Σελ. 197 από 386 ΠρώτηΠρώτη ... 177187192195196197198199202207217 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.941-2.955 από 5779
  1. #2941
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.193
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Εγώ συνεχίζω να είμαι υπέρ των πολλών μικρών σχολείων ασχέτως αν είναι πιο κοστοβορο. Είναι σίγουρα καλύτερα για τα παιδιά και αφού πάμε βζιιιν στην Ελλάδα 2.0 της 4ης βιομηχανικής επανάστασης δεν καταλαβαίνω γιατί το κάνουν.
    Στη γκραβα που λέτε ξέρετε τι ομάδες αλητοσυμμοριες έχει? Σε ένα σχολείο με 2000 παιδιά αυτό γίνεται εύκολα, σε ένα με λίγα είναι πιο δύσκολο.

  2. #2942
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Τα φαινόμενα μπουλιγκ και μαθητικής παραβατικότητας είναι ευθέως ανάλογα με το μέγεθος του σχολείου. Το ιδανικό είναι ένα μέσο μέγεθος.
    Τα πολλά σχολεία είναι και αποτέλεσμα της ανυπαρξίας μεγάλων αδόμητων εκτάσεων - και όπου υπάρχουν προορίζονται για ανταποδοτικές επενδύσεις και ανάπτυξη ενώ δυστυχώς η εκπαίδευση δεν θεωρείται τέτοια.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gcf : 13-12-23 στις 00:26.

  3. #2943
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ συνεχίζω να είμαι υπέρ των πολλών μικρών σχολείων ασχέτως αν είναι πιο κοστοβορο. Είναι σίγουρα καλύτερα για τα παιδιά και αφού πάμε βζιιιν στην Ελλάδα 2.0 της 4ης βιομηχανικής επανάστασης δεν καταλαβαίνω γιατί το κάνουν.
    Στη γκραβα που λέτε ξέρετε τι ομάδες αλητοσυμμοριες έχει? Σε ένα σχολείο με 2000 παιδιά αυτό γίνεται εύκολα, σε ένα με λίγα είναι πιο δύσκολο.
    Παντως λιγο το χωροταξικο που δεν επιτρεπει δραστηριοτητες, λιγο το επιπεδο κι η κατευθυνση μαθηματων, λιγο η παραβατικοτητα, λιγο το ενα και το αλλο...
    Τελευταίοι οι έλληνες μαθητές στα βασικά γνωστικά αντικείμενα
    Κοινως, οχι μονο παραγουμε δυστυχισμενα παιδια τα οποια αφου τα περιοριζουμε και τους αφαιρουμε τον ζωτικο τους χωρο καπου θα ξεσπασουν (με αμεσο αντικτυπο στην κοινωνια), πλεον και με τη βουλα παραγουμε χαζα παιδια με ελλειπεστατες γνωστικες δεξιοτητες.

    Ειναι ενα απο τα πλεον αποτυχημενα μοντελα εκπαιδευσης.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Hetfield : 13-12-23 στις 02:33.

  4. #2944
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.542
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.in.gr/2022/07/05/politic...ta-dikastiria/
    Αργα ή γρηγορα τα δικαστηρια θα ματεφερθουν, λογω κοστους και κτιριακης καταστασης (αν δεν κανω λαθος εχουν και θεματα στατικοτητας).
    Ωραιο το λινκ με την μεταφορα. Δες και ενα αλλο με τις φυλακες που τον απρτιλιο του 2020 μετακομιζουν "γοργα".

    Μετακομίζουν οι φυλακές Κορυδαλλού - Οι νέες πτέρυγες στον Ασπρόπυργο


    Με γοργούς ρυθμούς προχωρά η υλοποίηση του σχεδίου για τη μετεγκατάσταση του Καταστήματος Κράτησης Κορυδαλλού στο πρώην στρατόπεδο Αμερικανικής Ευκολίας στον Ασπρόπυργο, παρά τα προβλήματα που έχει δημιουργήσει και στη χώρα μας η επιδημία του κορωνοϊού.

    Οι νέες εγκαταστάσεις θα ονομάζονται «Δικαστικό Σωφρονιστικό Συγκρότημα Αθηνών» (Δ.Σ.Σ.Α.) και μάλιστα έχει ήδη κατασκευαστεί η μακέτα του έργου, που φιλοδοξεί να αλλάξει την όψη της περιοχής και να συμβάλλει καθοριστικά στη διαχείριση των προβλημάτων που αφορούν στο σωφρονιστικό σύστημα.

    Τη Μεγάλη Τρίτη, 14-4-2020, κατατέθηκε από τη Γενική Γραμματεία Αντεγκληματικής Πολιτικής και ειδικότερα τη γενική γραμματέα Σοφία Νικολάου, η οποία έχει οριστεί project manager του έργου, ο φάκελος προέγκρισης του Ειδικού Χωρικού Σχεδίου (ΕΧΣ), στο Υπουργείο Περιβάλλοντος, για την έγκριση της μελέτης.
    Ασε απο λογια και εργα χορτασαμε με το επιτελικο κρατος....

  5. #2945
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από galotzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με γοργούς ρυθμούς προχωρά η υλοποίηση του σχεδίου για τη μετεγκατάσταση του Καταστήματος Κράτησης Κορυδαλλού
    Ναι ρε , το θυμαμαι αυτό !


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  6. #2946
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.193
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Ok επειδή το έζησα το πρωί με τον μικρό.. φέρτε τη Δόμνα να πάει το γιο μου στο σχολείο που είναι στο 1.5χλμ και να κουβαλήσει αυτή την τσάντα του!!!!!! τη ζύγισα το πρωί και ήταν 6 κιλά ΧΩΡΙΣ τις τάπες που κουβαλάει συνήθως για να παίζει με τους άλλους στο σχολείο που είναι κάνα 2κιλο...
    Έχω αυτή την απόσταση ενώ έχω σχολείο πίσω από το σπίτι είναι γιατί το σχολείο εκείνο είναι πολύ καλύτερο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος BlueChris : 13-12-23 στις 12:19.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  7. #2947
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ok επειδή το έζησα το πρωί με τον μικρό.. φέρτε τη Δόμνα να πάει το γιο μου στο σχολείο που είναι στο 1.5χλμ και να κουβαλήσει αυτή την τσάντα του!!!!!! τη ζύγισα το πρωί και ήταν 6 κιλά ΧΩΡΙΣ τις τάπες που κουβαλάει συνήθως για να παίζει με τους άλλους στο σχολείο που είναι κάνα 2κιλο...
    Έχω αυτή την απόσταση ενώ έχω σχολείο πίσω από το σπίτι είναι γιατί το σχολείο εκείνο είναι πολύ καλύτερο.
    Φιλαράκι βάλε τον στο σχολικό. Ο γουειτ, σχολικά έχουν τα ιδιωτικά, ε αν δεν έχεις κοντά δημόσιο, γράψε τον στο ιδιωτικό
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  8. #2948
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.193
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλαράκι βάλε τον στο σχολικό. Ο γουειτ, σχολικά έχουν τα ιδιωτικά, ε αν δεν έχεις κοντά δημόσιο, γράψε τον στο ιδιωτικό
    Ψάχνω για χορηγό πρώτον να τον πάω στη Λεόντειο που είναι δίπλα μου αλλά έχω και άλλο θέμα με τη γυναίκα που είναι εναντίον των ιδιωτικών...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  9. #2949
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ψάχνω για χορηγό πρώτον να τον πάω στη Λεόντειο που είναι δίπλα μου αλλά έχω και άλλο θέμα με τη γυναίκα που είναι εναντίον των ιδιωτικών...
    Το 2ο λύνεται, το είπε η Δόμνα για το 1ο δεν έχω βοήθεια, είμαι ένα απλό AI chatbot
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  10. #2950
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ψάχνω για χορηγό πρώτον να τον πάω στη Λεόντειο που είναι δίπλα μου αλλά έχω και άλλο θέμα με τη γυναίκα που είναι εναντίον των ιδιωτικών...
    Προσωπικά είμαι ενάντια στα ιδιωτικά, νομίζω ένα παιδί θα πάρει καλύτερες παραστάσεις για τις αντιθέσεις που θα συναντήσει στο μέλλον σε δημόσιο σχολείο, αλλά δεν είμαι γονέας και δεν έχει βαρύτητα η άποψη/αποψάρα μου
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  11. #2951
    Εγγραφή
    24-11-2014
    Περιοχή
    Αμφίπολη
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά είμαι ενάντια στα ιδιωτικά, νομίζω ένα παιδί θα πάρει καλύτερες παραστάσεις για τις αντιθέσεις που θα συναντήσει στο μέλλον σε δημόσιο σχολείο, αλλά δεν είμαι γονέας και δεν έχει βαρύτητα η άποψη/αποψάρα μου
    Σκοπός των γονέων με μέτριο οικονομικο υποβαθρο που στέλνουν τα παιδιά τους σε ιδιωτικά, είναι το καλύτερο μέλλον.
    Υπάρχει βέβαια και ένα κακό ποσοστό που τα στελνουν με σκοπό να μεγαλωσουν και να συνεχισουν να ζουν μέσα σε φουσκα. Υπερπροστασία μέχρι και τον γάμο που το σπιτι θα είναι διπλα από το δικό τους.
    Ε λοιπον αυτοί είναι οι πιο επιτυχημένοι. Βλέπε Μεσσίας….δεν έφυγε ποτέ διπλα από τον μπαμπά και τη μαμά και πλέον κυβερνάει μια χωρα.
    Ακόμα μια ημέρα πέρασε χωρις να δουμε τα link :-P

  12. #2952
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ψάχνω για χορηγό πρώτον να τον πάω στη Λεόντειο που είναι δίπλα μου αλλά έχω και άλλο θέμα με τη γυναίκα που είναι εναντίον των ιδιωτικών...
    Χορηγός είναι ο μπάρμπας σου που ψήφισε 41 τακατο


    Τι...όχι?!?!


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  13. #2953
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.193
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά είμαι ενάντια στα ιδιωτικά, νομίζω ένα παιδί θα πάρει καλύτερες παραστάσεις για τις αντιθέσεις που θα συναντήσει στο μέλλον σε δημόσιο σχολείο, αλλά δεν είμαι γονέας και δεν έχει βαρύτητα η άποψη/αποψάρα μου
    Σίγουρα, δεν έχω άποψη από ιδιωτικά αλλά στο δημόσιο έχει μάθει να βρίζει σε όλες τις γλώσσες, ένα κοριτσάκι από τη Ρουμανία έβαλε ένα φίλο του να γδυθεί και αυτός κοιτούσε και ευτυχώς μας το είπε και έγινε ο χαμός, άλλο τσιπιρίκος από Αλβανία του κάνει bulying και ο δικός μου τον κοπάνησε οπότε μας φώναξε ο διευθυντής και καλά που απέξω απέξω μας είπε "καλά έκανε αλλά να έρχεται να μου λέει όποιος τον πειράζει" και άλλα πολλά όπως να του την πέφτουν να του τρώνε το φαγητό γιατί δεν τους αρέσει το δικό τους. Πλακώνετε επίσης συνέχεια γιατί προστατεύει ένα φίλο του Πακιστανό που τον πειράζουν οι άλλοι....
    Αυτό είναι το 2ο σχολείο στο 1.5χλμ.. στο σχολείο πίσω από το σπίτι που τον είχα μέχρι τρίτη δημοτικού απλά στο διάλλειμα δεν υπήρχε δάσκαλος να τα προσέχει και πλακωνόντουσαν ή έβαζαν φωτιές.

    Είναι τα νέα Δημόσια Δημοτικά Σχολεία 2.0 που φτιάχνουν τους μικρούς Ράμπο

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χορηγός είναι ο μπάρμπας σου που ψήφισε 41 τακατο

    Τι...όχι?!?!
    Μέσα είναι ο παππούς το έχω ήδη συζητήσει μαζί του να βοηθήσει (αντέχουμε και μόνοι μας) αλλά πρέπει να πείσω την γυναίκα... βγάζει σπυριά. Έκανα μια κίνηση φέτος.. τον πήγα Λεόντιο στο κολυμβητήριο οπότε τον πηγαίνει εκείνη και αρχίζει και συνηθίζει ... θέλει χρόνο και τακτική
    Όχι ότι στα ιδιωτικά δεν γίνονται αυτά.. αλλά έχω μια υποψία πως υπάρχει λίγο καλύτερη ασφάλεια τουλάχιστον... δεν ξέρω.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  14. #2954
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.626
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Γερμανία: Περικοπές δαπανών για να κλείσει η «τρύπα» των 17 δισ.

    Αυξήσεις αναμένονται στις τιμές καυσίμων και στο κόστος της θέρμανσης

    https://www.kathimerini.gr/world/562...pa-ton-17-dis/
    Ένα σχόλιο από τον καθηλην αρμόδιο για θέματα οικονομίας MNP, για την τρύπα 17 δις στην γερμανική οικονομία που έτσι ξαφνικά μάθαμε,τις διαβουλεύσεις επί διαβουλεύσεων για πλάνο λιτότητας και περικοπών.

  15. #2955
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα σχόλιο από τον καθηλην αρμόδιο για θέματα οικονομίας MNP, για την τρύπα 17 δις στην γερμανική οικονομία που έτσι ξαφνικά μάθαμε,τις διαβουλεύσεις επί διαβουλεύσεων για πλάνο λιτότητας και περικοπών.
    Μη ξεχνάτε την Ουκρανία.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

Σελ. 197 από 386 ΠρώτηΠρώτη ... 177187192195196197198199202207217 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας