Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση 61-68 από 68
  1. #61
    Εγγραφή
    22-12-2021
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή τη φορά, προς Ιόνιο πλευρά δε με απογοήτευσε η Nova. Τα έβγαλε τα λεφτά της, ειδικά σε κάτι ιδιαίτερες παραλίες που δεν έπιανε ούτε η Cosmote. Γενικότερα προφανώς, δεν υπάρχει σύγκριση, ξεφεύγει η Cosmote, ιδίως σε ταχύτητες.

    Η απογοήτευση πάντως ήταν η Vodafone. Είχε αφηνιασει το άτομο στην παρέα και συνεχώς ζητούσε hotspot. Έτοιμος ήταν να το καταργήσει επιτόπου.
    Γενικά όμως πέρα από τις ταχύτητες ήταν περισσότερο λειτουργική από ότι η vf;

  2. #62
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.134
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aektzhs 1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά όμως πέρα από τις ταχύτητες ήταν περισσότερο λειτουργική από ότι η vf;
    Δεν έπιανε καθόλου. Browsing ή instant messaging αδύνατο

    Αλλά μιλάμε για συγκεκριμένα σημεία έτσι. Από Πρέβεζα προς Πάργα. Παραλιακά.

  3. #63
    Εγγραφή
    22-12-2021
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έπιανε καθόλου. Browsing ή instant messaging αδύνατο

    Αλλά μιλάμε για συγκεκριμένα σημεία έτσι. Από Πρέβεζα προς Πάργα. Παραλιακά.
    Η Vodafone ήταν έτσι;Η Novα πως ήταν;Η COSMOTE να φανταστώ κορυφή

  4. #64
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.134
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aektzhs 1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Vodafone ήταν έτσι;Η Novα πως ήταν;Η COSMOTE να φανταστώ κορυφή
    Σε κάποιες παραλίες, όσο και να σου φαίνεται περίεργο, έπιανε η Nova πολύ καλύτερα. Καλή ώρα, Αλωνάκι. Όταν ανεβαίναμε σε καμια ταβέρνα, έπιανε Cosmote και Nova και προφανώς, πολύ ανώτερη η Cosmote σε αυτές τις περιπτώσεις.

    Γενικότερα ναι, η Vodafone χαροπάλευε. Τώρα να έτυχαν τα σημεία, να είχε θέμα και η συσκευή του παλικαριού, τι να σου πω.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  5. #65
    Εγγραφή
    25-09-2021
    Μηνύματα
    226
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    οταν με την cosmote πιανω 100mbs+ με 4g και με την voda ουτε το μισο στον τοπο κατοικιας μου, πιστευω πως ειναι μονοδρομος η cosmote. και στο θεμα του σταθερου internet αποδειχθηκε να ειναι η πιο αξιοπιστη

  6. #66
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    10.068
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή τη φορά, προς Ιόνιο πλευρά δε με απογοήτευσε η Nova. Τα έβγαλε τα λεφτά της, ειδικά σε κάτι ιδιαίτερες παραλίες που δεν έπιανε ούτε η Cosmote. Γενικότερα προφανώς, δεν υπάρχει σύγκριση, ξεφεύγει η Cosmote, ιδίως σε ταχύτητες.

    Η απογοήτευση πάντως ήταν η Vodafone. Είχε αφηνιασει το άτομο στην παρέα και συνεχώς ζητούσε hotspot. Έτοιμος ήταν να το καταργήσει επιτόπου.
    Το ξέρω το story...
    Πριν μερικά χρόνια στο χωριό, Μακεδονία, είχα onthego prepaid και οι συγγενείς wind...
    Εγώ με τη κοτε βασιλιάς και οι άλλοι να με κυνηγάνε για hotspot....
    Φταίω εγώ ύστερα να λέω ότι οι άλλοι 2 ΔΕΝ έχουν δίκτυο;
    Και πάλι η Νόβα κάπως το ψιλό παλεύει ακόμα... Η βοντα έχω την αίσθηση ότι έχει αφήσει το δίκτυο στη μοίρα του και συνεχώς βάζει πελάτες με καλές προσφορές μέχρι αυτό να κλαταρει....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από buu Εμφάνιση μηνυμάτων
    οταν με την cosmote πιανω 100mbs+ με 4g και με την voda ουτε το μισο στον τοπο κατοικιας μου, πιστευω πως ειναι μονοδρομος η cosmote. και στο θεμα του σταθερου internet αποδειχθηκε να ειναι η πιο αξιοπιστη
    Εγώ και στα 2 σπίτια μου, η κοτε θερίζει...
    Οι άλλες 2 απλά υπάρχουν με κάτι λίγα Mbps..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #67
    Εγγραφή
    06-06-2018
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    67
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    ΖΤΕ 1600Η
    Φτάνω στο πέρασμα του Μπάρος, στα 1905 μέτρα υψόμετρο και λέω κάτσε να δω αν έχει σήμα να πάρω την γυναίκα. Βλέπω φουλ 5g, λέω δεν παίζει, όταν ξεκινήσει η βιντεοκλήση θα σέρνεται. Μιλάμε κανένα 5λεπτο, έδειξα τις κορυφές και κάτι γελάδια στην μικρή και όλα καλά. Λέω κάτσε να τρέξω ένα speedtest, 400 down - 150 up. Πάμε Καλλαρύτες ακόμα καλύτερα, όλοι cosmote γιατί εκεί πάνω δεν πιάνει τπτ άλλο.

    Είναι ακριβή όμως. Έκανα την δοκιμή να αλλάξω σε wind τα Χριστούγεννα αλλά δεν είχα σήμα ούτε στο σπίτι (Σεπόλια) ούτε στη δουλειά (Παιανία) οπότε ξαναγύρισα στην Cosmote. Το μόνο που έχω αντιμετωπίσει όλα τα χρόνια είναι στο εξοχικό που τις Κυριακές μαζεύεται 10.000 κόσμος στα πέριξ και το δίκτυο όλων σέρνεται.

  8. #68
    Εγγραφή
    25-09-2021
    Μηνύματα
    226
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ και στα 2 σπίτια μου, η κοτε θερίζει...
    Οι άλλες 2 απλά υπάρχουν με κάτι λίγα Mbps..
    ε ναι! καλες οι προσφορες και οι χαμηλωτερες τιμες, but when you don't deliver, αστο καλυτερα
    δεν ειμαστε ολοι παιδακια που μπαινουν απλα σε φβ και ινστα απο το κινητο και ισως εκει να μην υπαρχει θεμα. θελουμε να γινεται η δουλεια μας

Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας