Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    08-06-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    305
    Downloads
    98
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - Ν. ΜΑΚΡΗ
    Καλησπέρα σας,

    Εδώ και 2 γεμάτους μήνες έχω αλλάξει πάροχο από Vodafone ενώ είχα συμβόλαιο εν ισχύ.
    Αυτό έγινε για πολλούς λόγους, αποσυνδέσεων, προβλημάτων κλπ που δεν αφορούν το τωρινό πρόβλημα, και πάρθηκε η απόφαση να κουνήσω επιτέλους μαντήλι..

    Από τον άλλο πάροχο (cosmote) μου είπαν ότι ενημερώνεται ο προηγούμενος για την αλλαγή οπότε είπα οκ, θα πληρώσω τη ρήτρα αποσύνδεσης που πραγματικά με έφτασαν να μη με νοιάζει αρκεί να (ξε)φύγω επιτέλους.

    Εμ έλα που δε με αφήνουν να αγιάσω...

    Συνεχίζουν και στέλνουν λογαριασμό κανονικά κάθε μήνα με το πάγιο...

    Έχω μιλήσει στο 13840 να μου στείλουν έναν εκκαθαριστικό, μου είπαν θα το δουν να μην ανησυχώ.
    Έχω μιλήσει στο 13830 να μου στείλουν έναν εκκαθαριστικό, μου είπαν θα το δουν να μην ανησυχώ.
    Έχω μιλήσει γραπτά με 2 εκπροσώπους μέσω του ψηφιακού βοηθού, μου είπαν για συστημικό πρόβλημα και ότι με έβαλαν σε προτεραιότητα να λυθεί.

    Έχει συμβεί σε άλλους;
    Να περιμένω ότι θα κάνουν τη σωστή σούμα σε έναν τελικό και θα διαγράψουν τα χρωστούμενα;
    Μου στέλνουν sms ότι έχω απλήρωτους λογαριασμούς, που φυσικά δεν πρόκειται να τους πληρώσω μέχρι να κάνουν τον εκκαθαριστικό.

    Πείτε μου σας παρακαλώ ότι κακώς έκανα το thread και θα λυθεί κι οτι συμβαίνει έτσι σε όλους, δεν αντέχω την ταλαιπωρία να πρέπει να το τρέξω αλλιώς το θέμα...έφυγα να ηρεμήσω και δεν με αφήνουν να ηρεμήσω..
    Never underestimate the power of the dark side!!!

  2. #2
    Εγγραφή
    11-01-2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    410
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Δεν είναι λογικό να εκδίδουν λογαριασμό κάθε μηνα για μη ενεργη σύνδεση. Συστημικο είναι όπως σου είπαν, οπότε μην αγχώνεσαι, κάποια στιγμη θα το φτιάξουν (αρκει να τους στέλνεις κανενα μηνυμα/τηλέφωνο μια φορά την βδομάδα). Εσυ ξέρεις φαντάζομαι το ποσό που περίπου τους χρωστάς. Εφοσον έχει γίνει κανονικά η φορητότητα στον ΟΤΕ δεν ειναι δικια σου δουλειά να αγχώνεσαι. Εγω εχω ενα χρεος 110 ευρω στον ΟΤΕ για προωρη διακοπη (9 μηνας σε 12μηνο συμβόλαιο απο όταν ήμουν φοιτητης, απλα ξερω οτι αν ποτε παω ξανα με συμβολαιο/σταθερη στον ΟΤΕ θα μου τα ζητησουν)

  3. #3
    Εγγραφή
    18-08-2007
    Περιοχή
    Ioannina
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Το ίδιο έκαναν και σε μένα παρόλο που έφυγα πριν το συμβόλαιο λήξη με δική τους ευθύνη λόγω χαμηλής ταχύτητας στο κινητό επί 1,5 χρόνο είχα ταχύτητα 1,5 με 3 mbps!!!έστελναν πέναλτι και πάγια κανονικά τελικά μου είπαν να μην πληρώσω τίποτα. Three little birds

  4. #4
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.162
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ysand Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει συμβεί σε άλλους;
    Να περιμένω ότι θα κάνουν τη σωστή σούμα σε έναν τελικό και θα διαγράψουν τα χρωστούμενα;
    Μου στέλνουν sms ότι έχω απλήρωτους λογαριασμούς, που φυσικά δεν πρόκειται να τους πληρώσω μέχρι να κάνουν τον εκκαθαριστικό.

    Πείτε μου σας παρακαλώ ότι κακώς έκανα το thread και θα λυθεί κι οτι συμβαίνει έτσι σε όλους, δεν αντέχω την ταλαιπωρία να πρέπει να το τρέξω αλλιώς το θέμα...έφυγα να ηρεμήσω και δεν με αφήνουν να ηρεμήσω..
    Θα σου γράψω μια αντίστοιχη ιστορία, που μου είχε συμβεί με έναν άλλο πάροχο (forthnet), πριν από πολλά πολλά χρόνια (τουλάχιστον 15+).
    Εκείνη την εποχή, είχα και εγώ αποφασίσει να αλλάξω πάροχο, οπότε ενώ έκανα κανονικά την αλλαγή, εκείνοι συνέχισαν να μου στέλνουν κάθε μήνα, έναν (έξτρα) λογαριασμό με το πάγιο (δηλαδή ως δήθεν χρωστούμενο ένα μηνιάτικο). Που ήταν μούφα φυσικά, αφού τους είχα ξοφλήσει κανονικά όλους, για την περίοδο που ήμουν σε αυτούς.

    Αυτό συνεχιζόταν για κανά χρόνο περίπου από ότι θυμάμαι (παρά τα άπειρα τηλεφωνήματά μου), μέχρι που μια μέρα απηύδησα και πήγα στα γραφεία τους (στην Καλλιθέα) με τα χαρτιά μου και τις αποδείξεις μου και τους τα έψαλα ένα χεράκι...
    Ε μετά από αυτό, σταμάτησαν να στέλνουν...

    Οπότε, μήπως πρέπει να πας και εσύ σε ένα κατάστημα vodafone, για να τους τα πεις από κοντά;
    Μερικές φορές, καλώς ή κακώς, δεν βγάζεις άκρη από το τηλέφωνο...
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας