Σελ. 10 από 37 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112152030 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 136-150 από 544
  1. #136
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    υποχρεωση μπορει να εχει αλλα εχω ξαναπει οτι δεν ειναι χαζοι....ξερουν πολυ καλα τι κανουν...
    Θα πουν οτι το μαιλ σου δεν το ειδαν γιατι πηγε στα spam
    επιδη ποτε δεν απαντουν γραπτα θα πουν οτι σε πηραν τηλεφωνο (αυτο κανουν, παιρνουν τηλ)
    Φυσικα και ζηταει παραταση ενω γνωριζει αλλα εχει δικαιωμα

    Για το τελος αποχωρησης δεν μπορουν να σου απαντησουν γιατι αν αποχωρησες μονομερος πληρωνεις αλλα αν η εταιρια κρινει οτι φταιει σε αφηνει να φυγεις ατελώς και η υποθεση σου δεν εχει ακομα εκρεμει


    Για να κανει οτι κανει ξερει οτι δε θα πληρωσει προστιμο....
    Η ΕΕΤΤ εκανε κατι ????????????????????
    Γιατι δεν την αγγιζει κανεις ???????

  2. #137
    Εγγραφή
    04-08-2023
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Inanal
    Πάει ο μήνας σχεδόν και η Nova είναι ζαμανφού.
    Τόσοι λίγοι είναι οι παραπονούμενοι που δεν βγάλανε ούτε μια ανακοίνωση να παραδεχτούν τα κωλύματά τους και να καθησυχάσουν τον κόσμο;
    Μπανανία 2023, καλό 2024!

    Υπάρχει περίπτωση να έχει ζητήσει παράταση από την ΕΕΕΤ και να μας κρατάνε και οι δυο στο σκοτάδι; Τραγικά πράγματα, εταιρεία επικοινωνίας να μην επικοινωνεί.

  3. #138
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    οχι δεν εχει ζηυτησει
    γιατι να ζητησει ? Δεν της κανει η ΕΕΤΤ κατι οποτε....

    Βασικα η ΕΕΤΤ δε κανει τιποτα. Οτι εχεις ζητησει απ την εταιρια η ΕΕΤΤ το ξαναδιαβάζει σαν ταχυδρομος απλα. Δεν λεει πχ στην εταιρια γιατι δεν εφαρμοζει το νομο κτλ, Οτι εχεις γραψει οπως ειναι το στελνει στην εταιρια Μολις η εταιρια απαντηση σου στελνει την απαντηση. Ταχυδρομος

    Δεν εχω παρει απαντηση απο προστασια καταναλωτη που επισης εχω κανει καταγγελια αποτε για αυτους δε ξερω τι γινεται αλλα απ οτι βλεπω δεν την αγγιζει κανεις τη Νοβα ουτε ΕΕΤΤ ουτε νομοι

  4. #139
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Η παράταση τί ρόλο παίζει δεν κατάλαβα. Θα λύσουν το πρόβλημα σε 10 μέρες; Ας αποδεσμεύσουν τον κόσμο που θέλει δικό του ρούτερ από τα συμβόλαια αφού δεν μπορούν να τηρήσουν τις υποχρεώσεις τους, μέχρι να ξεμπλέξουν τα μπούτια τους και να το διορθώσουν. Όσο περισσότερο το διαιωνίζουν τόσο περισσότερο το συζητάμε στα διάφορα φορουμ και τόσο πιθανότερο να πληροφορήθουν περισσότεροι πελάτες για τη δυνατότητα να αποχωρήσουν ατελώς λόγω της ανεπάρκειάς τους. Δεν καταλαβαίνουν ότι η κωλυσιεργία δεν τους συμφέρει;

  5. #140
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η παράταση τί ρόλο παίζει δεν κατάλαβα. Θα λύσουν το πρόβλημα σε 10 μέρες; Ας αποδεσμεύσουν τον κόσμο που θέλει δικό του ρούτερ από τα συμβόλαια αφού δεν μπορούν να τηρήσουν τις υποχρεώσεις τους, μέχρι να ξεμπλέξουν τα μπούτια τους και να το διορθώσουν. Όσο περισσότερο το διαιωνίζουν τόσο περισσότερο το συζητάμε στα διάφορα φορουμ και τόσο πιθανότερο να πληροφορήθουν περισσότεροι πελάτες για τη δυνατότητα να αποχωρήσουν ατελώς λόγω της ανεπάρκειάς τους. Δεν καταλαβαίνουν ότι η κωλυσιεργία δεν τους συμφέρει;
    δεν εχουν κανενα προβλημα Δεν χανουν τιποτα Το αντιθετο
    Tα στελεχοι πρεπει να πιανουν καποιους στοχους για να παρουν τα μπονους. Τα μπονουν ειναι με νεες συνδεσεις (σε 3play μετα την ενωση)
    Δεν μετρανε λοπον ποσοι φευγουν. Βγαζοντας μια προσφορα βαζουν νεους πελατες και ετσι πιανουν το στοχο και παιρνουν τα μπονους. Οι προσφορες περιλαμβάνουν συσκευες κινητων, τηλεορασeiς κτλ αν δεις Δελερ για το κοινο που προορίζεται αφου ειναι για οσους κοιτανε οικονομία (αλλιως κοιτανε cosmote)

    Δεν χανουν τιποτα
    Δεν ειναι χαζοι.
    Δεν χανουν λεφτα (οι μεγαλοι)
    Οι πελατες θα αυξηθουν (δε λενε για ευχαριστημένους πελατες αλλα πελατες σκετο). Οσοι θελουν κωδικο θα φυγουν και θα μεινουν οσοι δεν ζητανε Απλα πραγματα
    Γιατι λοιπον να εφαρμοσουν το νομο αφου κανεις δεν τους κανει και τιποτα?

  6. #141
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.446
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σωστός.

  7. #142
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.770
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Διάβαζα σε άλλο forum..

    Έκανε κάποιος καταγγελία στην Nova για τους κωδικούς VoIP..
    και του ζήτησαν 15 ημέρες διορία να του απαντήσουν γιατί εμπλέκονται πολλά τμήματα στο τεχνικό αυτό ζήτημα..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : Qnap: QHora-301W - 10GbE

  8. #143
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.555
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διάβαζα σε άλλο forum..

    Έκανε κάποιος καταγγελία στην Nova για τους κωδικούς VoIP..
    και του ζήτησαν 15 ημέρες διορία να του απαντήσουν γιατί εμπλέκονται πολλά τμήματα στο τεχνικό αυτό ζήτημα..
    Σε εμενα ζητησαν 10 ημερες για τον ιδιο λογο
    https://www.adslgr.com/forum/threads...76#post7491976

  9. #144
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    μετα απο 26 μερες δεν εχω λαβει καμμια απαντηση

  10. #145
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.770
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ααα τα ίδια και εδώ, δεν τα είχα δει..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : Qnap: QHora-301W - 10GbE

  11. #146
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    ενα μηνα μετα καμια απαντηση σε κανεναν απο τον μεγαλυτερο παροχο στη ΝΑ Ευρωπη
    Δεν περινενα κατι διαφορετικο απ τον ιδιο αφεντικο που ηταν και στη παλια Νοβα την ιδια αντιμετωπιση περιμενα προς το πελατη

    περιμενω να δω τι θα πουν στους αλλους που ειπαν απαντηση σε 15 μερες .... κατι μου λεει οτι η απαντηση θα ειναι λογο τεχνικων δυσχεριων δεν ειναι δυνατων ικανοποιησουμε το αιτημα σας (ουτε τους νομους του κράτους σας ) μπορειτε να αποχωρίσετε ατελώς η δωρο μια τηλεόραση

    - - - Updated - - -

    για μια ακομα φορα αποδειξη οτι δεν ειναι τεχνικο το θεμα αλλα βολευει καποιους να το διαδιδουν για τους γνωστους λογους τους ......
    LINK

    Αν δεν ήμουν μπροστά να το βάλει σε ανοιχτή δε θα το πίστευα . Του είπαν πως μπορούν να τους στείλουν επιτόπου εάν δεχτεί να αφαιρεθεί κάθε δωρεάν παροχή από το συμβόλαιο του
    (απεριόριστη ομιλία , κτλ )
    οταν τους ανεφερε για τη ατελή καταγγελία σύμβασης που διαβάσαμε εδω ειπαν πως οι κωδικοι δεν ειναι λογος καταγγελία σύμβασης & ουδέποτε δόθηκε αυτο ως λυση

  12. #147
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.770
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Νομίζω ότι μάλλον τους αφήνει παραθυράκι η EETT με τον κανονισμό που έβγαλε να έχεις και τον δικό τους εξοπλισμό για κάποιον λόγο εάν χρειάζεται..
    Πίσω από τον δικό σου δηλαδή ή πρώτα..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : Qnap: QHora-301W - 10GbE

  13. #148
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    θα μαθουμε καποια στιγμη τι ρολο εχει η ΕΕΤΤ οοοοταν αποφασισουν και αν θα κανουν κατι με της καταγγελιες
    Προς το παρον δεν εχουμε απαντηση σε καμια καταγγελια για το αν δινουμε η δεν δινουμε κωδικους
    Αν υπηρχε παραθυρακι λογικα δε θα εκανε εφαρμογη νομο η Vodafone ακριβός μετην ληξη της προθεσμιας

  14. #149
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.833
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Δεν υπαρχουν πορτοπαραθυρα, μην ζυμωνεσαι.

    Υπαρχουν τροποι να κερδισουν χρονο.
    Ακομα και ενα προστιμο ειναι προτιμότερο αν η τεχνική λυση κοστίζει περισσοτερο.
    Ξαναλεω, ποσοι νομίζεις θελουν κωδικους τηλεφωνιας ως ποσοστο των συνδρομητων τους? Σιγουρα κατω απο 1%. Οποτε το διαχειριζονται και με την αντιστοιχη προτεραιότητα.
    Ας πουμε, στο adslgr εισαι μαλλον μονον εσυ που τους θες τοσο διακαως

  15. #150
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπαρχουν πορτοπαραθυρα, μην ζυμωνεσαι.

    Υπαρχουν τροποι να κερδισουν χρονο.
    Ακομα και ενα προστιμο ειναι προτιμότερο αν η τεχνική λυση κοστίζει περισσοτερο.
    Ξαναλεω, ποσοι νομίζεις θελουν κωδικους τηλεφωνιας ως ποσοστο των συνδρομητων τους? Σιγουρα κατω απο 1%. Οποτε το διαχειριζονται και με την αντιστοιχη προτεραιότητα.
    Ας πουμε, στο adslgr εισαι μαλλον μονον εσυ που τους θες τοσο διακαως
    Προσωπικα δε τους θελω καθολου διακαώς ασε που και στη μια συνδεση Νοβα που εχω μπορω να φυγω και ατελως οπως μου εχουν πει
    Εκει που με νοιαζει εχω τον πανακριβο cosmote

    Εσυ κοιτας μονο την παρτυ σου οπως και οι περισσοτερο ενω εγω τι ειναι σωστο και νομιμο για ολους. Οσα γραφω δεν ειναι για μενα αφου τα ξερω Ειναι για να τα διαβαζουν και αλλοι .... Οπως και εγω διαβαζω και μαθαινω απο αλλους
    Συμφωνω για τα προστιμο και για το 1% οπως εχω ξαναγραψει
    Για το χρονο διαφωνω γιατι απλα θα μπορουσαν να εχουν ζητησει παραταση και οπως φαινεται και στη πραξη δινουν κωδικους ΑΝ θελουν αρα δεν ειναι τεχνικο το θεμα

    Προφανος ομως δεν εχεις διαβασει οσα γραφουν ολοι οσοι εχουν θεμα αφου λες οτι μονο εγω ... Αφου ουτε εσενα σε νοιαζει δε ξερω γιατι γραφει εδω ομως .... απλα θες κατι να γραψεις για μενα ... οκ δικαιωμα σου δεν εχω προβλημα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Dim80 : 31-10-23 στις 14:13.

Σελ. 10 από 37 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112152030 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας