Σελ. 98 από 109 ΠρώτηΠρώτη ... 78889396979899100103108 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.456-1.470 από 1626
  1. #1456
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dpap76 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλεια! Πλαστοπροσωπία και με την ψηφιακή υπογραφή του κράτους! Ο κάτοχος του PDF (εγώ, εσύ, αυτός, αυτή και τα μυστήρια) μπορεί πλέον να στέλνει όπου θέλει ένα ψηφιακό έγγραφο εν είδει ταυτότητας το οποίο σαν έγγραφο είναι γνήσιο πέραν πάσης αμφιβολίας (καθώς είναι ψηφιακά υπογεγραμμένο και μάλιστα με eIDAS compliant υπογραφή), περιλαμβάνει ένα κάρο προσωπικά δεδομένα, ακόμα και την μούρη μας και με αυτό -αν το δεχτεί ο παραλήπτης- κάνει οτι μπορεί να κάνει απομακρυσμένα απο τον καναπέ του.

    Το έχω ξαναγράψει: η ταυτότητα είναι μόνο για επίδειξη και επιβεβαίωση των στοιχείων του κατόχου "εδώ και τώρα" με την φυσική παρουσία του κατόχου είτε με την φυσική κάρτα στο χέρι είτε με την mobile εφαρμογή του wallet. Τα φωτοαντίγραφα και πλέον απ' ό,τι φαίνεται και τα ψηφιακά υπογεγραμμένα αντίγραφα της είναι τακτική/κουλτούρα άκρως επικίνδυνη και το κράτος όχι μόνο δεν θέλει να την καταργήσει αλλά την επικροτεί/την προωθεί/την διευκολύνει.

    Για την αναγραφή των στοιχείων στην κάρτα και στο chip ρώτησαν την ΑΠΔΠΧ, για αυτή την "υπηρεσία" -> η ταυτότητα να γίνεται PDF με την υπογραφή του κράτους ποιον ρώτησαν και είπε ΟΚ?
    Σε κάποια φάση ήθελα να το ψάξω αλλά έφαγα τα μούτρα μου.. Δεν έπρεπε να είναι παράνομο το να υπάρχει ή να σου ζητάνε αντίγραφο της ταυτότητας; Όντως και εγώ για ποιο λόγο να πρέπει να δίνω αντίγραφο και να μένει μια φωτοτυπία με τα στοιχεία μου στην όποια υπηρεσία;

  2. #1457
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Με την ταυτοποίηση μέσω gov δεν θα έπρεπε να χρειάζεται αντίγραφο ταυτότητας.

    - - - Updated - - -

    Και νομίζω ότιμια φορά σε κατάστημα nova έγινε η ταυτοποίηση χωρίς να αφήσω αντίγραφο ταυτότητας.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  3. #1458
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.914
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα εκανα μανουρα στη cosmote γιατί μου ζήτησαν να στείλω σε mail την νέα ταυτότητα για να μου δώσουν τους κωδικούς voip. Όχι τους λέω, δεν στέλνω ...μα μου λέει η κοπέλα δεν γίνεται αλλιώς. Που να ερθω να την δείξω, σε ποιο κατάστημα, πείτε μου....ε μετά από κάνα μισάωρο βαρέθηκα οπότε εφαγαν την ταυτότητα μπρος πίσω στα 72dpi, ασπρόμαυρη... Χάλι μαύρο και μου είπαν ευχαριστούμε.
    Κοιτα συμπτωση, και μενα σημερα μου στειλανε σημερα απο cosmote για φορητοτητα. Καλα λες, θα κανω το ιδιο.

  4. #1459
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.808
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    H Cosmote έχει και νέο φρούτο σε εξ' αποστάσεως συμβάσεις:
    Σου στέλνουν link να αποδεχτείς τη σύμβαση και πρέπει να στείλεις selfie που θα τραβήξεις εκείνη τη στιγμή, ενώ συναινείς να την κρατήσουν κάποιους μήνες μετά τη λήξη του συμβολαίου.
    Και αντίγραφο της ταυτότητας

  5. #1460
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    H Cosmote έχει και νέο φρούτο σε εξ' αποστάσεως συμβάσεις:
    Σου στέλνουν link να αποδεχτείς τη σύμβαση και πρέπει να στείλεις selfie που θα τραβήξεις εκείνη τη στιγμή, ενώ συναινείς να την κρατήσουν κάποιους μήνες μετά τη λήξη του συμβολαίου.
    Και αντίγραφο της ταυτότητας
    Παλιό φρούτο ..
    4-5 χρόνια ?
    Εξυπηρετικοί, δεν λέω ..
    Ημουνα κι αξύριστος.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  6. #1461
    Εγγραφή
    20-03-2006
    Μηνύματα
    341
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Mikrotik RB4011
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το τμήμα της Τούμπας ρε φίλε, δεν έχω λόγια. Έχω κλείσει 3 ραντεβού, Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη. Ήδη στα 2 τα έχουν κάνει σκατά. Μη μιλήσω για την τήρηση των ραντεβού.

    Σήμερα ραντεβού 9 το πρωί, και έχει πάει 10 και δεν έχει μπει κανείς μέσα όπου έχουν 3 άτομα ραντεβού για 2 σταθμούς.
    Και εγώ τα ίδια τράβηξα. Έκλεισα πρώτο ραντεβού στις 07:45 ο πρώτος αστυνομικός φάνηκε στις 07:40 και μου είπε επί λέξη: Νωρίς, ήρθατε. Και έχωσε μέσα στο γραφείο έναν γνωστό του, για να του βγάλει στη ζούλα. Δεν με πείραξε ιδιαίτερα, αλλά επειδή είχα το παιδί μου μαζί που είχαμε την ίδια ώρα ραντεβού, καθυστέρησε στο σχολείο του. Το καλύτερο ήταν πως το επόμενο ραντεβού ήταν της γυναίκας μου στις 08:15 και όταν τελειώσαμε εγώ με τον μικρό, θέλανε να χώσουν στην ζούλα άλλους. Ε εκεί τους φώναξα λίγο παραπάνω!

    Ραντεβού σε κανέναν πάντως δεν επιβεβαίωσαν. Μπορείτε άνετα να πάτε και να βγάλετε χωρίς ραντεβού. Το πολύ πολύ να σας φωνάξει κάποιος σαν κι εμένα.

  7. #1462
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοιτα συμπτωση, και μενα σημερα μου στειλανε σημερα απο cosmote για φορητοτητα. Καλα λες, θα κανω το ιδιο.
    Πάντα έστελνα πουλάκια ασπρόμαυρα, απλά τώρα το παρακανα
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #1463
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.595
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dpap76 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλεια! Πλαστοπροσωπία και με την ψηφιακή υπογραφή του κράτους! Ο κάτοχος του PDF (εγώ, εσύ, αυτός, αυτή και τα μυστήρια) μπορεί πλέον να στέλνει όπου θέλει ένα ψηφιακό έγγραφο εν είδει ταυτότητας το οποίο σαν έγγραφο είναι γνήσιο πέραν πάσης αμφιβολίας (καθώς είναι ψηφιακά υπογεγραμμένο και μάλιστα με eIDAS compliant υπογραφή), περιλαμβάνει ένα κάρο προσωπικά δεδομένα, ακόμα και την μούρη μας και με αυτό -αν το δεχτεί ο παραλήπτης- κάνει οτι μπορεί να κάνει απομακρυσμένα απο τον καναπέ του.

    Το έχω ξαναγράψει: η ταυτότητα είναι μόνο για επίδειξη και επιβεβαίωση των στοιχείων του κατόχου "εδώ και τώρα" με την φυσική παρουσία του κατόχου είτε με την φυσική κάρτα στο χέρι είτε με την mobile εφαρμογή του wallet. Τα φωτοαντίγραφα και πλέον απ' ό,τι φαίνεται και τα ψηφιακά υπογεγραμμένα αντίγραφα της είναι τακτική/κουλτούρα άκρως επικίνδυνη και το κράτος όχι μόνο δεν θέλει να την καταργήσει αλλά την επικροτεί/την προωθεί/την διευκολύνει.

    Για την αναγραφή των στοιχείων στην κάρτα και στο chip ρώτησαν την ΑΠΔΠΧ, για αυτή την "υπηρεσία" -> η ταυτότητα να γίνεται PDF με την υπογραφή του κράτους ποιον ρώτησαν και είπε ΟΚ?
    Πονεμένη ιστορία, αλλά αυτό είναι το άθλιο ελληνικό κράτος και οι "υπηρεσίες" του.
    Πρόσφατα, για να πάρω τα χρήματα της αποζημίωσης από τα ΕΛΤΑ για πακέτο που χάθηκε, έπρεπε να τους δώσω την ταυτότητα και να την φωτοτυπήσουν...αλλιώς δεν έπαιρνα δεκάρα.

  9. #1464
    Εγγραφή
    05-08-2017
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη, Ντεπώ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.029
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πονεμένη ιστορία, αλλά αυτό είναι το άθλιο ελληνικό κράτος και οι "υπηρεσίες" του.
    Όλοι ομολογούμε οτι οι υπηρεσίες του κράτους έχουν αναβαθμιστεί ψηφιακά σε σημαντικό βαθμό. Το gov.gr είναι τεράστια επιτυχία/ευκολία και ήδη ανώτερο πολλών άλλων Ευρωπαϊκών portal που διευκολύνουν την σχέση πολίτη <-> κράτους. ΕΜΕπ, taxisnet και το Μητρώο Προσωπικού Αριθμού που έρχεται είναι υπερ-όπλα για το δημόσιο και σε λίγο καιρό για το δημόσιο θα είμαστε ένα νούμερο και όλα θα γίνονται από το κινητό μας.

    Αυτά όμως αφορούν το δημόσιο και καλώς μέχρι εδώ.

    Ο ιδιωτικός τομέας τι δουλειά έχει με τα παραπάνω? Καμία. Ο ιδιωτικός τομέας έχει την δικιά του μηχανογράφηση, τα δικά του συστήματα και τις δικές του διαδικασίες και πολιτικές. Χρειάζονται ταυτοποίηση του πελάτη τους? Σε κάποιες περιπτώσεις φυσικά. Ορίστε το δελτίο ταύτοτητας/διαβατήριο/δίπλωμα που αποδεικνύει ότι είμαι αυτός που λέω ότι είμαι. Θέλετε το ΑΦΜ/ΑΜΚΑ μου για να με προσλάβετε? Ορίστε το εκκαθαριστικό ή το τάδε έγγραφο του ΕΦΚΑ που το αναγράφει. Ο *ιδιωτικός* υπάλληλος αφού τα ελέγξει και επιβεβαιώσει την γνησιότητα τους (εργαλεία υπάρχουν) διαπιστώνει ότι είμαι αυτός που είμαι και τελειώνει εδώ η ταυτοποίηση. Αν έχει αμφιβολίες έχει κάθε δικαίωμα να μου αρνηθεί την εξυπηρέτηση/υπηρεσία/πώληση και αν μάλιστα διαπιστώσει ότι τα διαπιστευτήρια μου είναι πλαστά έχει υποχρέωση να καλέσει επι τόπου την αστυνομία και να με πάνε μέσα για πλαστοπροσωπία.

    Το αντίγραφο όμως γιατί το θέλετε? Τι να το κάνετε? Έχετε τα resources και το know-how για την διαχείριση τους? Τηρείτε τα κατάλληλα/προβλεπόμενα μέτρα για την προστασία τους? Σε ποιο συρτάρι θα τα χώσετε? Ποιος μπορεί να τα δει και τι δουλεία έχει να τα δει? Το συνεργείο καθαρισμού σας μπαίνει στο μηχανογραφικό σας σύστημα και βλέπει το πελατολόγιο της εταιρίας? Όχι βέβαια. Γιατί το αφήνετε να "μπαίνει" στο αρχείο με τις φωτοτυπίες και να βλέπει ότι θέλει?

    Θέλετε να κάνετε ταυτοποίηση από απόσταση? Κανένα πρόβλημα, εργαλεία και πιστοποιημένες τεχνικές υπάρχουν. Η *σωστή* απομακρυσμένη ταυτοποίηση όμως κοστίζει τρελά λεφτά. Άστο καλύτερα, ας μας δώσουν φωτοαντίγραφο που και τζάμπα είναι και το κάνουμε τόσα χρόνια και έχουν συνηθίσει τα πρόβατα
    Δόξα και τιμή στην xerox που έβγαλε το θεϊκό αυτό μηχάνημα που ονομάζεται φωτοτυπικό πριν 60 χρόνια

    Για να είμαστε δίκαιοι, ο ν. 4954/2022, άρθρο 80, παρ. 5Α αναφέρει τα παρακάτω:

    5Α. Εφόσον πρόκειται για πιστωτικά ιδρύματα ή χρηματοπιστωτικούς οργανισμούς κατά την έννοια των παρ. 2 και 3 του άρθρου 3 του ν. 4557/2018 (Α’ 139) ή παρόχους υπηρεσιών σταθερής και κινητής τηλεφωνίας, πρόσβασης στο διαδίκτυο και συνδρομητικής τηλεόρασης, οι οποίοι υπέχουν υποχρέωση τήρησης φωτοαντίγραφου του δελτίου αστυνομικής ταυτότητας ή στοιχείων αυτού, ο έλεγχος ταυτοποίησης πραγματοποιείται, με επίδειξη του εγγράφου της παρ. 3 σε εξουσιοδοτημένο πρόσωπο και άντληση, μέσω διαλειτουργικότητας ή διεπαφών προγραμματισμού εφαρμογών (Αpplication Programming Interfaces API’s), των στοιχείων της παρ. 3 ή εγγράφου που φέρει ιδίως τα στοιχεία της παρ. 3, μοναδικό αναγνωριστικό επαλήθευσης και κωδικό QR. Η τήρηση του εγγράφου του πρώτου εδαφίου από τους παραπάνω φορείς είναι ισοδύναμη με την τήρηση φωτοαντιγράφου του δελτίου αστυνομικής ταυτότητας ή στοιχείων αυτού. Για την ολοκλήρωση του ελέγχου ταυτοποίησης αποστέλλεται στην κινητή συσκευή του φυσικού προσώπου αριθμός ασφαλείας, τον οποίο και γνωστοποιεί στο πρόσωπο που διενήργησε τον έλεγχο. Η ως άνω άντληση δύναται να πραγματοποιείται και κατά τον έλεγχο ταυτοποίησης του φυσικού προσώπου στα Κ.Ε.Π..

    οπότε οι τράπεζες και οι πάροχοι internet, τηλεφωνίας, συνδρομητικής TV έχουν την υποχρέωση από τον νόμο να κρατάνε αντίγραφο. Αυτό ομολογώ δεν το γνώριζα.

    Τα ΕΛΤΑ (ιδιωτική επιχείρηση) τι δουλειά έχει να κρατά αντίγραφο της ταυτότητας?
    Οι πάροχοι ρεύματος τι δουλειά έχουν να κρατάνε αντίγραφο?
    Το ξενοδοχείο που έμεινα μια νύχτα γιατί έβγαλε φωτοαντίγραφο της ταυτότητας και της πιστωτικής μου κάρτας?
    Η εταιρία ενοικιάσεων αυτοκινήτων γιατί έβγαλε φωτοαντίγραφο της ταυτότητας και της πιστωτικής μου κάρτας?

    πως νομιμοποιείται ο κάθε ευθυνόφοβος του ιδιωτικού και δημόσιου τομέα να ζητάει και να τηρεί σε αρχείο αντίγραφα προσωπικών εγγράφων των πολιτών με τους οποίους έρχεται σε επαφή? Ο συνήγορος του πολίτη, η ΑΠΔΠΧ και πλέον και η ΑΔΑΕ εφόσον τα έγγραφα αυτά διακινούνται/τηρούνται ηλεκτρονικά τι άποψη/γνώμη έχει για το θέμα?

    Και να δείτε που μόλις πάρουν πρέφα το "Αντίγραφο ψηφιακής ταυτότητας" (έτσι ονομάζεται το έγγραφο που δίνει το wallet) χαρά που θα κάνουν. Τέρμα τα ασπρόμαυρα πουλάκια και τα ακαταλαβίστικα λόγω κακής εκτύπωσης. Θα έχουν το αντίγραφο-πιστό-κλώνο του Δ.Τ. με την φώτο μας σε πλήρη ευκρίνεια το οποίο μάλιστα φέρει και ψηφιακή σφραγίδα γνησιότητας απο το gov.gr. Μετά την μάστιγα των υπεύθυνων δηλώσεων προβλέπεται να είναι το νέο hit στα γραφεία, στα συρτάρια και στα mailboxes και τους fileservers των δημοσίων & ιδιωτικών υπαλλήλων για τα επόμενα 50 χρόνια.

    Τι τα θέλαμε τα τσιπ και τα 32 διαφορετικά χαρακτηριστικά υπέρ-υψηλής ασφάλειας σύμφωνα με τους κανονισμούς χιλίων σελίδων του ICAO που έχει το νέο Δελτίο Ταυτότητας?
    Τζάμπα λεφτά, αφού το ίδιο πράγμα το κάνει και το PDF με την ψηφιακή υπογραφή. Τι μπορεί να πάει στραβά?


    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dpap76 : 08-02-24 στις 03:00.

  10. #1465
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Τραγικά πράγματα.
    Τριτοκοσμικοί και με νέες τεχνολογίες.

    - - - Updated - - -

    Χάσαμε και εκείνη την δαπίτικη ψυχή που αν έγραφες κάτι τέτοιο πεταγόταν να σε πει τεχνοφοβικό ψεκασμένο.

    - - - Updated - - -

    Αλήθεια, αν έχεις από τις καλές ταυτότητας (χωρίς τον αριθμό πολίτη πάνω), το PDF υποθέτω θα τον δείχνει κανονικά.
    Άρα δεν έχει καν νόημα να τρέξεις να βγάλεις από τις καλές χωρίς τον αριθμό.

  11. #1466
    Εγγραφή
    10-06-2020
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    300/50 Mbps
    ISP
    ΒΤ
    Router
    ASUS RT-AC86U
    Παίζει να πάει για ολικό φούντο η αναγραφή του προσωπικού αριθμού στην ταυτότητα; Μακάρι, γιατί σε συνδυασμό με το πού μοιράζουμε φωτοαντίγραφα της ταυτότητας, θα γίνει ακόμα πιο εύκολη η απάτη.

    Ακόμα δεν έχω καταλάβει ποιος ο λόγος να βγει 3ο μοναδικό νούμερο, όταν έχουμε ήδη 2 μοναδικά νούμερα (ΑΦΜ και ΑΜΚΑ), ενώ ταυτόχρονα ΚΑΙ τον ΑΔΤ. Τεσπα... εγώ επιμένω, όποιος θέλει ας βγάλει νέα, αριθμό επάνω πολύ πιθανό να μην δει ποτέ

  12. #1467
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.914
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Εν τω μεταξυ στην επιλογη που σου δινουν να τους στειλεις το αντιγραφο με email, θελουν και τον ΑΦΜ στο θεμα του μηνυματος.

  13. #1468
    Εγγραφή
    22-10-2007
    Μηνύματα
    505
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    38845/5000 Kbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    Thomson TG788vn
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 14.7(dB)
    Εγώ που προσπαθώ να κατεβάσω το pdf και βγάζει error??
    Το κάνει σε κανέναν άλλον?

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2024-02-08-11-56-23-522_gr.gov.wallet-edit.jpg 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  59,4 KB 
ID: 253874

  14. #1469
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την ταυτοποίηση μέσω gov δεν θα έπρεπε να χρειάζεται αντίγραφο ταυτότητας.

    - - - Updated - - -

    Και νομίζω ότιμια φορά σε κατάστημα nova έγινε η ταυτοποίηση χωρίς να αφήσω αντίγραφο ταυτότητας.
    Όταν κάνουν έγκριση μέσω gov κλπ, λαμβάνουν ακριβώς το ίδιο χαρτί που πλέον μπορούμε να βγάλουμε και εμείς. Το συγκεκριμένο pdf αμέσως μετα πάνε και το ανεβάζουν στο σύστημα τους.

  15. #1470
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν κάνουν έγκριση μέσω gov κλπ, λαμβάνουν ακριβώς το ίδιο χαρτί που πλέον μπορούμε να βγάλουμε και εμείς. Το συγκεκριμένο pdf αμέσως μετα πάνε και το ανεβάζουν στο σύστημα τους.

    Μάλιστα, ενδιαφέρον.
    Ελπίζω τουλάχιστον έτσι θα φαίνεται ποιος και για ποια χρήση το ζητήσε.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

Σελ. 98 από 109 ΠρώτηΠρώτη ... 78889396979899100103108 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας