Σελ. 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 256789 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 130
  1. #91
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανάλογα την περιοχή..
    Για την περιοχή μου λέει download 10 εως 30, upload 20-40. Η κοσμοτε είναι πολύ πιο πάνω. Δεν το χρησιμοποιώ και πολύ το mobile, αλλά με ενδιαφέρει όταν θα θελήσω να μπω, να μην φτάσει στο μην μπαίνει καθόλου. Τεσπα, λογικά τον άλλο μήνα θα την κανω για f2go γιατί δεν αντέχω την κοροϊδια της κοσμοτε με τα 13 ευρω. Αν κάνουμε τη διαδικασία από το σαητ παίρνει μέρες να μας στείλουν τη σιμ; Χρεώνεται;

  2. #92
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaxus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ λέω τελικά να δοκιμάσω τη Frog(για λίγο τουλάχιστον). Έκανα μια δοκιμή μόλις και υπάρχει η χρέωση των 3€ για αλλαγή σε frog μόνο(σε cosmokarta είναι δωρεάν). Τι γίνεται με το υπάρχον πακέτο που δεν έχει λήξει ακόμη όμως? Συνεχίζει να ισχύει ή θα πρέπει να πάρω άμεσα άλλο? Αν ισχύει να το κάνω τώρα, αλλιώς θα περιμένω να το κάνω τη μέρα που λήγει.
    Εγώ που γύρισα πριν κάνα μήνα νομίζω μου κράτησε τα MB αλλά όχι και τον χρόνο ομιλίας, αυτός μηδενίστηκε. Τώρα δεν μπορώ να πω ότι θυμάμαι με 100% σιγουριά αν ήταν και τα δύο από το ίδιο πακέτο. Πάντως όταν γύρισα είχα ΜΒ και όχι ομιλία, που μου έκανε εντύπωση.

    Επίσης αν κάποιος βρεθεί σήμερα στην Ομόνοια, η Frog έχει βγάλει προσφορά για απεριόριστα data για έναν χρόνο με 60€:

    https://www.lagonika.gr/prosfores/ap...nd-8essalonik/

  3. #93
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Symos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ που γύρισα πριν κάνα μήνα νομίζω μου κράτησε τα MB αλλά όχι και τον χρόνο ομιλίας, αυτός μηδενίστηκε. Τώρα δεν μπορώ να πω ότι θυμάμαι με 100% σιγουριά αν ήταν και τα δύο από το ίδιο πακέτο. Πάντως όταν γύρισα είχα ΜΒ και όχι ομιλία, που μου έκανε εντύπωση.

    Επίσης αν κάποιος βρεθεί σήμερα στην Ομόνοια, η Frog έχει βγάλει προσφορά για απεριόριστα data για έναν χρόνο με 60€:

    https://www.lagonika.gr/prosfores/ap...nd-8essalonik/
    Ε θα είναι με κάποιο limit ... δεν μπορεί
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #94
    Εγγραφή
    18-10-2011
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    450
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VIPdriver Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά το βρίσκω μεγάλο καψόνι να πρεπει να παω σε κατάστημα για να βάλω 8 ευρώ. Και γιατί να μην συνεχίσω σε F2G το οποίο επιτρέπει online ανανέωση από 1 ευρω, ή να παω σε cu liquid το οποίο θα συντηρησω με cashback. Έπρεπε η κοσμοτε να μην πειραξει την ονλαιν ανανεωση με 8 ευρω. Σε κατάστημα δεν πάω με την καμμία.
    μπορεις να εξηγησεις πως γινεται ανανεωση με 1ευ.ενω στο σαιτ αναφερει μονο απο 8ευ.

  5. #95
    Εγγραφή
    27-06-2023
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kataras Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορεις να εξηγησεις πως γινεται ανανεωση με 1ευ.ενω στο σαιτ αναφερει μονο απο 8ευ.
    Στο app του F2G μπορείς να βάλεις από 1 ευρώ.

  6. #96
    Εγγραφή
    23-03-2006
    Μηνύματα
    333
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Απ' ότι είδα το Basic Combo τον 8€ έχει καταργηθεί και για frog, οπότε έχει κάποιο νόημα η μετάβαση σε frog τελικά? Τι καλύτερο προσφέρει η frog αυτή τη στιγμή σε σχέση με whatsup/cosmocarta? Μη φάμε τα 3€ της αλλαγής τσάμπα.

  7. #97
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VIPdriver Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά το βρίσκω μεγάλο καψόνι να πρεπει να παω σε κατάστημα για να βάλω 8 ευρώ. Και γιατί να μην συνεχίσω σε F2G το οποίο επιτρέπει online ανανέωση από 1 ευρω, ή να παω σε cu liquid το οποίο θα συντηρησω με cashback. Έπρεπε η κοσμοτε να μην πειραξει την ονλαιν ανανεωση με 8 ευρω. Σε κατάστημα δεν πάω με την καμμία.
    Ούτε εγώ θα πήγαινα, αλλά έχω φίλο που δουλεύει εκεί, οπότε θα μου βάζει και θα του τα στέλνω με payzy ώστε να τα πληρώσει κ ανέπαφα αν προτιμάει..
    Αυτό σε ένα νούμερο που έχω υπόλοιπο μέσα και δεν μπορώ να το χαλάσω....
    Τα άλλα μου 2 τα έκανα f2g για το 1€ και τα onthespot στην άκρη...
    Έτσι κ αλλιώς έχω και το gigamax unlimited τώρα...
    Να πω επίσης ότι στο ένα f2g έχω και 1000 προς όλους δωρεάν κάθε μήνα από τη σταθερή - ftth...
    Τη vdsl50 στο εξοχικό την έκοψα για χάρη του gigamax...
    Σειρά έχει το να δω τι θα κάνω και με την οπτική που τώρα την έχουν πάει στα 29....
    Αν θα τη ρίξω παρακάτω η αν θα τη κόψω....
    Δεν ξέρω πόσο μπορώ να βασιστώ μόνο στη κινητή...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaxus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ λέω τελικά να δοκιμάσω τη Frog(για λίγο τουλάχιστον). Έκανα μια δοκιμή μόλις και υπάρχει η χρέωση των 3€ για αλλαγή σε frog μόνο(σε cosmokarta είναι δωρεάν). Τι γίνεται με το υπάρχον πακέτο που δεν έχει λήξει ακόμη όμως? Συνεχίζει να ισχύει ή θα πρέπει να πάρω άμεσα άλλο? Αν ισχύει να το κάνω τώρα, αλλιώς θα περιμένω να το κάνω τη μέρα που λήγει.
    Δωρεάν είναι μόνο η πρώτη αλλαγή νομίζω....
    Όλες οι άλλες έχουν 3€...
    Το χρηματικό υπόλοιπο μεταφέρεται...
    Τα πακέτα μεταφέρονται μόνο στα 2 εκτός φρογκ...
    Πάντως τέλος του μήνα θα πάω κ εγώ από w.up σε φρογκ..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 23-11-23 στις 20:48.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  8. #98
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaxus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ' ότι είδα το Basic Combo τον 8€ έχει καταργηθεί και για frog, οπότε έχει κάποιο νόημα η μετάβαση σε frog τελικά? Τι καλύτερο προσφέρει η frog αυτή τη στιγμή σε σχέση με whatsup/cosmocarta? Μη φάμε τα 3€ της αλλαγής τσάμπα.
    Μόνο αν δεν χρησιμοποιείς ιντερνετ και θες μόνο κλήσεις συμφέρει γιατί έχει το πακέτο με 3Ε 60 λεπτά. Παλιά νομίζω είχε χρέωση ανα δευτερόλεπτο, τώρα ανα 3λεπτο οπότε μόνο αν μιλάς λίγο. Μια κλήση τη μέρα να κάνεις δεν σε φτάνει. Γενικά πλέον μόνο η νοβα υπάρχει για κάποιον με μικρή χρήση.

  9. #99
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 1comment Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την περιοχή μου λέει download 10 εως 30, upload 20-40. Η κοσμοτε είναι πολύ πιο πάνω. Δεν το χρησιμοποιώ και πολύ το mobile, αλλά με ενδιαφέρει όταν θα θελήσω να μπω, να μην φτάσει στο μην μπαίνει καθόλου. Τεσπα, λογικά τον άλλο μήνα θα την κανω για f2go γιατί δεν αντέχω την κοροϊδια της κοσμοτε με τα 13 ευρω. Αν κάνουμε τη διαδικασία από το σαητ παίρνει μέρες να μας στείλουν τη σιμ; Χρεώνεται;
    Δεν είναι κ πολύ γρήγορη η διαδικασία από τη σελίδα... Η μόνη χρέωση είναι ότι πρέπει μαζί να βάλεις και κάρτα...
    Νόβα και βοντα εγώ τις έχω σχεδόν ίδιες με τη Νόβα σε δεύτερη θέση μετά τη κοτε...
    Με 5g είχα μερικές φορές θέμα και σε Νόβα που δεν έδινε ίντερνετ η έπεφτε σε edge... Με 4g ήταν πιο καλά...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Symos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ που γύρισα πριν κάνα μήνα νομίζω μου κράτησε τα MB αλλά όχι και τον χρόνο ομιλίας, αυτός μηδενίστηκε. Τώρα δεν μπορώ να πω ότι θυμάμαι με 100% σιγουριά αν ήταν και τα δύο από το ίδιο πακέτο. Πάντως όταν γύρισα είχα ΜΒ και όχι ομιλία, που μου έκανε εντύπωση.

    Επίσης αν κάποιος βρεθεί σήμερα στην Ομόνοια, η Frog έχει βγάλει προσφορά για απεριόριστα data για έναν χρόνο με 60€:

    https://www.lagonika.gr/prosfores/ap...nd-8essalonik/
    Καλή προσφορά αλλά έτσι κ αλλιώς η φρογκ δίνει αρκετά γιγα στα πακέτα της και σε καλή σχετικά τιμή..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kataras Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορεις να εξηγησεις πως γινεται ανανεωση με 1ευ.ενω στο σαιτ αναφερει μονο απο 8ευ.
    Έχει διακοπτακι καπου που λέει για ότι πόσο θες από 1€..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaxus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ' ότι είδα το Basic Combo τον 8€ έχει καταργηθεί και για frog, οπότε έχει κάποιο νόημα η μετάβαση σε frog τελικά? Τι καλύτερο προσφέρει η frog αυτή τη στιγμή σε σχέση με whatsup/cosmocarta? Μη φάμε τα 3€ της αλλαγής τσάμπα.
    8,90 νομίζω δεν έχει το φθηνότερο με 10 γιγα και 200 σε όλους;
    Θυμάμαι λάθος;
    Γενικά έχει πιο καλές τιμές κ παροχές σε γιγα από το w.up...
    Το w.up έχει όμως πιο πολλά λεπτά ομιλίας...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 1comment Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο αν δεν χρησιμοποιείς ιντερνετ και θες μόνο κλήσεις συμφέρει γιατί έχει το πακέτο με 3Ε 60 λεπτά. Παλιά νομίζω είχε χρέωση ανα δευτερόλεπτο, τώρα ανα 3λεπτο οπότε μόνο αν μιλάς λίγο. Μια κλήση τη μέρα να κάνεις δεν σε φτάνει. Γενικά πλέον μόνο η νοβα υπάρχει για κάποιον με μικρή χρήση.
    Δίνει πιο πολλά γιγα το φρογκ στα πακέτα.... Αρκετά πιο πολλά... Για δες το...
    Το app κάνει και δωρεάν περιήγηση χωρίς εγγραφή... Αυτό σε περίπτωση που δεν τα γράφει η σελίδα...

    - - - Updated - - -

    Έχει και πιο καλές τιμές και φθηνή ομιλία αλλά με λίγα λεπτά και αυτό που λες κ εσύ γενικά...
    Εγώ πάντως τέλος θα τη κάνω την αλλαγή...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  10. #100
    Εγγραφή
    23-03-2006
    Μηνύματα
    333
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Απ' ότι είδα τα πακέτα δεν έχουν καθόλου sms, οπότε θέλεις τα 8,90€ συν περίπου 3€ ακόμη για sms που όμως έχει διάρκεια 2 εβδομάδες και όχι μήνα. Μάλλον θ' αφήσω να λήξει το πακέτο και θα χρησιμοποίησω το υπάρχον υπόλοιπο για κανένα πακέτο data καθώς και κάποια tokens για ομιλία αν χρειαστεί και θα παω σε f2go.

  11. #101
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaxus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ' ότι είδα τα πακέτα δεν έχουν καθόλου sms, οπότε θέλεις τα 8,90€ συν περίπου 3€ ακόμη για sms που όμως έχει διάρκεια 2 εβδομάδες και όχι μήνα. Μάλλον θ' αφήσω να λήξει το πακέτο και θα χρησιμοποίησω το υπάρχον υπόλοιπο για κανένα πακέτο data καθώς και κάποια tokens για ομιλία αν χρειαστεί και θα παω σε f2go.
    Ερώτηση...
    Ποιος στέλνει sms τη σήμερον ημέρα με τόσα social apps;
    Το f2g μετά που λες έχει μηνύματα λίγα μεν αλλά και πολύ λιγότερα data...
    Ακόμη κ έτσι όπως λες πάντως νομίζω με 12€ θα είχες απ'όλα..
    Το μόνο μείον η ελάχιστη χρέωση των 3 λεπτών στην ομιλία...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #102
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 1comment Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την περιοχή μου λέει download 10 εως 30, upload 20-40. Η κοσμοτε είναι πολύ πιο πάνω. Δεν το χρησιμοποιώ και πολύ το mobile, αλλά με ενδιαφέρει όταν θα θελήσω να μπω, να μην φτάσει στο μην μπαίνει καθόλου. Τεσπα, λογικά τον άλλο μήνα θα την κανω για f2go γιατί δεν αντέχω την κοροϊδια της κοσμοτε με τα 13 ευρω. Αν κάνουμε τη διαδικασία από το σαητ παίρνει μέρες να μας στείλουν τη σιμ; Χρεώνεται;
    Ο χάρτης δεν ισχύει βγάζει άκυρα. Μόνο αν δοκιμάσεις θα δεις. Δεν χάνεις και κάτι

  13. #103
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Symos Εμφάνιση μηνυμάτων

    Επίσης αν κάποιος βρεθεί σήμερα στην Ομόνοια, η Frog έχει βγάλει προσφορά για απεριόριστα data για έναν χρόνο με 60€:

    https://www.lagonika.gr/prosfores/ap...nd-8essalonik/

    Περνούσα από εξω και είπα να βγάλω φώτο από την ουρά
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails PXL_20231124_175836634~2.jpg  


  14. #104
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Όλη αυτή η ουρά για το φρογκ;
    80€ απεριόριστα δεν έχει το onthego η κοτε;

    - - - Updated - - -

    Μπα, άκυρο 200γιγα δίνει με 80€ το onthego..

    - - - Updated - - -

    H ουρά να υποθέσω είναι μόνο για νέο αριθμό ε;

    Υγ.. Και εμείς πληρώνουμε gigamax.....
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  15. #105
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Ναι για το φρογκ.
    Φαντάζομαι ότι θα πρέπει για τον καθένα να κάνουν ταυτοποίηση οπότε αν για τον καθένα κάνουν 5λεπτα που είναι αδύνατον χρειάζονται τουλάχιστον 4 ώρες για τα 50 άτομα της ουράς.

Σελ. 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 256789 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας