Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-49 από 49
  1. #46
    Εγγραφή
    15-12-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Vdsl 50
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mixalis1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Fritz συνδέεται απευθειας στην πρίζα χωρίς μεσολάβηση ont. Μιλώ για το 5530. Δε γνωρίζω αν και άλλα παλαιότερα μοντέλα συνδέονται απευθειας με την ίνα , χωρίς να απαιτείται ont.
    Όχι το δικό μου δε συνδέεται απευθείας στην ίνα μεσολαβεί το Nokia αλλά κάνει την ίδια δουλειά που θα κάνει και με το speedport άμα το συνδέσω έτσι

    - - - Updated - - -

    Λοιπόν τερμα τα αγχη ηρθε ο τεχνικος και συνδεθηκα! Έβαλα πάνω το fritzbox 7530 μαζι με το ont nokia γιατι μου στειλανε παλι το speedport και δεν ξερω γτ και κλειδωνω στα 940/100. ισως λογο θυρας επειδη δεν ειναι gigabit 2.5. παντως με τα παλια στοιχεια που ειχα στο φριτζ κουμπωσε και δουλεψε κανονικα! αυτο που μου κανει εντυπωση παντως και στην αρχη λεω τι στο καλο ειναι πως με το mesh wifi της tplink που εχω το deco x20 στο κατεβασμα πιανω μεχρι 600 κατι και ανεβασμα 100.. τι να φταιει δεν ξερω. στον υπολογιστη με ethernet εχω τα μεγιστα. Αυταα

  2. #47
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.960
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Τι σημαινει κλειδωνεις? Δεν υπαρχει κλειδωμα στο ftth. Η ταχυτητα ειναι ότι παραγγειλες, τουλαχιστον σε επιπεδο μεταδοσης. Το τι λενε τα speedtest ειναι άλλο πραγμα.
    Οσο για τα 600, ε ποσο περιμενεις να δεις στο wifi δλδ? και κυριως με τι client και σε τι αποσταση. Γενικοτερα ειναι νορμαλ.

  3. #48
    Εγγραφή
    25-09-2013
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Βρίσκομαι στο κέντρο Μενιδίου στην οδό Δημοσθενους στο ύψος του my market. Έχουν περαστεί οι σωληνώσεις από περυσι το καλοκαιρι και ακόμα δεν έχω δει να περνάει κάποιος τις οπτικές ίνες. Στις διαθεσιμότητες στα site Vodafone και Cosmote ακόμα μόνο 24αρα λέει. Γνωρίζει κάποιος που μένει εδώ κοντά κάτι;

  4. #49
    Εγγραφή
    03-10-2022
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alekos161182 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρίσκομαι στο κέντρο Μενιδίου στην οδό Δημοσθενους στο ύψος του my market. Έχουν περαστεί οι σωληνώσεις από περυσι το καλοκαιρι και ακόμα δεν έχω δει να περνάει κάποιος τις οπτικές ίνες. Στις διαθεσιμότητες στα site Vodafone και Cosmote ακόμα μόνο 24αρα λέει. Γνωρίζει κάποιος που μένει εδώ κοντά κάτι;
    Στο broadband-assist φαίνεται ότι η Δημοκρίτου ήδη έχει ftth έως τον αριθμό 61. Από κει και πάνω δεν υπάρχει πλάνο προς το παρόν .

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας