Εμφάνιση 1-2 από 2

Θέμα: TP LINK MR 400 4G

  1. #1
    Καλησπέρα.Έχω ένα MR400 4G και πάνω σε αυτό ένα καταγραφικό με κάμερες.Το δουλεύω μέχρι τώρα με δεδομένα μιας και δεν υπήρχε σύνδεση internet. Τώρα απόκτησα σύνδεση vodafone και η ερωτηση μου είναι : Μπορώ να καταργήσω την κάρτα sim να συνδεθεί ασύρματα το MR400 με το δίκτυο της vodafone και να συνεχισει να δουλευει το καταγραφικό συνδεμένο και με τις ρυθμίσεις που έχει στο MR400; Δηλαδή την θέση της κάρτας sim που μου έδινε internet να την πάρει το MR400 από το wifi της vodafone. Δεν γνωρίζω αλλά φίλος μου είπε ότι πρεπει να κάνω το MR400 bridge.Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στην υλοποίηση να γλυτώσω τα χρηματα που δίνω στην sim. Το καταγραφικό δεν μπορεί να πάει κοντά στο ρουτερ της vodafone για να συνδεθεί απευθείας.

  2. #2
    Εγγραφή
    02-02-2003
    Μηνύματα
    1.291
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    35.000 / 35.000
    ISP
    Nova UNLIMITED 4G
    Router
    Archer MR600 v3
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no.mercy72 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα.Έχω ένα MR400 4G και πάνω σε αυτό ένα καταγραφικό με κάμερες.Το δουλεύω μέχρι τώρα με δεδομένα μιας και δεν υπήρχε σύνδεση internet. Τώρα απόκτησα σύνδεση vodafone και η ερωτηση μου είναι : Μπορώ να καταργήσω την κάρτα sim να συνδεθεί ασύρματα το MR400 με το δίκτυο της vodafone και να συνεχισει να δουλευει το καταγραφικό συνδεμένο και με τις ρυθμίσεις που έχει στο MR400; Δηλαδή την θέση της κάρτας sim που μου έδινε internet να την πάρει το MR400 από το wifi της vodafone. Δεν γνωρίζω αλλά φίλος μου είπε ότι πρεπει να κάνω το MR400 bridge.Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στην υλοποίηση να γλυτώσω τα χρηματα που δίνω στην sim. Το καταγραφικό δεν μπορεί να πάει κοντά στο ρουτερ της vodafone για να συνδεθεί απευθείας.
    οπως σου ειπε ο φιλος σου ...

    λογικά πρεπει να επιλεξεις operation mode σαν Wireless Router Mode και μετα Enable WDS Bridging

    ΨΑΧΝΩ ΚΟΜΙΚΣ DISNEY
    - αν εχετε στειλτε μου μυνημα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας