Σελ. 336 από 385 ΠρώτηΠρώτη ... 316326331334335336337338341346356 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.026-5.040 από 5771
  1. #5026
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Δεν ξέρω αν έστειλε το νέο μήνυμα σε όλους της αρχικής λίστας αποδεκτών. Σε μένα το έστειλε ως απάντηση στο ερώτημά μου πού και πώς βρήκε τη διεύθυνσή μου και μου έστειλε το αρχικό μήνυμα την 1η Μαρτίου.
    Ανυπόγραφος

  2. #5027
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν έστειλε το νέο μήνυμα σε όλους της αρχικής λίστας αποδεκτών. Σε μένα το έστειλε ως απάντηση στο ερώτημά μου πού και πώς βρήκε τη διεύθυνσή μου και μου έστειλε το αρχικό μήνυμα την 1η Μαρτίου.
    Σωραιος. Καλοφαγωτα τα λεφτά του ελληνικού δημοσίου
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  3. #5028
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.914
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Αν ηταν κανενα ελληνικο δικαστηριο μπορει να δεχοταν πως απεκτησε το δικαιωμα οταν της στειλανε το email για να ζητησουν τον λογο και ισχυει αναδρομικα.

  4. #5029
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Περίμενα την απάντησή της (εντός 30 ημερών όπως ορίζει ο GDPR) για να πράξω αναλόγως. Είχα υποβάλλει καταγγελία στην ελληνική ΑΠΔΠΧ για spamming, τώρα επίκειται καταγγελία στο ευρωκοινοβούλιο, και μάλλον και στην αντίστοιχη φινλανδική ΑΠΔΠΧ, για παράβαση του GDPR.
    Ανυπόγραφος

  5. #5030
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.836
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109990/10990
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Path Level
    Fastpath
    Δώσε πόνο και μέχρι τέλους.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εν τω μεταξυ αυτην την φορα με ποια δικαιολογια τα εστειλε; Το δικαιωμα στην διαδοση της ιδεας πως δεν εκανε κατι μεμπτο;
    Αραδιάζει διάφορες δικαιολογίες που τουλάχιστον στα δικά μου μάτια φαίνονται αστείες.

  6. #5031
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.914
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EnDLess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δώσε πόνο και μέχρι τέλους.

    - - - Updated - - -



    Αραδιάζει διάφορες δικαιολογίες που τουλάχιστον στα δικά μου μάτια φαίνονται αστείες.
    Εμενα μου φαινεται πως σκαβει τον λακκο της. Αλλα ποιος ξερει;

  7. #5032
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνε μια δημοσκόπηση αν θα πήγαιναν να δουλέψουν δημόσιοι υπάλληλοι στις θέσεις τους εφόσον τους ανακοίνωναν ότι δεν θα πληρώνονται ανά μήνα αλλά ανά δίμηνο. Στον ιδιωτικό τομέα θα το έκαναν σχεδόν όλοι για να μην έχαναν την δουλειά τους. Ε τα ίδια είπε εν ολίγοις και ο εν λόγω υποφαινόμενος, σιγά μην κατεβαίνω στην δουλειά μου άμα δεν πληρώνομαι με την συνεδρίαση της επιτροπής εβδομαδιαιως.
    Που το ειδες αυτό;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ηλιθιότητα σε όλο της το μεγαλείο. Αναγκάστηκε να παραιτηθεί γιατί κατείχε παρανόμως προσωπικά δεδομένα και αντί να τα διαγράψει άμεσα, τα ξαναχρησιμοποιεί... You can't make this shit up.

    Εν τω μεταξύ πολλοί δεν έχουν καταλάβει το συγκεκριμένο ατόπημα. Στις μεγάλες εταιρείες ξοδεύουμε εκατομμύρια σε υπηρεσίες, υπαλλήλους, διαδικασίες και χρόνο για να εργαστούμε με τις απαιτήσεις του GDPR και άλλες σχετικές νομοθεσίες. Όταν τις κάνει κουρέλι το ίδιο το κράτος είναι εξοργιστικό. Εμείς δεν μπορούμε να υπογράψουμε συμβόλαιο για πώληση χωρίς να είμαστε compliant.

    Εν τω μεταξύ η δικαιολογία «τα έδωσε ο γενικός γραμματέας» είναι απαράδεκτη. Υπάρχουν συγκεκριμένες διαδικασίες και δικλείδες ασφαλείας που πρέπει να υλοποιηθούν πριν χειριστείς προσωπικά δεδομένα. Το να εξάγεις μια βάση δεδομένων είναι κάτι το οποίο δεν μπορεί να κάνει ο οποιοσδήποτε και γενικά πρέπει να γίνονται τακτικά audits. Οφείλει να αποδείξει η σχετική υπηρεσία πως μπορεί να διαχειριστεί προσωπικά δεδομένα ή πρέπει να κλείσει άμεσα και να διαγράψει τα πάντα.
    Προσπαθείς να εξηγήσεις τώρα περί GFPR compliancy...
    Αυτό που έκανε το βλαχαδερό (αντε τώρα και λίγα λέω) που το έχουν στη ΝΔ για άριστη (LOL και 3 LMAO) είναι για τα ανέκδοτα.

    Θέλει νέες μηνύσεις από την αρχή και εκ νέου να τρέχει να εξηγήσει που στο διάολο έχει βρεί τα προσωπικά τους δεδομένα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EnDLess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ότι ξανά έστειλε email οπότε και χρησιμοποίησε εκ νέου δεδομένα που δεν θα έπρεπε να κατέχει, μετά και από τόσο ντόρο που την έφερε εκτός ευρωψηφοδελτίου, με ξεπερνά.

    Υπεροψία; υπεράνω νόμου; δεν φοβάται νομικά επακόλουθα; πραγματικά μας κάνουν πλάκα αυτοί;;
    Οπως το είπε... can't make this shit up.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περίμενα την απάντησή της (εντός 30 ημερών όπως ορίζει ο GDPR) για να πράξω αναλόγως. Είχα υποβάλλει καταγγελία στην ελληνική ΑΠΔΠΧ για spamming, τώρα επίκειται καταγγελία στο ευρωκοινοβούλιο, και μάλλον και στην αντίστοιχη φινλανδική ΑΠΔΠΧ, για παράβαση του GDPR.
    Αν θυμάμαι καλά ειναι 15 ημέρες η πρώτη απάντηση.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  8. #5033
    Εγγραφή
    30-09-2014
    Περιοχή
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΡΙΝΘΟΣ
    Router
    AVM FritzBox 7490
    Όταν κάποια είναι βαφτισμένη από γαλαζοαίματο δεν μπορεί να μπαίνει στο ίδιο τσουβάλι με την υπόλοιπη πλέμπα!
    Έλεος πχια

  9. #5034
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Η μανδαμ ανηκει στην πολιτικη ελίτ κάνει το ιδιο λάθος ξανά και ξανά και μετα κουναει τη δαχτύλα και κατηγορεί ; Καλα ας τη φαει μπας και μάθει - που αμφιβαλω με την απορια θα μεινει
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimyok : 27-03-24 στις 09:00.

  10. #5035
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Ποια θα φάει ρε παιδιά? Έκανε ότι έκανε και με το 2ο email ξεπλένετε η γυναίκα κανονικά. Παραιτήθηκε κιόλας, everything by the washing machine book.
    Σε λίγο καιρό θα είναι πάλι στις επάλξεις σε άλλο πόστο, για την Αγία οικογένεια μιλάμε τώρα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  11. #5036
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περίμενα την απάντησή της (εντός 30 ημερών όπως ορίζει ο GDPR) για να πράξω αναλόγως. Είχα υποβάλλει καταγγελία στην ελληνική ΑΠΔΠΧ για spamming, τώρα επίκειται καταγγελία στο ευρωκοινοβούλιο, και μάλλον και στην αντίστοιχη φινλανδική ΑΠΔΠΧ, για παράβαση του GDPR.
    Και πολύ καλά έκανες.

    Αρχικά, όταν έσκασε το θέμα, είχα γράψει ότι "σιγά, θα πέσει κανένα προστιματάκι και όλα καλά", αλλά λογάριαζα χωρίς να συνυπολογίσω ότι πολλοί είναι κάτοικοι ξένων χωρών και εκεί δεν παίζουν με αυτά.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  12. #5037
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μλκ, δηλαδή, ξαναέστειλε email, στους ίδιους που την κατήγγειλαν, για να τους πει "δε φταίω, φταίει ο τάδε, αλλά επειδή είμαι κιουρία και γκράντε παραιτούμαι";
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ηλιθιότητα σε όλο της το μεγαλείο. Αναγκάστηκε να παραιτηθεί γιατί κατείχε παρανόμως προσωπικά δεδομένα και αντί να τα διαγράψει άμεσα, τα ξαναχρησιμοποιεί... You can't make this shit up.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EnDLess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ότι ξανά έστειλε email οπότε και χρησιμοποίησε εκ νέου δεδομένα που δεν θα έπρεπε να κατέχει, μετά και από τόσο ντόρο που την έφερε εκτός ευρωψηφοδελτίου, με ξεπερνά.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εν τω μεταξυ αυτην την φορα με ποια δικαιολογια τα εστειλε; Το δικαιωμα στην διαδοση της ιδεας πως δεν εκανε κατι μεμπτο;
    Το ανέφερα και νωρίτερα, και για να μη δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις: το δεύτερο email δε μοιάζει να είναι μαζική αποστολή όπως το πρώτο. Συγκεκριμένα: σε μένα ήρθαν τόσο το αρχικό (1η Μαρτίου), όσο και το δεύτερο email (26η Μαρτίου). Όμως, το δεύτερο email ήρθε (ονομαστικά σε μένα, με προσφώνηση επιθέτου) ως απάντηση στο ερώτημά μου σχετικά με την προέλευση των δεδομένων μου. Στη γυναίκα μου ήρθε μόνο το πρώτο email (της 1ης Μαρτίου). Δεν έχει λάβει το δεύτερο, τουλάχιστον όχι ακόμα.
    Ανυπόγραφος

  13. #5038
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Η Αννούλα η Μισέλ έχει γενέθλια σήμερα.


    Να της στείλετε email για τα χρόνια πολλά


    @euri
    (Μας) ενδιαφέρει αν έχει γίνει μαζκή αποστολή, ή όχι;
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  14. #5039
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μπορει να φτιαχνει εισπραχτικη και να το κανει για παρενοχληση απο συνηθεια - oχι αυτη "αλλοι"

  15. #5040
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θυμάμαι καλά ειναι 15 ημέρες η πρώτη απάντηση.
    Το Άρθρο 12 παράγραφος 3 γράφει:

    3. The controller shall provide information on action taken on a request under Articles 15 to 22 to the data subject without undue delay and in any event within one month of receipt of the request. That period may be extended by two further months where necessary, taking into account the complexity and number of the requests. The controller shall inform the data subject of any such extension within one month of receipt of the request, together with the reasons for the delay. Where the data subject makes the request by electronic form means, the information shall be provided by electronic means where possible, unless otherwise requested by the data subject.
    Δεν έχω ψάξει παραπέρα αν υπάρχει κάποια περίπτωση στην οποία ο χρόνος απόκρισης είναι μικρότερος.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    @euri
    (Μας) ενδιαφέρει αν έχει γίνει μαζκή αποστολή, ή όχι;
    Ναι, για το δεύτερο email μας ενδιαφέρει, από τη στιγμή που περνάει το ενδεχομένως λανθασμένο μήνυμα ότι πρόκειται για νέα "αζήτητη" επικοινωνία (spam) με χρήση λίστας προσωπικών δεδομένων που αποκτήθηκε παράτυπα. Οι μέχρι τώρα ενδείξεις που έχω είναι ότι η αποστολή του δεύτερου email δεν αποτελεί παράτυπη ενέργεια.

    Προς αποφυγή παρανοήσεων, δεν την υποστηρίζω, ούτε την υπερασπίζομαι. Ήδη έχω κινηθεί εναντίον της σε διαφορετικά μέτωπα. Αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση (δηλαδή η αποστολή του δεύτερου email) δε θεωρώ ότι έχει κάνει κάποιο λάθος. Δεν αναφέρομαι στο περιεχόμενο του email, αναφέρομαι στην αποστολή.
    Ανυπόγραφος

Σελ. 336 από 385 ΠρώτηΠρώτη ... 316326331334335336337338341346356 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας