Σελ. 9 από 37 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011141929 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 543
  1. #121
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mosfet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άμα αρχίζουν και πέφτουν τα πρόστιμα βροχή, να δεις για πότε συμορφωνονται με τον νόμο. Τώρα, το γιατί δεν έχει συμβεί αυτό ακόμα, ή αν πρόκειται να συμβεί εν τέλει, δεν είμαι σε θέση να το γνωρίζω. Πάντως το ότι "τεχνικά δεν είναι έτοιμοι", είναι τουλάχιστον αστεία δικαιολογία.
    το διακινούσαν γιατι βόλευε Η πραξη ομως οτι έδιναν εκει που ηθελαν λεει την αληθεια

    φυσικα και ειναι αστειο ... και δεν συνάδει το δεν μπορουν τεχνικα αφου ειναι ο μεγαλυτερος τηλεπικοινωνιακός παροχος στη ΝΑ Ευρωπη .... οι αλλοι οι μικροτεροι δλδ πως μπορουν ?

    (βολικα εχουμε ξαναδει πχ με cosmote που χρονια λεγανε (και εγω μαζι γιατι ηταν ο νομος ετσι) οτι ειναι τοσο ακριβός γιατι δεν του το επέτρεπαν .... και οταν του επετρεψαν να γινει φθηνοτερος δεν το εκανε)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Dim80 : 21-10-23 στις 09:06.

  2. #122
    Εγγραφή
    03-06-2010
    Μηνύματα
    429
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    48000/5000
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    10(dB) / 8.4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    https://www.onlinegdb.com/XR_spa_we

    -----------------------------------------------------------------

    1. Ανοίγουμε το putty και σαν IP βαζουμε την default



    192.168.1.1

    ή

    192.168.1.254


    -----------------------------------------------------------------

    2.

    Δινουμε της εξης εντολες


    root



    Μετά τον root password



    passwd W1nSuPp@dM1n8623



    41kgkbmj2023

    41kgkbmj2023


    -----------------------------------------------------------------


    3.

    Συνδεουμε ενα usb stick στην θυρα του μοντεμ

    και επειτα μεσα απο το interface του modem

    Network Setting -> USB Service
    Ενεργοποιηστε το File Sharing Services
    και παταμε Add New Share


    -----------------------------------------------------------------

    4.


    Μεσα απο το interface του modem
    Κάντε disable SIP account και αλλάξτε το τελευταίο ψηφίο
    του τηλεφώνου στο username, Πατε κατω-κατω και πατηστε ok



    -----------------------------------------------------------------

    5.

    Στο putty Δινουμε την εντολη

    dd if=/dev/mem of=/mnt/usb1_sda1/mem

    ή

    dd if=/dev/mem of=/mnt/usb2_sda1/mem

    -----------------------------------------------------------------

    6.

    Συνδεουμε το usb stick στον υπολογιστη μας
    Το ανοιγουμε με εναν hex editor το αρχειο
    με το ονομα mem




    -----------------------------------------------------------------


    7.

    Κανουμε Αναζητηση (Find All) το αλλαγμενο τηλεφωνο μας
    Το Sip Password ειναι διπλα που γραφει "AuthPassword"

    Το Sip Username ειναι το σταθερο τηλ. μας με το προθεμα 30
    -----------------------------------------------------------------

    8.

    Παμε στο Interface του modem και στο μενου

    Voip -> SIP -> SIP Service Provider

    βαζουμε τα εξης

    sip-voice.forthnet.gr
    sip-voice.forthnet.gr
    sip-voice.forthnet.gr

    conf@ims.wind.gr

    -----------------------------------------------------------------

    https://www.onlinegdb.com/XR_spa_we

    Zyxel Root.zip

  3. #123
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.018
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    πανίσχυρη γλώσσα η python δεν είναι τυχαία η αγαπημένη των προγραμματιστών, τρέχει παντού.
    Ούτε είναι τυχαίο ότι τα περισσότερα hacking tools είναι γραμμένα σε python.
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  4. #124
    Εγγραφή
    12-12-2022
    Μηνύματα
    428
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το διακινούσαν γιατι βόλευε Η πραξη ομως οτι έδιναν εκει που ηθελαν λεει την αληθεια

    φυσικα και ειναι αστειο ... και δεν συνάδει το δεν μπορουν τεχνικα αφου ειναι ο μεγαλυτερος τηλεπικοινωνιακός παροχος στη ΝΑ Ευρωπη .... οι αλλοι οι μικροτεροι δλδ πως μπορουν ?

    (βολικα εχουμε ξαναδει πχ με cosmote που χρονια λεγανε (και εγω μαζι γιατι ηταν ο νομος ετσι) οτι ειναι τοσο ακριβός γιατι δεν του το επέτρεπαν .... και οταν του επετρεψαν να γινει φθηνοτερος δεν το εκανε)
    Εντάξει, σήμερα έχουν βρει άλλα παραμύθια να διακινούν (και στα φόρουμ) οι υπάλληλοι της Cosmote...
    Ψωμί να υπάρχει.

    Εν πάσει περιπτώσει,
    και τη Nova δεν μπορεί να τη συμφέρουν ούτε η αρνητική δημοσιότητα, ούτε οι δυσαρεστημένοι πελάτες.
    Κι αν ακόμα δεν την αγγίζουν βραχυπρόθεσμα,
    σίγουρα δεν τη συμφέρουν το ενδεχόμενο προστίμων, οι καταγγελίες και τα σπασίματα των συμβολαίων.

    Προσωπικά το βρίσκω δυσεξήγητο να μη δίνει κωδικούς τηλεφωνίας και να μην επιτρέπει συσκευές του εμπορίου (από VDSL και πάνω),
    και ο λόγος να είναι πως αποβλέπει σε οικονομικό όφελος έναντι του κλειδώματος τηλεφωνίας-εξοπλισμού.
    Αν ήταν/είναι το οικονομικό όφελος,
    αργά ή γρήγορα θα γίνει αντιληπτό πως δεν προκύπτει (πλέον).

  5. #125
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει, σήμερα έχουν βρει άλλα παραμύθια να διακινούν (και στα φόρουμ) οι υπάλληλοι της Cosmote...
    Ψωμί να υπάρχει.

    Εν πάσει περιπτώσει,
    και τη Nova δεν μπορεί να τη συμφέρουν ούτε η αρνητική δημοσιότητα, ούτε οι δυσαρεστημένοι πελάτες.
    Κι αν ακόμα δεν την αγγίζουν βραχυπρόθεσμα,
    σίγουρα δεν τη συμφέρουν το ενδεχόμενο προστίμων, οι καταγγελίες και τα σπασίματα των συμβολαίων.

    Προσωπικά το βρίσκω δυσεξήγητο να μη δίνει κωδικούς τηλεφωνίας και να μην επιτρέπει συσκευές του εμπορίου (από VDSL και πάνω),
    και ο λόγος να είναι πως αποβλέπει σε οικονομικό όφελος έναντι του κλειδώματος τηλεφωνίας-εξοπλισμού.
    Αν ήταν/είναι το οικονομικό όφελος,
    αργά ή γρήγορα θα γίνει αντιληπτό πως δεν προκύπτει (πλέον).
    για μενα ειναι πολυ απλο
    Δεν θελει να πληρωνει τεχνικους για να εχει μεγαλυτερο κερδος
    Ηδη εχει ελαχιστους γιατι ειναι ειδικευμενοι οποτε κοστιζουν Ετσι εχει τηλεφωνητες νοικιασμενους
    Αν ο καθενας βαζει δικο του ρουτερ θα αρχισουν τα τηλεφωνα και ζητουν υποστηριξη κατι που δε θελει με τιποτα. κανει οτι μπορει για μην περνεις τηλεφωνο Ακομα και firmware που δεν δειχνουν τα errors της γραμμης εχει φτιαξει και νομιζει ο πελατης οτι ολα ειναι οκ ... για να μην για το Huawai που ειχαν και εδειχνε μηδεν ενω δεν δουλευε καν και ελεγαν ολοι οτι ειχαν σουπερ γραμμη

  6. #126
    Εγγραφή
    12-12-2022
    Μηνύματα
    428
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Δεν υπάρχει ολοκληρωμένη υποστήριξη και σίγουρα όχι υποστήριξη router εμπορίου
    όταν η τηλεφωνία παρέχεται από συσκευή που δεν είναι του παρόχου.
    Η Cosmote σου ζητά να υπογράψεις και να τους στείλεις χαρτί που το αποδέχεσαι ρητά,
    προκειμένου να σου στείλει τους κωδικούς.
    Η Vodafone σου στέλνει τους κωδικούς πιο άμεσα χωρίς υπογραφές και λοιπά,
    σου δίνει και ένα pdf με τα πλήρη στοιχεία να σετάρεις το ρούτερ
    σου δίνει και τυπικές τεχνικές προδιαγραφές που οφείλει να πληροί το δικό σου ρούτερ
    αλλά και πάλι δεν πιστεύω ότι εννοούν πως μετά θα έχεις άλλη απαίτηση για υποστήριξη router του εμπορίου.

    Παρομοίως και η Nova δε θα είχε μεγάλη χασούρα σε πόρους επειδή και μόνο θα έδινε κωδικούς,
    περισσότερη χασούρα έχει τώρα με τις αρνητικές εντυπώσεις.
    Και όντως η Nova είχε κλειδωμένο εξοπλισμό στο VDSL και Fiber δίκτυό της,
    με τρόπο που δεν τον είχαν άλλοι πάροχοι.
    Προσωπικά θεωρώ ότι η Nova όντως χρειάζεται να τροποποιήσει την υλοποίησή της
    γιατί πραγματικά χρειάζεται μια εκτεταμένη τεχνική τροποποίηση.

    Το ότι δεν την έχει κάνει,
    μπορεί ο καθένας να υποθέσει λχ ότι ενδεχομένως μαρτυρά τεχνικές ανεπάρκειες.
    Να οφείλονται οι τεχνικές ανεπάρκειες στη συγχώνευση; Να υπήρχαν από πριν;
    Ο καθένας μπορεί να υποθέσει πάλι,
    προσωπικά όσο ήμουν στη Nova είχα μια χαρά σύνδεση και ευτυχώς δεν είχα χρειαστεί τεχνικό,
    ωστόσο μια αδυναμία για πρακτική επικοινωνία με την υποστήριξη την είχα διαπιστώσει
    και ένα γενικότερο φόβο τον είχα από όσα γραφόταν στο διαδίκτυο για τις τότε Wind και τότε Nova.

    Σε αυτές τις τεχνικές αδυναμίες πιστεύω βρίσκεται η χασούρα που δεν ανέλαβε έγκαιρα η Nova.
    Θα χρειαζόταν μάλλον να κοστίσει.
    Το αν κατά περίπτωση και επί πληρωμή
    είχε τυχόν στο παρελθόν αποδώσει στοιχεία τηλεφωνίας σε πελάτες
    δε σημαίνει απαραίτητα πως η εκτεταμένη αλλαγή της υλοποίησης στο σύνολο της πελατειακής βάσης
    θα ήταν άκοπη και ανέξοδη για την εταιρεία.

    Αν και μου φαίνεται αδιανόητο το ότι η Nova έφτασε σε αυτό το σημείο να μην εφαρμόζει τις υποχρεώσεις της προς τον Κανονισμό,
    μου μοιάζει εξίσου αδιανόητο να συνεχίσει να το πράττει σε βάθος χρόνου.
    Πρώτα πρώτα δεν τη συμφέρει. Μετά και όλα τα υπόλοιπα.
    Γνώμη μου πάντα, μάλλον με κάμποση υπομονή θα έρθει κάποια στιγμή και η συμμόρφωση της Nova.
    Φιλικά και ψύχραιμα πιστεύω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος antonis_ : 23-10-23 στις 12:47.

  7. #127
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλικά και ψύχραιμα πιστεύω.
    το οτι εχουμε διαφορετικη αποψη δε σημαινει οτι δεν λεω κατι ηρεμα (απο μεριας μου τουλαχιστον)
    Συζητηση κανουμε και ο καθενας μπορει και πρεπει να λεει την δικη του Αλλωστε κανεις μας δεν ξερει αλλα υποθέτει
    Απλα υποθετουμε διαφορετικο λογο

    Εγω λεω οτι δεν ειναι τεχνικο το θεμα γιατι το εχει κανει και στο παρελθον Ακομα και αν ισχυε αυτο που λες και καποιος εχει προβλημα μπορει να τον μεταφερει στο αλλο δικτυο που τεχνικα μπορει να δωσει κωδικους οπως Ποσοι αλλωστε θα ζητησουν κωδικους ? το 1% των πελατων... Σου εξηγω γιατι δεν στεκει αυτο που υποθέτεις (και εσυ μου ειπες γιατι δε στεκει αυτο που υποθετω εγω) Το οτι ειναι 5 πρωην εταιριες που συγωνευτικα επισης δεν ισχυει γιατι και η Vodafone το ιδιο ειναι απλα ειναι μεγαλη εταιρια (που δυστηχως δεν την ενδιαφέρει για τη Ελλαδα)

    Η δικη μου υποθεση βασιζεται στο οτι η Νοβα δεν εχει ουσιαστικα τεχνικη υποστηριξη και προφανος το εχει επιλεξη για καποιο λογο


    Σε καθε περιπτωση οι νομοι δεν ειναι προαιρετικοί και το βρισκω και περιεργο που δεν εχει εφαρμοσει ουτε το καρατος το νομο για προστιμο...

  8. #128
    Εγγραφή
    12-12-2022
    Μηνύματα
    428
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το οτι εχουμε διαφορετικη αποψη δε σημαινει οτι δεν λεω κατι ηρεμα (απο μεριας μου τουλαχιστον)
    Συζητηση κανουμε και ο καθενας μπορει και πρεπει να λεει την δικη του Αλλωστε κανεις μας δεν ξερει αλλα υποθέτει
    Απλα υποθετουμε διαφορετικο λογο

    Εγω λεω οτι δεν ειναι τεχνικο το θεμα γιατι το εχει κανει και στο παρελθον Ακομα και αν ισχυε αυτο που λες και καποιος εχει προβλημα μπορει να τον μεταφερει στο αλλο δικτυο που τεχνικα μπορει να δωσει κωδικους οπως Ποσοι αλλωστε θα ζητησουν κωδικους ? το 1% των πελατων... Σου εξηγω γιατι δεν στεκει αυτο που υποθέτεις (και εσυ μου ειπες γιατι δε στεκει αυτο που υποθετω εγω) Το οτι ειναι 5 πρωην εταιριες που συγωνευτικα επισης δεν ισχυει γιατι και η Vodafone το ιδιο ειναι απλα ειναι μεγαλη εταιρια (που δυστηχως δεν την ενδιαφέρει για τη Ελλαδα)

    Η δικη μου υποθεση βασιζεται στο οτι η Νοβα δεν εχει ουσιαστικα τεχνικη υποστηριξη και προφανος το εχει επιλεξη για καποιο λογο


    Σε καθε περιπτωση οι νομοι δεν ειναι προαιρετικοί και το βρισκω και περιεργο που δεν εχει εφαρμοσει ουτε το καρατος το νομο για προστιμο...
    Αυτό που λέω «ψύχραιμα»
    πάει στο ότι υποστηρίζω την άποψή μου χωρίς να έχω συμφέρον από τη Nova.
    Υποστηρίζω ότι πιστεύω πως υπάρχει και τεχνική αδυναμία στη μέση.
    Και δε με εκπλήσσει κιόλας.

    Η τεχνική αδυναμία έχει κόστος για να επιλυθεί,
    οι μεταφορές από το ένα δίκτυο και το ένα σύστημα στο άλλο στοιχίζουν σε πόρους,
    προφανώς έχουν ηθελημένα ή άθελα αστοχήσει.

    Και η δική μου αίσθηση είναι πως υπάρχει ανεπάρκεια στον τομέα τεχνικής υποστήριξης σε συνδυασμό με τεχνικές δυσκολίες που οι άλλοι πάροχοι δεν έχουν.
    Δεν είναι θέμα ενός τηλεφωνητή να κουμπώσει μια μέρα ξαφνικά μια συσκευή του εμπορίου σε ένα σύστημα που μέχρι πρότινος κλείδωνε ακόμα και το σειριακό των ρούτερ του παρόχου.
    Στη Vodafone λχ δεν ήταν κλειδωμένα τα ρούτερ,
    όποτε ήθελες έβαζες ό,τι ήθελες
    και ακόμα και τους κωδικούς τηλεφωνίας αν μάθαινες (με έναν από τους πολλούς τρόπους)
    έπαιζε το ρούτερ του εμπορίου τηλεφωνία VoIP κανονικά.
    Στη Nova μέχρι και σήμερα χρειάζεσαι να βάλεις ρούτερ του εμπορίου σε σειρά πίσω από της Nova
    ακόμα και αν γνωρίζεις τους κωδικούς.
    Δεν είναι το ίδιο.

    Δεν είναι μόνο η θεωρία ότι προσδοκούν οικονομικό συμφέρον από το να εμπορευτούν τους κωδικούς
    και δεν είναι ότι έχει συμφέροντα με τη Nova αν κάποιος δε συμφωνήσει με αυτή τη θεωρία.
    Και δεν έχω σκοπό να εμπλακώ σε αντιπαραθέσεις, γιατί μιλάω καλόπιστα.
    Αυτό λέω ψύχραιμα.

    Στο τέλος συμφωνούμε δηλαδή αν το δεις
    ότι η Nova έχει μια τεχνική ανεπάρκεια με τον έναν ή τον άλλο τρόπο
    απλά με άλλο τρόπο το εννοείς εσύ και με άλλο εγώ.

  9. #129
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και δεν έχω σκοπό να εμπλακώ σε αντιπαραθέσεις, γιατί μιλάω καλόπιστα.
    Αυτό λέω ψύχραιμα.

    .
    ουτε εγω εχω τετοιο σκοπο και για αυτο συζητάω
    αν πιστευα οτι εισαι απο αυτους που λενε κατι γιατι ειναι η "δουλεια" τους δε σου απαντουσα καν (και δεν εννοω εργαζομεμος στην εταιρια γιατι υπαρχουν αρκετοι, αλλα υποστηριζουν το σωστο οχι μονο το συμφερον τους. Αλλωστε το οτι ειναι μπαχαλο απο εργαζομενο το ξερω, το οτι οι τηλεωνητες βριζουν γιατι τα ακουνε και δε μπορουν να κανουν τιποτα γιατι ουτε προσναση δεν εχουν, απο εργαζομενο το ξερω, το οτι δεν εχουν τεχνικους απο τεχνικο το ξερω που το πρωι πρεπει να ειναι Γλυφαδα και το μεσημερι Πεντελη...)
    Δε με πειραζει να ειναι εργαζομενος καποιος σε εταιρια

    οπως ειπες δεν διαφωνουμε γενικος απλα σε καποιο σημειο εχεουμε αλλη αποψη Δεκτα ολα Συζητηση κανουμε

  10. #130
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Πιθανόν ο καθένας ορίζει διαφορετικά τον όρο "τεχνικό", και σίγουρα όταν βλέπουμε απ' έξω έχουμε μόνο περιορισμένη εικόνα, οπότε κάνουμε και κάποιες παραδοχές.

    Είναι προφανές ότι "τεχνικά" είναι εφικτό να αλλάξουν έναν κωδικό και να τον στείλουν. Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι άμεσα εφαρμόσιμο για μεγάλο αριθμό πελατών, ούτε για μεγάλο αριθμό τεχνικών υποστήριξης. Αυτό το βήμα απαιτεί αλλαγές σε πληροφοριακά συστήματα που δεν είναι τετριμμένες. Σίγουρα δεν βοηθάει ότι ακόμη συντηρούν πληροφοριακά συστήματα, firmware για CPE, BRAS, κ.α. και από τις δύο συνιστώσες τους...

    Στα εταιρικά, που υπήρχε ανέκαθεν αυξημένη πρόσβαση των τεχνικών στο σύστημα, αλλά και ήταν καλύτερη η αναλογία (πραγματικών) τεχνικών/πελάτη, ήταν εφικτό και από παλιότερα να αποκτήσει κάποιος κωδικούς VoIP, έστω και άτυπα.
    Κι εγώ είμαι αισιόδοξος ότι προϊόντος του χρόνου θα λυθεί το πρόβλημα, αλλά για όποιον θέλει να αξιοποιήσει άμεσα την δυνατότητα, η Nova δεν είναι η καλύτερη επιλογή. Δυστυχώς και οι διαδικασίες της ΕΕΤΤ δεν είναι ιδιαίτερα γρήγορες, οπότε πιο πιθανό είναι να το ολοκληρώσει η Nova αυτοβούλως, παρά να προλάβουν να την "υποχρεώσουν".

  11. #131
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    ο τηλεφωνητες που απανταει δεν εχει καν προσβαση ο ανθρωπος. Δε βλεπει ουτε αν εισαι on line ουτε τι γραφει το log του ρουτερ Εχει μονο καποιο γραμμενο τυφλοσουρτη, κανε restart, κανε reset Δουλευει στσ τυφλα. Για α μιλησεις με τεχνικο εχει περιπου αναμονη 3 εβδομαδες αν εχεις βλαβη. Για μεταφορα γραμμης που θελει τεχνικο ζηταει 70€ !!!!!! Η λεξη τεχνικος ειναι προβλημα με τη Νοβα α το τηλ μεχρι το πεδιο

    Δεν διαφωνω σε κατι απο αυτα που λες

    Ο λογος που ειχαν ενημερωση μηνες νωριτερα τους παροχους ηταν για να κανουν της αναγκαίες αλλαγες γιατι ο τροπος που λειτουργουσαν ηταν λαθος προς τον πελατη.
    Θα επρεπε να μπορουν να παρεχουν στο 1% των πελατων που θα ζητησουν. Δε θα ζητησουν 2 000 000 Δεν ειπε κανεις, δε μπορω η δε προλαβαινω.... μονο οτι ειναι ο μεγαλυτερος στη ΝΑ Ευρωπη....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Dim80 : 23-10-23 στις 14:32.

  12. #132
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.018
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    @partblah1990 Ευχαριστούμε για τον οδηγό πολύ χρήσιμος.

    - - - Updated - - -

    Αν μπορούσες να βρεις κάτι αντίστοιχο για technicolor tg 788 θα το εκτιμούσα πολύ.
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  13. #133
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.555
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Λοιπον
    1) Η nova απαντησε χθες στην καταγγελια που ειχα κανει στην ΕΕΤΤ τα παρακατω:
    Κύριοι,
    Σε απάντηση της καταγγελίας με αρ. πρωτοκόλλου χχ/χχ/χχ/χχ και σχετικά με
    το θέμα που θίγει ο ΧΧΧΧΧΧ, αιτούμαστε παράταση δέκα (10) ημερών της προθεσμίας
    απάντησης, ιδίως λόγω της ιδιάζουσας τεχνικής φύσης της υπόθεσης σε συνδυασμό με το
    γεγονός ότι κατά την παρούσα χρονική συγκυρία, τα μέλη των αρμοδίων τμημάτων της
    εταιρείας μας, τα οποία διερευνούν το ζήτημα και από τα οποία θα λάβουμε τις απαιτούμενες
    απαντήσεις καλούνται να επιλύσουν τεράστιο όγκο υποθέσεων και ζητημάτων καθημερινά, με
    αποτέλεσμα να είναι ανθρωπίνως αδύνατη η εμπρόθεσμη απάντηση της εταιρείας μας στην
    ανωτέρω καταγγελία.Για οιαδήποτε τυχόν διευκρίνιση ή περαιτέρω πληροφορία, οι συνδρομητές μπορούν να
    επικοινωνούν με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της NOVA, συγκεκριμένα στο 13800 για
    οικιακούς πελάτες [1] και στο 1277 για εταιρικούς πελάτες [2], 24 ώρες το 24-ωρο και 7 ημέρες
    την εβδομάδα, αναφέροντας οπωσδήποτε τον Αριθμό Καταχώρησης που αναγράφεται στην
    κορυφή της παρούσας επιστολής, καθώς και τον αριθμό της τηλεφωνικής σύνδεσης.
    Με εκτίμηση
    Τμήμα Γραπτής Επικοινωνίας
    NOVA Telecommunications & Media ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ Α.Ε


    2) Ειχα στειλει και μετα απο παροτρυνση του εμπορικου τους τμηματος φορμα επικοινωνιας στις 4 Oct και δεν εχουν απαντησει ενω εχουν διορια 20 ημερες.

    Αρα εγω θα αποχωρησω και οταν βαλουν το προστιμο εγω θα τους πω οτι δεν απαντουσατε στις φορμες και στις καταγγελιες

  14. #134
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    για το 2 οτι τα εχω πει πολλεεεες φορες Δεν απαντανε γραπτα Οι φορμες ειναο διακοσμητικες γιατι τους υποχρεωνει ο νομος να υπαρχουν

    για το
    "Αρα εγω θα αποχωρησω και οταν βαλουν το προστιμο εγω θα τους πω οτι δεν απαντουσατε στις φορμες και στις καταγγελιες "
    ομολογο δεν το καταλαβα .Να αποχωρισεις πριν ληξη το συμβολαιο δε μπορεις προφανος γιατι ο λογαριασμος θα εκδίδεται οποτε κατι αλλο εννοεις

    το οτι γραφουν
    "καλούνται να επιλύσουν τεράστιο όγκο υποθέσεων και ζητημάτων καθημερινά"
    σημαινει η οτι γινεται χαμος απο καταγγελιες εκει στη Νοβα η οτι εχουν ελαχιστο προσσωπικο γιατι κοστιζει
    Το οτι γινεται χαμος ειναι λογικο αφου οι υποθεσεις δεν διευθετούνται με το πελατη αλλα απαντανε μονο στη ΕΕΤΤ γιατι πονταρουν στο σιγα ποιος θα κανει καταγγελια μωρε (ουτε το 1%)

    Τυπικα το θεμα δεν εχει ληξη
    Η ΕΕΤΤ δεν εχω καταλαβει πραγματικο τι ρολο εχει ..... την καταγελια που κανουμε στην εταιρια πριν καταφυγουμε στη ΕΕΤΤ μας λεει να την ξανακάνουμε μεσο εκείνης. Μετα η εταιρια μας απανταει τα ιιδα που μας ειχε ξαναπει Κανει δλδ τον ταχυδρομο
    Δεν ξερω ποίος ειναι ο ρολος της πραγματικα .....

  15. #135
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.555
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    για το 2 οτι τα εχω πει πολλεεεες φορες Δεν απαντανε γραπτα Οι φορμες ειναο διακοσμητικες γιατι τους υποχρεωνει ο νομος να υπαρχουν

    για το
    "Αρα εγω θα αποχωρησω και οταν βαλουν το προστιμο εγω θα τους πω οτι δεν απαντουσατε στις φορμες και στις καταγγελιες "
    ομολογο δεν το καταλαβα .Να αποχωρισεις πριν ληξη το συμβολαιο δε μπορεις προφανος γιατι ο λογαριασμος θα εκδίδεται οποτε κατι αλλο εννοεις

    το οτι γραφουν
    "καλούνται να επιλύσουν τεράστιο όγκο υποθέσεων και ζητημάτων καθημερινά"
    σημαινει η οτι γινεται χαμος απο καταγγελιες εκει στη Νοβα η οτι εχουν ελαχιστο προσσωπικο γιατι κοστιζει
    Το οτι γινεται χαμος ειναι λογικο αφου οι υποθεσεις δεν διευθετούνται με το πελατη αλλα απαντανε μονο στη ΕΕΤΤ γιατι πονταρουν στο σιγα ποιος θα κανει καταγγελια μωρε (ουτε το 1%)

    Τυπικα το θεμα δεν εχει ληξη
    Η ΕΕΤΤ δεν εχω καταλαβει πραγματικο τι ρολο εχει ..... την καταγελια που κανουμε στην εταιρια πριν καταφυγουμε στη ΕΕΤΤ μας λεει να την ξανακάνουμε μεσο εκείνης. Μετα η εταιρια μας απανταει τα ιιδα που μας ειχε ξαναπει Κανει δλδ τον ταχυδρομο
    Δεν ξερω ποίος ειναι ο ρολος της πραγματικα .....
    Αυτο που λεω ειναι οτι εφοσον η εταιρια μου ειπε να στειλω ενα email στο οποιο ενω εχει υποχρεωση απο τον νομο να απαντησει και δεν απανταει. Και επισης στην καταγγελια ζητανε παρατασεις μου δειχνει οτι επιτηδες ενω γνωριζουν το θεμα για το οποιο μιλαω με αγνοουν. Παραλληλα ενω εχει σταλει το αιτημα φορητοτητας στην nova και εχει πραγματοποιηθει η μεταφορα στην vf δεν με εχουν παρει ουτε καν να μου πουν το τελος αποχωρησης.

Σελ. 9 από 37 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011141929 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας