Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    27-03-2004
    Περιοχή
    192.168.1.1
    Μηνύματα
    1.115
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    Fritz!box 7590
    Λοιπόν, πως έχει η κατάσταση:

    Πριν κάποιο καιρό μας άφησε ο πατέρας μου και πήρα τηλ το 13888 να αλλάξω τα στοιχεία της γραμμής στα δικά μου. Κάπου τέλη Αυγούστου αυτό. Μου είπαν να στείλω κάτι δικαιολογητικά (ληξιαρχική πράξη θανάτου, πιστοποιητικό εγγυτέρων συγγενών, ταυτότητά μου, αποδεικτικό του Αφμ μου). Τα έστειλα και έχουν περάσει τόσες μέρες και ακόμη τίποτα. Τους έχω πάρει τηλ άπειρες φορές και μου λέγαν ότι δεν έχουν λάβει όλα τα δικαιολογητικά παρόλο που τα είχα στείλει με email στο 13888@cosmote.gr. Τα ξαναέστειλα τρεις φορές και ακόμα και σήμερα μου είπαν ότι λείπουν ορισμένα δικαιολογητικά. Τους μίλησα λίγο χύμα και μου είπαν να περιμένω να με ενημερώσουν στο κινητό. Τι άλλο να κάνω δηλαδή;

    Επιπλέον θέλω να κάνω αναβάθμιση σε FTTH και η προθεσμία για την προσφορά είναι τέλος Σεπτεμβρίου και κοιτάω μην την χάσω.
    Νέα έκδοση DSL : WARP-DSL 9.99999999999 (=10000000TerraByte/sec)

  2. #2
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109023/11255
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΑΡΤΕΜΙΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    αν τα πήγαινες σε κατάστημα ΟΤΕ σε 5 λεπτά θα είχε γυρίσει στο όνομά σου

    επίσης ----- πιστοποιητικό εγγυτέρων συγγενών δηλαδή αν υπάρχει η σύζυγος εν ζωή και εσύ έχεις αδέλφια.... δεν παίρνεις την γραμμή στο όνομά σου .... θέλει από όλους τους συνδικαιούχους υπεύθυνη δήλωση ότι δεν θέλουν.. να πάρουν το τηλέφωνο στο όνομά τους

  3. #3
    Εγγραφή
    27-03-2004
    Περιοχή
    192.168.1.1
    Μηνύματα
    1.115
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    Fritz!box 7590
    Ταλαιπωρίας συνέχεια....

    Πήγα τελικά σε κατάστημα cosmote με τα απαραίτητα δικαιολογητικά και μετά χιλίων βασάνων κατάφεραν να ακυρώσουν την τηλεφωνική αίτηση και να κάνουν την αίτηση μεταβίβασης από εκεί. Έλα που όμως δεν τελειώνει εκεί. Επειδή είχα κάνει φορητότητα το κινητό από vodafone σε cosmote μου είπαν ότι θα μπορώ να έχω cosmote ONE. Και θα μου έστελναν μήνυμα για να στείλω ONE στο 1256 για να ισχύει το πάγιο της προσφοράς στο κινητό. Επειδή δεν μου έστελναν μήνυμα προσπάθησα να κάνω την ενεργοποίηση του cosmote ONE μέσω του android app. Στην αρχή έδειχνε να προχωράει αλλά μετά από μερικές μέρες έσβησε το COSMOTE ONE από το κινητό στο app. Ξαναπήρα τηλ και μου είπαν ότι προσπάθησαν να το ενεργοποιήσουν αλλά υπάρχει συστημικό πρόβλημα και θα το κοιτάξουν από Δευτέρα (αυτό την προηγούμενη Πέμπτη). Ξαναπέρνω τηλέφωνο το 13888 την Τρίτη και φυσικά δεν έχουν κάνει τίποτα και μου ξαναλένε ότι υπάρχει συστημικό πρόβλημα και ότι το έχουν βάλει στα επείγοντα προς επίλυση και να το δω σε δυο μέρες. Ξαναπέρνω σήμερα τηλέφωνο και μου λένε ακριβώς τα ίδια για το συστημικό πρόβλημα. Τα πήρα λίγο γιατί περίμενα 1 μήνα για την μεταβίβαση χωρίς να γίνει τίποτα και μετά πάλι το συστημικό πρόβλημα με το COSMOTE ONE. Μου λένε ότι το έχουν προωθήσει αλλά δεν ξέρουν πότε θα επιλυθεί. Εντωμεταξύ δεν μπορώ να κάνω ούτε αίτηση για οπτική ίνα λόγω του ίδιου συστημικού προβλήματος. Είχα πάει προημερών στο κατάστημα ξανά και μου είχαν πεί ότι δεν θέλουν να το πειράξουν το COSMOTE ONE να μην ακυρωθούν οι εκπτώσεις στο κινητό.

    Καμιά ιδέα τι στο καλό να κάνω; Καταγγελία στην ΕΕΤΤ; Τίποτα άλλο;
    Νέα έκδοση DSL : WARP-DSL 9.99999999999 (=10000000TerraByte/sec)

  4. #4
    inalan 200mbps download/upload 28€
    hcn 360mbps download/upload 29,25€
    cosmote 34€ 100mbps download 10mbps upload

    πολύ ακριβές τιμές internet αργό πληρώνω 100mbps και παίρνω με το ζόρι 80 τώρα το upload είναι τραγικό 10mbps είναι πραγματικά τίποτα δεν σέβονται τα λεφτά σου σε κλέβουν μες τα μούτρα σου είναι μεγάλη ντροπή αυτό το πράγμα δεν αξίζει καθόλου μακριά όσοι είμαστε Κυκλάδες η σε περιοχές που δεν υποστηρίζουν άλλες εταιρείες πέρα από cosmote nova vodafone ειμαστε καταδικασμενη

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας