Σελ. 200 από 385 ΠρώτηΠρώτη ... 180190195198199200201202205210220 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.986-3.000 από 5773
  1. #2986
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.634
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης, ο όγκος κατανάλωσης σε ΣΜ δεν έχει μειωθεί σε σχέση με πέρυσι αν και προφανώς ξοδεύτηκαν 1 δισ παραπάνω ως τώρα φέτος.
    δεν θα το ελεγα . βλεποντας μεχρι και τα αυγα που μενουν σε γεματα ραφια μεχρι λιγο πριν την ημερομηνια ληξεως τους
    ηδη παρατηρω μια σμικρυνση του αποθεματικου ογκου που περιεχονται στα σουπερ μαρκετ (της περιοχης μου ) .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  2. #2987
    Εγγραφή
    24-11-2014
    Περιοχή
    Αμφίπολη
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω ποσοστά προφανώς, αλλά όπως ανέφερα και παραπάνω δυσαρέσκεια του κόσμου δεν καταγράφεται προς το παρόν.

    Επίσης, ο όγκος κατανάλωσης σε ΣΜ δεν έχει μειωθεί σε σχέση με πέρυσι αν και προφανώς ξοδεύτηκαν 1 δισ παραπάνω ως τώρα φέτος.

    Θέλω να πω ότι δεν αμφιβάλλω ότι ο κόσμος στενεύεται αλλά μέχρι στιγμής αυτό δεν αποτυπώνεται ως κάτι περισσότερο. Και έδωσα κάποιες θεωρίες ως προς το γιατί. Από εκεί και πέρα, ξαναλέω, πρεκαριάτο είναι η φάση εννοείται
    Πρωτη φορά που αρχισε να καταγράφεται ειναι απο το Mega προχθές και νομιζω πως ολοι γνωριζουμε τους λόγους!
    Ε οταν έχουμε φθάσει σε μια φάση να μη μπορουμε να γνωριζουμε τι ειναι αληθεια και τι όχι, ακριβως επειδη τα ΜΜΕ ελέγχονται στο 95% πλέον, υπάρχε σοβαρο προβλημα.
    Αναγκαστικά λοιπον ο καθένας κοιτάζει τι συμβαινει γυρω του.
    Η κατανάλωση δε μπορει να μειωθει. Κάτι πρέπει να φάει ο κόσμος.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μεγαλυτερο κακο στην κοινωνια (κι οσον αφορα τη δικη μου ενηλικη ζωη παντα) συνεβη το 2015 οπου ο ΣΥΡΙΖΑ ειχε το καρπουζι και το μαχαιρι και προδωσε τις προσδοκιες του κοσμου.
    Που αντι να φερει καλυτερη συμφωνια κοντεψε να μας βγαλει κι απο την Ε.Ε.
    Αναφέρεσαι στην αντιπολιτευση και σε στελέχη της που φωναζαν, "βαστα γερά Γέρουν"? Γιατι αυτους ψηφισες που θα έπρεπε να εχουνφυλακιστει για αισχάτη προδοσία.
    Τα έχουμε ξαναπει για τους λογους που ανέβηκε ο Τσιπρας στη κυβέρνηση, για το κοκοκοκο που πηδηξε απ το καράβι για να μη τον παρουν με τις πέτρες.
    Ωστοσο συμφωνία έφερε, αποθεματικό άφησε, Πρέσπες υπέγραψε, ο κόσμος δεν πεινασε και βιωσαμε και τον μεγαλυτερο εκβιασμο που εχει βιωσει η γεννιά μας (με καποιους επαναλαμβάνω στη ΝΔ να φωνάζουν βαστα γερα...ναι αυτους ψηφισες...ισως θα έπρεπε να το ξανασκεφτεις λιγάκι)
    Σε κάθε περιπτωση, ο άνθρωπος ανέλαβε να διορθωσει λάθη άλλων. Το οτι έκανε και αυτος λάθη ειναι δεδομένο. Δεδομένο ομως ειναι οτι δεν έκλεψε...δεν εχει λιστες, δεν έχει καναλια αδηφάγα...

    Αλλά αυτος έφυγε τωρα και σε κάθε περιπτωση, οσο εισαι σε αυτο το φορουμ, θα ανεχτεις τη κριτικη που θα κάνουμε στη δυνατοτερη κυβερηση απο τη μεταπολιτευση και μετά. Κάνει οτι θέλει, δεν έχει αντιπολιτευση πισω της, δεν έχει βάστα γερά Γέρουν και έχει και πολλούς που ζητάνε πιτσες.
    Ακόμα μια ημέρα πέρασε χωρις να δουμε τα link :-P

  3. #2988
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cassander Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναφέρεσαι στην αντιπολιτευση και σε στελέχη της που φωναζαν, "βαστα γερά Γέρουν"? Γιατι αυτους ψηφισες που θα έπρεπε να εχουνφυλακιστει για αισχάτη προδοσία.
    Τρικυμια εν κρανιω, οποιος δεν ειναι με εμας ειναι απεναντι μας
    Δεν μπαινω στον κοπο να ασχοληθω με το παραληρημα σου (αλλωστε δεν μιλας σοβαρα αλλα τρολλαρεις).

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cassander Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν έχει καναλια αδηφάγα...
    Kalogritsas & Papas entered the chat.

  4. #2989
    Εγγραφή
    24-11-2014
    Περιοχή
    Αμφίπολη
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τρικυμια εν κρανιω, οποιος δεν ειναι με εμας ειναι απεναντι μας
    Δεν μπαινω στον κοπο να ασχοληθω με το παραληρημα σου (αλλωστε δεν μιλας σοβαρα αλλα τρολλαρεις).


    Kalogritsas & Papas entered the chat.
    Μια χαρά σοβαρά μιλάω...ιστορικο γεγονος ειναι το βάστα Γερά απο στελέχη της τοτε αντιπολιτευσης. Αυτους ψηφισες, τι να κάνουμε?

    Καλογριτσας Παπάς δεν ελεγξαν ποτέ κανάλια...δεν έγινε ποτέ.
    Ακόμα μια ημέρα πέρασε χωρις να δουμε τα link :-P

  5. #2990
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω ποσοστά προφανώς, αλλά όπως ανέφερα και παραπάνω δυσαρέσκεια του κόσμου δεν καταγράφεται προς το παρόν.

    Επίσης, ο όγκος κατανάλωσης σε ΣΜ δεν έχει μειωθεί σε σχέση με πέρυσι αν και προφανώς ξοδεύτηκαν 1 δισ παραπάνω ως τώρα φέτος.

    Θέλω να πω ότι δεν αμφιβάλλω ότι ο κόσμος στενεύεται αλλά μέχρι στιγμής αυτό δεν αποτυπώνεται ως κάτι περισσότερο. Και έδωσα κάποιες θεωρίες ως προς το γιατί. Από εκεί και πέρα, ξαναλέω, πρεκαριάτο είναι η φάση εννοείται
    Η κατανάλωση έχει αυξηθεί σε όγκο πωλήσεων (units), ή ευρώ; Γιατί - πιθανολογώ, με τη μέθοδο της όφρησης των ονυχίων - ότι ο τζίρος έχει αυξηθεί λόγω αύξησης τιμών, αλλά ως πλήθος προϊόντων όχι. Όπερ μεθερμηνευόμενον, πληρώνουμε περισσότερα για να πάρουμε λιγότερα.

    Για να μην παρεξηγηθώ - δεν είμαι παρανοϊκός, να θέλω να υποφέρει ο κόσμος για να είναι αληθές το αφήγημα ότι "η ΝΔ τα έχει κάνει σκατά".

    Δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω τί ισχύει, μόνο συμπεράσματα μπορώ να βγάλω, ενδεχομένως εσφαλμένα: οι τιμές μόνο ανηφορικές είναι, ο πληθωρισμός κάλπασε (στα τρόφιμα συνεχίζει), οι δημοσκοπίσεις δείχνουν ότι το νούμερο 1 πρόβλημα του πολίτη είναι η ακρίβεια, μισθολογικές αυξήσεις δεν υπάρχουν ή/και ούτε καν αγγίζουν τον πληθωρισμό.

    Αν μέσα σε αυτά βάλουμε την εκτίναξη του χρέους, το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι ζούμε με δανεικά και θα μας έρθει, μεγαλοπρεπής, γενναίος και φουσκωτός φουσκωτός ο λογ/μος.

    Το ξαναλέω, μακάρι να κάνω λάθος.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  6. #2991
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μέσα σε αυτά βάλουμε την εκτίναξη του χρέους, το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι ζούμε με δανεικά και θα μας έρθει, μεγαλοπρεπής, γενναίος και φουσκωτός φουσκωτός ο λογ/μος.

    Το ξαναλέω, μακάρι να κάνω λάθος.
    Σε αυτό δεν διαφωνώ καθόλου, κάθε άλλο μάλιστα και γι'αυτό και λέω ότι η macro ιστορία και εξέλιξη είναι άλλο πράγμα.

    Απλά λέω τι ισχύει μάλλον προς το παρόν. Άλλωστε, τα πάντα στην Ελλάδα έρχονται με μια καθυστέρηση χρονικά και αν η κατάσταση στο ΗΒ είναι προπομπός τότε έχουμε να δούμε πράγματα και θάματα. Αν και βέβαια στο ΗΒ έχεις και την τεράστια ζημιά που έχουν κάνει οι αυξήσεις επιτοκίων σε στεγαστικά που είναι σε γερές εκατοντάδες χιλιάδες λίρες λόγω τιμών ακινήτων που δεν έχουμε ευτυχώς Ελλάδα (ακόμα).
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  7. #2992
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν πάρουμε σαν δεδομένο ότι κουτσοπερνάμε, καλοπερνάμε ελαφρώς (με κάποιους να καλοπερνάνε βαρέως), ενώ παράλληλα το κόστος ζωής έχει αυξηθεί, χωρίς ταυτόχρονο αύξηση εισοδήματος, άρα πάντα ήμασταν καλά; Μήπως ποτέ δεν είχαμε κρίση και ήταν όλα στη φαντασία μας;
    Πώς βρεθήκαμε από τα Καστελόριζα και τις μνημονιάρες στα ντελικατέσεν;
    Μήπως εθελοτυφλουμε και οδεύουμε γοργά προς τον γκρεμό, με το χρέος να έχει περάσει τα 400 δις (αλλά μπορεί να εξυπηρετείται ξερωγω και να αυξήθηκε λόγω...τόκων, σαν το χρέος της ΝΔ ένα πράμα ).
    COVID-19 και "ελευθέρας" από ΕΕ για ξεχαρβάλωμα ταμείου. Το "whatever it takes" του Draghi στην πράξη.

    Ζούμε πάλι καρμπόν περίοδο 2002-2010, με μείον τουλάχιστον 500.000 εργαζόμενους στο εξωτερικό και λεφτά από Ταμείο Ανάκαμψης-τουρισμό-τράπεζες-fintech.

    Μπείτε να δείτε τις αγγελίες σε kariera και skywalker, πάλι στελέχη πωλήσεων ζητάνε και φυσικά οδηγούς ή υπαλλήλους supermarket. Μεταπρατική οικονομία χαμηλής παραγωγικότητας και χαμηλών μισθών, και την ίδια στιγμή κλείνουν εργοστάσια, τα οποία είτε γίνονται "hub" είτε γραφεία - logistics centers - supermarket.

  8. #2993
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.916
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    O κόσμος περνά καλά. Τι δε καταλαβαίνεις. Αφού έχουν κλείσει χριστουγενιάτικα γευματα κλπ. Πως τολμάνε και δε λυσάνε της πεινας στα παγκάκια ;

    (Ρε τι διαβάζουμε εδω μέσα ; )
    Πραγματικα. Ισως ειναι λογω συναναστροφων και μη τριβης.

  9. #2994
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η κατανάλωση έχει αυξηθεί σε όγκο πωλήσεων (units), ή ευρώ; Γιατί - πιθανολογώ, με τη μέθοδο της όφρησης των ονυχίων - ότι ο τζίρος έχει αυξηθεί λόγω αύξησης τιμών, αλλά ως πλήθος προϊόντων όχι. Όπερ μεθερμηνευόμενον, πληρώνουμε περισσότερα για να πάρουμε λιγότερα.

    Για να μην παρεξηγηθώ - δεν είμαι παρανοϊκός, να θέλω να υποφέρει ο κόσμος για να είναι αληθές το αφήγημα ότι "η ΝΔ τα έχει κάνει σκατά".

    Δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω τί ισχύει, μόνο συμπεράσματα μπορώ να βγάλω, ενδεχομένως εσφαλμένα: οι τιμές μόνο ανηφορικές είναι, ο πληθωρισμός κάλπασε (στα τρόφιμα συνεχίζει), οι δημοσκοπίσεις δείχνουν ότι το νούμερο 1 πρόβλημα του πολίτη είναι η ακρίβεια, μισθολογικές αυξήσεις δεν υπάρχουν ή/και ούτε καν αγγίζουν τον πληθωρισμό.

    Αν μέσα σε αυτά βάλουμε την εκτίναξη του χρέους, το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι ζούμε με δανεικά και θα μας έρθει, μεγαλοπρεπής, γενναίος και φουσκωτός φουσκωτός ο λογ/μος.

    Το ξαναλέω, μακάρι να κάνω λάθος.
    Ψάχνω να βρω συσκευασίες προϊόντων επωνύμων, όχι ιδιωτικής, από προηγούμενα χρόνια, να κάνω τη σύγκριση με το σήμερα.

    Κάποιες οδοντόκρεμες 100ml, ας πούμε, πλέον είναι στα 90, με ίδια/υψηλότερη τιμή.

    Προσπαθώ να θυμηθώ αν το κουτί νουνού ήταν 400 ή 450 (σχεδόν σίγουρος για το 2ο),αν ο μεγάλος νες ήταν 200 ή 250γρ κλπ.

    Εννοείται δεν είναι δικό μας μόνο φαινόμενο, αλλά δεν θα ξεχάσουμε κι αυτά που ξέραμε.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  10. #2995
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nassos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    COVID-19 και "ελευθέρας" από ΕΕ για ξεχαρβάλωμα ταμείου. Το "whatever it takes" του Draghi στην πράξη.

    Ζούμε πάλι καρμπόν περίοδο 2002-2010, με μείον τουλάχιστον 500.000 εργαζόμενους στο εξωτερικό και λεφτά από Ταμείο Ανάκαμψης-τουρισμό-τράπεζες-fintech.

    Μπείτε να δείτε τις αγγελίες σε kariera και skywalker, πάλι στελέχη πωλήσεων ζητάνε και φυσικά οδηγούς ή υπαλλήλους supermarket. Μεταπρατική οικονομία χαμηλής παραγωγικότητας και χαμηλών μισθών, και την ίδια στιγμή κλείνουν εργοστάσια, τα οποία είτε γίνονται "hub" είτε γραφεία - logistics centers - supermarket.
    2002 ως 08 μια χαρά ήμασταν σε επίπεδο απλού πολίτη. Μπορεί να μην πήρα χαμπάρι πολλά λόγω ηλικίας. Από το 2009 αρχίζουν τα προβλήματα.

    Το πόσες κλείνουν η φεύγουν δεν ξέρω, καλό θα είναι να μάθουμε προς τα που πηγαίνουν αφού κατά κάποιους το πρόβλημα στην Ευρώπη με την οικονομία είναι γενικό. Πάντως στην περιοχή μου, καταστήματα που ήταν κλειστά 20 και 25 χρόνια ακομα, τώρα ανοίγουν. Δεν ξέρω αν είναι λόγω επικείμενης έλευσης μετρό που βέβαια θα γίνει σε 10 χρόνια η αν τα μαγαζιά βρισκοντουσαν αλλού και μετακόμισαν εδώ. Ειδικά σε τομείς εστίασης και μικρομαγαζων, βλέπω να ανοίγουν πολλά μαγαζιά. Τώρα σε επίπεδο μεγάλων εταιρειών η βιομηχανιών δεν έχω ιδέα τι παίζει.

  11. #2996
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ψάχνω να βρω συσκευασίες προϊόντων επωνύμων, όχι ιδιωτικής, από προηγούμενα χρόνια, να κάνω τη σύγκριση με το σήμερα.

    Κάποιες οδοντόκρεμες 100ml, ας πούμε, πλέον είναι στα 90, με ίδια/υψηλότερη τιμή.

    Προσπαθώ να θυμηθώ αν το κουτί νουνού ήταν 400 ή 450 (σχεδόν σίγουρος για το 2ο),αν ο μεγάλος νες ήταν 200 ή 250γρ κλπ.

    Εννοείται δεν είναι δικό μας μόνο φαινόμενο, αλλά δεν θα ξεχάσουμε κι αυτά που ξέραμε.
    Θα σου πω ένα συγκεκριμένο προϊον.

    Tulip Luncheon Meat Κοτόπουλο.

    Προ-COVID: 1,42 Ευρώ
    Σήμερα: 2,24 Ευρώ

  12. #2997
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nassos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    COVID-19 και "ελευθέρας" από ΕΕ για ξεχαρβάλωμα ταμείου. Το "whatever it takes" του Draghi στην πράξη.

    Ζούμε πάλι καρμπόν περίοδο 2002-2010, με μείον τουλάχιστον 500.000 εργαζόμενους στο εξωτερικό και λεφτά από Ταμείο Ανάκαμψης-τουρισμό-τράπεζες-fintech.

    Μπείτε να δείτε τις αγγελίες σε kariera και skywalker, πάλι στελέχη πωλήσεων ζητάνε και φυσικά οδηγούς ή υπαλλήλους supermarket. Μεταπρατική οικονομία χαμηλής παραγωγικότητας και χαμηλών μισθών, και την ίδια στιγμή κλείνουν εργοστάσια, τα οποία είτε γίνονται "hub" είτε γραφεία - logistics centers - supermarket.
    Δεν ξέρω, αλλά μου φαίνεται απίθανο, τα σχεδόν +40 δις που "πετύχαμε" επι ΝΔ να οφείλεται σε covid relief περιπτώσεις.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  13. #2998
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    2002 ως 08 μια χαρά ήμασταν σε επίπεδο απλού πολίτη. Μπορεί να μην πήρα χαμπάρι πολλά λόγω ηλικίας. Από το 2009 αρχίζουν τα προβλήματα.

    Το πόσες κλείνουν η φεύγουν δεν ξέρω, καλό θα είναι να μάθουμε προς τα που πηγαίνουν αφού κατά κάποιους το πρόβλημα στην Ευρώπη με την οικονομία είναι γενικό. Πάντως στην περιοχή μου, καταστήματα που ήταν κλειστά 20 και 25 χρόνια ακομα, τώρα ανοίγουν. Δεν ξέρω αν είναι λόγω επικείμενης έλευσης μετρό που βέβαια θα γίνει σε 10 χρόνια η αν τα μαγαζιά βρισκοντουσαν αλλού και μετακόμισαν εδώ. Ειδικά σε τομείς εστίασης και μικρομαγαζων, βλέπω να ανοίγουν πολλά μαγαζιά. Τώρα σε επίπεδο μεγάλων εταιρειών η βιομηχανιών δεν έχω ιδέα τι παίζει.
    Γινόταν πάρτι με τα κάθε λογής δάνεια. Όταν έσκασε η φούσκα οι τράπεζες δεν είχαν χώρο για να φυλάξουν τα κατασχεμένα αυτοκίνητα. Με τα ακίνητα, κανονικό όργιο, έσκασε η φούσκα και ουκ ολίγοι αναγκάστηκαν να μείνουν ακόμη και σε τροχόσπιτα.

    Ό,τι συμβαίνει τώρα με τα μαγαζιά που ανοίγουν με ΕΣΠΑ, συνέβαινε και τότε. Παντού κομμωτήρια, pet-shop, νυχάδικα, ρούχα."κέντρα μελέτης", vape. Ε, κάποια στιγμή θα σκάσει και αυτό με πάταγο...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω, αλλά μου φαίνεται απίθανο, τα σχεδόν +40 δις που "πετύχαμε" επι ΝΔ να οφείλεται σε covid relief περιπτώσεις.
    Είναι και τα λεφτά του Ταμείου Ανάκαμψης. Χωρίς αυτά δεν θα κινήτο τίποτα στις κατασκευές.

  14. #2999
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω, αλλά μου φαίνεται απίθανο, τα σχεδόν +40 δις που "πετύχαμε" επι ΝΔ να οφείλεται σε covid relief περιπτώσεις.
    Έχει πέσει απίστευτα πολύ χρήμα τα τελευταία 3 χρόνια παντού και είναι, όπως αναφέρθηκε, το Ταμείο Ανάκαμψης. Όπως είπες, δανεικό είναι προφανώς αλλά... nevertheless
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  15. #3000
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cassander Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλογριτσας Παπάς δεν ελεγξαν ποτέ κανάλια...δεν έγινε ποτέ.
    Προσπαθησαν να το κανουν...αλλα ξεβρακωθηκαν απο μονοι τους.Το προβλημα το δικο σου ειναι γιατι το 41 τακατο,δεν εδωσε ψηφο εμπιστοσυνης στον ΣΡΖ η στο ΠΑΣΟΚ,γιατι αυτοι ηταν δυο βασικοι αντιπαλοι,ωστε να μην παρει 41 τακατο ο Κουλης και να μην κανει οτι γουσταρει χωρις αντιπολιτευση? Για δες λιγο τα κομματα που υπαρχουν,θα ηθελες την αναγεννηση του Πασοκ,να βγει 2ος ο Κουτσιουμπας για να κανει αντιπολιτευση αυτος,οταν σας ρωτανε δεν λετε ποιον θα επρεπε το 41τακατο να εχει ψηφισει,αντι του Κουλη,ποιος ηταν καλυτερος η ειναι καλυτερος να κυβερνησει και δεν τον ψηφισαν το καλοκαιρι που εγιναν εκλογες?

    Ο ΣΡΖ εγινε σκορποχωρι,εβγαλαν τα ματια τους,η νεα αριστερα ειναι η νεα ελπιδα?,δηλαδη οι διωγμενοι η παραιτηθεις απο τον παλαιο ΣΡΖ,για να δουμε στις ευρωεκλογες τι ποσοστα θα χτυπησουν.Καποιοι συνεχεια πιπιλανε το 41τακατο,το Κουλης για παντα,το ενα,το αλλο,δεν εχουν ομως πραγματικα καμια πολιτικη εναλλακτικη επιλογη να προτεινουν,μα καμια,περα απο το ψηφιστε κατι αλλο εκτος Κουλη,ετσι αοριστα,το κατι αλλο.

Σελ. 200 από 385 ΠρώτηΠρώτη ... 180190195198199200201202205210220 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας