Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    05-09-2013
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    173
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Γειά σας,απο την δουλεία μου μου δώσανε σημερα μια καρτα της uphellas gift,την οποια δεν την γνωριζα,μπορει καποιος να μου απαντήσει στα εξής?
    1.εγω με αυτη μπορω να πληρωνω οπου θελω και ακομα να μεταφερω λεφτα σε αλλο λογαριασμο,π.χ για το νοικι,για υπηρεσιες οπως λογιστη δικηγορο?
    2.εγω εχω μια επιχειρηση(παραδειγμα γραφω δεν εχω δουλευω υπαλληλος),γτ να επιλεξω να κανω κατι τετοιο ?σαν εργοδοτης θα εχω καποιο όφελος ?εμενα μου ειπε ο λογιστησ της εταιριας οτι η καρτα θα γεμιζει 100 ευρω το μηνα ,τι όφελος εχει ο εργοδοτησ απο το να μου εκανε αυξηση 100 ευρω?

  2. #2
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.309
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Έχει εδώ κάποιες πληροφορίες.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #3
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.332
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gregluffy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σας,απο την δουλεία μου μου δώσανε σημερα μια καρτα της uphellas gift,την οποια δεν την γνωριζα,μπορει καποιος να μου απαντήσει στα εξής?
    1.εγω με αυτη μπορω να πληρωνω οπου θελω και ακομα να μεταφερω λεφτα σε αλλο λογαριασμο,π.χ για το νοικι,για υπηρεσιες οπως λογιστη δικηγορο?
    2.εγω εχω μια επιχειρηση(παραδειγμα γραφω δεν εχω δουλευω υπαλληλος),γτ να επιλεξω να κανω κατι τετοιο ?σαν εργοδοτης θα εχω καποιο όφελος ?εμενα μου ειπε ο λογιστησ της εταιριας οτι η καρτα θα γεμιζει 100 ευρω το μηνα ,τι όφελος εχει ο εργοδοτησ απο το να μου εκανε αυξηση 100 ευρω?
    Η κάρτα που σου δώσανε γράφει πληροφορίες για το που μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Διάβασε το συνοδευτικό έντυπο, και αν έχεις απορίες, έχει επικοινωνία με την εξυπηρέτηση. Παραπάνω δόθηκε και το site της εταιρίες που τα αναλύει όλα. Επίσης, αν είχες απορίες, γιατί δεν ρώτησες αυτόν που σου την έδωσε;

    Το να σου έκανε αύξηση 100 ευρώ καθαρά, θα κόστιζε πολύ περισσότερο στην εταιρία (βλέπε καθαρά vs μεικτά, εισφορές, φόροι κλπ).
    Μπορείς να ψάξεις για "διατακτικές σίτισης" αν σε ενδιαφέρει να μελετήσεις περισσότερο για το θέμα.

    Μήπως όμως η κάρτα που σου έδωσαν ήταν η go for eat? (η αντίστοιχη της ticket restaurant)
    Μόνο η go for eat είναι κοντά στο πλαφόν που αναφέρεις κάθε μήνα, και μόνο για αγορές τροφίμων & σουπερμάρκετ.

    Η gift που αναφέρεις δεν είναι για 100 ευρώ κάθε μήνα, είναι για μέχρι 300 ευρώ κάθε χρόνο για να είναι αφορολόγητα και για τις 2 πλευρές.
    Aν σου έδωσαν την gift για 100 ευρώ κάθε μήνα, κακώς, έπρεπε να σου δώσουν την go for eat.

    Και προφανώς δεν μπορείς να μεταφέρεις τα λεφτά σε τραπεζικούς λογαριασμούς, για ενοίκιο κλπ.
    Φοβάσαι ότι δεν θα έχεις που να ξοδέψεις τα 100 ευρώ το μήνα; Τρόφιμα δεν ψωνίζεις;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ariadgr : 31-05-23 στις 00:03.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας