Σελ. 103 από 109 ΠρώτηΠρώτη ... 839398101102103104105108 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.531-1.545 από 1626
  1. #1531
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε 3 άτομα που διαχειριστικά πάντα την επόμενη μέρα κατά τις 16.00 έρχεται μήνυμα στο τάξις
    Και σε μένα αυτό έγινε. 16:00 την επόμενη μέρα, και μάλιστα παρόλο που η επόμενη μέρα ήταν Κυριακή.

  2. #1532
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Λογικό μου ακούγεται να μην έχει τόσο άμεση ανταπόκριση.
    Εδώ μια κίνηση κάνεις στην τράπεζα και η εκκαθάριση γίνεται σε επόμενο χρόνο.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #1533
    Εγγραφή
    06-08-2003
    Περιοχή
    Sofia, BG
    Μηνύματα
    3.313
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000MBPS
    ISP
    Mtel BG
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΝΗΝΩΝ
    Router
    Huawei
    Path Level
    Fastpath
    σημερα αλλαζω και εγω. ααδε,τραπεζες κτλ τα κανω online/η και αυτοματα. Εφκα ομως; Ακομα πρεπει να πηγαινουμε απο εκει; cosmote/δεη να υποθεσω κτλ μιλας μαζι τους. Μου διαφευγει καμια υπηρεσια αλλη;

  4. #1534
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από balander Εμφάνιση μηνυμάτων
    σημερα αλλαζω και εγω. ααδε,τραπεζες κτλ τα κανω online/η και αυτοματα. Εφκα ομως; Ακομα πρεπει να πηγαινουμε απο εκει; cosmote/δεη να υποθεσω κτλ μιλας μαζι τους. Μου διαφευγει καμια υπηρεσια αλλη;
    Για ΕΦΚΑ δεν γνωρίζω
    αλλά για cosmote/ΔΕΗ πρέπει να το δηλώσεις.
    Σε voda πρέπει να πας σε κατάστημα.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  5. #1535
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από balander Εμφάνιση μηνυμάτων
    σημερα αλλαζω και εγω. ααδε,τραπεζες κτλ τα κανω online/η και αυτοματα. Εφκα ομως; Ακομα πρεπει να πηγαινουμε απο εκει; cosmote/δεη να υποθεσω κτλ μιλας μαζι τους. Μου διαφευγει καμια υπηρεσια αλλη;
    Περί ΕΦΚΑ, εγώ μπήκα εδώ https://www.efka.gov.gr/rv.php
    Επιλέγεις θεωρητικά το ΕΦΚΑ που ανήκεις για να σταλεί μήνυμα εκεί, και ανοίγεις ένα αίτημα για ρωτήσεις σε ποιο email μπορείς να στείλεις την ταυτότητα που άλλαξε. Εμένα μου απαντήσανε στο αίτημά μου δίνοντας το email τους, και λέγοντάς μου να συμπληρώσω στο θέμα τον αριθμό αίτησης

    Για Cosmote εγώ περνούσα απ'έξω από ένα κατάστημα Γερμανού και μπήκα για να αλλάξω τα στοιχεία μου.

    Η ΔΕΗ έχει online πλατφόρμα https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/y...agi-stoixeion/

  6. #1536
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.279
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περί ΕΦΚΑ, εγώ μπήκα εδώ https://www.efka.gov.gr/rv.php
    Επιλέγεις θεωρητικά το ΕΦΚΑ που ανήκεις για να σταλεί μήνυμα εκεί, και ανοίγεις ένα αίτημα για ρωτήσεις σε ποιο email μπορείς να στείλεις την ταυτότητα που άλλαξε. Εμένα μου απαντήσανε στο αίτημά μου δίνοντας το email τους, και λέγοντάς μου να συμπληρώσω στο θέμα τον αριθμό αίτησης

    Για Cosmote εγώ περνούσα απ'έξω από ένα κατάστημα Γερμανού και μπήκα για να αλλάξω τα στοιχεία μου.

    Η ΔΕΗ έχει online πλατφόρμα https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/y...agi-stoixeion/
    ΕΦΚΑ: Για αλλαγή αριθμού ταυτότητας έπρεπε να πάω αυτοπροσώπως.
    Ενώ υπάρχει πλατφόρμα
    Για καταχώρηση δικαιολογητικών για να εγκριθεί η νοσηλεία μου και η άδεια ασθενείας ηλεκτρονικά η διαδικασία από τον Σεπτέμβριο δεν έχω ολοκληρωθεί.
    Ενώ υπέγραψε την υπεύθυνη δήλωση ο εργοδότης μέσω ηλεκτρονικής φόρμας όπως προβλέπεται την ήθελαν και αυτοπροσώπως οπότε χρειάστηκε να την ζητήσω ξανά από τον εργοδότη σε έντυπη μορφή έστω σε pdf να την τυπώσω και να την πάω.
    Τελικά βγήκε προχθές η απόφαση εγκρίθηκε αλλά δεν την στέλνουν σε e-mail αλλά με το ταχυδρομείο ούτε με αφήνουν να πάω αυτοπροσώπως να την παραλάβω.
    πρέπει να την επιστρέψω στον εργοδότη για να βγει συμπληρωματική μισθοδοσία και να επικολληθούν τα αναλογούντα ένσημα.

    Σε ερώτησή μου γιατί δεν ανεβαίνει η απόφαση στην πλατφόρμα λένε ότι το σύστημα είναι δύσχρηστο. Μάλλον δεν ξέρουν την τύφλα τους. Στο 1555 λένε το δικό τους παραμύθι.
    Αυτός είναι ένας αριθμός «εκτόνωσης» των πολιτών. Τους έχουν εκπαιδεύσει να ακούν τον πολίτη ότι και να τους λέει χωρίς να διακόπτουν. Αυτό που λένε στο τέλος είναι να κλείσετε ραντεβού και να πάτε αυτοπροσώπως από το υποκατάστημα.
    Στο υποκατάστημα δεν απαντούν στα τηλέφωνα. Εμένα μου τηλεφώνησαν οι ίδιοι μετά από e-mail και εκεί τους είπα για την πλατφόρμα και ότι έχουν ταχυδρομήσει την απόφαση.
    Αν δεν ψαχτεί κάποιος και το επίδομα χάνει και τα ένσημα. Μετά από έξι περίπου μήνες δεν έχω ξεμπερδέψει ακόμα. Δεν έχω πληρωθεί ούτε και μου έχουν επικολληθεί τα ένσημα.
    Όλα αυτά στο υποκατάστημα ΕΦΚΑ Γλυφάδας.

  7. #1537
    Εγγραφή
    06-08-2003
    Περιοχή
    Sofia, BG
    Μηνύματα
    3.313
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000MBPS
    ISP
    Mtel BG
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΝΗΝΩΝ
    Router
    Huawei
    Path Level
    Fastpath
    Εβγαλα και εγω. Ραντεβου ειχα, αλλα υπηρχαν αν καταλαβα και αλλοι εμβολιμοι χωρις ραντεβου...

    Εδωσα την ταυτοτητα και μου λεει, σχετικα καινουργια ειναι γιατι την αλλαζεις; Λεω, στις ακρες ξεκολλησε, να φυγω δηλαδη; Πεταχτηκε μια αλλη και ειπε, τελικα ολοι θα τις αλλαξουν σε λιγα χρονια.

    Τεσπα, αν καταλαβα καλα θα ερθει μηνυμα; στο κινητο μου; 5 μερες κανει περιπου;

    Παντως τον ειδα πολυ κουρασμενο, ελεγε στις αλλες πολυ δουλεια εχει κτλ.. και εκανε 2-3 λαθη και τον πειραζαν...

  8. #1538
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.669
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από balander Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως τον ειδα πολυ κουρασμενο, ελεγε στις αλλες πολυ δουλεια εχει κτλ.. και εκανε 2-3 λαθη και τον πειραζαν...
    Μου θύμισες τον αστυνομικό όταν έβγαλε ταυτότητα πριν χρόνια η γυναίκα μου, ο οποίος έπηζε και ίδρωνε. Όταν δε χτύπησε το τηλέφωνο, απάντησε αυστηρά ότι πήζει και έχει πολύ δουλειά και δεν μπορεί να μιλήσει, ενώ ήμασταν οι μόνοι "πελάτες"!

  9. #1539
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από balander Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εβγαλα και εγω. Ραντεβου ειχα, αλλα υπηρχαν αν καταλαβα και αλλοι εμβολιμοι χωρις ραντεβου...

    Εδωσα την ταυτοτητα και μου λεει, σχετικα καινουργια ειναι γιατι την αλλαζεις; Λεω, στις ακρες ξεκολλησε, να φυγω δηλαδη; Πεταχτηκε μια αλλη και ειπε, τελικα ολοι θα τις αλλαξουν σε λιγα χρονια.

    Τεσπα, αν καταλαβα καλα θα ερθει μηνυμα; στο κινητο μου; 5 μερες κανει περιπου;

    Παντως τον ειδα πολυ κουρασμενο, ελεγε στις αλλες πολυ δουλεια εχει κτλ.. και εκανε 2-3 λαθη και τον πειραζαν...
    Αναλόγως.. Απ'ότι έχω καταλάβει αν έχεις δηλωμένα τα στοιχεία σου, τότε θα επιλεχθεί νομίζω email. Στους μεγάλους άκουγα να τους παίρνουν τηλέφωνο, που δεν φαινόντουσαν μάλλον μέσα στο ΕΜΕΠ. Ή έστω άκουσα να παίρνουν μια γιαγιά και να την λένε έτοιμη η ταυτότητά σας.

  10. #1540
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από balander Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδωσα την ταυτοτητα και μου λεει, σχετικα καινουργια ειναι γιατι την αλλαζεις; Λεω, στις ακρες ξεκολλησε, να φυγω δηλαδη; Πεταχτηκε μια αλλη και ειπε, τελικα ολοι θα τις αλλαξουν σε λιγα χρονια.
    Άλλο πάλι και αυτό. Δεν πρέπει μέσα σε 2 χρόνια να αλλάξουν όλοι?
    VAMOS ARIS

  11. #1541
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλο πάλι και αυτό. Δεν πρέπει μέσα σε 2 χρόνια να αλλάξουν όλοι?
    Όσο πρέπει να αλλάζουν ταυτότητες όσοι τους έχει λήξει.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  12. #1542
    Εγγραφή
    16-11-2003
    Περιοχή
    Νίκαια
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περί ΕΦΚΑ, εγώ μπήκα εδώ https://www.efka.gov.gr/rv.php
    Επιλέγεις θεωρητικά το ΕΦΚΑ που ανήκεις για να σταλεί μήνυμα εκεί, και ανοίγεις ένα αίτημα για ρωτήσεις σε ποιο email μπορείς να στείλεις την ταυτότητα που άλλαξε. Εμένα μου απαντήσανε στο αίτημά μου δίνοντας το email τους, και λέγοντάς μου να συμπληρώσω στο θέμα τον αριθμό αίτησης

    Για Cosmote εγώ περνούσα απ'έξω από ένα κατάστημα Γερμανού και μπήκα για να αλλάξω τα στοιχεία μου.

    Η ΔΕΗ έχει online πλατφόρμα https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/y...agi-stoixeion/
    Τι τους δίνεις; Φωτογραφία των δύο όψεων νέας ταυτότητας ή ψηφιακό αντίγραφο από το gov;

  13. #1543
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aangelis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι τους δίνεις; Φωτογραφία των δύο όψεων νέας ταυτότητας ή ψηφιακό αντίγραφο από το gov;
    Να σου πω την αλήθεια ούτε που το σκέφτηκα για το ψηφιακό αντίγραφο από το gov. Είχα σκανάρει τη ταυτότητα για να την έχω και στον υπολογιστή και εστειλα αυτήν.

  14. #1544
    Εγγραφή
    06-08-2003
    Περιοχή
    Sofia, BG
    Μηνύματα
    3.313
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000MBPS
    ISP
    Mtel BG
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΝΗΝΩΝ
    Router
    Huawei
    Path Level
    Fastpath
    Μου ήρθε email ότι είναι έτοιμη. Σάββατο δουλεύουν για παραλαβή; Πολύ γρήγορα την ετοίμασαν

    - - - Updated - - -

    Τελικά ανοιχτά ήταν. Ενημερώθηκε και σε ένα λεπτό και το wallet

  15. #1545
    Εγγραφή
    11-11-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    168
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9016/12288
    ISP
    COSMOΤΕ VoIP
    Router
    FRITZ! BOX 7530
    SNR / Attn
    8(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων

    Η ΔΕΗ έχει online πλατφόρμα https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/y...agi-stoixeion/
    Παιδια καλημερα,
    Εχει κανει κανεις ενημερωση νεας ταυτοτητας στη ΔΕΗ απο την παραπανω σελιδα επιτυχως ...?

    Προσπαθω σημερα να το κανω και στο σταδιο της επεξεργασιας των στοιχειων (ονομα, ταυτοτητα κλπ) οταν βαζω τον νεο αριθμο του ΑΔΤ και το μαιλ
    μου βγαζει συνολικα error για το σταδιο αυτο οτι εχει λαθος χαρακτηρες. Δοκιμασα το γραμμα του αριθμου του ΑΔΤ και με Ελλανικο και με Αγγλικο ... τιποτε, τα ιδια.
    Ξερει κανεις κατι ?

Σελ. 103 από 109 ΠρώτηΠρώτη ... 839398101102103104105108 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας