Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 60
  1. #16
    Εγγραφή
    23-10-2023
    Περιοχή
    Ελλάδα
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54545/5455
    ISP
    V-H Corrupted limied
    Router
    ISP Wind Routed
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μπορούσαμε να αρχίσουμε να ζητάμε όλοι έντυπο λογαριασμό, αφού κόβουν την έκπτωση, για να υποχρεωθούν να το πάρουν πίσω.
    Και καλό θα ήταν οι αποστολές λογαριασμών να είναι με ενυπόγραφη απόδειξη, δηλαδή συστημένοι, για να αποφεύγουμε τα φαινόμενα των αποθέσεων σε κάδους αποριμάτων για την παράγραφο στο συμβόλαιο που λέει σχετικά, ότι δεν μπωρείς να θεωρείς λόγο μη εξόφλισης λογαριασμού, ότι δεν τον παρέλαβες, έτσι ώστε να μην σου διακόπτουν την επικοινωνία κτλ κτλ.

    Για παράδειγμα, ποτέ δεν λαμβάνω το σύντομο μύνημα κινητής τηλεφωνίας με την ειδοποίηση για έκδοση λογαριασμού! Ακόμα και η ηλεκτονική ειδοποίηση δια μέσου των ηλεκτρονικών μυνημάτων εμφανίζεται στο φάκελο εισερχομένων 2-3 ημέρες μετά! Ο πάροζός μου κατά το συμβόλαιό μου είναι η VODAFONE!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MintPCUser : 23-10-23 στις 09:26. Αιτία: Συμπλήρωση

  2. #17
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.946
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MintPCUser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και καλό θα ήταν οι αποστολές λογαριασμών να είναι με ενυπόγραφη απόδειξη, δηλαδή συστημένοι, για να αποφεύγουμε τα φαινόμενα των αποθέσεων σε κάδους αποριμάτων για την παράγραφο στο συμβόλαιο που λέει σχετικά, ότι δεν μπωρείς να θεωρείς λόγο μη εξόφλισης λογαριασμού, ότι δεν τον παρέλαβες, έτσι ώστε να μην σου διακόπτουν την επικοινωνία κτλ κτλ.

    Για παράδειγμα, ποτέ δεν λαμβάνω το σύντομο μύνημα κινητής τηλεφωνίας με την ειδοποίηση για έκδοση λογαριασμού! Ακόμα και η ηλεκτονική ειδοποίηση δια μέσου των ηλεκτρονικών μυνημάτων εμφανίζεται στο φάκελο εισερχομένων 2-3 ημέρες μετά! Ο πάροζός μου κατά το συμβόλαιό μου είναι η VODAFONE!
    Δεν διαφωνώ ότι η ασυνέπεια στις παραδόσεις εντύπων λογαριασμών είναι πρόβλημα, αλλά με ειδοποίηση με SMS ή email και διαθέσιμο τον λογαριασμό στις online υπηρεσίες των παρόχων, δύσκολα τεκμαίρεται μη γνωστοποίηση.

  3. #18
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    4.722
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MintPCUser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και καλό θα ήταν οι αποστολές λογαριασμών να είναι με ενυπόγραφη απόδειξη, δηλαδή συστημένοι, για να αποφεύγουμε τα φαινόμενα των αποθέσεων σε κάδους αποριμάτων για την παράγραφο στο συμβόλαιο που λέει σχετικά, ότι δεν μπωρείς να θεωρείς λόγο μη εξόφλισης λογαριασμού, ότι δεν τον παρέλαβες, έτσι ώστε να μην σου διακόπτουν την επικοινωνία κτλ κτλ.

    Για παράδειγμα, ποτέ δεν λαμβάνω το σύντομο μύνημα κινητής τηλεφωνίας με την ειδοποίηση για έκδοση λογαριασμού! Ακόμα και η ηλεκτονική ειδοποίηση δια μέσου των ηλεκτρονικών μυνημάτων εμφανίζεται στο φάκελο εισερχομένων 2-3 ημέρες μετά! Ο πάροζός μου κατά το συμβόλαιό μου είναι η VODAFONE!
    Δεν νομίζω να στέλνουν συστημένους φακέλους γιατί ανεβαίνει το κόστος, και επιπλέον σκέψου ο ταχυδρόμος να έχει να παραδώσει 100 φακέλους συστημένους και να πρέπει να πηγαίνει να τους βρίσκει έναν-έναν το κάθε άτομο για να τους παραδώσει, θα καθυστερούσε ακόμη περισσότερο. Για αυτό υπάρχει το e-bill. Τώρα αν σου έρθει μήνυμα 2-3 μέρες μετά την έκδοσή του δεν τρέχει και τίποτα, είναι πολύ γρηγορότερο από το να σου έρθει σε έντυπη μορφή, και έχεις αρκετό χρόνο μέχρι τέλος του μήνα για να το πληρώσεις. Επίσης, ανεξαρτήτως με ποιο τρόπο επέλεξες να σου έρθει ο λογαριασμός, είναι δική σου ευθύνη να τον πληρώσεις, αν έχεις επιλέξει έντυπη μορφή και δεν έχεις παραλάβει μέχρι τέλος του μήνα θα πρέπει να υποψιαστείς ότι κάτι τρέχει και θα πρέπει να πας να βρεις τον λογαριασμό και να τον πληρώσεις. Αν ο λογαριασμός δεν έφτασε στα χέρια σου δεν είναι πρόβλημα του παρόχου, αλλά του ταχυδρομείου, εσύ θα πρέπει να πληρώσεις όπως και να έχει (ζητάμε από τους παρόχους να παρέχουν τις υπηρεσίες που είναι υποχρεωμένοι να παρέχουν, αλλά έχουμε και έχουμε και εμείς υποχρέωση σαν πελάτες να πληρώνουμε στην ώρα μας).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος goku : 23-10-23 στις 11:52.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  4. #19
    Εγγραφή
    12-12-2022
    Μηνύματα
    437
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Υπάρχει και η άλλη παράμετρος,
    γνωρίζεις εκ των προτέρων κάθε πότε εκδίδεται λογαριασμός
    και ότι κάθε μήνα έχεις να πληρώσεις από έναν.
    Η εξόφληση δεν είναι τόσο το θέμα, και προσωπικά εγώ ποτέ δεν είχα θέμα με ειδοποιήσεις έκδοσης,
    όσο η κατάργηση της έκπτωσης.
    Υπάρχει κάποιος που επικοινώνησε με τη Vodafone για να διαμαρτυρηθεί
    και να ζητήσει να μην εφαρμοστούν οι αλλαγές σε εκείνον;

  5. #20
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.946
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει και η άλλη παράμετρος,
    γνωρίζεις εκ των προτέρων κάθε πότε εκδίδεται λογαριασμός
    και ότι κάθε μήνα έχεις να πληρώσεις από έναν.
    Η εξόφληση δεν είναι τόσο το θέμα, και προσωπικά εγώ ποτέ δεν είχα θέμα με ειδοποιήσεις έκδοσης,
    όσο η κατάργηση της έκπτωσης.
    Υπάρχει κάποιος που επικοινώνησε με τη Vodafone για να διαμαρτυρηθεί
    και να ζητήσει να μην εφαρμοστούν οι αλλαγές σε εκείνον;
    Γνωρίζω περίτπωση που το έκανε, προφανώς χωρίς αποτέλεσμα.
    Η Cosmote κατήργησε πρώτη την έκπτωση, η Vodafone αρχικά ανακοίνωσε ότι θα το κάνει με τη λήξη των συμβάσεων ή για νέες, και τελικά το έκανε κι αυτή για όλους.
    Η Nova δεν είχε καν έκπτωση ηλεκτρονικού λογαριασμού, αν και σε κάποιες περιπτώσεις βγαίνει φτηνότερη.

    Δεν έχουν κίνητρο να μην εφαρμόσουν αλλαγές σε κάποιον, σου λένε απερίφραστα ότι μπορείς να αποχωρήσεις αζημίως...

  6. #21
    Εγγραφή
    23-10-2023
    Περιοχή
    Ελλάδα
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54545/5455
    ISP
    V-H Corrupted limied
    Router
    ISP Wind Routed
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω να στέλνουν συστημένους φακέλους γιατί ανεβαίνει το κόστος, και επιπλέον σκέψου ο ταχυδρόμος να έχει να παραδώσει 100 φακέλους συστημένους και να πρέπει να πηγαίνει να τους βρίσκει έναν-έναν το κάθε άτομο για να τους παραδώσει, θα καθυστερούσε ακόμη περισσότερο. Για αυτό υπάρχει το e-bill. Τώρα αν σου έρθει μήνυμα 2-3 μέρες μετά την έκδοσή του δεν τρέχει και τίποτα, είναι πολύ γρηγορότερο από το να σου έρθει σε έντυπη μορφή, και έχεις αρκετό χρόνο μέχρι τέλος του μήνα για να το πληρώσεις. Επίσης, ανεξαρτήτως με ποιο τρόπο επέλεξες να σου έρθει ο λογαριασμός, είναι δική σου ευθύνη να τον πληρώσεις, αν έχεις επιλέξει έντυπη μορφή και δεν έχεις παραλάβει μέχρι τέλος του μήνα θα πρέπει να υποψιαστείς ότι κάτι τρέχει και θα πρέπει να πας να βρεις τον λογαριασμό και να τον πληρώσεις. Αν ο λογαριασμός δεν έφτασε στα χέρια σου δεν είναι πρόβλημα του παρόχου, αλλά του ταχυδρομείου, εσύ θα πρέπει να πληρώσεις όπως και να έχει (ζητάμε από τους παρόχους να παρέχουν τις υπηρεσίες που είναι υποχρεωμένοι να παρέχουν, αλλά έχουμε και έχουμε και εμείς υποχρέωση σαν πελάτες να πληρώνουμε στην ώρα μας).
    Συμφωνώ απόλυτα πως πρέπει να πληρώνουμε ότι υπηρεσία έχουμε συμφωνήσει, άσχετα εάν παρέχεται ή όχι! Το εάν παρέχεται και εάν αυτό που παρέχεται είναι σύνομο και κατά το συμφωνηθέν, είναι άλλο θέμα! Η ουσία όμως είναι πως εάν έχω συμφωνήσει να λαμβάνω ηλεκτρονική ειδοποίηση, αυτή πρέπει να υφίσταται και το κόστος έντυπης μορφής και διανομής πρέπει να αφαιρείτε! Γιατί ξαφνικά το ευρουλάκι να μας το τρώνε όταν δεν ζητάμε επιπλέον υπηρεσία εκτύπωσης και αποστολής; Δεν φτάνει δηλαδή που πληρώνουμε επιπλέον φόρο γιατί τολμάμε να έχουμε τηλεφωνία; Δεν φτάνει που πληρώνουμε την ελεϊνή voip υπηρεσία ποιο ακριβά απ όλους σχεδόν στην ευρώπη, δεν φτάνει που η κυβέρνηση παίρνει μίζες για να τους κάνει τα χατήρια στους παρόχους επιδοτώντας τις τρελές χρεώσεις τους για τις χειρότερες υπηρεσίες παγκοσμίως και τους δίνει κονδύλια της Ευρωπαϊκής Ένωσης που προορίζονται για την αναβάθμιση της δομής των τηλεπικοινωνιών η οποία δεν υφίστατε, θα μας κόψουν και το ευρουλάκι που χρησιμοποιούμε για να συμπληρώσουμε στην αγορά μιας φρατζόλας ψωμιού για την οικογένεια; Συγνώμη αλλα δεν συμφωνώ με αυτή τη πολιτική! Χίλιες φορές να κλείσουν όλοι οι ιδιωτικοί πάροχοι και να αναλάβει τις τηλεπικοινωνίες κάποια κρατική έμπιστη και καταρτισμένη υπηρεσία! Να γλιτώσουμε και από τους κουτοπόνυρους διαμεσολαβητές εξυπηρέτησης που πποωθόντας συνφέροντά τους μας καταστρέφουν και την επικοινωνία μας, μας υποκλέπτουν τις συνομιλίες μας και μας οδηγούν σε νευρικό κλονισμό!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MintPCUser : 25-10-23 στις 20:59. Αιτία: Ορθογραφία που καθιστά τη δημοσίευση μη κατανοητή και διευκρινήσεις

  7. #22
    Εγγραφή
    12-12-2022
    Μηνύματα
    437
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MintPCUser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χίλιες φορές να κλείσουν όλοι οι ιδιωτικοί πάροχοι και να αναλάβει τις τηλεπικοινωνίες κάποια κρατική έμπιστη και καταρτισμένη υπηρεσία! Να γλιτώσουμε και από τους κουτοπόνυρους διαμεσολαβητές εξυπηρέτησης που πποωθόντας συνφέροντά τους μας καταστρέφουν και την επικοινωνία μας, μας υποκλέπτουν τις συνομιλίες μας και μας οδηγούν σε νευρικό κλονισμό!
    Μάλλον είσαι αρκετά μικρός σε ηλικία. Δεν είναι υποτιμητικό, είναι ότι δεν εξηγείται αλλιώς να μην το θυμάσαι ότι είχαμε «κρατική έμπιστη και καταρτισμένη υπηρεσία».
    Και υποκλοπές είχαμε με την «έμπιστη» τότε υπηρεσία,
    και υπηρεσίες τρίτου κόσμου με την «καταρτισμένη» τότε,
    και τιμές πολλαπλάσιες με τα «συμφέροντα» τότε.

  8. #23
    Εγγραφή
    23-10-2023
    Περιοχή
    Ελλάδα
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54545/5455
    ISP
    V-H Corrupted limied
    Router
    ISP Wind Routed
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον είσαι αρκετά μικρός σε ηλικία. Δεν είναι υποτιμητικό, είναι ότι δεν εξηγείται αλλιώς να μην το θυμάσαι ότι είχαμε «κρατική έμπιστη και καταρτισμένη υπηρεσία».
    Και υποκλοπές είχαμε με την «έμπιστη» τότε υπηρεσία,
    και υπηρεσίες τρίτου κόσμου με την «καταρτισμένη» τότε,
    και τιμές πολλαπλάσιες με τα «συμφέροντα» τότε.
    Αντώνη, με συγχωρείς, αλλά μιλάς για μια εποχή που προφανώς δεν γνωρίζεις πολύ καλά! Την εποχή αυτή λοιπόν, είχαμε χρέωση μια αστική μονάδα το 24ωρο. Και φυσικά είχαμε παρακολουθήσεις αλλά μονο όσες προέρχονταν από το κράτος, ήταν σε διάρκεια, όλες οι υπόλοιπες διαρκούσαν μέχρι 7 ημέρες το πολύ και οι μάγκες που το έκαναν στην ψυρού!
    Εκτός εάν μιλάς για την εποχή "μετάβασης" όπου μίζες έπεφταν σαν βροχή και η απάτη σαν χαλάζι για να μην υπάρχει κρατικός φωρέας τηλεπικοινωνιών!
    Λες να είμαι ποιο μικρός απ ότι νομίζεις;

  9. #24
    Εγγραφή
    12-12-2022
    Μηνύματα
    437
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Δεν έχω πραγματικά κανένα σκοπό να δώσω συνέχεια.
    Απαντώ μόνο για την πολιτική σπέκουλα του πράγματος και την εξακρίβωση των στοιχειωδών.
    Δεν υπάρχει τίποτε πιο δύσκολο από το να εφευρίσκουμε δικαιολογίες για να σταθεί το αφήγημα.

    Σήμερα έχουμε απεριόριστη τηλεφωνία και ίντερνετ με δυο δεκάδες ευρώ που είναι πάμ-φτη-να,
    τότε πλήρωνες για υπηρεσίες τριτοκοσμικές
    και στο τέλος έφτανες να πληρώνεις τηλέφωνο όσο το ηλεκτρικό.
    Όσο για τις υποκλοπές, θυμάται κανείς τον Τόμπρα; Δε νομίζω κι εκεί να έφταιγαν οι «μίζες» και η «μετάβαση».

    Λοιπόν.

  10. #25
    Εγγραφή
    23-10-2023
    Περιοχή
    Ελλάδα
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54545/5455
    ISP
    V-H Corrupted limied
    Router
    ISP Wind Routed
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω πραγματικά κανένα σκοπό να δώσω συνέχεια.
    Απαντώ μόνο για την πολιτική σπέκουλα του πράγματος και την εξακρίβωση των στοιχειωδών.
    Δεν υπάρχει τίποτε πιο δύσκολο από το να εφευρίσκουμε δικαιολογίες για να σταθεί το αφήγημα.

    Σήμερα έχουμε απεριόριστη τηλεφωνία και ίντερνετ με δυο δεκάδες ευρώ που είναι πάμ-φτη-να,
    τότε πλήρωνες για υπηρεσίες τριτοκοσμικές
    και στο τέλος έφτανες να πληρώνεις τηλέφωνο όσο το ηλεκτρικό.
    Όσο για τις υποκλοπές, θυμάται κανείς τον Τόμπρα; Δε νομίζω κι εκεί να έφταιγαν οι «μίζες» και η «μετάβαση».

    Λοιπόν.
    Ποτέ δεν πληρώναμε όσο το ηλεκτρικό, πλην των περιπτώσεων απατεώνων που διαχειρίζωνταν τις ISDN γραμμές μας και των λοιπών ομάδων που δημιουργούσαν κλήσεις σε νησιά! Φυσικά και τον θυμάμαι, όχι μόνον αυτόν αλλά και την ομάδα του και όσους "από πίσω" των υποστήριζαν! Τι θέλεις δημόσια να πούμε τώρα; Θέλεις να γίνουμε πρωτοσέλλιδα αύριο το πρωί στις εφημερίδες;
    Σε παρακαλώ, σταμάτα αυτό το τροπάριο, που προφανώς το γνωρίζεις πολύ καλά! Δεν ξανα σχολιάζω. Τέλος.
    ΥΓ δεν είναι παμφτηνα είναι πανάκριβα το να πληρώνεις αλλιωμένα στοιχεία από προξι διακομιστάς!
    ΥΓ2 Το κοστολόγιο μιας διαδικτυακής υπηρεσίας αντιστοιχεί σε 100 συνδρωμιτές! Υπολόγισε τώρα τους συνδρομιτές και από που βρείκαν το χρήμα αρχικά για να γίνουν Ιδρύματα.. ανιάτων κτλ! Να μη μιλήσω για τα πακέτα από την Ευρωπαική ένωση!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MintPCUser : 26-10-23 στις 18:40. Αιτία: Ετσι μου έκατσε!

  11. #26
    Εγγραφή
    12-12-2022
    Μηνύματα
    437
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MintPCUser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποτέ δεν πληρώναμε όσο το ηλεκτρικό, πλην των περιπτώσεων απατεώνων που διαχειρίζωνταν τις ISDN γραμμές μας και των λοιπών ομάδων που δημιουργούσαν κλήσεις σε νησιά! Φυσικά και τον θυμάμαι, όχι μόνον αυτόν αλλά και την ομάδα του και όσους "από πίσω" των υποστήριζαν! Τι θέλεις δημόσια να πούμε τώρα; Θέλεις να γίνουμε πρωτοσέλλιδα αύριο το πρωί στις εφημερίδες;
    Σε παρακαλώ, σταμάτα αυτό το τροπάριο, που προφανώς το γνωρίζεις πολύ καλά! Δεν ξανα σχολιάζω. Τέλος.
    ΥΓ δεν είναι παμφτηνα είναι πανάκριβα το να πληρώνεις αλλιωμένα στοιχεία από προξι διακομιστάς!
    ΥΓ2 Το κοστολόγιο μιας διαδικτυακής υπηρεσίας αντιστοιχεί σε 100 συνδρωμιτές! Υπολόγισε τώρα τους συνδρομιτές και από που βρείκαν το χρήμα αρχικά για να γίνουν Ιδρύματα.. ανιάτων κτλ! Να μη μιλήσω για τα πακέτα από την Ευρωπαική ένωση!
    Είπαμε να μην το συνεχίσουμε και να παρατήσουμε και τα αφηγήματα.
    Τί ακριβώς θέλεις να συγκρίνεις; Ότι τότε είχαμε τα απαύγασμα της τεχνολογίας;
    Θα τα διαβάσουν αυτά που λες τίποτε νέοι και θα τα πιστέψουν κιόλας!

    Λοιπόν κοντολογίς
    όλα όσα σήμερα θεωρούμε δεδομένα και αυτονόητα, τότε δεν ήταν. Και στοίχιζαν.
    Ας μείνουμε σε αυτό. Ή τουλάχιστον εγώ πραγματικά έχω αυτή τη διάθεση.

  12. #27
    Εγγραφή
    23-10-2023
    Περιοχή
    Ελλάδα
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54545/5455
    ISP
    V-H Corrupted limied
    Router
    ISP Wind Routed
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είπαμε να μην το συνεχίσουμε και να παρατήσουμε και τα αφηγήματα.
    Τί ακριβώς θέλεις να συγκρίνεις; Ότι τότε είχαμε τα απαύγασμα της τεχνολογίας;
    Θα τα διαβάσουν αυτά που λες τίποτε νέοι και θα τα πιστέψουν κιόλας!

    Λοιπόν κοντολογίς
    όλα όσα σήμερα θεωρούμε δεδομένα και αυτονόητα, τότε δεν ήταν. Και στοίχιζαν.
    Ας μείνουμε σε αυτό. Ή τουλάχιστον εγώ πραγματικά έχω αυτή τη διάθεση.
    Οι νέοι έχουν πόρους να ψάξουν και να ρωτήσουν εάν αυτά που λέω είναι αλήθεια ή όχι!
    Ότι σαβούρα από εδώ και στο εξής θα εμφανίζεται, μία συμβουλή, ψάξτε το να δείτε ποιος έχει δίκιο και ποιος προσπαθεί να αλλιώσει την ιστορία για δικό του προφανώς όφελος!

  13. #28
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.026
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Ρε παιδιά πρέπει πρώτα να εφαρμοστεί στους λογαριασμό ή αφαίρεση του 1€ έκπτωση και μετά μπορείς να φύγεις η μου λένε μαλακίες;; γιατί μέσα γράφει από 22 του μήνα
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  14. #29
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.946
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά πρέπει πρώτα να εφαρμοστεί στους λογαριασμό ή αφαίρεση του 1€ έκπτωση και μετά μπορείς να φύγεις η μου λένε μαλακίες;; γιατί μέσα γράφει από 22 του μήνα
    Αυτό που λέει η ανακοίνωσή τους (και ο νόμος) ισχύει. Δεν χρειάζεται να εκδοθεί λογαριασμός με την αλλαγή.
    Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα προσπαθήσουν να χρεώσουν πρόωρη αποχώρηση, αλλά ότι δεν θα χρειαστεί να την πληρώσεις

  15. #30
    Εγγραφή
    12-12-2022
    Μηνύματα
    437
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά πρέπει πρώτα να εφαρμοστεί στους λογαριασμό ή αφαίρεση του 1€ έκπτωση και μετά μπορείς να φύγεις η μου λένε μαλακίες;; γιατί μέσα γράφει από 22 του μήνα
    Και γιατί να μην περιμένεις το Βlack Friday που έρχεται κιόλας;
    Άμα κάτσουν προσφορές, κουτί θα κάτσει η αζήμια καταγγελία !

    Αρκεί στην αζήμια καταγγελία, να υπάγεται το κόστος της επιδότησης τυχόν εξοπλισμού
    γιατί αν είναι να σου λέει αζήμια για τη δέσμευση
    αλλά να ζητά αναπόσβεστο για τον εξοπλισμό,
    είναι δώρον άδωρο.
    Θέλει διευκρίνιση γραπτή.

    Πάντως στον τελευταίο δικό μου λογαρισμό που εκδόθηκε
    έχει μια λεζάντα «ενημερωθείτε» για τις τιμολογιακές αλλαγές και αναφέρει τον μήνα Νοέμβριο.

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας