Εμφάνιση 1-15 από 15
  1. #1
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    652
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Καλησπέρα σας,

    Ενδιαφερομαι να αλλαξω παροχο και να παω στην vodafone.
    Εχω ftth 1gbps, 2 καναλια φωνης και static IP.

    Απο ό,τι μου ειπαν επειδη ζηταω 2 καναλια φωνης μου ειπαν οτι αναγκαστικα θα παω στα επαγγελματικα πακετα τους. Δεν με ενοχλει.
    Απλα θα ηθελα να επιβεβαιωσω μερικα πραγματα πριν υπογραψω το οτιδηποτε αφου μου προτεινουν καποια προσφορα.

    1) Μιας και η vodafone πλεον δινει και επισημα τους κωδικους VoIP, τους δινει να υποθεσω και στα επαγγελματικα. Σωστα; Θελω να κανω κατευθειαν registration στον sip server τους, χωρις rj11 καλωδια/fxs θυρες και τα λοιπα.

    2) Δινει τα credentials για την συνδεση στο internet για να κανεις pppoe κληση;

    3) Τι εξοπλισμο δινουν για το ftth στα επαγγελματικα (ή δεν ξερω γενικα στις ινες ανεξαρτητως επαγγελματικων ή οικιακων πακετων); Ιδανικα θα μου αρεσε κατι σαν media converter (σαν αυτα που ειναι σαν σπιρτοκουτα nokia/huawei). Δινουν κατι τέτοιο ή οχι; Το OLT στο οποιο με εχει συνδεσει ο OTE ειναι Alcatel-Lucent (υποθετω) μιας και το ΟΝΤ μου ειναι το nokia g-010g-q. Εκτος και αν η vodafone χρησιμοποιει εντελως δικο της εξοπλισμο μεσα στα αστικα κεντρα.

    O λογος που ρωταω το 3) ειναι οτι δεν θελω να πολυ μπλεξω με το κατι που ειναι all in one και να εχω nat κ.α. Iδανικα για εμενα θα ηθελα: ont ---> pppoe κληση απο udm-pro με τα credentials του internet απο την vodafone και απο εκει και περα την ρυθμιση του IPPBX. Νομιζω γενικες ρυθμισεις για ippbx τις εχουν αναρτησει σε pdf στο site της vodafone.

    Αν εχεις κανεις εμπειρια με τους εξοπλισμους και τα υπολοιπα που ρωταω και θελει να απαντησει θα ημουν ευγνωμων!

    Να πω και κατι ακομα: εκανα μια επικοινωνια πριν καποιες εβδομαδες και μου ειπαν οτι δεν δινουν ουτε κωδικους για την συνδεση internet, ουτε για το voip μετα απο ερωτηση του customer service υπαλληλου στο τεχνικο τμημα. Και λεω αντε πες οτι μπορει, αυτον/αυτη που ρωτησε να μην ειχε σωστη ενημερωση για τους sip κωδικους. Αλλα για τα credentials του internet ειναι δυνατον;

    Του ειπα οτι αν δινουν τετοιου τυπου απαντησεις απλα θα τρωνε την μια καταγγελια πισω απο την αλλη σε ανθρωπους που ειναι ηδη πελατες τους αλλα ο υπαλληλος που μου μιλουσε με εγραψε στο @@ του.

    Ζητησα εκ των υστερων και παλι επικοινωνια με 2 υπαλληλους (τεχνικο τμημα και εμπορικο).

    Αλλα ζητω αν μπορειτε σας παρακαλω πολυ και την δικια σας συνδρομη αν γινεται με την εμπειρια που εχετε για να ειμαι σιγουρος οσο γινεται.

    Υ.Γ.: Εγινε ελεγχος και 1gbps δινει η vodafone στην περιοχη πανω απο καμπινες OTE.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fasdf : 08-12-23 στις 19:43.

  2. #2
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.583
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    UDM SE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fasdf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας,

    Ενδιαφερομαι να αλλαξω παροχο και να παω στην vodafone.
    Εχω ftth 1gbps, 2 καναλια φωνης και static IP.

    Απο ό,τι μου ειπαν επειδη ζηταω 2 καναλια φωνης μου ειπαν οτι αναγκαστικα θα παω στα επαγγελματικα πακετα τους. Δεν με ενοχλει.
    Απλα θα ηθελα να επιβεβαιωσω μερικα πραγματα πριν υπογραψω το οτιδηποτε αφου μου προτεινουν καποια προσφορα.

    1) Μιας και η vodafone πλεον δινει και επισημα τους κωδικους VoIP, τους δινει να υποθεσω και στα επαγγελματικα. Σωστα; Θελω να κανω κατευθειαν registration στον sip server τους, χωρις rj11 καλωδια/fxs θυρες και τα λοιπα.

    2) Δινει τα credentials για την συνδεση στο internet για να κανεις pppoe κληση;

    3) Τι εξοπλισμο δινουν για το ftth στα επαγγελματικα (ή δεν ξερω γενικα στις ινες ανεξαρτητως επαγγελματικων ή οικιακων πακετων); Ιδανικα θα μου αρεσε κατι σαν media converter (σαν αυτα που ειναι σαν σπιρτοκουτα nokia/huawei). Δινουν κατι τέτοιο ή οχι; Το OLT στο οποιο με εχει συνδεσει ο OTE ειναι Alcatel-Lucent (υποθετω) μιας και το ΟΝΤ μου ειναι το nokia g-010g-q. Εκτος και αν η vodafone χρησιμοποιει εντελως δικο της εξοπλισμο μεσα στα αστικα κεντρα.

    O λογος που ρωταω το 3) ειναι οτι δεν θελω να πολυ μπλεξω με το κατι που ειναι all in one και να εχω nat κ.α. Iδανικα για εμενα θα ηθελα: ont ---> pppoe κληση απο udm-pro με τα credentials του internet απο την vodafone και απο εκει και περα την ρυθμιση του IPPBX. Νομιζω γενικες ρυθμισεις για ippbx τις εχουν αναρτησει σε pdf στο site της vodafone.

    Αν εχεις κανεις εμπειρια με τους εξοπλισμους και τα υπολοιπα που ρωταω και θελει να απαντησει θα ημουν ευγνωμων!

    Να πω και κατι ακομα: εκανα μια επικοινωνια πριν καποιες εβδομαδες και μου ειπαν οτι δεν δινουν ουτε κωδικους για την συνδεση internet, ουτε για το voip μετα απο ερωτηση του customer service υπαλληλου στο τεχνικο τμημα. Και λεω αντε πες οτι μπορει, αυτον/αυτη που ρωτησε να μην ειχε σωστη ενημερωση για τους sip κωδικους. Αλλα για τα credentials του internet ειναι δυνατον;

    Του ειπα οτι αν δινουν τετοιου τυπου απαντησεις απλα θα τρωνε την μια καταγγελια πισω απο την αλλη σε ανθρωπους που ειναι ηδη πελατες τους αλλα ο υπαλληλος που μου μιλουσε με εγραψε στο @@ του.

    Ζητησα εκ των υστερων και παλι επικοινωνια με 2 υπαλληλους (τεχνικο τμημα και εμπορικο).

    Αλλα ζητω αν μπορειτε σας παρακαλω πολυ και την δικια σας συνδρομη αν γινεται με την εμπειρια που εχετε για να ειμαι σιγουρος οσο γινεται.

    Υ.Γ.: Εγινε ελεγχος και 1gbps δινει η vodafone στην περιοχη πανω απο καμπινες OTE.
    1) Δυστυχώς στo Voip του onenet** ακομα δεν μπορουν να στους δωσουν αλλά αν τους βρείς μεσα απο το ρουτερ(υπαρχει διαδικασια) μπορεις να τους βαλεις σε δικο σου ρουτερ https://www.adslgr.com/forum/threads...%B5-fritz-7490
    Αν θες τους κωδικους απο την ιδια την VF, οπως βλεπεις απο την συνομιλία, πρεπει να πας σε επαγγελματικο με SIP TRUNK
    2) Η VF δεν εχει κωδικους ιντερνετ συγκεκριμενους υπαρχουν οι generic : guest@onenetdata.gr guest
    3) Η vodafone δίνει μόνο ONT (μεχρι στιγμης δεν εχει δωσει AIO router) συνήθως Nokia. Απο θέμα ρουτερ θα παρεις λογικά Aethra ή ZTE που ειναι ρουτερ για τετοιου τυπου συνδεσεις

    **Συνομιλια με τεχνικο του onenet
    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2023-12-08 190332.png 
Εμφανίσεις:  22 
Μέγεθος:  296,3 KB 
ID: 252548Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2023-12-08 190359.png 
Εμφανίσεις:  20 
Μέγεθος:  348,6 KB 
ID: 252549
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος AlexT544 : 08-12-23 στις 20:12.

  3. #3
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    652
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Γεια σου Alex!

    Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!

    1)Δεν καταλαβα Χριστο απο την συνομιλια που εχεις παραθεσει.
    Ολα ειναι sip trunks πλεον. Οικιακα ή μη.
    Τα επαγγελματικα ειναι μονο onenet προγραμματα ή υπάρχουν και άλλα (δεν μιλαω τιποτα περιπτωσεις με προγραμματα μισθωμενων κτλ..)? Αν ναι, τοτε τι προσπαθει να σου πει ο τεχνικος; Οτι αν αιτηθεις θα στους δωσουν; Αν ναι, χαρηκαμε, αυτο τους ειπε και η ΕΕΤΤ. Απο 1η Οκτωβρη θα τους δινετε κατοπιν αιτησης...

    Δεν ξερω. Δεν καταλαβα κατι;


    2) Aρα τα creds: guest@onenetdata.gr/guest σου δινουν κανονικη public? (την static πχ που μπορεις να εχεις στο προγραμμα σου.) Οχι cg-nat και τετοια? Εκτος και αν σε εχουν βαλει αυτοματα πισω απο cg-nat (για ευνοητους λογους), οποτε μπορεις να τους πεις βγαλτε με. Αλλα ενταξει εγω θα ειμαι σε static. Θελω να πω δεν ειναι σαν το otenet@otenet.gr/otenet που χρησιμοποιεις πχ για δευτερη pppoe και παιρνει IP 100. κατι; Επισης δλδ ολοι οι συνδρομητες που εχουν προγραμμα onenet ολοι εχουν τα ιδια credentials (guest@onenetdata.gr/guest) για internet; Δεν ειναι σαν τον οτε που στο καθενα δινει συγκεκριμενα;

    3)Αμα δινουν μονο ONT τοτε αυτο ειναι πολυ καλο!

    Σορρυ απλα προσπαθω να καταλαβω τι γινεται

  4. #4
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.583
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    UDM SE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fasdf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου Alex!

    Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!

    1)Δεν καταλαβα Χριστο απο την συνομιλια που εχεις παραθεσει.
    Ολα ειναι sip trunks πλεον. Οικιακα ή μη.
    Τα επαγγελματικα ειναι μονο onenet προγραμματα ή υπάρχουν και άλλα (δεν μιλαω τιποτα μισθωμενα κτλ..)? Αν ναι, τοτε τι προσπαθει να σου πει ο τεχνικος; Οτι αν αιτηθεις θα στους δωσουν; Αν ναι, χαρηκαμε, αυτο τους ειπε και η ΕΕΤΤ. Απο 1η Οκτωβρη θα τους δινετε κατοπιν αιτησης...

    Δεν ξερω. Δεν καταλαβα κατι;


    2) Aρα τα creds: guest@onenetdata.gr/guest σου δινουν κανονικη public? (την static πχ που μπορεις να εχεις στο προγραμμα σου.) Οχι cg-nat και τετοια? Εκτος και αν σε εχουν βαλει αυτοματα πισω απο cg-nat (για ευνοητους λογους), οποτε μπορεις να τους πεις βγαλτε με. Αλλα ενταξει εγω θα ειμαι σε static. Θελω να πω δεν ειναι σαν το otenet@otenet.gr/otenet που χρησιμοποιεις πχ για δευτερη pppoe και παιρνει IP 100. κατι; Επισης δλδ ολοι οι συνδρομητες που εχουν προγραμμα onenet ολοι εχουν τα ιδια credentials (guest@onenetdata.gr/guest) για internet; Δεν ειναι σαν τον οτε που στο καθενα δινει συγκεκριμενα;

    3)Αμα δινουν μονο ONT τοτε αυτο ειναι πολυ καλο!
    1) Ναι υπάρχουν τα OneNet και τα επαγγελματικα (ομως δεν ξερω που/ποτε τα δινουν, πρεπει να το ρωτησεις
    2) Στο ρουτερ αυτα φαινονται ως guest αλλα μετα απο καποια ωρα περνει καποια αλλα τα οποια ομως θα στα δωσουν αν ενεργοποιηθεις σε αυτους και παλι τα βρισκεις μεσα απο το ρουτερ με διαδικασια

  5. #5
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    652
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Ααααααααααααααααααα εχουν και αλλα!!!

    Μαλιστα. Στην σελιδα τους δεν φαινονται και παραξενευτηκα.
    Στο link που μου εδωσες ειναι για οποιοδηποτε router σου δωσουν, μπορεις να τα κανεις export τα credentials για internet και voip; Ρωταω αν ειναι να ζητησω συγκεκριμενα router απο την αρχη για να μπορω να τα τραβηξω.
    Επισης ασχετο: παιζει σε αλλο vlan η τηλεφωνία τους;
    Βλεπω ο jkoukos λεει οτι στο vdsl εχουν διαφορετικα vlan. Στο ftth το ιδιο;


    -EDIT
    Μαλλον τα επαγγελματικα ειναι αυτα στα οποια αναφερονται ως: Vodafone Office Double Play;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fasdf : 08-12-23 στις 21:03.

  6. #6
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.583
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    UDM SE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fasdf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ααααααααααααααααααα εχουν και αλλα!!!

    Μαλιστα. Στην σελιδα τους δεν φαινονται και παραξενευτηκα.
    Στο link που μου εδωσες ειναι για οποιοδηποτε router σου δωσουν, μπορεις να τα κανεις export τα credentials για internet και voip; Ρωταω αν ειναι να ζητησω συγκεκριμενα router απο την αρχη για να μπορω να τα τραβηξω.
    Επισης ασχετο: παιζει σε αλλο vlan η τηλεφωνία τους;
    Βλεπω ο jkoukos λεει οτι στο vdsl εχουν διαφορετικα vlan. Στο ftth το ιδιο;
    Υποθέτω πως ναι ισχυει και στο ftth, αν δεν ζητησεις υποστηριξη για BRI τηλεφωνικο κεντρο (ISDN) θα σου φερουν το ZTE H268Q οπου υπαρχουν οι κωδικοι root και μπορεις να δεις με τι vlan και τι credentials παιζει η τηλεφωνια

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fasdf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ααααααααααααααααααα εχουν και αλλα!!!

    Μαλιστα. Στην σελιδα τους δεν φαινονται και παραξενευτηκα.
    Στο link που μου εδωσες ειναι για οποιοδηποτε router σου δωσουν, μπορεις να τα κανεις export τα credentials για internet και voip; Ρωταω αν ειναι να ζητησω συγκεκριμενα router απο την αρχη για να μπορω να τα τραβηξω.
    Επισης ασχετο: παιζει σε αλλο vlan η τηλεφωνία τους;
    Βλεπω ο jkoukos λεει οτι στο vdsl εχουν διαφορετικα vlan. Στο ftth το ιδιο;


    -EDIT
    Μαλλον τα επαγγελματικα ειναι αυτα στα οποια αναφερονται ως: Vodafone Office Double Play;
    εχεις καποιο link?

    - - - Updated - - -

    https://www.adslgr.com/forum/threads...ot#post7337855
    εδω φαινονται οι κωδικοι,
    μπαινεις κατεβαζεις το config (αφου κανει provisioning) και βρισκεις τους κωδικους Voip

  7. #7
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    652
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Ωραια! Τελεια! Ευχαριστω για τις πληροφοριες! Δεν εχω BRI κεντρο. Eιναι ενα UCM6302.

    Δεν ειναι link του προγραμματος. Ειναι μια ανακοινωση απο το 2019 που ειχαν βγαλει για αλλαγες στις τιμες:

    https://www.vodafone.gr/vodafone-ell...-kai-internet/

    Αν κανεις ctrl+F και πληκτρολογησεις: Office Double θα το δεις καπου στο μεσον της παραγραφου.

    Παντως, μου ειπαν, οτι κατα 99% θα ειμαι σε onenet προγραμμα, οποτε παμε για κωδικους root και export.

  8. #8
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.583
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    UDM SE
    Θυμισου αυτο να μην αναφερεις κατι για ψηφιακο τηλεφωνικο κεντρο γιατι θα σου φερουν το aethra που δεν μπορεις να βρεις τα pass εκτος αν βρεις καποιο h268q

  9. #9
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    652
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexT544 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θυμισου αυτο να μην αναφερεις κατι για ψηφιακο τηλεφωνικο κεντρο γιατι θα σου φερουν το aethra που δεν μπορεις να βρεις τα pass εκτος αν βρεις καποιο h268q
    OK. Θα το εχω το νου μου να το τονισω.

    Oι κωδικοι ειναι αυτοι:

    username: root
    password: p@33_05VOD-(rT!!

    ή

    Username: root
    Password: 7>q{(s:@Ev1S)$B^#a%$

    ή αλλαζουν αναλογα τον συνδρομητη; ή πχ περνανε αλλο κωδικο για καθε πελατη ξεχωριστα;

  10. #10
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.583
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    UDM SE
    οχι αυτη ειναι για τα οικιακα! Ειναι ο δευτερος που ξεκιναει απο 7
    ειναι λιγο πιο κατω που λεει για VDFSON
    Ο ιδιος ειναι σε ολα

  11. #11
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    652
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Δεν το βρισκω ρε γαμωτη. To μονο που λενε ειναι αυτο:

    Username: root
    Password: 7>q{(s:@Ev1S)$B^#a%$ (https://www.adslgr.com/forum/threads...55#post7337855)

    Ενας σε καποιο post σου απαντησε να φλασαρεις το h268q για onenet με το firmware h268q για τα οικιακα και τοτε χρησιμοποιεις το γνωστα (https://www.adslgr.com/forum/threads...#post7416923):

    username: root
    password: p@33_05VOD-(rT!!

    ή

    Username: root
    Password: 7>q{(s:@Ev1S)$B^#a%$

    Μηπως εννοεις οτι πρεπει να το κανω extract μονος μου;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fasdf : 08-12-23 στις 21:52.

  12. #12
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.583
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    UDM SE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fasdf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το βρισκω ρε γαμωτη. To μονο που λενε ειναι αυτο:

    Username: root
    Password: 7>q{(s:@Ev1S)$B^#a%$

    Ενας σε καποιο post σου απαντησε να φλασαρεις το h268q για onenet με το firmware h268q για τα οικιακα και τοτε χρησιμοποιεις το γνωστα:

    username: root
    password: p@33_05VOD-(rT!!

    ή

    Username: root
    Password: 7>q{(s:@Ev1S)$B^#a%$

    Μηπως εννοεις οτι πρεπει να το κανω extract μονος μου;
    Οι κωδικοι ειναι αυτοι
    Username: root
    Password: 7>q{(s:@Ev1S)$B^#a%$

    Αφου μπεις με αυτους κανεις extract το config και με τον παρακατω τροπο κανεις decrypt το ΑΡΧΕΙο
    Δες τα τελευταια μηνυματα https://github.com/mkst/zte-config-utility/issues/47

  13. #13
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    652
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Καλα ειμαι γκαβος! Σορρυ εχω να κοιμηθω αρκετες ωρες τωρα....

    Τελευταια ερωτηση: Αν κανει firmware update να το αφησω ή να μην το κανει γιατι δεν θα μπορω να μπω σαν root;

    Αν και καπου διαβασα στο thread οτι το firmware update εδωσε την δυνατοτητα για root αccess γιατι πριν ηταν κλειστη αν καταλαβα καλα.

  14. #14
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.583
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    UDM SE
    Δεν ειμαι σιγουρος παντως θυμαμαι οτι ειχε ερθει και εκανε update και μετα απο αρκετες ωρες μπηκα με root και decrypt

  15. #15
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    652
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    οκ! Σε ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια και τις πληροφοριες!

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας