Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-26 από 26
  1. #16
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΜήτσοςΛάρισα Εμφάνιση μηνυμάτων
    ή να πληρώσω τα πέναλτι και να πάω μια ώρα αρχύτερα στην Cosmote και να ηρεμήσω...
    Καλα μην νομιζεις οτι και στην COSMOTE ειναι ολα τελεια ..

    Ριξε μια ματια απο τα αντιστοιχα νηματα της ... οσοι ειναι cosmote .... παρακαλανε να φυγουν .


    Καλώς οι κακως , ειναι 3 οι παροχοι . κανενας δεν ειναι τελειος . Οποτε να κοιταξεις μονο την τσεπη σου .
    The gr81 .

  2. #17
    Το avatar του μέλους ΜήτσοςΛάρισα
    ΜήτσοςΛάρισα Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα μην νομιζεις οτι και στην COSMOTE ειναι ολα τελεια ..

    Ριξε μια ματια απο τα αντιστοιχα νηματα της ... οσοι ειναι cosmote .... παρακαλανε να φυγουν .


    Καλώς οι κακως , ειναι 3 οι παροχοι . κανενας δεν ειναι τελειος . Οποτε να κοιταξεις μονο την τσεπη σου .
    Από θέμα τσέπης, ή διαφορά είναι μικρή αλλά να μην έχω και καθόλου εξυπηρέτηση πάει πολύ, Όσο χάλια και να είναι η Cosmote, χειρότερη από τη Nova δεν νομίζω να είναι
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΜήτσοςΛάρισα : 07-06-23 στις 14:55.

  3. #18
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Αν ειχα να διαλεξω σε εξυπηρετηση ... αυτη την στιγμη θα διαλεγα VODAFONE .

    Αλλα ποιος μου λεει οτι σε 6 μηνες δεν θα γινει η χειροτερη ?

    για να δω πόσο Λαρισσαιος εισαι ... :P Ελπιζω να το ξερεις ...

    Η καταγωγη μου ειναι απο την τζούκσιανη ... ( φφφφφ αλλο να το λες με την προφορά και αλλο να το γραφεις ..χααχχαχα )
    The gr81 .

  4. #19
    Το avatar του μέλους ΜήτσοςΛάρισα
    ΜήτσοςΛάρισα Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ειχα να διαλεξω σε εξυπηρετηση ... αυτη την στιγμη θα διαλεγα VODAFONE .

    Αλλα ποιος μου λεει οτι σε 6 μηνες δεν θα γινει η χειροτερη ?

    για να δω πόσο Λαρισσαιος εισαι ... :P Ελπιζω να το ξερεις ...

    Η καταγωγη μου ειναι απο την τζούκσιανη ... ( φφφφφ αλλο να το λες με την προφορά και αλλο να το γραφεις ..χααχχαχα )
    Χμ... Πρώτη φορά το ακούω αυτό πάντως :P

    Ο αριθμός που έχω είναι από την πρώην HOL, και ποτέ δεν θα ξεχάσω ότι ένα ωραίο Σαββατοκύριακο που μου είχε πέσει η ταχύτητα του ADSL που είχα από τα 18 στα 8 δεν δήλωναν βλάβη με την αιτιολογία ότι τόσο σηκώνει η γραμμή μου (Όταν μετά από λίγες μέρες φάνηκε η φορητότητα στην τότε Forthnet και σε αυτούς, η ταχύτητα επανήρθε ως δια μαγείας σε 18) οπότε δύσκολα θα την εμπιστευτώ ξανά... Είτε σαν HOL είτε σαν Vodafone. Να φανταστείς στον πατέρα μου, που είχε κινητό σε αυτούς κοντά στα 20 χρόνια του έστειλαν χαρτί περί αγωγής για 15 ευρώ, όταν πήγε στην Cosmote επειδή του έκαναν καλύτερο πρόγραμμα

  5. #20
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΜήτσοςΛάρισα Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμ... Πρώτη φορά το ακούω αυτό πάντως :P
    Λογικα εισαι μικρος σε ηλικια γιαυτο δεν θα το εχεις ακουσει .. οπως και την κουκουραβα . χαχααχ
    Ειναι το χωριο Δήμητρα στον δρομο απο Λαρισα προς Αγιά .

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΜήτσοςΛάρισα Εμφάνιση μηνυμάτων
    οπότε δύσκολα θα την εμπιστευτώ ξανά... Είτε σαν HOL είτε σαν Vodafone.
    Λογικα εχουν περασει 5+ χρονια απο τοτε ...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΜήτσοςΛάρισα Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να φανταστείς στον πατέρα μου, που είχε κινητό σε αυτούς κοντά στα 20 χρόνια του έστειλαν χαρτί περί αγωγής για 15 ευρώ, όταν πήγε στην Cosmote επειδή του έκαναν καλύτερο πρόγραμμα
    Αγωγη ΔΕΝ ειναι ... προσκληση να πληρωσει ειναι. Απολυτα φυσιολογικο το βλεπω .
    Εφοσον τα χρωσταει .... ειτε 15 € ειτε 15.000 € ... πρεπει να τα πληρωσει .
    The gr81 .

  6. #21
    Το avatar του μέλους ΜήτσοςΛάρισα
    ΜήτσοςΛάρισα Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικα εισαι μικρος σε ηλικια γιαυτο δεν θα το εχεις ακουσει .. οπως και την κουκουραβα . χαχααχ
    Ειναι το χωριο Δήμητρα στον δρομο απο Λαρισα προς Αγιά .
    Δεν ήξερα ότι λένε έτσι, και ας είμαστε περίπου στην ίδια ηλικία

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικα εχουν περασει 5+ χρονια απο τοτε ...
    Παραπάνω... το 2009 είχε συμβεί αυτό...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγωγη ΔΕΝ ειναι ... προσκληση να πληρωσει ειναι. Απολυτα φυσιολογικο το βλεπω .
    Εφοσον τα χρωσταει .... ειτε 15 € ειτε 15.000 € ... πρεπει να τα πληρωσει .
    Συμφωνώ, αλλά δεν μου άρεσε ο τρόπος που το έκαναν. Τελικά όμως μέσω καταγγελείων σε που έγιναν ΕΕΤΤ και συνηγόρο του καταναλωτή, ζήτησαν από τη Vodafone να διαγράψει το ποσό επειδή ζήτησε πάγιο για μήνα που ο αριθμός ήταν ήδη στην Cosmote. Πόσο εμπιστοσύνη μπορώ να έχω σε αυτήν; Και ποιος μου λέει ότι δεν θα το ξανακάνει;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΜήτσοςΛάρισα : 07-06-23 στις 14:01.

  7. #22
    Εγγραφή
    08-02-2020
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    292
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Huawei DN8245V-70
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγω παντως παντα ειχα προβληματα με την nova.

    Μου ειχαν δωσει το h108n και ηταν απλα απαισιο. Η γραμμη δεν κλειδωνε στο φουλ και αν εστω δυο εμπαιναν να παιξουν ενα παιχνιδι απλα εκλεινε απο μονο του και εκανε ρεσταρτ.

    Και ας μην ηταν μονο αυτο, η γραμη ειχε παντα αποσυνδεσεις μεσα στην ημερα ακομα και αν δεν ηταν κανεις μεσα, ειδικα το καλοκαιρι. Τα crc και τα fec στον ουρανο.

    Ακομα ετσι ειναι. Ποσα τηλεφωνα εχω κανει για να το δουν και να το φτιαξουν. 'το φιλτρο φταει' 'δεν βλεπουμε το προβλημα' 'μια χαρα ακριβως κλειδωνετε' και ενα σορο βλακειες. Ποτε δεν στελνανε κανεναν να το δει.

    Μονο μετα την συγχωνευση νοβα-wind επιτελους φερανε ενα ατομο να δει την γραμμη. Φυσικα, η καλωδιοση μου ηταν αψογη, κανενα προβλημα. Το παλικαρι απευθειας ειδε το προβλημα που με βασανιζει εδω και χρονια και εστειλε την βλαβη για ελεγχο στο αστικο.

    Ελα ομως που και στο αστικο που και καλα αλλαξανε πορτα, τα ιδια σκατα ειναι.

    Τωρα απλα περιμενω την οπτικη που ετσι οπως το βλεπω θα την δω το 2100.

    Η ανικανοτητα της nova φαινεται εδω και χρονια οταν στα μμε μονο μιλανε για την τηλεοραση και οχι για το ιντερνετ τους.

    Αλλα ειναι οι πιο φτηνοι οποτε δεν μπορεις να πεις κατι

  8. #23
    Το avatar του μέλους ΜήτσοςΛάρισα
    ΜήτσοςΛάρισα Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrislamp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παντως παντα ειχα προβληματα με την nova.

    Μου ειχαν δωσει το h108n και ηταν απλα απαισιο. Η γραμμη δεν κλειδωνε στο φουλ και αν εστω δυο εμπαιναν να παιξουν ενα παιχνιδι απλα εκλεινε απο μονο του και εκανε ρεσταρτ.

    Και ας μην ηταν μονο αυτο, η γραμη ειχε παντα αποσυνδεσεις μεσα στην ημερα ακομα και αν δεν ηταν κανεις μεσα, ειδικα το καλοκαιρι. Τα crc και τα fec στον ουρανο.

    Ακομα ετσι ειναι. Ποσα τηλεφωνα εχω κανει για να το δουν και να το φτιαξουν. 'το φιλτρο φταει' 'δεν βλεπουμε το προβλημα' 'μια χαρα ακριβως κλειδωνετε' και ενα σορο βλακειες. Ποτε δεν στελνανε κανεναν να το δει.

    Μονο μετα την συγχωνευση νοβα-wind επιτελους φερανε ενα ατομο να δει την γραμμη. Φυσικα, η καλωδιοση μου ηταν αψογη, κανενα προβλημα. Το παλικαρι απευθειας ειδε το προβλημα που με βασανιζει εδω και χρονια και εστειλε την βλαβη για ελεγχο στο αστικο.

    Ελα ομως που και στο αστικο που και καλα αλλαξανε πορτα, τα ιδια σκατα ειναι.

    Τωρα απλα περιμενω την οπτικη που ετσι οπως το βλεπω θα την δω το 2100.

    Η ανικανοτητα της nova φαινεται εδω και χρονια οταν στα μμε μονο μιλανε για την τηλεοραση και οχι για το ιντερνετ τους.

    Αλλα ειναι οι πιο φτηνοι οποτε δεν μπορεις να πεις κατι
    Προφανώς τους ενδιαφέρει μόνο η τηλεόραση (αφού και UG στην ουσία συνδρομητική τηλεόραση προσφέρει και στις άλλες χώρες) και δεν την ενδιαφέρουν τόσο τα υπόλοιπα. Αν την ενδιαφέραν θα προχωρούσε και τα έργα FTTH

    Από εκεί και πέρα εγώ με την παλιά Nova, δεν είχα κανένα πρόβλημα ούτε με τη γραμμή ούτε με θέματα εξυπηρέτησης. Με τη νέα Wind, μια φορά το μήνα μένω για αρκετές ώρες χωρίς σύνδεση. Να μην για την εξυπηρέτηση που λένε "Θα επικοινωνήσουμε μαζι σας" και μετά σε γράφουν στα τέτοια τους...

    Και επειδή και εγώ βλέπω να βλέπουμε φως στην αναμονή της οπτικής μας, γύρω στην ίδια χρονιά με σένα, σήμερα πήρα προσφορά από το 13888 προς το παρόν για 100άρι και μόλις μάθω το πέναλτυ πρόωρης αποχώρησης από τη Nova (τους έκανα και καταγγελία στην ΕΕΤΤ, περί μην ενημέρωσης) θα μεταφέρω την γραμμή μου στην Cosmote. Και σιγά τη διαφορά δηλαδή... Μου έδωσαν το 100άρι με απεριόριστα σταθερά και κινητά στα 27,90 ενώ τώρα πληρώνω 26,90. Και θα είμαι και στο πιο αξιόπιστο δίκτυο και θα έχω και τους κωδικούς του voip ώστε να βάλω όποιο ρούτερ θέλω. Και όλα αυτά για 1 ευρώ παραπάνω... Δεν αξίζει;

  9. #24
    Εγγραφή
    03-02-2023
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    35840/3072
    ISP
    Cosmote
    Router
    HUAWEI DN9245X6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΜήτσοςΛάρισα Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς η νέα "Νova" είναι πλέον χειρότερη και από τη Vodafone... Προσωπικά αμφιταλαντεύομαι, αν θα πρέπει να περιμένω μέχρι να τελειώσει η δέσμευση που έχω στα συμβόλαια μου, ή να πληρώσω τα πέναλτι και να πάω μια ώρα αρχύτερα στην Cosmote και να ηρεμήσω...

    Είμαι στην Nova/Forthnet από το 2009, αλλά αυτό το χάλι δεν αντέχεται με τίποτα, ειδικά στο κομμάτι της εξυπηρέτησης πελατών, όπου δεν σου απαντάνε σχεδόν ποτέ. Καλά λένε ότι δίνεις παίρνεις. Και να έλεγα ότι η Cosmote είναι αρκετά πιο ακριβή πάει στον κόρακα...

    Την 100άρα πλέον την δίνει με 27,90 (Μίλησα με το 13888 και μου έδωσαν αυτή την τιμή) όταν αυτή τη στιγμή πληρώνω 26,90. Στο κομμάτι της κινητής Free2Go και WhatsUp δεν έχουν διαφορά στις τιμές, με την Cosmote να έχει και καλύτερο δίκτυο.

    Η τηλεόραση δεν με ενδιαφέρει και τόσο, γιατί δεν βλέπω αθλητικά. Για ταινίες που με ενδιαφέρουν υπάρχουν άλλες "πηγές"...

    Υ.Γ. Δεν θέλω να σκέφτομαι τι θα γίνει αν χρειαστεί να αλλάξω ρουτερ λόγω βλάβης. Με βλέπω να μένω χωρίς τηλέφωνο για... χρόνια, αφού έχω διαβάσει για την φοβερή ταχύτητα με την οποία περνάνε (αν περνάνε τελικά) τους καινούργιους σειριακούς. Εδώ στην παλιά καλή Nova όταν είχα βάλει το ZTE288 έκαναν 3 εργάσιμες να το περάσουν. Φαντάζομαι τώρα με την καινούργια και χάλια Nova τι έχει να γίνει...
    Εμείς είμαστε τα ίδια χρόνια πελάτες. Πραγματικά έκανα αμάν για να τους κάνω να μου στείλουν νέο ρούτερ. "Το ρούτερ πρέπει να παρουσιάσει βλάβη για να γίνει αντικατάσταση, άσχετα το πόσο παλιό είναι"

  10. #25
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.066
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από basilesanast1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμείς είμαστε τα ίδια χρόνια πελάτες. Πραγματικά έκανα αμάν για να τους κάνω να μου στείλουν νέο ρούτερ. "Το ρούτερ πρέπει να παρουσιάσει βλάβη για να γίνει αντικατάσταση, άσχετα το πόσο παλιό είναι"
    τοτε γιατι σε πολλους που εκαναν αναβαθμιση ταχυτητας εστελναν ξανα το ιδιο ρουτερ με το ιδιο firmware παρολο που το ειχαν και λειτουργούσε ?
    (μιλαω μονο για Νοβα γατι το εγραφαν αρκετοι εδω μεσα φέτος )

    Καποια πραγματα ειναι παραλογα

    (εγω αν θελω να το αλλαξω απλα θα το βαλω στη πριζα ρευματος. Ππρπει να γινω παραλογος και εγω για να βγαλω ακρη ....)

  11. #26
    Εγγραφή
    24-11-2018
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Δεν είναι ότι δεν θέλουν να βοηθήσουν δεν μπορούν, τα καλώδια χαλκού του τηλεφώνου έχουν κάποιους περιορισμούς, τα καφάο η αρχικές τους προδιαγραφές ήταν για την εξυπηρέτηση του τηλεφώνου, μετά μπήκε στην ζωή μας το ίντερνετ κ΄ έπρεπε να συγχωνεύσουν της απαιτήσεις του ίντερνετ στις είδη υπάρχουσες τεχνολογικές δομές του τηλεφώνου οι οποίες δεν είναι αποδοτικές σε μεγάλο βαθμό, οι καμπίνες της οπτικής ίνας έρχονται για να καλύψουν την απόδοση που είχαν τα καλώδια του χαλκού σε μεγάλο βαθμό, π.χ τοποθετούνται καμπίνες οπτικής ίνας ανά 2 χιλιόμετρα για μην υπάρχουν απώλειες στης ταχύτητες του ίντερνετ κάτι το οποίο δεν γινόταν με τα καφάο του τηλεφώνου

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας