Εμφάνιση 1-12 από 12
  1. #1
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Καλησπέρα παιδιά,

    έχω αγοράσει πρόσφατα ένα διαμέρισμα 44τμ αλλά ο απίθανος πωλητής δεν είχε μετρητή ρεύματος στο κουτί και πρόκειται να τραβήξω τα πάνδεινα υποθέτω από την επίσης απίθανη ΔΕΔΔΙΕ μέχρι να με καλέσει για να κάνει την επανατοποθέτηση μετρητή. Η αίτηση μου ήδη μετράει κοντά 30 μέρες χωρίς ενημέρωση κ 5,6 τηλέφωνα κ email.

    Είμαι στη δυσάρεστη θέση επίσης ότι έχω μόλις κανα 2μηνο μέχρι να τελειώσεi το συμβόλαιο μου και αναγκάζομαι να προβώ σε νέο ανεβασμένο συμβόλαιο ενοικίου γιατί δεν ξέρω πότε θα νοιαστούν εκεί στο μπάχαλο της ΔΕΔΔΙΕ για έναν ταλαίπωρο πολίτη που δεν φρόντισε να μάθει τι εστί έλλειψη / αποξήλωση μετρητή που οι ίδιοι το έπραξαν.

    Είμαι σχετικά σε απόγνωση καθώς θα είμαι με δάνεια στεγαστικά, καταναλωτικά και ενοίκιο ανεβασμένο και θα περιμένω πότε θα μπω στη σειρά για να εξυπηρετηθώ, έχοντας σπίτι αγορασμένο δικό μου το οποίο δεν θα μπορεί να κατοικηθεί και πλέον επηρεάζει την ψυχολογία μου αρκετά πλέον, καθώς και τη δουλειά μου.

    Οπότε σκέφτομαι πολύ έντονα να στήσω ένα σύστημα ηλεκτροδότησης με ηλεκτρική γεννήτρια, ευελπιστώντας να καλύψει τις ανάγκες μου μέχρι να κάνει το θαύμα της το τσιφλίκι που λέγεται ΔΕΔΔΙΕ. Και αν αποδειχθεί καλη εναλλακτική, γιατί όχι, να το κάνω κ μόνιμο. Οπότε δεν είναι για τπτ εξοχικό, τροχόσπιτο ή τπτ τέτοιο, είναι για να καλύψει ένα μικρό 2άρι με ένα άτομο μέσα για μόνιμη χρήση.

    Δεν έχω ταράτσα δική μου, μονο 2 μπαλκονάκια οπότε τα φωτοβολταϊκά δεν είναι λύση υποθέτω και επειδή μπλέκεται η ΔΕΔΔΙΕ και σε αυτό, δεν με ενδιαφέρει απολύτως καθόλου.

    Είμαι άσχετος σχετικά με το θέμα οπότε για αρχή απλά θέλω να μπορώ να καλύψω τα βασικά, λαπτοπ εργασίας, ψυγείο, φώτα, ανεμιστήρα (κλιματιστικά εάν τα τραβάει), κουζίνα (όποτε κ αν), θερμοσίφωνα, ίσως κ κανα προτζέκτορα που κ που. Είμαι μόνος μου, δουλεύω απο το σπιτι οποτε τα βασικά για συνεχή χρήση είναι:

    - φώτα
    - λαπτοπ
    - ανεμιστήρας

    μιλάμε για τα τέρμα ουσιώδη δλδ, απλά για να μπορώ να μετακομίσω ανθρώπινα και βλέπω αργότερα. Θεωρω ότι τα παραπάνω είναι μηδαμινά σε κατανάλωση κ θα μπορέσουν να με ικανοποιήσουν αρχικά χωρίς να ξοδέψω τα άντερα μου σε πετρέλαια κ τέτοια.

    Γνωρίζω ότι είναι θορυβώδεις σχετικά κ βγάζουν καπνούς, οπότε σκέφτομαι να μπει στο πατάρι (αν αντέξει 100+ κιλά, υποθέτω αντέχονται) καθώς κ με ένα μπουρί για τον καπνό. Θέλω επίσης να τη συνδέσω κ στον πίνακα να για να αποφύφω το καλωδιομάνι και να μη γίνει καμιά χοντρή όταν μπει τελικά μετρητής και πρέπει να το αποσυνδέσω (υποθέτω με απλή μπρίζα βάλε-βγάλε?).

    Είναι όνειρο θερινής νυχτός το όλο θέμα? Δεν έχω πολύ χρόνο να το ψάξω όλο το θέμα μόνος μου ή να ψάχνω σε 15 φορουμς για do-it-yourself. Δεν θέλω να το κάνω μόνος μου, ψάχνω να μου το κάνει κάποιος και να ενημερωθώ γενικά για έξοδα, πετρέλαια, τι αξίζει, κόστος για αυτό που θέλω κλπ. απο γνώστες. Δεν έχω οικονομικό θέμα και δεν πρόκειται να βάλω μπακατέλα στο σπίτι μου, απλά δεν θέλω να ξεκινήσω στραβά και έχω ήδη πολλά στο κεφάλι μου, οπότε ψάχνω βοήθεια. Μένω Αθήνα κέντρο.

    Ευχαριστώ πολύ

  2. #2
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Με τον θόρυβο από την γεννήτρια, έχεις σκεφτεί τι θα κάνεις;

  3. #3
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.022
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Είσαι πελαγωμένος...
    Και είναι κακή ιδέα όσο δεν έχεις δικό σου σπίτι (σπίτι, όχι διαμέρισμα...),
    καθότι πέραν του οικονομικού ζητήματος, το βασικό πρόβλημα είναι *που* θα την βάλεις ώστε να συμφωνούν και οι λοιποί ιδιοκτήτες
    (γεννήτρια = θόρυβος + καυσαέριο).

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vlzvl Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευελπιστώντας να καλύψει τις ανάγκες μου μέχρι να κάνει το θαύμα της το τσιφλίκι που λέγεται ΔΕΔΔΙΕ
    Ναι, αλλά ακόμα δεν έχεις μετρήσει *πόσες* είναι οι ανάγκες σου.
    Πρέπει να μετρήσεις καταναλώσεις, και να αποφασίσεις αν θα έχεις την πολυτέλεια να μπορείς να τα ανάψεις όλα ταυτόχρονα
    (γιατί αν πεις πχ, "δεν θα ανάβω κουζίνα και θερμοσίφωνα ταυτόχρονα" αναλόγως μειώνεται το μέγιστο φορτίο...)
    και αναλόγως θα κάνεις το sizing της γεννήτριας.
    Μετά πρέπει να δεις που θα την βάλεις (που δεν είναι εύκολο σε διαμέρισμα...),
    και να δεις τι εργασίες θέλεις στον πίνακα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vlzvl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι μόνος μου, δουλεύω απο το σπιτι οποτε τα βασικά για συνεχή χρήση είναι:

    - φώτα
    - λαπτοπ
    - ανεμιστήρας
    Αυτά^, μπακάλικα (και υποθέτωντας φωτισμό με led...) μπορεί ναναι και <1 KW.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vlzvl Εμφάνιση μηνυμάτων
    (κλιματιστικά εάν τα τραβάει), κουζίνα (όποτε κ αν), θερμοσίφωνα,
    Αυτά^ αναλόγως τα κλιματιστικά και τι θα ανάψεις στην κουζίνα μπορεί νάναι >10KW
    Μόνο ο θερμοσίφωνας θάναι 4KW μόνος του.

    Στην πρώτη περίπτωση θα μπορούσες(?) να βολευτείς με μια γεννήτρια ~3-4KVA πχ, θάχει 300-1000€ αναλόγως ποιότητος.
    Στην 2ή περίπτωση, και υποθέτωντας ότι θες να μπορείς να τα ανάψεις όλα ταυτόχρονα,
    θα ήθελες κάτι σαν ~30KVA, που θάναι diesel, και θα στην φέρει γερανός, και θα κοστίζει όσο ένα μικρό αυτοκίνητο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vlzvl Εμφάνιση μηνυμάτων
    να τη συνδέσω κ στον πίνακα να για να αποφύφω το καλωδιομάνι και να μη γίνει καμιά χοντρή όταν μπει τελικά μετρητής και πρέπει να το αποσυνδέσω (υποθέτω με απλή μπρίζα βάλε-βγάλε?)
    Όχι, λάθος υποθέτεις, θέλει αρκετά πράγματα στον πίνακα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vlzvl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωρίζω ότι είναι θορυβώδεις σχετικά κ βγάζουν καπνούς, οπότε σκέφτομαι να μπει στο πατάρι (αν αντέξει 100+ κιλά, υποθέτω αντέχονται) καθώς κ με ένα μπουρί για τον καπνό.
    Και (υποθέτωντας μικρή γεννήτρια), θα ανεβαίνεις στο πατάρι κάθε 4-5 ώρες με ένα μπιτονάκι να την γεμίζεις?
    Και δεν θα διαμαρτύρονται οι γείτονες που θα ακούνε τον κινητήρα της να δουλεύει?
    Εσένα δεν θα σε ενοχλεί η φασαρία?
    Και αν το πατάρι είναι κλειστό θεωρείς ότι δεν θα βράσει?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vlzvl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι όνειρο θερινής νυχτός το όλο θέμα?
    Όνειρο όχι (απο τεχνικής απόψεως), αλλά σε διαμέρισμα είναι πρόβλημα το πού θα την βάλεις.
    Και οπωσδήποτε, αν θες να μπορείς να καλύψεις όλες τις καταναλώσεις ταυτόχρονα, πρέπει να έχεις βαθιές τσέπες.

    Πέραν αυτών,
    οι γεννήτριες α) θέλουν συντήρηση, και
    β) το ρεύμα που θα παράγεις τυπικά θα κοστίζει πολύ περισσότερο απο αυτό του δικτύου.

    Η γεννήτρια είναι λύση ανάγκης (μαζί με τα panels και μπαταρίες) όταν κάποιος ζει off-grid,
    και τυπικά κάποιος θα πρέπει να κάνει πολλούς συμβιβασμούς στο ρεύμα που θα έχει διαθέσιμο.

    Θεωρώ ότι είναι κακή ιδέα, αν θες να το επιδιώξεις μίλα με σχετικό ηλεκτρολόγο.
    Στην θέση σου απλώς θα προσπαθούσα να επισπεύσω τον ΔΕΔΗΕ.
    Disclaimer:
    Any views or opinions expressed represent the official view of the voices in my head.

  4. #4
    Εγγραφή
    05-08-2017
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη, Ντεπώ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.030
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 5530
    Να συμπληρώσω ότι εκτός από επικίνδυνο είναι και παράνομο.

    Ο νόμος προβλέπει ηλεκτροπαραγωγή από γεννήτριες μόνο για λόγους εφεδρείας και αυτό πάλι θέλει να το δηλώσεις.

    https://www.sarrisg.gr/n/?Hlektrolog...gia_gennitries

  5. #5
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.022
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dpap76 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να συμπληρώσω ότι εκτός από επικίνδυνο είναι και παράνομο
    Θανξ για αυτό, δεν είχα ιδέα ότι θέλουν +άδεια.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dpap76 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο νόμος προβλέπει ηλεκτροπαραγωγή από γεννήτριες μόνο για λόγους εφεδρείας
    OT:
    Απορία^
    Τι γίνεται αν είσαι μακριά απ'τον ΔΕΔΗΕ και θες ρεύμα να κινήσεις το αντλιοστάσιο σου πχ.
    Που μου έχει τύχει (που τελικά έβαλε κολώνες ο ΔΕΔΗΕ, αλλά κόστισε 20-30Κ €),
    αλλά η εναλλακτική μας ήταν γεννήτρια (50+ KVA) για ~50 bhp μοτέρ.
    Οπότε, αν είμαι 15Km βορείως της άνω τραχανοπλαγιάς, και δεν έχει δίκτυο, τι γίνεται?
    Disclaimer:
    Any views or opinions expressed represent the official view of the voices in my head.

  6. #6
    Εγγραφή
    05-08-2017
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη, Ντεπώ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.030
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από K1m0n Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπότε, αν είμαι 15Km βορείως της άνω τραχανοπλαγιάς, και δεν έχει δίκτυο, τι γίνεται?
    Ή κάνεις αίτηση στη ΡΑΕ για να γίνεις παραγωγός ή κάνεις αίτηση στον ΔΕΔΔΗΕ να συνδέσει το σημείο σου με το υπόλοιπο δίκτυο

    ο νόμος (2273/99 - άρθρα 9 & 10) είναι ξεκάθαρος για τα εφεδρικά Η/Ζ: μόνο για εφεδρεία και μόνο εάν είσαι συνδεδεμένος με το δίκτυο και μόνο αφού τα δηλώσεις (με μια Υ/Δ 3 σελίδων που πρέπει πρώτα να την δεί δικηγόρος, ηλεκτρολόγος, γιατρός, μηχανικός, πυροσβέστης) link - παράρτημα Α
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dpap76 : 06-07-23 στις 15:02.

  7. #7
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.022
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Θάνξ
    Disclaimer:
    Any views or opinions expressed represent the official view of the voices in my head.

  8. #8
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.672
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Πρώτη κατοικία είναι; Δεν μπορείς να το κυνηγήσεις μέσω του συνήγορου του καταναλωτή ή άλλου τρόπου;

  9. #9
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρώτη κατοικία είναι; Δεν μπορείς να το κυνηγήσεις μέσω του συνήγορου του καταναλωτή ή άλλου τρόπου;
    ναι, πρώτη κατοικία είναι και εφιαλτική... έχω κάνει ήδη καταγγελία στο myRAE αλλά καταλαβαίνω ότι αυτοί είναι ακόμη πιο αργοί. Ήδη καμιά 15αριά μέρες είναι η καταγγελία και δεν την έχουν δει ακόμη, είναι ακόμη στο "την πήραμε την αίτηση". Θα μου πεις, πολύ βιάζεσαι. Όχι δεν βιάζομαι, απλά δεν έχω συνηθίσει, και ούτε πρόκειται, τις γελοιότητες του αργοκίνητου δημοσίου.

    Σκέφτηκα αγωγές και τέτοια με τη δικηγόρο μου αλλά μετά έμαθα ότι εκκρεμούν κάτι χιλιάδες ήδη αγωγές κατά του ΔΕΔΔΙΕ και υπέθεσα αυτό θα αργήσει ακόμη παραπάνω.

    Συνήγορο του καταναλωτή δεν το σκέφτηκα ιδιαίτερα, θα κάνει λιγότερο από μήνα αυτή η λύση να μου απαντήσουν? γιατί Ελλάδα είσαι, τα πάντα μετριούνται σε μήνες. Αλλά μπορεί να κάνω και λάθος, και θα το πράξω και αυτό.

    Το θέμα είναι ότι έκανα ξανά συμβόλαιο ενοικίου πλέον, και με βλέπω να ξανακάνω τα ίδια με ΥΔΕ από έναν ακόμη αργόσχολο ηλεκτρολόγο που δεν μπήκε καν στον κόπο να με πληροφορήσει τι να κάνω με μετρητή που λειπει, και απλά που έβγαλε μια ΥΔΕ του 1.5 μηνός λες και θα κουνηθεί η ΔΕΔΔΙΕ σε λιγότερο απο 6μηνο.

    Για αρχή ίσως πρέπει να απευθυνθώ σε κάποιο γνώστη, μηχανικό, ηλεκτρολόγο κλπ. που να ξέρει τι εστί ΔΕΔΔΙΕ. Γιατί οι περισσότεροι δεν ξέρουν. Προφανώς φταίω εγώ για όλα αυτά, αλλά έσκασα ένα σωρό λεφτά πλέον κ δεν μπορώ να κάνω πίσω.

    Λοιπόν σας ευχαριστώ όλους και κυρίως για τους νόμους που γράψατε κάποιοι για το τι δεν πρέπει να κάνω, μου είναι ιδιαίτεροι χρήσιμοι.

    Καλή συνέχεια.

  10. #10
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.672
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Νομίζω ο συνήγορος του καταναλωτή είναι το πιο γρήγορο που μπορείς να κάνεις, και η αγωγή σίγουρα το πιο αργό.

  11. #11
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Εξ' όσων καταλαβαίνω έχει ξεκινήσει η όλη φάση με λάθος εκτίμηση - εννοώ, λάθος εκτίμηση του πότε θα έχεις π.χ. ρεύμα ή άλλες υπηρεσίες. Πρώτα απ' όλα ο ΔΕΔΔΗΕ δεν είναι δημόσιος πια όπως νομίζεις, ανήκει στην ΔΕΗ το 51% (η οποία λειτουργεί με ιδιωτικό "τρόπο" και καθεστώς εδώ και κανά δυο χρόνια) και σε ιδιώτες επενδυτές το άλλο 49%. Αυτό το γράφω γιατί αν ήταν όντως δημόσιος, θα απευθυνόσουν στον Συνήγορο του Πολίτη που είναι μια αρχή που όντως λειτουργεί, απαντάει γρήγορα σχετικά και κοιτάει να σε βοηθήσει.

    Πέραν τούτου, το να συμβεί <κάτι> τεχνικό ή απροσδιόριστο και να μην έχεις κάτι για κανά μήνα, μπορεί να τύχει. Ναι, δεν είναι πια σύνηθες, αλλά θα σου θυμίσω ότι πριν μερικά χρόνια, όχι άπειρα, ίσως 10, μια απλή μεταφορά γραμμής τηλεφώνου/internet μπορεί να απαιτούσε 20 και 30 ημέρες. Στο σπίτι που μετακόμισα πριν κανένα μήνα, η καθ' όλα ιδιωτική Cosmote έδινε διαθεσιμότητα ADSL24 μόνο και για καλή μου τύχη με ενημέρωσε ο τεχνικός που έκανε τη μεταφορά ότι δεν είχε ελεύθερες πόρτες το τοπικό VDSL DSLAM, αλλά έβαλαν 5 μέρες πριν μετακομίσω και έτσι υποστηριζόταν και πάλι μεγαλύτερη ταχύτητα. Ήταν όμως χωρίς πόρτες για πάνω από 3μηνο - και δεν είναι κάτι για το οποίο μπορεί να τους κατηγορήσει κανείς, μπορεί π.χ. να καθυστέρησε ο προμηθευτής τους να τους στείλει κάτι.

    Οπότε, ξεκινάμε από το ότι θεωρούσες ότι κάτι που σε κακή τύχη θα μπορούσε όντως να πάρει 30-40 ημέρες "έπρεπε" να είχε ολοκληρωθεί σε π.χ. 5-7 ημέρες. Ναι, ΟΚ, αλλά υπολογίζουμε και τα απρόοπτα.

    Πέραν των παραπάνω, προσωπικά θα κοίταζα ποιος ΔΕΔΔΗΕ/ποιο ακριβώς γραφείο είναι αρμόδιο για την περιοχή σου και θα πήγαινα από εκεί, ούτε τηλέφωνο ούτε τίποτα, για να εξηγήσω ότι δεν έχω μετρητή και ρεύμα και έχει περάσει ήδη Χ διάστημα. Μπορούμε να το δούμε, ή έχει κάποιο απροσδιόριστο θέμα η περιοχή και δεν προβλέπεται λύση σύντομα;

    Σε καμία των περιπτώσεων δεν θεωρώ ότι θα φτάσεις στο 6μηνο κτλ για κάτι εντός Αθήνας, αλλά από το να σκέφτεσαι πλάνα για αγωγές, για γεννήτριες και δεν ξέρω τι άλλο, πιο γρήγορο θα είναι να πας μέχρι εκεί, να σπαταλήσεις 1-2 ώρες και να δεις τι θα σου πουν. Μίλα και με τον προϊστάμενο της περιοχής ή όποιον άλλον. Ούτως ή άλλως δεν πρόκειται και κάποια άλλη ανεξάρτητη αρχή όπως ο Συν. Καταναλωτή να σου απαντήσει σε λιγότερο από 1-2 εβδομάδες, δεν είναι ασφαλιστικά μέτρα δικαστηρίου, ευγενική και δωρεάν παρέμβαση υπέρ του καταναλωτή είναι.

    Εύχομαι (κυριολεκτικά) να...δεις φως σύντομα στην υπόθεση.

    ΥΓ: Για το myRAE συγκεκριμένα - εκεί ναι, μην έχεις ελπίδες. Η ΡΑΕ δηλώνει εδώ και καιρό ότι είναι υποστελεχωμένη κτλ και δεν γνωρίζω προσωπικά κανέναν στον οποίο να έκανε παρέμβαση η ίδια η ΡΑΕ - άντε ορισμένες εταιρείες/προμηθευτές/πάροχοι να πήραν λίγο πιο σοβαρά ένα παράπονο από εκεί, πάντως η ίδια η ΡΑΕ όντως κοιμάται τον ύπνο του δικαίου και ελπίζω να προσλάβει προσωπικό για να σταματήσει να το κάνει αυτό, καθώς λειτουργεί πολύ κακά πράγματι.
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  12. #12
    Εγγραφή
    23-03-2005
    Μηνύματα
    549
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ΖΤΕ
    Το 10ο του 2022 μου χάλασε η νυκτερινή μέτρηση στο ρολόι.
    Μου το άλλαξαν αρχες 7ου 2023.
    Ο τεχνικός μου είπε ότι δεν έχουν ρολόγια και για αυτό αργούν.

    Εξηπηρετουν με προτεραιότητα μόνο αυτούς που ενώ ειναι χαλασμένο το ρολόι τους έχουν ρεύμα.
    Ξεκινά με καταγγελίες παντού.

    Καλή υπομονή.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας