΕΛΩ να μου διορθώσετε το προβληματικο πακετο, να γυρισω όπως ημουν στο πακετο που ημουν στα 48.30.
    Και ΚΑΘΕ ΜΗΝΑΣ να είναι στα 48.30.

    Ειμαι χρηστης από το 2007 στην Forthnet και τετοια μεταχειρηση δε μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει να εχω.

    Δε μου αφήνετε περιθωρια περα από διασυρμο στα social media, καταγγελια στην ΕΕΤΤ και φυσικα να φυγω από την εταιρια χωρις να ξαναπληρωσω ουτε ευρω από κανεναν χαλασμενο λογαριασμο.

    Περιμενω απαντηση σας.


    ΥΓ το πανω email εχει ηδη σταλει πριν λιγο απο εμενα στο escalation_team@nova.gr + complaints@nova.gr
    Απο το complaints@nova.gr ελαβα noreply οτι η διευθυνση αυτη δεν χρησιμοποιειται πλεον.



    Το γραφω και εδω μηπως κ βρεθει ενας ανθρωπος να ασχοληθει σοβαρα.

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.345
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα scrooge

    Θα μπορούσες να μας ενημερώσεις σε προσωπικό μήνυμα με κάποιο στοιχείο της υπηρεσίας σου, έτσι ώστε να μπορέσουμε να βοηθήσουμε;

    Σάββας, Nova Support

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας