Σελ. 17 από 37 ΠρώτηΠρώτη ... 71215161718192227 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 241-255 από 543
  1. #241
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από webmania Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι δεν δίνουν ακόμα εννοείτε τους voip μέσα στο 2024 μου είπαν.
    και εγω αυτο ξερω ... κωδικοι το 2024 .... και βλεπουμε γιατι Νοβα ειναι αυτη και ειχαν πει στη ΕΕΤΤ για Δεκεμβριο αλλα .... αλλα ξερουν οτι για καποιο λογο δεν τρωνε ουτε προστιμο οποτε....

  2. #242
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Εγώ παιδιά έφυγα. Όταν μου απάντησαν μέσω ΕΕΤΤ "κάπου κάπως κάποτε μέσα στο Δεκέμβριο" έστειλα δεύτερη καταγγελία όπου έγραψα ότι δεν αποδέχομαι αόριστη πρόβλεψη ημερομηνίας για υποχρέωση τους που δεν τηρούν από Οκτώβριο, και ανακοινώνω αλλάζω πάροχο άμεσα. Η διαφορά από την πρώτη καταγγελία είναι ότι δεν ζητούσα επιβεβαίωση από την βουβή ΕΕΤΤ ότι δεν οφείλω να καταβάλω ρήτρα αποζημίωσης, αλλά ανακοίνωνα οριστικά ότι αποχωρώ, δεν αποδέχομαι επιβολή ρήτρας, και θα αποταθώ στο συνήγορο του καταναλωτή αν τυχόν επιχειρηθεί καταβολή της. Η βουβή μουγγή ΕΕΤΤ κλασικά... μεταβίβασε την καταγγελία, και η Nova έστειλε μια κλαψιάρικη απάντηση όπου αποδεχόταν ατελή αποχώρησή μου. Ολοκλήρωσα κανονικά την αποχώρηση και στον τελικό λογαριασμό εκκαθάρισης η μόνη έξτρα χρέωση που βλέπω είναι ένα μέρος της "επιδότησης για κατασκευή γραμμής" (δεν είχε ενεργή γραμμή τηλεφώνου πριν το σπίτι) που νομίζω ότι είναι οκ. Δεν έβαλαν όντως ρήτρα αποχώρησης. Όσοι θεωρείτε σημαντικό να έχετε δικό σας εξοπλισμό προτείνω να κάνετε το ίδιο.

  3. #243
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    να ξερεις οτι τα
    "ανακοίνωνα οριστικά ότι αποχωρώ"
    "δεν αποδέχομαι επιβολή ρήτρας"
    και ολα τα μονομερος οταν τα βλεπουν οι δικηγοροι γελανε .... τι θα πει ανακοινώνω ? και αυτοι ανακοινωνουν οτι θα σου δωσουν κωδικους...
    ΑΝ ηθελαν θα πληρωνε εκτος αν εχεις καλυτερους δικηγορους απο μια εταιρια
    Ηθελαν να σε αφησουν γιατι σιγα τα 23 ευρω, θα βρουν αλλο πελατη (μην δινουν και δημοσιοτητα με το χαλι τους και που ειναι παρανομοι και βγει στη τελοραση ....)

    οσο γιια τον Συνηγορο επειδη εχω κανει καταγγελια, μολις ειπε η εταιρια οτι οκ θα τους στειλουμε τους κωδικους εκλεισε την υποθεση γιατι διευθετήθηκε !!!!!

    εγω βάσιμες υποψιες οτι η ΕΕΤΤ δεν διαβαζει καθολου της καταγγελιες αλλα υπαρχει αυτοματοποιημένο συστημα που απλα προωθεί το μαιλ στο παροχο Μετα το μηνα διαβαζει την απαντηση της εταιριας

    Φιλικα στα λεω για να μην νομιζεις οτι σε φοβηθηκαν
    Εγω σαν και εσενα ειμαι οχι με την κ...εταιρια τους

    αφου σε αφησαν ολα καλα Πηγες αλλου απλα πραγματα

  4. #244
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    να ξερεις οτι τα
    "ανακοίνωνα οριστικά ότι αποχωρώ"
    "δεν αποδέχομαι επιβολή ρήτρας"
    και ολα τα μονομερος οταν τα βλεπουν οι δικηγοροι γελανε .... τι θα πει ανακοινώνω ? και αυτοι ανακοινωνουν οτι θα σου δωσουν κωδικους...
    ΑΝ ηθελαν θα πληρωνε εκτος αν εχεις καλυτερους δικηγορους απο μια εταιρια
    Ηθελαν να σε αφησουν γιατι σιγα τα 23 ευρω, θα βρουν αλλο πελατη (μην δινουν και δημοσιοτητα με το χαλι τους και που ειναι παρανομοι και βγει στη τελοραση ....)

    οσο γιια τον Συνηγορο επειδη εχω κανει καταγγελια, μολις ειπε η εταιρια οτι οκ θα τους στειλουμε τους κωδικους εκλεισε την υποθεση γιατι διευθετήθηκε !!!!!

    εγω βάσιμες υποψιες οτι η ΕΕΤΤ δεν διαβαζει καθολου της καταγγελιες αλλα υπαρχει αυτοματοποιημένο συστημα που απλα προωθεί το μαιλ στο παροχο Μετα το μηνα διαβαζει την απαντηση της εταιριας

    Φιλικα στα λεω για να μην νομιζεις οτι σε φοβηθηκαν
    Εγω σαν και εσενα ειμαι οχι με την κ...εταιρια τους

    αφου σε αφησαν ολα καλα Πηγες αλλου απλα πραγματα
    Δεν λέω ότι συγκάλεσαν έκτακτο διοικητικό συμβούλιο, φώναξαν τον CEO, και μοίρασαν ηρεμιστικά μπροστά στην απειλάρα μου. Λέω απλά ότι αν επέμενα να στέλνω ότι ζητώ επιβεβαίωση του δικαιώματος μου για αποχώρηση από ΕΕΤΤ/νοβα θα συνέχιζαν παρελκυστικά να τραβολογάνε και να μεταθέτουν το πρόβλημα και προτείνω σε όποιον ενδιαφέρεται να πάρει το ρίσκο της μονομερούς αποχώρησης , εφόσον έχει προβεί στις προηγούμενες ενέργειες. Αλλιώς θα συνεχίσουν να απαντάνε τον επόμενο μήνα και τον μεθεπόμενο και τον παράλλο και βλέπουμε. Ειδικά αν κάποιος πήρε -όπως οι περισσότεροι- απάντηση για "μέσα στο Δεκέμβριο" που είναι μια ακόμα καταληκτική που παραβίασαν, κατά τη γνώμη μου δεν έχει λόγο να μένει.

    Κατά τα άλλα καμία παρεξήγηση από την απάντησή σου, αν και διαφωνώ. Τα έκαναν τόσο σκατά που ούτε με τον Τζώνυ Κόχραν δικηγόρο δεν μπορούσαν να επικρατήσουν δικαστικά σε επιβολή ρήτρας - παραβίασαν υποχρεώσεις τους από τετραμήνου και μετά και δεσμεύσεις τους για επανόρθωση της υποχρέωσης που παραβίασαν. Φυσικά αν ήταν να φτάσουμε εκεί το πρόβλημα δεν θα ήταν η δίκη (που θα έχαναν ακόμα και απέναντι σε περσινό απόφοιτο νομικής με 5,2 βαθμό πτυχίου) αλλά ότι χρηματικά ο απλός πελάτης πάντοτε θα βγει χαμένος (αυτοί έχουν μόνιμους δικηγόρους, ο πελάτης όχι). Γι'αυτό θα έπρεπε να υπάρχει και στην ελλάδα κάτι αντίστοιχο με το αμερικανικό small claims court, αλλά αυτό είναι μια άλλη συζήτηση. Δεν τους συμφέρει να ασχοληθούν με το θέμα για τόσους λίγους πελάτες, και γι'αυτό συμβουλεύω με βάση τη δική μου εμπειρία , και παρά το μικρό ρίσκο που υπάρχει, όσους ενδιαφερομενους να προχωρήστε. Εναλλακτικά μπορούμε να γράφουμε παράπονα στα threads για το πόσο κακοί είναι, αλλά πιστεύω ότι καλύτερο είναι να απαλλαγούμε από αυτούς.

    ΥΓ: Α και κάτι για συνήγορο του καταναλωτή. Αυτή την αθλιότητα να κλείνει καταγγελίες όταν ο... καταγγελόμενος τους λέει ότι διευθετήθηκε ένα θέμα, χωρίς να ελέγχει με τον καταγγέλοντα αν πράγματι επιλύθηκε, την έχω ακούσει και σε άλλες, τελείως άσχετες περιπτώσεις από φίλους (παραβίαση όρων εγγύησης για οικιακή συσκευή από κωτσόβολο σε μια φίλη). Τι να πω ρε συ... Είναι κατάπτυστο αυτό που κάνουν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος marcus1 : 29-12-23 στις 14:00.

  5. #245
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν λέω ότι συγκάλεσαν έκτακτο διοικητικό συμβούλιο, φώναξαν τον CEO, και μοίρασαν ηρεμιστικά μπροστά στην απειλάρα μου. Λέω απλά ότι αν επέμενα να στέλνω ότι ζητώ επιβεβαίωση του δικαιώματος μου για αποχώρηση από ΕΕΤΤ/νοβα θα συνέχιζαν παρελκυστικά να τραβολογάνε και να μεταθέτουν το πρόβλημα και προτείνω σε όποιον ενδιαφέρεται να πάρει το ρίσκο της μονομερούς αποχώρησης , εφόσον έχει προβεί στις προηγούμενες ενέργειες. Αλλιώς θα συνεχίσουν να απαντάνε τον επόμενο μήνα και τον μεθεπόμενο και τον παράλλο και βλέπουμε. Ειδικά αν κάποιος πήρε -όπως οι περισσότεροι- απάντηση για "μέσα στο Δεκέμβριο" που είναι μια ακόμα καταληκτική που παραβίασαν, κατά τη γνώμη μου δεν έχει λόγο να μένει.

    Κατά τα άλλα καμία παρεξήγηση από την απάντησή σου, αν και διαφωνώ. Τα έκαναν τόσο σκατά που ούτε με τον Τζώνυ Κόχραν δικηγόρο δεν μπορούσαν να επικρατήσουν δικαστικά σε επιβολή ρήτρας - παραβίασαν υποχρεώσεις τους από τετραμήνου και μετά και δεσμεύσεις τους για επανόρθωση της υποχρέωσης που παραβίασαν. Φυσικά αν ήταν να φτάσουμε εκεί το πρόβλημα δεν θα ήταν η δίκη (που θα έχαναν ακόμα και απέναντι σε περσινό απόφοιτο νομικής με 5,2 βαθμό πτυχίου) αλλά ότι χρηματικά ο απλός πελάτης πάντοτε θα βγει χαμένος (αυτοί έχουν μόνιμους δικηγόρους, ο πελάτης όχι). Γι'αυτό θα έπρεπε να υπάρχει και στην ελλάδα κάτι αντίστοιχο με το αμερικανικό small claims court, αλλά αυτό είναι μια άλλη συζήτηση. Δεν τους συμφέρει να ασχοληθούν με το θέμα για τόσους λίγους πελάτες, και γι'αυτό συμβουλεύω με βάση τη δική μου εμπειρία , και παρά το μικρό ρίσκο που υπάρχει, όσους ενδιαφερομενους να προχωρήστε. Εναλλακτικά μπορούμε να γκρινιάζουμε στα threads πόσο κακοί είναι (κι εγώ το έκανα άλλωστε), αλλά πιστεύω ότι καλύτερο είναι να απαλλαγούμε από αυτούς.

    ΥΓ: Α και κάτι για συνήγορο του καταναλωτή. Αυτή την αθλιότητα να κλείνει καταγγελίες όταν ο... καταγγελόμενος τους λέει ότι διευθετήθηκε ένα θέμα, χωρίς να ελέγχει με τον καταγγέλοντα αν πράγματι επιλύθηκε, την έχω ακούσει και σε άλλες, τελείως άσχετες περιπτώσεις από φίλους (παραβίαση όρων εγγύησης για οικιακή συσκευή από κωτσόβολο σε μια φίλη). Τι να πω ρε συ... Είναι κατάπτυστο αυτό που κάνουν.
    " Κατά τα άλλα καμία παρεξήγηση από την απάντησή σου, αν και διαφωνώ"
    χαίρομαι που το βλεπεις ετσι γατι ετσι ειναι ΑΠΛΑ
    Δεν εγινε και τιποτα οταν 2 ατομα εχουν διαφορετικη αποψη. Οπως ειπες εσυ επέλεξες το ρισκο κτλ και λες και τους λογους (οχι γιατι ετσι....)
    Αλλωστε και εγω δεν λεω οτι εκανες λαθος Εξεταζουμε τα γεγονοτα και συζηταμε πιθανες επιλογες Εσυ εκανες την επιλογη σου και αφου γνωριζεις το ρισκο αλλα και το δικιο που εχεις εκανες την επιλογη σου
    Στα υπολοιπα συμφωνω

    α διαφωνω και στο "γκρινιαζουμε"
    οσα γραφουν ολοι τα διαβαζουν και ολοι , οπως και εγω διαβαζω τι γραφει καποιος αλλος και μαθαινω απο την εμπειρια του που με βοηθαει να αποφασισω
    Δεν ειναι αναγκη να κανω ολες της μαλ... που υπαρχουν για να μαθω Μαθαινω και απ τα λαθη αλλων
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Dim80 : 29-12-23 στις 14:04.

  6. #246
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    " Κατά τα άλλα καμία παρεξήγηση από την απάντησή σου, αν και διαφωνώ"
    χαίρομαι που το βλεπεις ετσι γατι ετσι ειναι ΑΠΛΑ
    Δεν εγινε και τιποτα οταν 2 ατομα εχουν διαφορετικη αποψη. Οπως ειπες εσυ επέλεξες το ρισκο κτλ και λες και τους λογους (οχι γιατι ετσι....)
    Αλλωστε και εγω δεν λεω οτι εκανες λαθος Εξεταζουμε τα γεγονοτα και συζηταμε πιθανες επιλογες Εσυ εκανες την επιλογη σου και αφου γνωριζεις το ρισκο αλλα και το δικιο που εχεις εκανες την επιλογη σου
    Στα υπολοιπα συμφωνω
    Ναι μάλλον έχεις δίκιο ότι έπρεπε να ξεκαθαρίσω πως παραμένει ένας βαθμός ρίσκου σε μονομερή ενέργεια. Εκεί νομίζω ήταν η επιφύλαξή σου και δεν διαφωνώ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    "
    α διαφωνω και στο "γκρινιαζουμε"
    οσα γραφουν ολοι τα διαβαζουν και ολοι , οπως και εγω διαβαζω τι γραφει καποιος αλλος και μαθαινω απο την εμπειρια του που με βοηθαει να αποφασισω
    Δεν ειναι αναγκη να κανω ολες της μαλ... που υπαρχουν για να μαθω Μαθαινω και απ τα λαθη αλλων
    Ηταν κακή διατύπωση, το κατάλαβα αμέσως όταν πάτησα υποβολή, αλλά δυστυχώς δεν πρόλαβα να την διορθώσω. Εξαλλου κι εγώ συμμετείχα.

  7. #247
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι μάλλον έχεις δίκιο ότι έπρεπε να ξεκαθαρίσω πως παραμένει ένας βαθμός ρίσκου σε μονομερή ενέργεια. Εκεί νομίζω ήταν η επιφύλαξή σου και δεν διαφωνώ.
    σωστα Στο "μονομερος" που ειναι σιγουρα λαθος γιατι εχει κυρωσεις κατα σου νομικα αφου εχεις συμβολαιο Απ την αλλη εχει και το δικιο που φτανεις εκει αλλα οπως ειπες και εσυ κανεις δε θελει να παει στα δικαστηρια για να δει κατι τετοιο οποτε ..

  8. #248
    Εγγραφή
    03-06-2010
    Μηνύματα
    429
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    48000/5000
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    10(dB) / 8.4(dB)
    Path Level
    Fastpath

  9. #249
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    αυτο τι σχεση εχει με το θεμα ?

  10. #250
    Εγγραφή
    03-06-2010
    Μηνύματα
    429
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    48000/5000
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    10(dB) / 8.4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Nova Modem Root Access

    https://github.com/k-marios/Gr_ISP_R...3-forthnetnova

    Username : Nova_admin
    Password : dxEh-eNc.Lk7

    Username : forthnet
    Password : F0rth@c$n3t#

    Username : Sup3rAdm1nH288A
    Password : zt3_2BBa_$up3r_@dmm1n

    Username : W1nSuPp@dM1n8623
    Password : vMGd8623-Ppa$S*SvPp
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος partblah1990 : 04-01-24 στις 16:55.

  11. #251
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    2 μηνες πλεον που η Νοβα αδιαφορεί κα ιδεν εφαρμόζει νομο του κράτους
    κανενα προστιμο για ενα περιεργο λογο
    ΕΕΤΤ δεν εκανε τιποτα παρα της καταγγελιες για ενα περιεργο λογο

    η μονη λυση που λειτουργεί στη Ελλαδα ειναι να το πουν στης ειδησεις.....

  12. #252
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.446
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Από σήμερα ενημερώθηκα ότι γίνεται μέσω 13700

  13. #253
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.765
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από σήμερα ενημερώθηκα ότι γίνεται μέσω 13700
    Μακάρι
    Πως να μετατρέψετε το Linksys WRT320N σε Linksys Ε2000

    Router Dynalink DL-WRX36 : OpenWrt 23.05.2 Shapshot
    Modem Zyxel VMG8623-T50B : Firmware Version: V5.50(ABPM.7.3)C0


  14. #254
    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    903
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11255 D/U
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    pfsense & TG789vac rooted
    SNR / Attn
    15.4(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από σήμερα ενημερώθηκα ότι γίνεται μέσω 13700
    ...καλα θα παει αυτο

  15. #255
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.446
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από finos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...καλα θα παει αυτο
    Λένε ότι θα διακόψουν το internet για μισή ώρα μετά από συνεννόηση...

Σελ. 17 από 37 ΠρώτηΠρώτη ... 71215161718192227 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας