Σελ. 274 από 385 ΠρώτηΠρώτη ... 254264269272273274275276279284294 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.096-4.110 από 5771
  1. #4096
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Ποιος Τσίπρας? Που τον θυμήθηκες αυτόν τώρα?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #4097
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Byproduct είναι αυτό... ο στόχος είναι η αποχαύνωση του πληθυσμού και το έχουν πετύχει χρόνια τώρα. Ναι είμαι σκληρός το ξέρω αλλά εγώ προσωπικά αυτό βλέπω. Πας να δεις ειδήσεις σε οποιοδήποτε κανάλι ή στο ραδιόφωνο και 999 στις 1000 φορές ξεκινάνε με δήλωση ή του Μαξίμου ή του Κούλη του ίδιου... ακόμα και να πούνε ένα κακό, θα το πούνε στο τέλος των ειδήσεων. Δεν έχει ξαναυπάρξει τέτοιο πράγμα πλην κάτι δικτατορίες τύπου Β. Κορέα κλπ αλλά εκεί είναι δηλωμένες δικτατορίες και το περιμένεις.. εδώ έχουμε ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ και κράτος δικαίου!!!!!! τι να λέμε τώρα.

    Το πατρονάρισμα των αγροτών δεν το είδε κανείς δλδ? δεν υπάρχει κάτι άλλο να δοθεί, Ο Πρωθυπουργός έκανε ότι είναι δυνατόν.. βγήκε εκτός προγραμματισμού ο τρισμέγιστος, πρέπει να λέτε και ευχαριστώ... είναι ευρωπαϊκό πρόβλημα και θέλουμε ευρωπαϊκή λύση και και και και... το ότι οι άνθρωποι πουλάνε κάτι 0.5€ με διπλάσια/τριπλάσια έξοδα τα τελευταία 2 χρόνια και ολική καταστροφή της κτηνοτροφίας και το ψωνίζω εγώ 4-5€ ποιος φταίει βρε καραγκιόζηδες? που δεν είστε ικανοί ούτε περίπτερο να διοικήσετε?
    Τίποτε δεν έκαναν τα ΜΜΕ. Όσα είναι καθεστωτικα η κομματικά ΜΜΕ προσκείμενα κάπου, ανέκαθεν έκραζαν όλα τα κόμματα εκτός από το δικό τους. Δεν ανακαλύψαμε τώρα την Αμερική. Ο κόσμος εάν θέλει πιο αξιόπιστη ενημέρωση ας ψαχτεί από το διαδίκτυο η από σελίδες του εξωτερικού που μπορεί να αναφέρουν γεγονότα της Ελλάδας, αν δεν θέλουν, ας κάτσουν να αποχαυνονονται από τα ντόπια κομματικά ΜΜΕ, καλά τους κάνουν.

  3. #4098
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τίποτε δεν έκαναν τα ΜΜΕ. Όσα είναι καθεστωτικα η κομματικά ΜΜΕ προσκείμενα κάπου, ανέκαθεν έκραζαν όλα τα κόμματα εκτός από το δικό τους. Δεν ανακαλύψαμε τώρα την Αμερική. Ο κόσμος εάν θέλει πιο αξιόπιστη ενημέρωση ας ψαχτεί από το διαδίκτυο η από σελίδες του εξωτερικού που μπορεί να αναφέρουν γεγονότα της Ελλάδας, αν δεν θέλουν, ας κάτσουν να αποχαυνονονται από τα ντόπια κομματικά ΜΜΕ, καλά τους κάνουν.
    Μα τα τωρινά με τον μανδύα του αντικειμενικού και των βραβείων Μπότση ολημερίς και ολονυχτίς λιβανιζουν το Κούλι. Τα αντιπολιετευομενα στυλ Αυγή, ΚΚΕ κλπ, είναι γραφικοτατοι και κουράζουν και τους ελάχιστους που τους ακούνε. Μην δουλευομαστε εδώ μέσα και κάνουμε πως δεν καταλαβαίνουμε.

    Θέλετε να κάτσω να γράψω όλα τα δελτία ειδήσεων από όλα τα κανάλια να τα ανεβάσω κάπου και να κάνουμε μόνοι μας μια ανάλυση των λεγόμενων, τι ώρα στο δελτίο ειπώθηκε ότι ειπώθηκε (πρώτες ειδήσεις, Μέση, τέλος), πιο δελτίο στο άκουσμα κάποιου κακού νέου άλλαξε το αφήγημα, ποιες ειδήσεις δεν ειπώθηκαν καν και πολλά άλλα.
    Είναι δυνατόν να σε φτύνει στα μούτρα η ΕΕ και αυτοί να μας λένε "δεν είναι αυτό που ακούτε και βλέπετε, μας πολεμούν".

  4. #4099
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Βαρουφ σε όλα έχει δίκιο ( απλά κι αυτός δεν μπορεί να είναι πολιτικός και αποδείχτηκε περίτρανα) (και οι δύο δεν έκαναν) (εγώ το λέω αυτό εχοντας ψηφισει τον Βαρουφακη σε όλες τις εκλογικές διαδικασίες, αλλά θεωρώντας ότι είναι απλά ένα σπασικλάκι που έχει δίκιο και είναι για μαξ 3% )
    Για εμένα αυτός πέθανε όταν έγραψε «κουράγιο αδερφές» στις γυναίκες του Αφγανιστάν.
    https://twitter.com/yanisvaroufakis/...12544523296774

  5. #4100
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Hang in there sisters! στη χωρα που κανουν θεαμα το δημοσιο hanging ... αμα εισαι sociopath τετοια δε τα πιανεις για κακα οχι σπασικλας δε τα λεει αυτα

  6. #4101
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα τα τωρινά με τον μανδύα του αντικειμενικού και των βραβείων Μπότση ολημερίς και ολονυχτίς λιβανιζουν το Κούλι. Τα αντιπολιετευομενα στυλ Αυγή, ΚΚΕ κλπ, είναι γραφικοτατοι και κουράζουν και τους ελάχιστους που τους ακούνε. Μην δουλευομαστε εδώ μέσα και κάνουμε πως δεν καταλαβαίνουμε.

    Θέλετε να κάτσω να γράψω όλα τα δελτία ειδήσεων από όλα τα κανάλια να τα ανεβάσω κάπου και να κάνουμε μόνοι μας μια ανάλυση των λεγόμενων, τι ώρα στο δελτίο ειπώθηκε ότι ειπώθηκε (πρώτες ειδήσεις, Μέση, τέλος), πιο δελτίο στο άκουσμα κάποιου κακού νέου άλλαξε το αφήγημα, ποιες ειδήσεις δεν ειπώθηκαν καν και πολλά άλλα.
    Είναι δυνατόν να σε φτύνει στα μούτρα η ΕΕ και αυτοί να μας λένε "δεν είναι αυτό που ακούτε και βλέπετε, μας πολεμούν".
    Πάντα έτσι τα θυμάμαι τα ΜΜΕ και τα δελτία, δεν άλλαξε κάτι διαφορετικό με τώρα. Το κάθε μέσο και οι δημοσιογράφοι του ειδικά τα τηλεοπτικά ΜΜΕ έχουν την δική τους γραμμή με βάση το αφεντικό τους.

  7. #4102
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντα έτσι τα θυμάμαι τα ΜΜΕ και τα δελτία, δεν άλλαξε κάτι διαφορετικό με τώρα. Το κάθε μέσο και οι δημοσιογράφοι του ειδικά τα τηλεοπτικά ΜΜΕ έχουν την δική τους γραμμή με βάση το αφεντικό τους.
    Εγώ μόνο την ΕΡΤ θυμόμουν πάντα έτσι. Στα άλλα κανάλια υπήρχε ένα 60/40 ή 70/30 υπερ της κυβέρνησης και αναλόγως των συμφερόντων.. τώρα είμαστε στο 100/0 πάααααααρα πολλά χρόνια.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #4103
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ μόνο την ΕΡΤ θυμόμουν πάντα έτσι. Στα άλλα κανάλια υπήρχε ένα 60/40 ή 70/30 υπερ της κυβέρνησης και αναλόγως των συμφερόντων.. τώρα είμαστε στο 100/0 πάααααααρα πολλά χρόνια.
    Αυτό είναι υποκειμενικό, εγώ θυμάμαι εποχές και περιόδους που άλλωτε έκραζαν άλλωτε υποστήριζαν. Τέλος πάντων, ο καθένας τις απόψεις του. Για εμένα θεωρώ τραγικό να επηρεάζεται η κοινωνία από τα κανάλια, άσχετα με το τι κάνουν και πως θα δείξουν τα γεγονότα, δεν δίνω σημασία στα μέσα και το τι δείχνουν. Εάν έχεις πρόβλημα από την εσφαλμένη πολιτική μιας κυβέρνησης το καταλαβαίνεις και το νιώθεις στο πετσί σου, δεν χρειάζεται να σου υποδείξει το ΜΜΕ κάτι για αυτό ούτε να περιμένεις να σου πει "ααα ναι έχουμε ακριβεια αλλά η κυβέρνηση πέτυχε το τάδε και το τάδε".

  9. #4104
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό είναι υποκειμενικό, εγώ θυμάμαι εποχές και περιόδους που άλλωτε έκραζαν άλλωτε υποστήριζαν. Τέλος πάντων, ο καθένας τις απόψεις του. Για εμένα θεωρώ τραγικό να επηρεάζεται η κοινωνία από τα κανάλια, άσχετα με το τι κάνουν και πως θα δείξουν τα γεγονότα, δεν δίνω σημασία στα μέσα και το τι δείχνουν. Εάν έχεις πρόβλημα από την εσφαλμένη πολιτική μιας κυβέρνησης το καταλαβαίνεις και το νιώθεις στο πετσί σου, δεν χρειάζεται να σου υποδείξει το ΜΜΕ κάτι για αυτό ούτε να περιμένεις να σου πει "ααα ναι έχουμε ακριβεια αλλά η κυβέρνηση πέτυχε το τάδε και το τάδε".
    Ναι οκ και εγώ θέλω παγκόσμια ειρήνη και παντού ξανθιές...αυτό που θέλω εγώ και εσύ δεν αλλάζει την πραγματικότητα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  10. #4105
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.836
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109990/10990
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Path Level
    Fastpath
    Όπως έχω ξαναπεί πολλάκις τα ΜΜΕ ναι επηρεάζουν ωστόσο ο μέγας κριτής είναι το πορτοφόλι του καθενός. Άποψη μου. Όλα τα άλλα έρχονται μετά.

    Τα ΜΜΕ δεν κάνουν έρευνα όπως παλιά (όχι πως πριν με ΠΦΑ έκαναν...) Έρευνα και να ξεβρακώνουν τους πάντες, δυστυχώς το μόνο που κάνουν είναι να αναμασάν την τροφή από τα χαρτάκια που τους πασάρουν τα κόμματα.

  11. #4106
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.914
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EnDLess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως έχω ξαναπεί πολλάκις τα ΜΜΕ ναι επηρεάζουν ωστόσο ο μέγας κριτής είναι το πορτοφόλι του καθενός. Άποψη μου. Όλα τα άλλα έρχονται μετά.

    Τα ΜΜΕ δεν κάνουν έρευνα όπως παλιά (όχι πως πριν με ΠΦΑ έκαναν...) Έρευνα και να ξεβρακώνουν τους πάντες, δυστυχώς το μόνο που κάνουν είναι να αναμασάν την τροφή από τα χαρτάκια που τους πασάρουν τα κόμματα.
    Οχι πως εχεις αδικο, αλλα τα ΜΜΕ παιζουν καθοριστικο ρολο στο τι πιστευει καποιος πως συμφερει την τσεπη του, αλλα και για να χρυσωνουν το χαπι.

  12. #4107
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος Τσίπρας? Που τον θυμήθηκες αυτόν τώρα?
    Οταν πηγαινει γηπεδο ο Τσιπρας,παντα φερνει γουρι.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  mf_w00t1.gif 
Εμφανίσεις:  87 
Μέγεθος:  3,6 KB 
ID: 254191Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  harhar.gif 
Εμφανίσεις:  86 
Μέγεθος:  2,3 KB 
ID: 254192

  13. #4108
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ο νάρκισσος γέμισε και τον Πειραιά με αφίσες με την φάτσα του
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  14. #4109
    Εγγραφή
    24-11-2014
    Περιοχή
    Αμφίπολη
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό είναι υποκειμενικό, εγώ θυμάμαι εποχές και περιόδους που άλλωτε έκραζαν άλλωτε υποστήριζαν. Τέλος πάντων, ο καθένας τις απόψεις του. Για εμένα θεωρώ τραγικό να επηρεάζεται η κοινωνία από τα κανάλια, άσχετα με το τι κάνουν και πως θα δείξουν τα γεγονότα, δεν δίνω σημασία στα μέσα και το τι δείχνουν. Εάν έχεις πρόβλημα από την εσφαλμένη πολιτική μιας κυβέρνησης το καταλαβαίνεις και το νιώθεις στο πετσί σου, δεν χρειάζεται να σου υποδείξει το ΜΜΕ κάτι για αυτό ούτε να περιμένεις να σου πει "ααα ναι έχουμε ακριβεια αλλά η κυβέρνηση πέτυχε το τάδε και το τάδε".
    Bρε Βασιλη, αυτο που συμβαίνει τη τελευταία 10ετία, δεν υπάρχει ούτε στις ΗΠΑ. Μιλάμε για το 90% των ΜΜΕ, απολυτα προσκυμενα σε ένα κομμα, ακολουθουν ξεκάθαρα τις εντολές του και διαστρεβλωνουν τη πραγματικότητα.
    Ασφαλως και θα επηρεαστεις απο τα ΜΜΕ. Ειτε ως πολίτης ειτε ως επιχειρηματίας.
    Αν πχ ακουσεις ως πολίτης απο 10 κανάλια, οτι ο τάδε ειναι δεν ειναι δολοφόνος και οτι άλλος ειναι, θα το πιστέψεις. Ειδικά αν και οι ροες στα social σου δειχνουν το ίδιο, πόσο μάλλον οταν οτιδηποτε δεν συμφωνει με τη παραπάνω άποψη, βαφτιζεται αυτοματα ως συριζαικό.
    Αν ακουσεις ως επιχειρηματίας απο τον ιδιο τον πρωθυπουργο οτι οι εισφορές σου πχ δε θα αυξηθούν και τα κανάλια πανηγυρίζουν για αυτο, θα κάνεις τον προυπολογισμό σου, βάσει αυτου.

    Ο καθένας ξέρει τι νιωθει στο πετσί του, οταν ομως σου περνάνε το "ναι αλλά με τους άλλους έκλεισαν οι τράπεζες" και θα σας πάρουν τα σπίτια, ο κοσμος σκέφτεται πως οκ, υπάρχουν και χειρότερα. Ειναι μαζικό φαινόμενο η σκέψη να σκεφτομαστε το χειρότερο και όχι το καλυτερο.

    Αν ο κοσμος σκεφτοταν το καλυτερο, η ΝΔ δε θα ειχε ποτέ πλέον πάνω απο 15% που ειναι το σταθερό της ποσοστό.
    Βασικά αν ο κόσμος σκεφτόταν το καλύτερο, δε θα υπήρχε Τσιπρας για ηγέτης, το ΚΚΕ δε θα έμπαινε ποτέ στη Βουλή, η ΧΑ δε θα υπηρχε ποτέ.
    Ακόμα μια ημέρα πέρασε χωρις να δουμε τα link :-P

  15. #4110
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο νάρκισσος γέμισε και τον Πειραιά με αφίσες με την φάτσα του
    Ποιός από όλους; Έχω 2-3 που σκέφτομαι εκ πρώτης
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

Σελ. 274 από 385 ΠρώτηΠρώτη ... 254264269272273274275276279284294 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας