Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 56
  1. #1
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Ανάμεσα σε uniroyal, falken, kumho, firestone, hankook και kleber... Τι θα προτιμούσατε;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  2. #2
    Εγγραφή
    16-02-2013
    Μηνύματα
    1.160
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200 ↑ 20
    ISP
    Cosmote-Vodafone-Inalan
    Router
    Fritz!Box 5590 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανάμεσα σε uniroyal, falken, kumho, firestone, hankook και kleber... Τι θα προτιμούσατε;
    Falken

  3. #3
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Περιοχή
    Thespies(Viotic)
    Μηνύματα
    1.120
    Downloads
    100
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    21.706 /1.020
    ISP
    πOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΣΠΙΕΣ
    Router
    Thomson 585 v7
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 20.5(dB)
    hankook και σαν πιο φτηνό falken, τα εχω δουλέψει και σε 15' και σε 17' αλλα στα 3 χρόνια τα αλλάζω δεν τα αφήνω παραπάνω.
    Με περίπου 17.000 το χρόνο στο κάθε αυτοκίνητο.


    Repetitio est mater studiorum...
    ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶

  4. #4
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Εγώ τη τελευταία δεκαετία έβαζα μόνο uniroyal rain expert...
    Στο ένα αμάξι έχω τα rain expert και στο άλλο τα rain expert 3 και σε φίλο πρόσφατα πρότεινα τα rain expert 5....
    Ήταν μια χαρά αν εξαιρέσουμε βέβαια ότι ξεραίνονται λίγο γρήγορα...
    Αλλά μου έβγαζαν 30-35x.χλμ άνετα...
    Βέβαια και ίσως και κακώς, τα κρατούσα πάνω από το προβλεπόμενο χρόνο που είναι τα 4-5 έτη...
    Κάποτε είχα δοκιμάσει και Michelin energy, οκ δεν λέω.... Καλουτσικα.... Ακόμα και σε χιόνι πήγαιναν...
    Από τα χειρότερα που έβαλα ήταν τα toyo vario all season.... Γλιστρούσαν σαν δαιμονισμένα ακόμα και στο στεγνό...
    Παρ'ολα αυτά είχα κολλήσει στα uniroyal....
    Για τα falken μου είπαν ότι έχουν και 12 μήνες εγγύηση από ζημιά που θα προκαλέσει ο χρήστης....
    Αλλά δεν ξέρω ρε παιδιά.....
    Κάποτε τα uniroyal τα βάζαμε 250+-....
    Τώρα τι είναι αυτό με τα 300-350αρια και βάλε....
    Έχουν ξεφύγει πάρα πολύ οι τιμές...
    Τόσο που με κάνουν να καλοβλεπω τα kumho στα 280....

    Ο λαστιχας πάντως σαν πρώτα μου είπε τα uniroyal...
    Σαν δεύτερα τα φαλκεν....
    Και μετά kumho σαν οικονομικά....
    Τα firestone & kleber μου είπε ότι έχουν μαλακό πλαϊνό...
    Τα δε hankook.... Tα πιο ακριβά τα αποκλείσαμε κυρίως λόγω κόστους....

    Στη τιμή μου είπε μόνο βαλβίδες και ζυγοστάθμιση..
    Αλλά έχω βρει άλλον που κάνει δώρο κ ευθυγράμμιση...

    A... Και πέρα από Κίνα που φτιάχνονται μερικά... Τα φαλκεν πήρε το μάτι κ το αυτί μου κάτι για Τουρκία...

    Και ξέχασα να πω ότι μιλάω για 15αρια...
    Το άλλο που έχει 14αρια, αργότερα....

    Στα λάστιχα υποθέτω ότι μετράει κυρίως ο χρόνος έτσι; Και όχι το πόσα χιλιόμετρα έχουν... Σαν πιο σημαντικό...
    Δηλαδή λάστιχα σχεδόν απάτητα αλλά με χρονακια στη πλάτη τους, τα πετάμε ε;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 20-11-23 στις 22:53.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  5. #5
    Εγγραφή
    16-02-2013
    Μηνύματα
    1.160
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200 ↑ 20
    ISP
    Cosmote-Vodafone-Inalan
    Router
    Fritz!Box 5590 Fiber
    Για τι αυτοκίνητο μιλάμε και τι διαστάσεις;

    Εγώ π.χ σε Mercedes SLK 200 R171 225/45/17 - 245/40/17 από Continental SportContact5 πήγα στα Falken Azenis και είδα τόση διαφορά (προς το καλό) που έλεγα ότι δεν το εχω ξανα οδηγήσει έτσι το αμάξι.
    550€ + ζυγοστάθμιση

    Ναι όντως ισχύει και τα δικά μου Made in Turkey είναι αλλά δεν μου λέει κάτι αυτό…

  6. #6
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andresalonika Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τι αυτοκίνητο μιλάμε και τι διαστάσεις;

    Εγώ π.χ σε Mercedes SLK 200 R171 225/45/17 - 245/40/17 από Continental SportContact5 πήγα στα Falken Azenis και είδα τόση διαφορά (προς το καλό) που έλεγα ότι δεν το εχω ξανα οδηγήσει έτσι το αμάξι.
    550€ + ζυγοστάθμιση

    Ναι όντως ισχύει και τα δικά μου Made in Turkey είναι αλλά δεν μου λέει κάτι αυτό…
    Clio mk3 1.2 tce.
    Σε αυτό θα γίνει η αλλαγή τώρα...
    Οι διαστάσεις είναι 185/60/15..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #7
    Εγγραφή
    16-02-2013
    Μηνύματα
    1.160
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200 ↑ 20
    ISP
    Cosmote-Vodafone-Inalan
    Router
    Fritz!Box 5590 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Clio mk3 1.2 tce.
    Σε αυτό θα γίνει η αλλαγή τώρα...
    Οι διαστάσεις είναι 185/60/15..
    Στο Corsaκι 195/55/16 φορούσα Continental EcoContact5. Τώρα φοράω τα Pirelli Cinturato Verde και είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. Τα επόμενα πάντως θα είναι Falken Ziex.

  8. #8
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andresalonika Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο Corsaκι 195/55/16 φορούσα Continental EcoContact5. Τώρα φοράω τα Pirelli Cinturato Verde και είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. Τα επόμενα πάντως θα είναι Falken Ziex.
    Τα pirelli δεν ξέρω... Δεν τα έχω σε πολύ καλή υπόληψη..
    Καλά είναι, αλλά όχι για πολλά νομίζω...
    Βέβαια από κάποιο no name καλύτερα θα είναι ..
    Και τα continental καλά είναι, ακριβά μεν, αλλά ούτε αυτά τα πάω πολύ... Δεν ξέρω γιατί...
    Εγώ όταν είναι να επιλέξω ελαστικό, συμβουλεύομαι πάντα το tyrereviews.co.uk που έχει όχι μόνο review αλλά και γραφήματα...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #9
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.285
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα pirelli δεν ξέρω... Δεν τα έχω σε πολύ καλή υπόληψη..
    Καλά είναι, αλλά όχι για πολλά νομίζω...
    Βέβαια από κάποιο no name καλύτερα θα είναι ..
    Και τα continental καλά είναι, ακριβά μεν, αλλά ούτε αυτά τα πάω πολύ... Δεν ξέρω γιατί...
    Εγώ όταν είναι να επιλέξω ελαστικό, συμβουλεύομαι πάντα το tyrereviews.co.uk που έχει όχι μόνο review αλλά και γραφήματα...
    Καλώς και συμβουλεύεσαι το tyrereviews.co.uk αλλά θα πρέπει να έχεις υπόψη ότι στην Ελλάδα έχουμε φιαφορετικούς δρόμους και κλίμα.

  10. #10
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλώς και συμβουλεύεσαι το tyrereviews.co.uk αλλά θα πρέπει να έχεις υπόψη ότι στην Ελλάδα έχουμε φιαφορετικούς δρόμους και κλίμα.
    Αυτό δε σημαίνει πως ένα καλό λάστιχο που έγινε τεστ στο ΗΒ, δε θα είναι καλό στην Ελλάδα.

    Πράγματα πέρα από το review είναι που πρέπει να ληφθούν υπόψιν. Πχ μια σκληρή γόμα εκτεθειμένη στον Ελληνικό ήλιο, ίσως συμπεριφερθεί καλύτερα σε βάθος 3ετίας σε σχέση με μια μαλακή κτλ.

    Και κάτι όσον αφορά τα λάστιχα και την ερώτηση του τοπικ, από τις μάρκες που αναφέρθηκαν ίσως θα προτιμούσα uniroyal γιατί θεωρούνται ισότιμα των premium στο βρεγμένο.

    Εντελώς προσωπικά όμως (γιατί εξαρτάται τι οδηγείς και σε τι setting), δε ρισκάρω το 1μέτρο έξτρα που θα χρειαστεί για να σταματήσει από τα 100 χιλιόμετρα, το mid σε σχέση με το premium. Λέγοντας αυτό, πάντα παίζω μεταξύ Michelin και Bridgestone, ανάλογα με soft ή hard ανάρτηση.

  11. #11
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλώς και συμβουλεύεσαι το tyrereviews.co.uk αλλά θα πρέπει να έχεις υπόψη ότι στην Ελλάδα έχουμε φιαφορετικούς δρόμους και κλίμα.
    Νομίζω δεν έχει πολύ σημασία...
    Κοιτάζω πάντα για θερινά ελαστικά και βλέπω πέρα από reviews χρηστών, δείκτες φθοράς, κρατήματος σε στεγνό, σε υγρό δρόμο και διάφορους άλλους δείκτες που έχει, θορύβου κλπ κλπ...
    Συνεχίζω όμως να μη μπορώ να κατασταλάξω κάπου καθώς οι μάρκες που προανέφερα, χωρίς να πω βέβαια μοντέλα ελαστικών, έχουν παρόμοια στατιστικά στα γραφήματα και οι χρήστες λένε τα δικά τους...
    Μετά έχω τα λόγια του λαστιχα που ρώτησα...
    Και γενικά αμφιταλαντεύομαι ανάμεσα σε αυτό που βάζω εδώ και 10-15 χρόνια, δηλαδή μόνο uniroyal, η αν θα πάω σε κάτι άλλο επώνυμο όπως φαλκεν που δίνει και εγγύηση ζημιάς που θα προκαλέσει ο χρήστης Η αν θα πάω σε κάτι πιο φθηνό αλλά εξίσου καλό σε στατιστικά όπως kumho...
    Μέχρι το τέλος του μήνα πάντως θα τα έχω βάλει και ο Θεός βοηθός...
    Μέσα σε όλα αυτά είναι και η επιλογή του μαγαζιού που ο καθένας έχει τις τιμές του...
    Και ένας που έχω βρει κάνει δώρο και ευθυγράμμιση...
    Το έχω κάνει λίγο πυρηνική φυσική το θέμα μου φαίνεται...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό δε σημαίνει πως ένα καλό λάστιχο που έγινε τεστ στο ΗΒ, δε θα είναι καλό στην Ελλάδα.

    Πράγματα πέρα από το review είναι που πρέπει να ληφθούν υπόψιν. Πχ μια σκληρή γόμα εκτεθειμένη στον Ελληνικό ήλιο, ίσως συμπεριφερθεί καλύτερα σε βάθος 3ετίας σε σχέση με μια μαλακή κτλ.

    Και κάτι όσον αφορά τα λάστιχα και την ερώτηση του τοπικ, από τις μάρκες που αναφέρθηκαν ίσως θα προτιμούσα uniroyal γιατί θεωρούνται ισότιμα των premium στο βρεγμένο.

    Εντελώς προσωπικά όμως (γιατί εξαρτάται τι οδηγείς και σε τι setting), δε ρισκάρω το 1μέτρο έξτρα που θα χρειαστεί για να σταματήσει από τα 100 χιλιόμετρα, το mid σε σχέση με το premium. Λέγοντας αυτό, πάντα παίζω μεταξύ Michelin και Bridgestone, ανάλογα με soft ή hard ανάρτηση.
    Michelin energy όπως είπα είχα βάλει κάποτε πριν χρόνια στο άλλο αμάξι...
    Καλά λάστιχα αν και ολίγον τσιμπημενα και αυτά στη τιμή...
    Αυτό που μου είχε κάνει έκπληξη ήταν ότι ήταν εξαιρετικά και στο χιόνι....
    Από τότε δεν τα προτίμησα ξανά γιατί κάπως τα άλλαξε η εταιρεία...
    Bridgestone δεν έχω βάλει ποτέ, οπότε δεν ξέρω... Αν και δεν νομίζω και να βάλω ποτέ...
    Τα έχω στο μυαλό μου κάπως σαν τα pirelli... Μέτρια πράγματα δηλαδή...
    Οπότε μένουν βασικά οι μάρκες που ανέφερα....
    Υπάρχουν και άλλες που ακούγονται καλές, αλλά τις άφησα απέξω...

    - - - Updated - - -

    Α.. Και αν δεν με απατά η μνήμη μου, όλα νομίζω τα προαναφερθέντα έχουν μαλακή γόμα...
    Απλά τα kleber & firestone μου είπε ότι μάλλον δεν θα τα πρότεινε πολύ λόγω μαλακού πλαϊνού...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #12
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω δεν έχει πολύ σημασία...
    Κοιτάζω πάντα για θερινά ελαστικά και βλέπω πέρα από reviews χρηστών, δείκτες φθοράς, κρατήματος σε στεγνό, σε υγρό δρόμο και διάφορους άλλους δείκτες που έχει, θορύβου κλπ κλπ...
    Συνεχίζω όμως να μη μπορώ να κατασταλάξω κάπου καθώς οι μάρκες που προανέφερα, χωρίς να πω βέβαια μοντέλα ελαστικών, έχουν παρόμοια στατιστικά στα γραφήματα και οι χρήστες λένε τα δικά τους...
    Μετά έχω τα λόγια του λαστιχα που ρώτησα...
    Και γενικά αμφιταλαντεύομαι ανάμεσα σε αυτό που βάζω εδώ και 10-15 χρόνια, δηλαδή μόνο uniroyal, η αν θα πάω σε κάτι άλλο επώνυμο όπως φαλκεν που δίνει και εγγύηση ζημιάς που θα προκαλέσει ο χρήστης Η αν θα πάω σε κάτι πιο φθηνό αλλά εξίσου καλό σε στατιστικά όπως kumho...
    Μέχρι το τέλος του μήνα πάντως θα τα έχω βάλει και ο Θεός βοηθός...
    Μέσα σε όλα αυτά είναι και η επιλογή του μαγαζιού που ο καθένας έχει τις τιμές του...
    Και ένας που έχω βρει κάνει δώρο και ευθυγράμμιση...
    Το έχω κάνει λίγο πυρηνική φυσική το θέμα μου φαίνεται...

    - - - Updated - - -



    Michelin energy όπως είπα είχα βάλει κάποτε πριν χρόνια στο άλλο αμάξι...
    Καλά λάστιχα αν και ολίγον τσιμπημενα και αυτά στη τιμή...
    Αυτό που μου είχε κάνει έκπληξη ήταν ότι ήταν εξαιρετικά και στο χιόνι....
    Από τότε δεν τα προτίμησα ξανά γιατί κάπως τα άλλαξε η εταιρεία...
    Bridgestone δεν έχω βάλει ποτέ, οπότε δεν ξέρω... Αν και δεν νομίζω και να βάλω ποτέ...
    Τα έχω στο μυαλό μου κάπως σαν τα pirelli... Μέτρια πράγματα δηλαδή...
    Οπότε μένουν βασικά οι μάρκες που ανέφερα....
    Υπάρχουν και άλλες που ακούγονται καλές, αλλά τις άφησα απέξω...

    - - - Updated - - -

    Α.. Και αν δεν με απατά η μνήμη μου, όλα νομίζω τα προαναφερθέντα έχουν μαλακή γόμα...
    Απλά τα kleber & firestone μου είπε ότι μάλλον δεν θα τα πρότεινε πολύ λόγω μαλακού πλαϊνού...
    Bridgestone τα τουρ λάστιχα τους είναι πάρα πολύ καλά. Έχω τα Τ005 αυτό τον καιρό στο Honda Civic Χ και τα είχα και στο BMW E87 παλιότερα. Καμία σχέση με Pirelli, θα τα έλεγα πιο κοντά σε Goodyear σε θέματα συμπεριφοράς (Tα τελευταία ως μάρκα τα έχω στο MG -όχι από επιλογή- και μοιάζουν αρκετά στο τι μπορώ να περιμένω, αν και φυσικά μιλάμε για τελείως διαφορετικά αυτοκίνητα). Τα Pirelli της τελευταίας 5ετίας πάντως έχουν βελτιωθεί πάρα πολύ.

    Michelin Primacy 4 είναι για μένα το καλύτερο all-around summer λάστιχο και με εξαιρετική διάρκεια ζωής αν εφαρμόζεις και τσεκάρεις σωστές πιέσεις. Αλλά οι τιμές αν δεν είναι σε προσφορά ξεφεύγουν ΠΟΛΥ. (215/55/16 μερικές φορές είναι £160+ για κάθε λάστιχο).

    Στη μηχανή αυτή την περίοδο φοράω Michelin Pilot Road 4 και είναι η μέρα με τη νύχτα προς το καλύτερο σε σχέση με τα Dunlop που φορούσε πριν. Λαστιχάρες με κεφαλαία bold.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Veldrin : 23-11-23 στις 21:15.

  13. #13
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.285
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Michelin energyέβαζα συνέχεια αλλά το παράκαναν στην τιμή. Τελευταία φορά έβαλα Goodyear efficient. Ακριβώς 2 χρόνια τώρα και όλα καλά.

  14. #14
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων

    Bridgestone τα τουρ λάστιχα τους είναι πάρα πολύ καλά. Έχω τα Τ005 αυτό τον καιρό στο Honda Civic Χ και τα είχα και στο BMW E87 παλιότερα. Καμία σχέση με Pirelli, θα τα έλεγα πιο κοντά σε Goodyear σε θέματα συμπεριφοράς (Tα τελευταία ως μάρκα τα έχω στο MG -όχι από επιλογή- και μοιάζουν αρκετά στο τι μπορώ να περιμένω, αν και φυσικά μιλάμε για τελείως διαφορετικά αυτοκίνητα). Τα Pirelli της τελευταίας 5ετίας πάντως έχουν βελτιωθεί πάρα πολύ.

    Michelin Primacy 4 είναι για μένα το καλύτερο all-around summer λάστιχο και με εξαιρετική διάρκεια ζωής αν εφαρμόζεις και τσεκάρεις σωστές πιέσεις. Αλλά οι τιμές αν δεν είναι σε προσφορά ξεφεύγουν ΠΟΛΥ. (215/55/16 μερικές φορές είναι £160+ για κάθε λάστιχο).

    Στη μηχανή αυτή την περίοδο φοράω Michelin Pilot Road 4 και είναι η μέρα με τη νύχτα προς το καλύτερο σε σχέση με τα Dunlop που φορούσε πριν. Λαστιχάρες με κεφαλαία bold.
    Dunlop είχε από μαμά λάστιχα το αυτοκίνητο... Το ίδιο βέβαια σε φίλο είχε continental...
    Καλουτσικα, τα είχα υπόψη κάποτε...
    Αλλά τελικά δεν τα επέλεξα ξανά...
    Κάτι είχα ακούσει κάποτε, ότι τα μαμά λάστιχα είναι β κατηγορίας, οπότε δεν ξέρω αν η άποψη που σχηματίζουμε με αυτά είναι καλή...

    Οι τιμές πάντως παιδιά έχουν ξεφύγει σχετικά με αυτά που ξέραμε και ίσχυαν πριν κάνα 2 χρόνια....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Michelin energyέβαζα συνέχεια αλλά το παράκαναν στην τιμή. Τελευταία φορά έβαλα Goodyear efficient. Ακριβώς 2 χρόνια τώρα και όλα καλά.
    Αυτό που λες για τη τιμή...
    Τα Goodyear τα κοίταζα και αυτά, αλλά κάτι μέσα μου έλεγε δεν...

    - - - Updated - - -

    Ερώτηση...
    Τελικά μάλλον φαλκεν θα βάλω....
    Αλλά είμαι ανάμεσα σε 2....
    Sincera SN110 & ZIEX ΖΕ310...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  15. #15
    Εγγραφή
    16-02-2013
    Μηνύματα
    1.160
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200 ↑ 20
    ISP
    Cosmote-Vodafone-Inalan
    Router
    Fritz!Box 5590 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερώτηση...
    Τελικά μάλλον φαλκεν θα βάλω....
    Αλλά είμαι ανάμεσα σε 2....
    Sincera SN110 & ZIEX ΖΕ310
    Εγώ θα έβαζα τα ZIEX. Πιο καινούργια με την τελευταία τεχνολογία.

Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας