Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    29-03-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλημέρα ! Λοιπόν ενεργοποίηση γραμμής 17/11/2023 παρασκευή . Λόγο εργασίας δουλειάς δεν ασχολήθηκα παρασκευή Σάββατο για να δω ποιότητα. Φτάνουμε Κυριακή όπου η γραμμή είναι μαύρα χάλια. Packet loss με google dns με τις στατικές όπου έχω στην εργασία με αποτέλεσμα να κλείνει κονσόλα και vpn , τα παιδιά να παραποιούνται γιa ψηλά ping και ασταθή σε γνωστά games όπως league of legends και αλλά fps με διακοπές και spikes ( με αλλο Provider σε διπλανό σπίτι όλα άψογα και με wifi ) και χαμηλo download(10mbps me 40mbps έπιανε που και που τα 80 με 100). Επικοινωνώ με support Κυριακή βραδύ το δίνουν βλάβη. Δευτέρα πρωί πρωί προς τιμή τους με καλούν για την βλάβη τελικά την είδαμε μεσημέρι λόγο δουλείας όλα καλά η γραμμή σταμάτησε να χάνει πακέτα τα αλλ τα ping συνεχίζουν να είναι ψηλά. Έθεσα το ζήτημα φυσικά στον τεχνικό όπου προσπάθησε να με πείσει ότι είναι ανεχτα τα 70ms και 80ms μέχρι και τα 120 (απαράδεκτο για εμένα με 20 χρόνια στην πληροφορική ) σε αλλο provider να είναι σταθερά στα 50 με 45. Έρχεται πάλι το βράδυ αρχίζουν πάλι τα spikes αρχίζει να κολλάει το netflix δεν μπορείς να δεις καν HD στο streaming που έχω από cosmote ott ! ΠΑΡΑΚΑΛΩ ας το δει καποιος σοβαρος τεχνικος και να με ενημερώσει αν μπορει προσφέρθει σωστά η υπηρεσία ! Αν οχι να υπαναχωρήσω στο συμβόλαιο! θεωρώ γελοίο πλέον να με κοροϊδεύουν στα μούτρα! Ενημερώνω και παλι εχω και δεύτερη γραμμή σε άλλο provider σε διπλανo σπίτι και όλα είναι ΑΨΩΓΑ Χρονια τωρα .
    Ευχαριστω και συγνωμη για τον υψηλο τονο !
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος benetton : 21-11-23 στις 13:02.

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.347
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα benetton,

    Θα μπορούσες να μας ενημερώσεις με τα στοιχεία της υπηρεσίας σου, μέσω προσωπικού μηνύματος, ώστε να ελέγξουμε τι έχει συμβεί και να μπορέσουμε να βοηθήσουμε;

    Γιώργος, Nova Support

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας