Σελ. 7 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 25678912 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 190
  1. #91
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 1comment Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρει κανείς αν τα δώρα ανανέωσης του φρογκ που λέει εδώ ότι ισχύουν για 12 μήνες τα δίνει αποκλειστικά σε νέες συνέδεις ή και σε αλλαγή πακέτου από whats up? Στους όρους δεν το διευκρινίζει.

    Γενικά το φρογκ συμφέρει αν κάποιος κάνει ελάχιστη χρήση και ας πούμε βολεύεται μέχρι 2 πακέτα των 60 λεπτών και σε συνδυασμό με τα φρι mb που παίρνει δώρο με ανανέωση (άραγε σε 8ευρη ανανέωση δίνονται ως δώρο ή θέλει αναγκαστικά 13Ε να βάλεις; ). Από κει και πέρα, για να βάλεις πακέτο με λεπτά και mb θέλεις 8,90Ε το ελάχιστο (πάλι φτηνότερο από wu αλλά ακριβότερο από f2go). Και θα έχεις μόνο 200' προς όλους ομιλία. Τα 400 προς φρογκ θεωρούνται άχρηστα.
    για το ink που εχεις δε θυμαμαι
    καθε μηνα ομως μου δινε δωρεαν δινει 120' προς όλους
    (60' αυτόματα + 60' από το frog app) είναι διαθέσιμο για τους πρώτους 12 μήνες
    Δεν εχω νεα συνδεση αλλα μεταφορα απο CU ειχα κανει λογο κοστους, ποιοτητας και wifi call για να πιανει και παντου σε καθε οροφο

    τα εχτρα πχ δωρα γιορτες καλοκαιρi MB κτλ ειναι ιδια με Cosmote
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Dim80 : 29-12-23 στις 14:41.

  2. #92
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    για το ink που εχεις δε θυμαμαι
    καθε μηνα ομως μου δινε δωρεαν δινει 120' προς όλους
    (60' αυτόματα + 60' από το frog app) είναι διαθέσιμο για τους πρώτους 12 μήνες
    Δεν εχω νεα συνδεση αλλα μεταφορα απο CU ειχα κανει λογο κοστους, ποιοτητας και wifi call για να πιανει και παντου σε καθε οροφο

    τα εχτρα πχ δωρα γιορτες καλοκαιρi MB κτλ ειναι ιδια με Cosmote
    Λοιπόν πήρα απαντήσεις από το facebook. Το δώρο 120 προς όλους είναι για 12 μήνες και ισχύει και για αλλαγή πακέτου. Τα άλλα δύο δώρα (προς φρογκ και ιντερνετ) είναι προσφορές που ανα πάσα στιγμή μπορεί να τροποποιηθούν. Τα δώρα δίνονται με ανανέωση 10 ευρω και πάνω.

    Ψήθηκα να το κάνω φρογκ για αρχή. Όσο κρατούν τις προσφορές συμφέρει. Φοβάμαι ότι αν δουν νέο κόσμο να μπαίνει θα τα κόψουν.
    10 ευρω ανανέωση. Δώρο 1gb και 120' προς όλους. Μόλις τα λεπτά τελειώσουν, επιλέγεις το πακέτο των 8,90 (το φτηνότερο που έχει ομιλία και mb). Έτσι, θα βγάλεις περίπου 2 μήνες με μία ανανέωση των 10Ε. Με αυτή την τακτική όμως "χάνεις" το δώρο των 120' το μήνα καθώς μετράει η προσφορά ημερολογιακά, δηλ. εφόσον θα κάνεις ανανέωση ανα δίμηνο, θα πάρεις 6 φορές το δώρο σε ένα χρόνο αλλά και πάλι το κόστος δεν αλλάζει. Με 10 το 2μηνο κάνεις δουλειά. Φυσικά κάποιος που κάνει μόνο κλήσεις θα τη βγάλει πολύ φτηνότερα καθώς τα 9,09 φτάνουν για 3 πακέτα των 60'.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος 1comment : 29-12-23 στις 15:20.

  3. #93
    Εγγραφή
    27-06-2023
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Προσοχη, εαν τον αριθμο τον ειχατε πιο παλιά ως φρογκ και το πηγατε what's up ή cosmokarta, εαν επιστρεψετε σε φρογκ ΔΕΝ θα παρετε τα μπονους.

  4. #94
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VIPdriver Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσοχη, εαν τον αριθμο τον ειχατε πιο παλιά ως φρογκ και το πηγατε what's up ή cosmokarta, εαν επιστρεψετε σε φρογκ ΔΕΝ θα παρετε τα μπονους.
    Κάποια στιγμή παίζει να το είχα αλλάξει... Θυμάμαι στανταρ ότι είχα δεύτερο αριθμό σε φρογκ, αλλά θυμάμαι κι ένα αλπακ που είχα κάνει στο wu. Δεν θυμάμαι αν ήταν προς κοσμοκάρτα. Πφφφ όλο εμπόδια.

  5. #95
    Εγγραφή
    27-06-2023
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 1comment Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν σου πω ότι κάποια στιγμή παίζει να το είχα αλλάξει; Θυμάμαι στανταρ ότι είχα δεύτερο αριθμό σε φρογκ, αλλά θυμάμαι κι ένα αλπακ που είχα κάνει στο wu. Δεν θυμάμαι αν ήταν προς κοσμοκάρτα. Πφφφ όλο εμπόδια.
    Αλλιώς καθε χρονο θα αλλαζαμε ολοι πρόγραμμα και με 6ε θα παιρναμε για 12 μηνες ομιλια

  6. #96
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VIPdriver Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλιώς καθε χρονο θα αλλαζαμε ολοι πρόγραμμα και με 6ε θα παιρναμε για 12 μηνες ομιλια
    Λες στην εξυπηρέτηση να μου πουν αν παλιά το είχα φρογκ ή θα γελάσουν;

  7. #97
    Εγγραφή
    27-06-2023
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 1comment Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λες στην εξυπηρέτηση να μου πουν αν παλιά το είχα φρογκ ή θα γελάσουν;
    Εαν εισαι σιγουρος οτι ο αριθμός ηταν φρογκ στο παρελθον, τσαμπα θα χρεώθεις την κληση και το αλπακ.

    Ενημερωτικά, τα 2 καταστήματα φρογκ της Αθήνας και Θεσσαλονίκης δίνουν με 120€ νεο νουμερο με 12 μηνες απεριόριστο ίντερνετ και 120 λεπτα καθε μηνα χωρίς υποχρέωση ανανέωσης.

  8. #98
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως θα έπρεπε να το δει κάποια επιτροπή αυτό το θέμα που ασχολείται με τον καταναλωτή ακόμα και η ΕΕΤΤ.
    Εδώ έχουμε μια εξαπάτηση και μια αύξηση περίπου 1200% με κανένα ουσιαστικό αντάλλαγμα. Επίσης μην ξεχνάμε ότι η διατήρηση αριθμού ανά πολίτη είναι σχεδόν υποχρεωτική για τις καθημερινές συναλλαγές
    με το δημόσιο, τις τράπεζες κτλ.
    Το έγραψα πιο πριν. Είμαι της άποψης να γίνει κάποια καταγγελία, είτε ομαδική αν γίνεται είτε ατομικά ο καθένας.

  9. #99
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VIPdriver Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εαν εισαι σιγουρος οτι ο αριθμός ηταν φρογκ στο παρελθον, τσαμπα θα χρεώθεις την κληση και το αλπακ.

    Ενημερωτικά, τα 2 καταστήματα φρογκ της Αθήνας και Θεσσαλονίκης δίνουν με 120€ νεο νουμερο με 12 μηνες απεριόριστο ίντερνετ και 120 λεπτα καθε μηνα χωρίς υποχρέωση ανανέωσης.
    δλδ
    10€ απεριοριστα data + 120 λεπτα / μηνα

    τα απεριοριστα data αναλογα τη χρηση μπορει να ειναι και απεριοριστες κλησεις αν κποιος μιλαει με viber messenger κτλ
    δεν αναφερει ομως ποσα ειναι τα απεριοριστα γιατι συνηθος μετα απο καποια giga βαζουν ολοι οριο ταχυτητα οποτε αν καποιος ενδιαφερεται ας το ψαξει

    Καλες αυξήσεις εκει στη Νοβα
    Καλα κέρδη στο αφεντικο

  10. #100
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VIPdriver Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το cu μπορείς να το κάνεις λικουιντ έχοντας φτηνότερες χρεώσεις, αλλά δεν μπορείς να κάνεις κασμπακ. Για να κάνεις κασμπακ θα πρεπει να απεγγραφεις από το λικουιντ και να γίνεις απλό cu. Η εταιρια τον τελευταίο καιρό "κολλάει" την διαδικασια απ εγγραφής από το λικουιντ. Το έκανε τον προηγουμενο μηνα σε πολυ κόσμο και τώρα το ξανακάνει.
    Φθηνότερες χρεώσεις σε τι με το liquid; Στη χρήση; Αν ναι δε νομίζω να με απασχολήσει όσο το σκέτο cashback...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    η επιστροφη μονο απο την βενζινη σε μια καρτα τραπεζας ειναι περιπου για μενα το μηνα 20€ και χωρις σουπερ μαρκετ ... οποτε καλυτερα να επιστρεφουν στη τσεπημου 20€ το μηνα και να τα ξοδευω οπου θελω (και στο κιν)

    για οικονομια η καλυτερη επιλογη ειναι Frog γιατι εχεις και καλυτερη καλυψη και καλυτερες ταχυτητες απο δωρα data αφου ειναι cosmote Αυτη τη καρτα εχω πια σαν δευτερη στο κιν Εχω ολες της καρτες και οταν θελω πολλα data αγορα χρησημοποιω την Voda γιατι για αγορα δινει τα διπλασια απ το cosmote (με χειροτερη ταχυτητα και καλυψη)
    Η αλλη καρτα που προτιν να δειτε ειναι η Planet sim που εχω στο tracker και την επελεξα λογο τιμης σε συνδιασμο με σημα που ειναι απαραιτητο γιατι αν δεν εχει σημα η Voda Nova ειναι αχρηστο το tracker H Planet διαλεγει παροχο οποτε εχει cosmote παντα Εχει προγραματτα για ολα sms, data, κλησεις κτλ
    Ποια κάρτα έχει τέτοια επιστροφή; Αν επιτρέπεται να γράψεις.... Αλλιώς με π.μ...
    Frog όπως έγραψα έχω σε άλλο κινητό που έχω υπόλοιπο...
    Στα υπόλοιπα που έγραψες συμφωνώ...
    Voda που λες ποιο πακέτο;
    Η planet sim δίνει ξένο αριθμό;
    Θα τη τσεκαρω πάντως...

    Είδα λίγο τη σελίδα τους αλλά δεν με άγγιξε πολύ....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VIPdriver Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρα πιο βολικό είναι. Πάντως για συντήρηση αριθμου να αγοράζεις μια σαλτσα του 1€ κάθε 2 μήνες είναι πολυ φτηνό.
    Το αυτό...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε 2 μηνες καρτα τραπεζας εχουν επιστρεψει στη τσεπη μου 40€ .... σν σου επιστρεφει το προγραμμα που λες τοσο οκ τοτε ....
    Και αυτό καλό είναι....
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #101
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Το γεγονός ότι σε ένα νήμα για την κινητή της nova κουβεντιάζουμε για προγράμματα άλλων παρόχων δείχνει την επιτυχημένη επιλογή της εταιρείας

  12. #102
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    σωστη παρατηρηση
    θα το ελεγα "πολιτικη" της εταιριας γιατι τα περισσοτερα ειναι επιλογες αυτου που διευθύνει

  13. #103
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 1comment Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρει κανείς αν τα δώρα ανανέωσης του φρογκ που λέει εδώ ότι ισχύουν για 12 μήνες τα δίνει αποκλειστικά σε νέες συνέδεις ή και σε αλλαγή πακέτου από whats up? Στους όρους δεν το διευκρινίζει. Εντωμεταξύ στη σελίδα λέει δώρα 1gb και 1200 προς φρογκ. Στους όρους γράφει και 120 προς όλους. Αυτό ισχύει ή όχι; Γιατί προφανώς αν μπαίνουν και λεπτά προς όλους και mb δώρο και μένει και το ποσό ανανέωσης είναι καλό.

    Γενικά το φρογκ συμφέρει αν κάποιος κάνει ελάχιστη χρήση και ας πούμε βολεύεται μέχρι 2 πακέτα των 60 λεπτών και σε συνδυασμό με τα φρι mb που παίρνει δώρο με ανανέωση (άραγε σε 8ευρη ανανέωση δίνονται ως δώρο ή θέλει αναγκαστικά 13Ε να βάλεις; ). Από κει και πέρα, για να βάλεις πακέτο με λεπτά και mb θέλεις 8,90Ε το ελάχιστο (πάλι φτηνότερο από wu αλλά ακριβότερο από f2go). Και θα έχεις μόνο 200' προς όλους ομιλία. Τα 400 προς φρογκ θεωρούνται άχρηστα.
    Νομίζω ότι τα δίνει και σε αλλαγή..
    Άλλαξα από w.up και μου έδωσε τα διπλά για φρογκ και 60+60 για όλους αν λες αυτά, μετά από ανανέωση 10€ μέσω συμβολαίου gigamax..
    Το φρογκ δεν έχει πολύ ομιλία, έχει δεδομένα...
    Ομιλία έχει το w.up με λιγότερα δεδομένα..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    για το ink που εχεις δε θυμαμαι
    καθε μηνα ομως μου δινε δωρεαν δινει 120' προς όλους
    (60' αυτόματα + 60' από το frog app) είναι διαθέσιμο για τους πρώτους 12 μήνες
    Δεν εχω νεα συνδεση αλλα μεταφορα απο CU ειχα κανει λογο κοστους, ποιοτητας και wifi call για να πιανει και παντου σε καθε οροφο

    τα εχτρα πχ δωρα γιορτες καλοκαιρi MB κτλ ειναι ιδια με Cosmote
    Χωρίς ανανεώση δεν μου έδωσε τίποτα...
    Μόνο κατά την εγγραφή στο app...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VIPdriver Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσοχη, εαν τον αριθμο τον ειχατε πιο παλιά ως φρογκ και το πηγατε what's up ή cosmokarta, εαν επιστρεψετε σε φρογκ ΔΕΝ θα παρετε τα μπονους.
    Είχα αριθμό που ξεκίνησε ως κοσμοκαρτα, έγινε φρογκ μετά w.up και μετά πάλι φρογκ και τα πήρα κανονικά...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έγραψα πιο πριν. Είμαι της άποψης να γίνει κάποια καταγγελία, είτε ομαδική αν γίνεται είτε ατομικά ο καθένας.
    Είναι μια ιδέα και αυτή....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δλδ
    10€ απεριοριστα data + 120 λεπτα / μηνα

    τα απεριοριστα data αναλογα τη χρηση μπορει να ειναι και απεριοριστες κλησεις αν κποιος μιλαει με viber messenger κτλ
    δεν αναφερει ομως ποσα ειναι τα απεριοριστα γιατι συνηθος μετα απο καποια giga βαζουν ολοι οριο ταχυτητα οποτε αν καποιος ενδιαφερεται ας το ψαξει

    Καλες αυξήσεις εκει στη Νοβα
    Καλα κέρδη στο αφεντικο
    Ένα από τα καταστήματα μήπως είναι αυτό εκεί στη Σταδίου που είχε μαζέψει ουρά πριν λίγο καιρό για κάποια προσφορά σε δεδομένα;
    Καλή προσφορά πάντως...
    Και εμείς πληρώνουμε για gigamax.... Αλλά εκεί τα έχεις απεριόριστα όλα μέχρι 100-200ΤΒ..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  14. #104
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    καλο λογο για το χαλι τη Νοβα δυσκολα θα βρω αλλα το σωστο το λεω Την καλυτερη προσφορα σε data την ειχε η Νονα πριν μερες για ηδη χρηστες και ηταν για καποιες μερες δωρεαν data για 2 μηνες. Βεβαια μου ειναι σχεδον αχρηστο γιατι η ταχυτητα του δικτιου φτανει μαχ τα 3 η 4 και αυτη την περιοδο εχουμε ολοι free data απο τους παροχους για 15 μερες

  15. #105
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    To cu liquid που είδα αφορά τύπου ηλεκτρονικό συμβόλαιο οπότε αδιάφορο....
    Το cashback είναι πιο ενδιαφέρον για διατήρηση....
    Στη φόρμα του γίνε cu τι κουφό είναι αυτό το υποχρεωτικό unlimited πακέτο με τα 13€;

    - - - Updated - - -

    Αλήθεια, να ρωτήσω ξανά...
    Αν δεν βάλουμε καθόλου κάρτα τι γίνεται;
    Μετά τους 2 μήνες που τρώει το υπόλοιπο;
    Κάποτε είχε αναφερθεί βέβαια... Αλλά θέλει ψάξιμο..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 7 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 25678912 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας