Σελ. 3 από 37 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 544
  1. #31
    Εγγραφή
    08-07-2023
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Υποβλήθηκε και η καταγγελία... Άντε να δούμε μπας και βγει τίποτα!!!

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  5.jpg 
Εμφανίσεις:  80 
Μέγεθος:  151,8 KB 
ID: 251123

    - - - Updated - - -

    Απορία... Ποιος τρολάρει ποιον;

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  6.jpg 
Εμφανίσεις:  131 
Μέγεθος:  196,8 KB 
ID: 251124

    Δεν υπάρχουν οι άνθρωποι λέμε
    Παρακαλώ η φώτο να μπει κάπου με τα σχετικά αστεία! Αν και μάλλον bot απαντάει!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος HomeCinemaLover : 02-10-23 στις 20:07.

  2. #32
    Εγγραφή
    12-12-2022
    Μηνύματα
    430
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Όπως το έχω ξαναγράψει, αυτός ήταν πάντα ο φόβος μου με τη Nova
    μέχρι πέρυσι που ήμουν δηλαδή.
    Ήθελα να με καλέσουν για την ανανέωση του σταθερού επειδή ήμουν εκτός χώρου,
    να κερδίσουν αυτοί δηλαδή από μια δέσμευση δική μου με την ανανέωση συμβολαίου
    και δεν μπορούσα ούτε να τους κάνω να με πάρουν ένα τηλέφωνο ούτε στο κινητό επικοινωνίας.
    Δε θέλω να φανταστώ να είχα τεχνικό πρόβλημα τί θα γινόταν.
    Αλλά προφανώς διαλέγεις και παίρνεις, αν σου κάνουν μια καλή τιμή...

  3. #33
    Εγγραφή
    08-07-2023
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως το έχω ξαναγράψει, αυτός ήταν πάντα ο φόβος μου με τη Nova
    μέχρι πέρυσι που ήμουν δηλαδή.
    Ήθελα να με καλέσουν για την ανανέωση του σταθερού επειδή ήμουν εκτός χώρου,
    να κερδίσουν αυτοί δηλαδή από μια δέσμευση δική μου με την ανανέωση συμβολαίου
    και δεν μπορούσα ούτε να τους κάνω να με πάρουν ένα τηλέφωνο ούτε στο κινητό επικοινωνίας.
    Δε θέλω να φανταστώ να είχα τεχνικό πρόβλημα τί θα γινόταν.
    Γιατί οι άλλοι είναι καλύτεροι νομίζεις; Όλα τα γουρούνια (πάροχοι) την ίδια μούρη έχουν...

  4. #34
    Εγγραφή
    12-12-2022
    Μηνύματα
    430
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από HomeCinemaLover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί οι άλλοι είναι καλύτεροι νομίζεις; Όλα τα γουρούνια (πάροχοι) την ίδια μούρη έχουν...
    Κοίτα να σου πω την αλήθεια, και το έγραψα πάλι αλλού,
    από τη Vodafone δεν έχω παράπονο και σαν υποστήριξη και σαν τιμές εννοείται και σαν συνδυασμό των δύο στο τέλος.
    Ας πούμε φέτος ζήτησα υποστήριξη για τεχνική βλάβη είσσονος σημασίας,
    να πω δηλαδή συγκεκριμένα,
    άνοιξα το θέμα στο τσατ, με συνέδεσαν με το τεχνικό τμήμα μέσω τσατ πάντα (όχι γενική εξυπηρέτηση πελατών αλλά τεχνικό τμήμα πρωτοβάθμιο), με πήραν και μιλήσαμε τηλεφωνικά, μου έκλεισαν άμεσα ραντεβού για το επόμενο μεσημέρι
    δε θα πω για τις σάλτσες που σε παίρνουν συνεχώς τηλέφωνα για ενδιαφέρον και καλά, ή για τις «ρεζέρβες» και λοιπές μπιπ
    αλλά μια φορά ούτε με ξεπέταξαν, αλλά μου κράτησαν όσο χρειάστηκε ανοιχτή την καρτέλα να διερευνήσουμε το θέμα,
    ξαναήρθε τεχνικός που κλείσαμε νέο πάλι ραντεβού για το επόμενο πρωί (!)
    εννοείται μου έστειλαν κάμποσα ρούτερ που ακόμα να τα ζητήσουν (έχει ένα θέμα με αυτά που τα σκορπάει η VF)
    και στο τέλος μου έλυσαν το θέμα που δεν ήταν μείζον και δεν είχε αντικειμενικά ευρήματα εκτός από τη δική μου αναφορά.
    Θέλω να πω δεν το έπαιξαν όχι αδιάφοροι αλλά ούτε να κάνουν να με αποφύγουν (που θα μπορούσαν).
    Και εννοείται πως όποτε εκ των προτέρων τους έλεγα δε θέλω να χρεωθώ επίσκεψη τεχνικού,
    πάντα με διαβεβαίωνανότι δεν πρόκειται να χρεωθώ τίποτε (και έτσι συνέβη δηλαδή)
    και αυτό το λέω με την έννοια ότι δε μεταχειρίστηκαν προσχήματα για να αποφύγουν τη διερεύνηση.
    Παλιότερα πριν χρόνια επίσης, πάλι δεν είχα πρόβλημα με τον τεχνικό που τότε είχε έρθει.
    Ευχαριστημένος είμαι,γιατί να μην το πω; Κάποιοι υπάλληλοι των φόρουμ αν ενοχλούνται, ξύδι και έτσι έχουν τα πράγματα.
    Κι αυτή είναι η δική μου μαρτυρία με τα τωρινά δεδομένα. Άλλος μπορεί να έχει άλλη, και εγώ πάλι μελλοντικά μπορεί να τύχω σε άλλη περίπτωση.

    Βεβαίως τώρα που κάνει τις αυξήσεις η VF, εννοείται θα εξετάσω τις προσφορές που θα υπάρχουν
    και μπορεί να βρεθώ στη Nova. Εν γνώσει πάντα των θεμάτων, θα επιλέξω με κριτήριο την τιμή γιατί δεν είχα άλλο μεγάλο παράπονο κι από τη Nova.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος antonis_ : 02-10-23 στις 20:32.

  5. #35
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    σε τιμες καλυτερη ειναι η Vodafone
    αυτο ειναι λογικο ομως για να μπορεσει να ανταγωνιστη τους αλλους 2 παροχους που παρεχουν καλυτερο συνολικα προγραμμμα ιντερνετ, κινητη, τηλεοραση Υστερεί στη τηλεοραση και για αυτο κανει καλυτερες τιμες

    Σε τιμες υπερτερει η Νοβα μονο σε περιοχες που εχει καφαο που δινει 500 και 1000

    πουθενα απ τα παραπανω δεν αναφέρεται το θεμα ποιοτητα πχ ταχυτητες ιντερνετ ωρες αιχμης, σημα κινητης, ταχυτητες κινητης , τεχνικη υποστηριξη, εξοπλισμός πχ wifi 6, αδιαφορια για τους νομους αρα και τον πελατη

  6. #36
    Εγγραφή
    08-07-2023
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα να σου πω την αλήθεια, και το έγραψα πάλι αλλού,
    από τη Vodafone δεν έχω παράπονο και σαν υποστήριξη και σαν τιμές εννοείται και σαν συνδυασμό των δύο στο τέλος.
    Ας πούμε φέτος ζήτησα υποστήριξη για τεχνική βλάβη είσσονος σημασίας,
    να πω δηλαδή συγκεκριμένα,
    άνοιξα το θέμα στο τσατ, με συνέδεσαν με το τεχνικό τμήμα μέσω τσατ πάντα (όχι γενική εξυπηρέτηση πελατών αλλά τεχνικό τμήμα πρωτοβάθμιο), με πήραν και μιλήσαμε τηλεφωνικά, μου έκλεισαν άμεσα ραντεβού για το επόμενο μεσημέρι
    δε θα πω για τις σάλτσες που σε παίρνουν συνεχώς τηλέφωνα για ενδιαφέρον και καλά
    αλλά μια φορά ούτε με ξεπέταξαν, αλλά μου κράτησαν όσο χρειάστηκε ανοιχτή την καρτέλα να διερευνήσουμε το θέμα,
    ξαναήρθε τεχνικός που κλείσαμε νέο πάλι ραντεβού για το επόμενο πρωί (!)
    εννοείται μου έστειλαν κάμποσα ρούτερ που ακόμα να τα ζητήσουν (έχει ένα θέμα με αυτά που τα σκορπάει η VF)
    και στο τέλος μου έλυσαν το θέμα που δεν ήταν μείζον και δεν είχε αντικειμενικά ευρήματα εκτός από τη δική μου αναφορά.
    Θέλω να πω δεν το έπαιξαν όχι αδιάφοροι αλλά ούτε να κάνουν να με αποφύγουν.
    Και εννοείται πως όποτε εκ των προτέρων τους έλεγα δε θέλω να χρεωθώ επίσκεψη τεχνικού,
    πάντα με διαβεβαίωνανότι δεν πρόκειται να χρεωθώ τίποτε (και έτσι συνέβη δηλαδή)
    και αυτό το λέω με την έννοια ότι δε μεταχειρίστηκαν προσχήματα για να αποφύγουν τη διερεύνηση.
    Παλιότερα πριν χρόνια επίσης, πάλι δεν είχα πρόβλημα με τον τεχνικό που τότε είχε έρθει.
    Ευχαριστημένος είμαι,γιατί να μην το πω; Κάποιοι υπάλληλοι των φόρουμ αν ενοχλούνται, ξύδι και έτσι έχουν τα πράγματα.

    Βεβαίως τώρα που κάνει τις αυξήσεις η VF, εννοείται θα εξετάσω τις προσφορές που θα υπάρχουν
    και μπορεί να βρεθώ στη Nova. Εν γνώσει πάντα των θεμάτων, θα επιλέξω με κριτήριο την τιμή γιατί δεν είχα άλλο μεγάλο παράπονο κι από τη Nova.
    Μωρέ από πρώην HOL ήρθα στη πρώην Forthnet επειδή δεν δήλωναν βλάβη σε πτώση ταχύτητας πάνω του 50% σε παλιά γραμμή ADSL που είχα, οπότε έχω κάποια "προηγούμενα" μαζί τους. Και στους γονείς μου, που έληγαν τα συμβόλαια τους, δεν του έκανε καμία προσφορά. Μόνο όταν είδαν τις αιτήσεις φορητότητας τους έκαναν προσφορές, οπότε για μένα δεν την έχω και σε εκτίμηση. Η Cosmote πάλι είναι ακριβή κακά τα ψέμματα, αλλά αυτό δεν δίνει καμιά εγγύηση ότι αν γίνει κάτι θα σε καλύψει. Οπότε αν είσαι και σε περιοχή που την έχει αναλάβει άλλος πάροχος (όπως εμάς η πρώην Wind) τα πράγματα θα γίνουν ακόμα περισσότερο πιο δύσκολα αν εμπλακούν 2-3 πάροχοι.

    Υπάρχει χρήστης του φόρουμ που εργαζόταν σε κατάστημα Nova (δεν ξέρω αν είναι ακόμα εκεί) που φαίνεται ότι την σύνδεση του την έχει πάει στην Cosmote. Αν υπάλληλοι της Nova έχουν σύνδεση σε άλλον πάροχο αυτό λέει πολλά. Πάντως από το συγκεκριμένο παιδί, δεν έχω απολύτως κανένα παράπονο (Μπορεί και να έχει καταλάβει ποιος είμαι). Όσες φορές χρειάστηκε με εξυπηρέτησε άψογα, να τα λέμε όλα. Τα παράπονα μου αφορούν καθάρα τη Nova και την πολιτική της στο κομμάτι της εξυπηρέτησης.

  7. #37
    Εγγραφή
    12-12-2022
    Μηνύματα
    430
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Δε θα πω για τα τιμολογιακά γιατί αυτά πάνε κατά περίπτωση προσφοράς,
    εγώ πάντως έχω φτάσει να πιστεύω
    είναι καλύτερη η VF από τη Nova στο θέμα ανταπόκρισης-υποστήριξης τεχνικής και μη

    και αυτό με τους κωδικούς και τους εξοπλισμούς που βλέπετε εδώ
    είναι απλώς μια ένδειξη και η κορυφή του παγόβουνου.
    Αλλά εν γνώσει μας πάντα, λαμβάνουμε υπόψη και τις τιμές που μας προσφέρουν.

  8. #38
    Εγγραφή
    08-07-2023
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε θα πω για τα τιμολογιακά γιατί αυτά πάνε κατά περίπτωση προσφοράς,
    εγώ πάντως έχω φτάσει να πιστεύω
    είναι καλύτερη η VF από τη Nova στο θέμα υποστήριξης τεχνικής και μη

    και αυτό με τους κωδικούς και τους εξοπλισμούς που βλέπετε εδώ
    είναι απλώς μια ένδειξη και η κορυφή του παγόβουνου.
    Αλλά εν γνώσει μας πάντα, λαμβάνουμε υπόψη και τις τιμές που μας προσφέρουν.
    Με την παλιά Nova δεν είχα κανένα παράπονο. Αλλά από τότε που συγχωνεύτηκε με τη Wind, είναι σαν να βλέπω άλλη εταιρία. (Αν και εδώ που τα λέμε, στην ουσία Wind είναι με το όνομα Nova). Ήδη το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να φύγω μετά από τόσα χρόνια (έιμαι από το 2009) γιατί σε θέματα εξυπηρέτησης έχει γίνει χειρότερη και από το παλιό Ελληνικό δημόσιο... Οι κωδικοί VOIP δεν είναι απολύτως απαραίτητοι για μένα, αλλά γιατί να μην μπορώ να τους έχω εφόσον έχω το δικαίωμα; Γιατί να μου το στερούν εφόσον είμαι εντάξει στις υποχρεώσεις μου απέναντι της; Επομένως αν η Nova δεν είναι αυτή εντάξει απέναντι σε μένα, γιατί να παραμείνω;

  9. #39
    Εγγραφή
    12-12-2022
    Μηνύματα
    430
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από HomeCinemaLover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μωρέ από πρώην HOL ήρθα στη πρώην Forthnet επειδή δεν δήλωναν βλάβη σε πτώση ταχύτητας πάνω του 50% σε παλιά γραμμή ADSL που είχα, οπότε έχω κάποια "προηγούμενα" μαζί τους. Και στους γονείς μου, που έληγαν τα συμβόλαια τους, δεν του έκανε καμία προσφορά. Μόνο όταν είδαν τις αιτήσεις φορητότητας τους έκαναν προσφορές, οπότε για μένα δεν την έχω και σε εκτίμηση. Η Cosmote πάλι είναι ακριβή κακά τα ψέμματα, αλλά αυτό δεν δίνει καμιά εγγύηση ότι αν γίνει κάτι θα σε καλύψει. Οπότε αν είσαι και σε περιοχή που την έχει αναλάβει άλλος πάροχος (όπως εμάς η πρώην Wind) τα πράγματα θα γίνουν ακόμα περισσότερο πιο δύσκολα αν εμπλακούν 2-3 πάροχοι.

    Υπάρχει χρήστης του φόρουμ που εργαζόταν σε κατάστημα Nova (δεν ξέρω αν είναι ακόμα εκεί) που φαίνεται ότι την σύνδεση του την έχει πάει στην Cosmote. Αν υπάλληλοι της Nova έχουν σύνδεση σε άλλον πάροχο αυτό λέει πολλά. Πάντως από το συγκεκριμένο παιδί, δεν έχω απολύτως κανένα παράπονο (Μπορεί και να έχει καταλάβει ποιος είμαι). Όσες φορές χρειάστηκε με εξυπηρέτησε άψογα, να τα λέμε όλα. Τα παράπονα μου αφορούν καθάρα τη Nova και την πολιτική της στο κομμάτι της εξυπηρέτησης.
    Εμένα αν με ρώταγες παλιότερα,
    μου έδινε η καμπίνα Cosmote με πάροχο Vodafone
    ADSL (τα έγραψα και σε άλλο νήμα σήμερα κατά σύμπτωση)
    τη μια χρόνια 3Mbps
    την επόμενη ας πούμε χρονιά 1 Mbps
    τη μεθεπόμενη 2 Mbps
    και τελευταία 4-5 Mbps που ήταν η πραγματική δυνατότητα της γραμμής.

    Είχα φωνάξει και τεχνικό Vodafone που αναφέρω παραπάνω,
    οι καλοί άνθρωποι της Cosmote έδιναν στην γραμμή μου ADSL της τάξης 1-2-3 Mbps
    όταν αποδείχθηκε ότι είχε δυναμικότητα για 4-5 Mbps.
    Προφανώς και κανείς δεν συγκινούνταν,δεν κατηγόρησε ποτέ τις καμπίνες Cosmote, το δίκτυο χαλκού κλπ.
    Πάντα μου έφταιγε η Vodafone. Τα λέω για τα θέματα με τις καμπίνες VF που ανοίξανε, αλλά όταν φταίει η Cosmote τότε «αυτά έχει ο χαλκός», «θα σωθούμε με την οπτική», «το ADSL είναι νεκρό», «φταίνε οι εναλλακτικοί» κλπ κλπ .
    Και εννοείται μου έφταιγε η Vodafone που μου έδινε ADSL σε τιμές που αλλού έδινε VDSL.
    Ήθελα POTS τηλεφωνία για αυτό έμενα βασικά στο ADSL.
    Τέλος πάντων σώθηκα με το VDSL που μας έκανε το διπλασιασμό δωρεάν.

    Αυτά τα οφ τόπικ και συγνώμη
    απλά δεν είναι μονοδιάστατα τα πράγματα.
    Σήμερα είμαι εκεί, αύριο αλλού, όπου με συμφέρει.
    Αλλά σε επίπεδο υποστήριξης για να τα λέμε,
    όταν μπορούν να κάνουν κάτι από μεριάς τους στη VF, έδειξαν αποτελεσματικοί-άμεσοι όπως πρέπει και απρόσκοπτα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος antonis_ : 02-10-23 στις 20:54.

  10. #40
    Εγγραφή
    08-07-2023
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα είμαι εκεί, αύριο αλλού, όπου με συμφέρει.
    Αλλά σε επίπεδο υποστήριξης για να τα λέμε,
    όταν μπορούν να κάνουν κάτι από μεριάς τους στη VF, έδειξαν αποτελεσματικοί-άμεσοι.
    Μα έτσι πρέπει... Να κοιτάμε στο συμφέρον μας, και να πάμε όπου βρίσκουμε τις καλύτερες τιμές, αλλά και την καλύτερη εξυπηρέτηση. Το πρόβλημα είναι ότι τέτοιος πάροχος ακόμα δεν υπάρχει... Και όπως λένε και άλλοι χρήστες, πλέον με το FTTH (αν πότε δούμε με την Nova που μπλέξαμε και έχει "ξεχάσει" ότι έχουμε αναμονή από αυτήν) ή με το καμπινάτο VDSL, είναι προτιμότερο να είναι κάποιος στον πάροχο που έχει αναλάβει την περιοχή, γιατί θεωρητικά θα έχεις καλύτερη εξυπηρέτηση από συνδρομητές που είναι σε άλλον. Εγώ πάντως βλέπω ότι ακόμα και εμάς που είμαστε σε δικιά της περιοχή δεν μας εξυπηρετεί, φαντάζομαι τι θα κάνει στους άλλους δυο. Και το ακόμα πιο περίεργο είναι ότι μολονότι η καμπίνα της είναι 35b δεν δίνει πάνω από 100mbps, ενώ η Cosmote πχ δίνει και 200mbps.. Τι κάνει κάποιος σε αυτήν την περίπτωση; Φεύγει για Cosmote ή περιμένει την Nova να θυμηθεί ότι μας έχει βάλει αναμονή από το 2021 και δεν την βλέπει καν;

  11. #41
    Εγγραφή
    12-12-2022
    Μηνύματα
    430
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από HomeCinemaLover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα έτσι πρέπει... Να κοιτάμε στο συμφέρον μας, και να πάμε όπου βρίσκουμε τις καλύτερες τιμές, αλλά και την καλύτερη εξυπηρέτηση. Το πρόβλημα είναι ότι τέτοιος πάροχος ακόμα δεν υπάρχει... Και όπως λένε και άλλοι χρήστες, πλέον με το FTTH (αν πότε δούμε με την Nova που μπλέξαμε και έχει "ξεχάσει" ότι έχουμε αναμονή από αυτήν) ή με το καμπινάτο VDSL, είναι προτιμότερο να είναι κάποιος στον πάροχο που έχει αναλάβει την περιοχή, γιατί θεωρητικά θα έχεις καλύτερη εξυπηρέτηση από συνδρομητές που είναι σε άλλον. Εγώ πάντως βλέπω ότι ακόμα και εμάς που είμαστε σε δικιά της περιοχή δεν μας εξυπηρετεί, φαντάζομαι τι θα κάνει στους άλλους δυο. Και το ακόμα πιο περίεργο είναι ότι μολονότι η καμπίνα της είναι 35b δεν δίνει πάνω από 100mbps, ενώ η Cosmote πχ δίνει και 200mbps.. Τι κάνει κάποιος σε αυτήν την περίπτωση; Φεύγει για Cosmote ή περιμένει την Nova να θυμηθεί ότι μας έχει βάλει αναμονή από το 2021 και δεν την βλέπει καν;
    Εννοειται κοιτάμε το συμφέρον μας και δεν παρασυρόμαστε από τα όργια που έχουν δει τα μάτια μας να συμβαίνουν με όσα γράφονται από καλοθελητές των φόρουμ.

    Εγώ για μένα πάντα, νομίζω ότι αυτή τη στιγμή η VF μου παρέχει ένα καλό συνδυασμό από όλα.
    Έχω 50άρα VDSL με τα σταθερά απεριόριστα ΟΚ συν δε θυμάμαι 5-6 ώρες κινητά+διεθνή
    στα 18 ευρώ .
    Από την υποστήριξη είπα δεν έχω κυριολεκτικά κανένα παράπονο.
    Τον άλλο μήνα τα 18 θα γίνουν 19 ευρώ λόγω κατάργησης του ebill
    και εκεί θέλω να αντιδράσω-τιμωρήσω-πιέσω.
    Θα διαμρτυρηθώ, θα έχω και το νου για προσφορές
    αλλά αν δε βρίσκω καλύτερα ακόμα και με την αύξηση, θα πρέπει να περιμένω τη ...BF.

    Όσο για τη Nova, προφανώς θέλει να προωθήσει το ιδιόκτητο δίκτυο οπτικής
    και δε θέλει να δίνει 35b 200άρες που χρησιμοποιούν το χαλκό του ΟΤΕ.
    Τυχεροί είστε θα έλεγα εντός ιδιόκτητου δικτύου της Nova.
    Περιμένετε την οπτική της Nova που είναι κι η μόνη που έχει και ειδικές τιμές για το ιδιοκτητο δίκτυο.

  12. #42
    Εγγραφή
    08-07-2023
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περιμένετε την οπτική της Nova που είναι κι η μόνη που έχει και ειδικές τιμές για το ιδιοκτητο δίκτυο.
    Αυτός είναι ο κύριος λόγος που κάνω υπομονή (όση μου έχει μείνει) και δεν έχω φύγει από "χτες" για να πάω σε άλλον πάροχο!

    Αλλά να βλέπεις κάθε μέρα την αναμονή της οπτικής , να σου λένε "δεν υπάρχει διαθεσιμότητα" και σε ακριβώς απέναντι τετράγωνα που ανήκουν στο ίδιο Α/Κ και σε απόσταση 50-60 μέτρα να βλέπεις ήδη εγκαταστάσεις... Ε κάπου λες, γιατί ρε γ@μώτο μας έχουν "ξεχάσει";
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος HomeCinemaLover : 02-10-23 στις 21:22.

  13. #43
    Εγγραφή
    12-12-2022
    Μηνύματα
    430
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Κάνε υπομονή και να τους ξαναενοχλείς για την οπτική.
    Δε θα είσαι καλύτερα σε άλλο πάροχο όταν είσαι σε ιδιόκτητο της Nova.
    Και στην Cosmote θα σου βγει ακριβότερα από όλους τους παρόχους
    και δίχως λόγο.
    Οι κωδικοί του VoIP κάποια στιγμή σύντομα πιστεύω
    θα δοθούν κι από τη Nova και δεν αξίζει να φύγεις εν θερμώ.

  14. #44
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    ουτε πιστευα ουτε πιστευω οτι η Νοβα θα δωσει κωδικυς συμφωνα με το νομο. Θα κανει οτι κανει στην Αλβανια, την Ρουμανια την Βουλγαρια που εχει παρουσια
    Προτιμα να ειναι παρανομη και να πληρωση προστιμο αν ...
    Πολυ απλα γιατι δεν υπαρχει ιχνος απο τεχνικη υποστηριξη σε αυτη την εταιρια και αν τους δωσει δε θα μπορει να υποστηριξει τιποτα και κανεναν μετα οταν θα βαζουν ρουτερ και δε θα δουλευει τιποτα και θα παιρνουν για τεχνικη υποστήριξη ....Εδω δεν μπορει τωρα ...
    οι τεχνικοι κοστιζουν οποτε δεν παιρνουμε και εχουμε απλα τηλεφωνητες

  15. #45
    Εγγραφή
    12-12-2022
    Μηνύματα
    430
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι τα έχουν κάνει μούσκεμα.
    Και μένα σε ένα βαθμό με εκπλήσσει να έχουμε 2/10 και να έχουν εξελιχθεί έτσι τα πράγματα.

    Έπρεπε να είναι έτοιμοι εγκαίρως. Δεν είναι.
    Δεν έχουν ενημερώσει ούτε την εξυπηρέτηση πελατών έστω off the record
    όχι τί πλάνα θα έχουν για την εφαρμογή
    ή τί θα λένε δικαιολογίες προς τα έξω
    αλλά έστω ότι υπάρχει αυτό το θέμα.
    Τηλεφωνητές να μην ξέρουν όχι να απαντήσουν,
    αλλά να το ακούνε για πρώτη φορά.
    Ανησυχητικό.
    Σημαίνει ότι πολύ αψήφιστα, ερασιτεχνικά και ανοργάνωτα το πήραν το θέμα
    και είναι στενάχωρο το θέαμα μιας εταιρείας αυτού του μεγέθους.

    Δεν πιστεύω ότι δεν τους νοιάζουν τα πρόστιμα.
    Πιστεύω ότι μάλλον έχουν χοντρό θέμα προσαρμογής με τα συστήματά τους
    και στοιχειώδη αδυναμία να ανταποκριθούν στα νέα ζητούμενα.
    Είναι λίγο κρίμα, γιατί αυτά που δε λύθηκαν επί μήνες θα πρέπει να λυθούν και σύντομα.
    Δεν τους είχα έτσι, ακόμα κι αν γενικώς είχα επιφυλάξεις.

    Εξακολουθώ όμως να πιστεύω με βεβαιότητα πως θα τους πάρει πολύ ή λίγο
    στο τέλος θα επιτρέψουν τη λειτουργία του aftermarket εξοπλισμού.

Σελ. 3 από 37 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας