Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Δεν ξέρω αν ο τίτλος του thread είναι ο κατάλληλος, ελπίζω πως ναι.

    Λοιπόν, έχω σοβαρές υποψίες, τις οποίες θα επιβεβαιώσω στο 99.99% την επόμενη φορά, πως ένας δημόσιος υπάλληλος, συγκεκριμένα γιατρός, απουσιάζει χωρίς σοβαρό λόγο από την εργασία του επί μονίμου βάσεως. Από την υπηρεσία μου ακυρώνουν συνέχεια το ραντεβού και μου απαντούν για λόγους υγείας/ασθενείας.

    Σκέφτομαι σοβαρά να κάνω καταγγελία ώστε να ελεγχθεί αν είναι αληθές αυτό ή όχι. Πιστεύω πως δεν είναι αληθές και απλά θα τους παρουσιάζει ψευδής γνωματεύσεις κτλ.

    Αυτό που θέλω να με πληροφορήσει όποιος γνωρίζει, αν υπάρχει κάποιος τρόπος και που ακριβώς μπορώ να υποβάλλω την καταγγελία μου, υπάρχει τηλεφωνική γραμμή; Μήπως κάποιο e-mail και κάποια ηλεκτρονική διεύθυνση που μπορώ να τους στείλω όνομα ειδικότητα και υπηρεσία του γιατρού.

  2. #2
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν ο τίτλος του thread είναι ο κατάλληλος, ελπίζω πως ναι.

    Λοιπόν, έχω σοβαρές υποψίες, τις οποίες θα επιβεβαιώσω στο 99.99% την επόμενη φορά, πως ένας δημόσιος υπάλληλος, συγκεκριμένα γιατρός, απουσιάζει χωρίς σοβαρό λόγο από την εργασία του επί μονίμου βάσεως. Από την υπηρεσία μου ακυρώνουν συνέχεια το ραντεβού και μου απαντούν για λόγους υγείας/ασθενείας.

    Σκέφτομαι σοβαρά να κάνω καταγγελία ώστε να ελεγχθεί αν είναι αληθές αυτό ή όχι. Πιστεύω πως δεν είναι αληθές και απλά θα τους παρουσιάζει ψευδής γνωματεύσεις κτλ.

    Αυτό που θέλω να με πληροφορήσει όποιος γνωρίζει, αν υπάρχει κάποιος τρόπος και που ακριβώς μπορώ να υποβάλλω την καταγγελία μου, υπάρχει τηλεφωνική γραμμή; Μήπως κάποιο e-mail και κάποια ηλεκτρονική διεύθυνση που μπορώ να τους στείλω όνομα ειδικότητα και υπηρεσία του γιατρού.
    Για αρχή μπορείς να υποβάλεις παράπονο στην ίδια την υπηρεσία του, για να σου απαντήσουν εγγράφως.
    Επίσης μπορείς να κάνεις καταγγελία στον Συνήγορο του Πολίτη.

  3. #3
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν ο τίτλος του thread είναι ο κατάλληλος, ελπίζω πως ναι.

    Λοιπόν, έχω σοβαρές υποψίες, τις οποίες θα επιβεβαιώσω στο 99.99% την επόμενη φορά, πως ένας δημόσιος υπάλληλος, συγκεκριμένα γιατρός, απουσιάζει χωρίς σοβαρό λόγο από την εργασία του επί μονίμου βάσεως. Από την υπηρεσία μου ακυρώνουν συνέχεια το ραντεβού και μου απαντούν για λόγους υγείας/ασθενείας.

    Σκέφτομαι σοβαρά να κάνω καταγγελία ώστε να ελεγχθεί αν είναι αληθές αυτό ή όχι. Πιστεύω πως δεν είναι αληθές και απλά θα τους παρουσιάζει ψευδής γνωματεύσεις κτλ.

    Αυτό που θέλω να με πληροφορήσει όποιος γνωρίζει, αν υπάρχει κάποιος τρόπος και που ακριβώς μπορώ να υποβάλλω την καταγγελία μου, υπάρχει τηλεφωνική γραμμή; Μήπως κάποιο e-mail και κάποια ηλεκτρονική διεύθυνση που μπορώ να τους στείλω όνομα ειδικότητα και υπηρεσία του γιατρού.
    Με βάση το θεσμικό πλαίσιο παίζει να τους παρουσιάζει το οτιδήποτε και αν το θεωρούν αυτοί αληθές, να του δίνουν άδεια (οι αναρρωτικές π.χ. στο δημόσιο είναι χαλαρά μεγαλύτερες από τον ιδ. τομέα, και μπορεί να είναι και τάδε μήνες ανά έτος). Παρόλα αυτά, καλό θα είναι να ζητήσεις έγγραφη απάντηση και αν δεν την λάβεις, μπορείς να απευθυνθείς στο συνήγορο του πολίτη όπως προαναφέρθηκε. Ο οποίος ασχολείται, θα σε πάρει τηλέφωνο πιθανώς για να αποκτήσουν εικόνα και να στείλουν επιστολή κτλ.
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  4. #4
    Εγγραφή
    15-06-2005
    Περιοχή
    Κάπου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    377
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΩΣ
    Router
    AVM Fritzbox 7590
    SNR / Attn
    9(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    τ. Σώμα Επιθεωρητών Υπηρεσιών Υγείας και Πρόνοιας

    Πειραιώς 205
    Αθήνα, ΤΚ 118 53
    Τηλέφωνο: 210 3480901 – 4

  5. #5
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Ευχαριστώ, θα το κοιτάξω και θα δω πως θα κινηθώ.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας