Σελ. 19 από 36 ΠρώτηΠρώτη ... 91417181920212429 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 271-285 από 529
  1. #271
    Εγγραφή
    06-01-2005
    Περιοχή
    Dallas
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.223
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    940 Mbps/940 Mbps
    ISP
    Astound Broadband
    Παιδιά, μη φτιάχνουμε νέες λίστες κάθε φορά. Όσοι θέλουν ας στείλουν είτε τα στοιχεία τους (ονοματεπώνυμο, αριθμό τηλεφώνου, DSLAM, διεύθυνση), είτε τον κωδικό συνδρομητή τους, με πμ στον Sovjohn.

  2. #272
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.002
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Ωραια με αυτα και με αυτα μου εφτιαξαν τοσο το κεφι που εστειλα την καταγγελια στην ΕΕΤΤ,το Συνηγορο Καταναλωτη και τη Γ.Γ.Καταναλωτη για τον προβληματικο βροχο και την ολη κοροιδια,φταιει ο ΟΤΕ αλλα δεν μπορουμε να κανουμε κατι.

    Ο προβληματικος βροχος δεν σημαινει παντα προβλημα ταχυτητας.Προβλημα στο SNR σχετιζεται με αποσυγχρονισμους,οχι με ταχυτητα.Αν κλειδωνεις στα 10μβιτ,αλλα λογω χαμηλου SNR εχεις 5 αποσυχρονισμους τη μερα δεν σημαινει οτι πρεπει να κατεβαζεις τις 20 απο τις 24 ωρες με 400kb/s.

    Ειναι ασχετο το ενα με το αλλο.Εγω εχω γραμμη 10μβιτ.Εχω αποσυχρονισμους απο την 3η μερα και μετα.Παρολα αυτα μεχρι και τις 8 Αυγουστου η γραμμη το 80% της μερας ηταν καρφωμενη στο 1,1mb/s κατεβασμα.Απο τις 8 Αυγουστου μεχρι τις 20 Αυγουστου η γραμμη επιανε το 1,1mb/s αλλα πλεον λιγοτερες ωρες τις μερες και κυριως τις ωρες μη αιχμης και τις μεταμεσονυκτιες ωρες.

    Απο την 1η μερα μεχρι και τις 20 Αυγουστου απο το bandwidth files κατεβαζα με 1,1mb/s ακομα και οταν απο Microsoft,Apple,Nvidia,Ntua κατεβαζα με πολυ λιγοτερο (λογικο αφου οπως εχω ξαναπει εγω το θεωρω εσωτερικο lan το bandwidth files και οχι ιντερνετ αρα δεν ειναι αντικειμενικος τροπος μετρησης).

    Απο τις 20 Αυγουστου και μετα η μεγιστη ταχυτητα της γραμμης κυμαινεται απο 990-1020 αλλα τερμα πλεον τα 1,1mb/s.Επιπλεον αυτο το 990-1020 ειναι εφικτο μονο μεταξυ 2 το πρωι και 8 το πρωι.Απο τις 20 Αυγουστου και μετα απο το bandwidth files εχω δει ελαχιστες φορες πλεον 1mb/s.

    Χτες βραδυ 4/9 στις 24.10 κατεβαζα απο bandwidth files με 700kb/s σταθερα με τη γραμμη κλειδωμενη στα 10.Στις 24.20 ξεκιναω το γνωστο απο Microsoft,Apple και Nvidia.Μεγιστη ταυτοχρονη ταχυτητα 600kb/s με μερικες πτωσεις στο 480.Με τα ιδια 3 αρχεια μεχρι τις 20 Αυγουστου ημουν κολλημενος στο 1,1mb/s.

    Με μεμονωμενα τα ως ανω αρχεια,επιανα με το καθενα το 1,1mb/s μεχρι και τα τελη Ιουλιου.

    Απο τα περισσοτερα λοιπα sites πχ Rapidshare κατεβαζω απο τις 20 Αυγουστου και μετα με 100 το πολυ 200kb/s οταν πριν επιανε το οριο της γραμμης.

    Απο τα τελη Ιουλιου και μετα τα πινγκς με Ελλαδα ειναι +20 ms και το ιδιο περιπου του εξωτερικου.

    Τι σχεση λοιπον μπορει να εχει ενας προβληματικος βροχος, οπου το προβλημα ειναι ο θορυβος, αλλα κλειδωνεις στα 10 και πριν τις 20 Αυγουστου κατεβαζες σφαιρα με 1,1mb/s???

    Τι σχεση μπορει να εχει ο προβληματικος βροχος του nxenos???Το παιδι λογω θορυβου κλειδωνει στα 6μβιτ.Δεν ζηταει 1,1mb/s κατεβασμα.Θα επρεπε ομως να κατεβαζει με 650-700 kb/s.Το προβλημα του βροχου ειναι ο θορυβος και το κλειδωμα.Εκει που κλειδωνεις ομως θα πρεπει να πιανεις τουλαχιστον την μεγιστη ονομαστικη ταχυτητα, τουλαχιστον το 65-70% της ημερας.

    Γιατι κυριοι της ΝετΟνε απο 20 Αυγουστου και μετα το μεγιστο κατεβασμα πηγε απο το 1,1mb/s στο 1mb/s???Ειναι τυχαιο??Ειναι τυχαιο οτι απο τοτε που ενεργοποιηθηκα τελη Ιουνη μεχρι και τις 20 Αυγουστου,σε διαφορες στιγμες της μερας εμπαινε κοφτης στο http???Δεν ειναι τυχαιο οτι ενω κατεβαζες στις 16.00 με 700kb/s σε ευθεια γραμμη (αρα σε κοβανε),10 λεπτα μετα επεφτες στα 400 σε ευθεια γραμμη,σε 15 λεπτα ξαναγυριζες στα 700 κοκ και αυτο συνεχιζοταν μεχρι τις 22.00 οποτε και επανερχοταν η γραμμη στο 1,1mb/s.

    Που κολλαει ο προβληματικος βροχος στο προβληματικο bandwidth σας????

    Η ΝετΟνε εχει ετσι και αλλιως τα προσωπικα μου στοιχεια γιατι εχουμε επικοινωνησει ουκ ολιγες φορες μεσω pm και θελανε επιβεβαιωση στοιχειων.Ας κανει εναν κοπο ο ΝετΟνε2 να τα βρει απο την μεταξυ μας επικοινωνια σε pms.Αν τα σβηνει κακο του κεφαλιου του.Εγω εχω κανει ηδη πολλους "κοπους" για την ΝετΟνε επι 1 μηνα μετα που ενεργοποιηθηκα,με ολα τα προβληματα που ειχα και εχω ακομα,για να κανω ενα προιον να δουλεψει χωρις να ειναι δικη μου δουλεια και αρμοδιοτητα.Αμα θελουν ας μου δωσουν τους μισθους και τις καρεκλες τους να κανω εγω τον παροχο και να λυνω τα προβληματα των πελατων τους.

    Τωρα θα αναλαβει η ΕΕΤΤ και οι ενωσεις καταναλωτη.Ας βγαλουν αυτοι το φιδι απο την τρυπα.Τελος!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Sebu : 05-09-07 στις 11:25.

  3. #273
    Εγγραφή
    08-02-2007
    Μηνύματα
    1.413
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Ξεκάθαρη Απάντηση Απογοήτευση

    Επειδή έχω καλό βρόχο και στατιστικά γραμμής:
    Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.023 / 10.239
    Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 12,0 / 23,5
    SN Margin (Up/Down) [dB]: 13,0 / 20,0

    επειδή από την ημέρα ενεργοποίησης, ήμουν ευχαριστημένος με τις ταχύτητες, μέχρι τον Αύγουστο,
    επειδή με την παλαιότερη γραμμή (768/192) σερβάριζα σαφώς πιο γρήγορα από ότι το τελευταίο μήνα,
    επειδή με την 768/192 κατέβαζα σταθερά με 70-80 ΚΒ/sec, που είναι εμφανώς πιο γρήγορα από το 8,3 ή 20,4 ή 30,5 ή 51,6 ΚΒ/sec που κατεβάζω τώρα - όπως μπορείτε (και οι κύριοι της NetOne) να δείτε εδώ από Nvidia ή και εδώ από Microsoft, χωρίς να χρησιμοποιώ τηλέφωνο, torrent ή άλλο πρόγραμμα, όπως φαίνεται από το NetLimiter Monitor,
    επειδή σε κανένα δεν αρέσει να κατεβάζει το 40% ενός αρχείου των 46 ΜΒ σε 21 λεπτά και
    επειδή με στεναχωρεί να βλέπω " 01:14:53 remain" για ένα αρχείο των 46 ΜΒ,
    έβαλα και εγώ το nickname μου στην λίστα.

    Δεν δυσαρεστούμαι που δεν έχω πιάσει ποτέ το 1,1mb/s, που αναφέρει ο Sebu, ούτε με ενδιαφέρει. Με ενδιαφέρει να είναι το κατέβασμα των σελίδων, ανάλογο μιας 10αρας σύνδεσης και όχι μιας dialup, όπως επίσης να κατεβάζω τα λιγοστά αρχεία που χρειάζομαι με ταχύτητα 400 - 800 kb/s και όχι με 8,3 kb/s.
    Με δυσαρεστεί όμως, έντονα η Ξεκάθαρη Απάντηση από την NetOne
    Σαν δυσαρεστημένος δεν μπορώ να προτείνω πλέον σε φίλους την NetOne & σκέφτομαι σοβαρά να αλλάξω πάροχο.
    Έχω ψηφίσει σε όλες τις σχετικές με την NetOne δημοσκοπήσεις πριν το Αύγουστο, αλλά θα ήθελα να δω και μια καινούργια δημοσκόπιση με τίτλο: "Θα συστήσετε την NetOne σε φίλο σας?". Αν μπορεί ο Lewton να την φτιάξει με ναι/όχι απαντήσεις, θα είχε νομίζω ενδιαφέρον.

    Edit: Πριν λίγο κατέβασα από nvidia με 853 kb/s !!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimpard : 05-09-07 στις 14:15.

  4. #274
    Εγγραφή
    17-05-2007
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Shared
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Μήπως να ηρεμίσουμε λιγάκι? Σίγουρα υπάρχει πρόβλημα και σίγουρα το έχουν αντιληφθεί!!
    Το θέμα παίζει έντονα από την Δευτέρα 3/9/07, μήπως να τους δώσουμε μία εβδομάδα περιθώριο να δούμε πως θα αντιδράσουν? Είναι 1000/100 βέβαιο ότι δεν θέλουν να χάσουν τους 65 πέλάτες οι οποίοι θα τους συστίσουν και άλλους! Η πελατιακή τους βάση δεν είναι και τόσο μεγάλη και σίγουρα αυτό είναι και πλήγμα για την εικόνα τους! Είμαι βέβαιος ότι αυτή την στιγμή που μιλάμε σίγουρα κάνουν κινήσεις για την λύση του θέματος! Δεν είανι κανένας αργοκίνητος κολλοσός του χώρου, αντιθέτως είναι μικρή και ευέλικτη εταιρία.
    Ας τους αφήσουμε ένα λογικό χρονικό περιθώριο να δούμε πως και πόσο γρήγορα θα αντιδράσουν! Είναι και αυτό ένα σημαντικό κριτήριο για την επιλογή-παραμονή Εναλλακτικού δεν συμφωνείτε??

    edit: σήμερα είναι να ενεργοποιηθω . . . λέτε να είμαι τυχερός?

  5. #275
    Εγγραφή
    05-02-2007
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    previously CYTA/Net One
    DSLAM
    Vodafone - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 5.0(dB)
    Astaroth7 επειδη ακριβώς όπως λές δεν είναι δα και κανας κολλοσσος θα περιμέναμε όλοι περισσοτερη ευελιξία. Δευτερον το πρόβλημα δεν έιναι απο τις 3/9, είναι ποιό παλιο. Απλά από τις 3/9 έγινε ποιό έντονο και απο τισ 3/9 αποφάσισαμε πολλοί να μιλήσουμε.

    Εσύ, δεν ξέρω πώς, δηλώνεις βέβαιος ότι "αυτή την στιγμή που μιλάμε σίγουρα κάνουν κινήσεις για την λύση του θέματος!" . Εγώ δεν νοιώθω καθόλου βέβαιος. θέλω να κι εγώ να αισθανθώ πως κάτι κάνουν, να πιστέψω πως ασχολούντε σοβαρα αλλά οι απαντήσεις από την ώρα που τους κοινοποιήσαμε τι ανυσησυχίες μας με εμποδίζουν.

    Αν προσθέσεις σε όλα αυτά τις αμέτρητες επικοινωνίες πολλών από εδω μέσα με το 13860 και την μη επίτευξη κάποιας ουσιαστικής αλλαγής στην παρούσα καταστασή τους τότε καταλαβαίνεις γιατί έχουμε φτάσει σε κατασκευή Λίστας και σε μια καταγγελεία σε ΕΕΕΤ.



    Υ.Γ είναι και κάτι άλλο που έχει συμβάλει στον τρόπο και την υφή της αντιδρασή μας. Το γεγονός πως εξ'αρχής υπήρξε μια αμφίδρομη ειλικρίνεια έχτισε μια σχέση μεταξύ εταιρίας και πελατών που σπάνια καταφέρνουν να επιτύχουν εταιρίες.

    Ο πελάτης κέρδιζε από την ειλικρινή και τις περισσοτερες φορες γρήγορη εξυπηρέτηση της εταιρίας και από την άλλη η εταιρία κέρδιζε από την μη καχυποψία, την εμπιστοσύνη προς σε αυτή και την έκτίμιση του πελάτη.

    Ουσιαστικά το 'κοινό' της ΝΕΤΟΝΕ ωρίμασε μέσα σε ένα περιβάλλον που σπάνια έλληνας καταναλωτής έχει το προνόμιο να απολαμβάνει τόσο απο μικρές όσο και από μεγάλες εταιρίες.

    Το μόνο "μειονέκτημα" σε αυτή την πολιτική είναι η συνεχής προσπάθεια που θα πρέπει να καταβάλουν και τα δυο μέρη (με το μεγαλύτερο ποσοστό να βαραίνει πάντα την εταιρία) ώστε αυτή η σχέση να παραμένει αλλώβητη.

    Καταλαβαίνεις λοιπόν πως λόγω σοβαρών ενδείξεων παραμέλησης αυτής της προσπάθειας από πλευράς της εταιρίας πολλοί να αισθάνοντε απογοητευμένοι ή και προδομένοι ακόμα. Ιδίως όταν ακόμα 70 άτομα με μόνο μέσο το διαδύκτιο κατάφεραν να συντονιστούν και να ενεργήσουν με έναν τόσο υπεύθυνο τρόπο ώστε να μην προβούν σε υστερίες και σπασμωδικές κινήσεις (υβριστικά posts, μαζικές αποχωρήσεις, άμεσες καταγγελείες κλπ).

    Όσο οι users φέροντε ποιό υπευθυνα από τους 'υπεύθυνους' τόσο ποιο δύσκολο θα είναι να επουλώσουν την όποια ζημιά κάνανε στην σχέση εμπιστοσύνης που είχε δημιουργηθεί τους τελευταίους μήνες.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nolartsa : 05-09-07 στις 15:03.

  6. #276
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Γέρακας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    442
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Router
    Thomson TG 585 v8
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nolartsa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Astaroth7 επειδη ακριβώς όπως λές δεν είναι δα και κανας κολλοσσος θα περιμέναμε όλοι περισσοτερη ευελιξία. Δευτερον το πρόβλημα δεν έιναι απο τις 3/9, είναι ποιό παλιο. Απλά από τις 3/9 έγινε ποιό έντονο και απο τισ 3/9 αποφάσισαμε πολλοί να μιλήσουμε.

    Εσύ, δεν ξέρω πώς, δηλώνεις βέβαιος ότι "αυτή την στιγμή που μιλάμε σίγουρα κάνουν κινήσεις για την λύση του θέματος!" . Εγώ δεν νοιώθω καθόλου βέβαιος. θέλω να κι εγώ να αισθανθώ πως κάτι κάνουν, να πιστέψω πως ασχολούντε σοβαρα αλλά οι απαντήσεις από την ώρα που τους κοινοποιήσαμε τι ανυσησυχίες μας με εμποδίζουν.

    Αν προσθέσεις σε όλα αυτά τις αμέτρητες επικοινωνίες πολλών από εδω μέσα με το 13860 και την μη επίτευξη κάποιας ουσιαστικής αλλαγής στην παρούσα καταστασή τους τότε καταλαβαίνεις γιατί έχουμε φτάσει σε κατασκευή Λίστας και σε μια καταγγελεία σε ΕΕΕΤ.



    Υ.Γ είναι και κάτι άλλο που έχει συμβάλει στον τρόπο και την υφή της αντιδρασή μας. Το γεγονός πως εξ'αρχής υπήρξε μια αμφίδρομη ειλικρίνεια έχτισε μια σχέση μεταξύ εταιρίας και πελατών που σπάνια καταφέρνουν να επιτύχουν εταιρίες.

    Ο πελάτης κέρδιζε από την ειλικρινή και τις περισσοτερες φορες γρήγορη εξυπηρέτηση της εταιρίας και από την άλλη η εταιρία κέρδιζε από την μη καχυποψία, την εμπιστοσύνη προς σε αυτή και την έκτίμιση του πελάτη.

    Ουσιαστικά το 'κοινό' της ΝΕΤΟΝΕ ωρίμασε μέσα σε ένα περιβάλλον που σπάνια έλληνας καταναλωτής έχει το προνόμιο να απολαμβάνει τόσο απο μικρές όσο και από μεγάλες εταιρίες.

    Το μόνο "μειονέκτημα" σε αυτή την πολιτική είναι η συνεχής προσπάθεια που θα πρέπει να καταβάλουν και τα δυο μέρη (με το μεγαλύτερο ποσοστό να βαραίνει πάντα την εταιρία) ώστε αυτή η σχέση να παραμένει αλλώβητη.

    Καταλαβαίνεις λοιπόν πως λόγω σοβαρών ενδείξεων παραμέλησης αυτής της προσπάθειας από πλευράς της εταιρίας πολλοί να αισθάνοντε απογοητευμένοι ή και προδομένοι ακόμα. Ιδίως όταν ακόμα 70 άτομα με μόνο μέσο το διαδύκτιο κατάφεραν να συντονιστούν και να ενεργήσουν με έναν τόσο υπεύθυνο τρόπο ώστε να μην προβούν σε υστερίες και σπασμωδικές κινήσεις (υβριστικά posts, μαζικές αποχωρήσεις, άμεσες καταγγελείες κλπ).

    Όσο οι users φέροντε ποιό υπευθυνα από τους 'υπεύθυνους' τόσο ποιο δύσκολο θα είναι να επουλώσουν την όποια ζημιά κάνανε στην σχέση εμπιστοσύνης που είχε δημιουργηθεί τους τελευταίους μήνες.
    Έγραψες πάλι...

    ANAΔΑΣΩΣΗ ΤΩΡΑ! http://anadasosi.blogspot.com

  7. #277
    Εγγραφή
    13-05-2007
    Περιοχή
    αθηνα μετρο κατεχακη- υπογειο :)
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    897
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pantakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έγραψες πάλι...

    υποστράτηγε pantako που είσαι βρε απατεωνάκο ? κρυμένος μέσα στα απειρικά τέστ αφήνεις τον διαστημάρχη σου εδώ να ξελαριγκιάζεται μονάχος ?....

    για πες καμιά γνώμη για το μέλον στη νετόνια .....τα δεδομένα είναι ότι ο ανταγωνισμός είναι στα ίδια χάλια λόγω συνωστισμού χρηστών οπότε υπάρχει περίπτωση να αφήσει την υπάρχουσα κατάσταση ως έχει ?.....ή θα αναβαθμίσει τον εξοπλισμό της ?...( η δεύτερη ενέργεια είναι χρονοβόρα , προυποθέτει αρκετά έξοδα και απαιτεί πρόβλεψη για κερδοφόρο προυπολογισμό )
    καλημερα πως παει ? :)

  8. #278
    Εγγραφή
    08-02-2007
    Μηνύματα
    1.413
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Astaroth7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως να ηρεμίσουμε λιγάκι?
    Δεν ξέρω αν εγράψες τα παραπάνω με αφορμή το δικό μου post. Νομίζω πάντως ότι όλοι είμαστε ήρεμοι.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Astaroth7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...μήπως να τους δώσουμε μία εβδομάδα περιθώριο να δούμε πως θα αντιδράσουν?
    Αυτό θα έπρεπε να το ζητήσουν οι ίδιοι.

    Και βρίσκω σωστό -από την πλευρά σου- να συνιστάς υπομονή, μιας και δεν απολαμβάνεις ακόμη τις υπηρεσίες της NetOne, αλλά δεν μπορεί να ισχύει για "παλαιότερους" συνδρομητές, που με τα διάφορα μικρά ή μεγαλύτερα προβλήματα που παρουσιάζονται (να αναφέρω και το πρόβλημα της αστάθειας της τηλεφωνίας), νοιώθουν ότι η υπομονή εξαντλείται και ότι θα επιθυμούσαν μια πιο απρόσκοπτη λειτουργία, γιατί έχουν και άλλες υποχρεώσεις και ασχολίες στη ζωή τους, από το είναι beta testers της όποιας εταιρείας.

    Αλλά, ακόμη και αν θέλω να βοηθήσω σαν beta tester, κάποτε έρχεται το τέλος του test.

  9. #279
    Εγγραφή
    13-05-2007
    Περιοχή
    αθηνα μετρο κατεχακη- υπογειο :)
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    897
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Αλλά, ακόμη και αν θέλω να βοηθήσω σαν beta tester, κάποτε έρχεται το τέλος του test.


    σωστός... ακόμη και η microsoft μοίρασε beta εκδόσεις των vista - office 2007 για δοκιμή και αναφορά προβλημάτων από τους beta-users και χάρισε μάλιστα ολοκληρωμένες εκδόσεις σε όσους συνέβαλαν με τεκμηριωμένες αναφορές σφαλμάτων ..........η netone τι θα μας δώσει για την περίοδο beta που διανύουμε μαζί της ?? ........
    καλημερα πως παει ? :)

  10. #280
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aitos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλά, ακόμη και αν θέλω να βοηθήσω σαν beta tester, κάποτε έρχεται το τέλος του test.


    σωστός... ακόμη και η microsoft μοίρασε beta εκδόσεις των vista - office 2007 για δοκιμή και αναφορά προβλημάτων από τους beta-users και χάρισε μάλιστα ολοκληρωμένες εκδόσεις σε όσους συνέβαλαν με τεκμηριωμένες αναφορές σφαλμάτων ..........η netone τι θα μας δώσει για την περίοδο beta που διανύουμε μαζί της ?? ........
    Μα φυσικα τιποτα.
    Μονος σου εγινες "beta tester"..... Για να γλυτωσεις τον πΟΤΕ.....

  11. #281
    Εγγραφή
    19-06-2003
    Περιοχή
    Κιάτο
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    105
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΙΑΤΟ
    Router
    H108NS
    SNR / Attn
    6,0(dB) / 56,4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα σε όλους,

    Έστειλα και εγώ τα στοιχεία μου στον Savojohn.
    Αυτή την στιγμή κατεβάζω από τον ftp του ntua με περίπου 56kb/sec. Πραγματικά απογοητευτική η κατάσταση. Το δε browsing είναι πιο αργό και από ISDN.
    Από το site της netone κατεβάζει πολύ κοντά στο 1mb/sec που σημαίνει ότι το πρόβλημα υπάρχει στις διασυνδέσεις του με ΑΙΧ αλλά και εξωτερικό όπως έχουν τονίσει αρκετοί εδώ μέσα στο forum.
    Ας ελπίσουμε ότι η διαμαρτυρία μας θα ακουστεί σύντομα και θα επιστρέψουμε στα παλιά καλά επίπεδα.

    Φιλικά,
    Γιάννης

  12. #282
    Εγγραφή
    13-05-2007
    Περιοχή
    αθηνα μετρο κατεχακη- υπογειο :)
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    897
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikchris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα φυσικα τιποτα.
    Μονος σου εγινες "beta tester"..... Για να γλυτωσεις τον πΟΤΕ.....



    ουπσ ....πάνε τα όνειρα μου ........έστω για ένα αναμνηστικό σηματάκι "τιμής ένεκεν"
    καλημερα πως παει ? :)

  13. #283
    Εγγραφή
    13-05-2007
    Περιοχή
    αθηνα μετρο κατεχακη- υπογειο :)
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    897
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα σε όλους,

    Έστειλα και εγώ τα στοιχεία μου στον Savojohn.
    Αυτή την στιγμή κατεβάζω από τον ftp του ntua με περίπου 56kb/sec.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------


    καλησπέρα φίλε γιάννη

    διάβασα το κείμενο σου και δοκίμασα από microsoft ....σε εμένα έρχεται με 800 Κbps


    ti στο καλό συμβαίνει και υπάρχουν αυτές οι διαφορές ....??....περίεργα πραγματα
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 5a_92007.jpg  

    καλημερα πως παει ? :)

  14. #284
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    494
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15.054 / 952
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 780i WL
    SNR / Attn
    4(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ προσωπικά θα συμμετέχω επώνυμα εάν κάνουμε μια καταγγελλία στον ΕΕΤΤ (τα στοιχεία μου βέβαια ο netone2 τα έχει απο προηγούμενο post μου στο support forum). Η απάντηση της netone είναι ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΤΡΕΝΑΡΕΙ ΤΙΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝΕ...

    Φανταστείτε πόσο χρόνο κερδίζουν αν και καλά κάτσουν να ελέγξουν ξεχωριστά τον κάθε χρήστη...Λες και δε βλέπουν την κατάσταση του δικτύου από τις μετρήσεις τους....Εδώ υποτίθεται τόσο καιρό ότι θα έπρεπε εμείς να έχουμε τη δυνατότητα να δούμε στο συνολικό traffic.ΔΕΝ ΠΑΡΑΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ.

  15. #285
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    494
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15.054 / 952
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 780i WL
    SNR / Attn
    4(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Interleaved
    όσο μούφα και να είναι αυτό το speedoμετρο ε αυτόι δε παίζει μιλάμε!!!!!!!

    Test Με Παρίσι :





    EDIT : Σόρρυ για το double post μπερδεύτηκα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Geotzourmi : 05-09-07 στις 17:39.

Σελ. 19 από 36 ΠρώτηΠρώτη ... 91417181920212429 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-06, 19:28
  2. Μηνύματα: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-05, 12:45
  3. E-mail προς vivodi (Για χαμενα πακετα)
    Από cliff στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-05, 22:03
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-03, 11:19

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας