Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    08-12-2020
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Λοιπόν, έχω στη προηγούμενη δουλειά μου πάρει ένα νουμεράκι όμορφο και όταν φεύγω μετά από μερικά χρονάκια έχουν την ευγένεια να μου προτείνουν να κρατήσω το νούμερο σαν δικό μου. Τρώμε κανένα δίμηνο στα καταστήματα επισκέψεις γιατί για κάποιο λόγο δε μπορούσαν λέει να μεταβιβάσουν το νούμερο σε ιδιώτη γιατί είναι σε ομαδικό συμβόλαιο αλλά τελικά τα καταφέρνουμε.
    Είναι λοιπόν καλοκαιράκι 2023 και μου λέει η κοπέλα, σε ποιο πρόγραμμα θέλετε να πάτε; Λέω στο Gigamax unlimited, αλλά χωρίς δέσμευση γιατί δε ξέρω τι θα κάνω. Δηλαδή δεν ήξερα αν στη καινούργια μου εταιρία θα κρατούσα το ίδιο νούμερο ή αν τελικά αυτό θα το κρατούσα σαν προσωπικό αριθμό. Ωραία μου λέει, το πάγιο για ανοιχτό συμβόλαιο είναι 80 ΕΥΡΩ! Και αρχίζω να πληρώνω τα 80άρια από το καλοκαίρι μέχρι σήμερα.
    Πριν δέκα πέντε μέρες τελικά αποφάσισα πως θα κρατήσω το νούμερο για δικό μου. Παίρνω τηλέφωνο στο τηλεφωνικό κέντρο, λέω παιδιά, θέλω τιμούλα για 24 μήνες και περιμένω να μου πει 30 ευρώ όπως λέει σε όλους. Μου λέει: 55. Λέω τι 55 ρε παιδιά; Μου λέει έχετε 24 μηνο συμβόλαιο. Λέω πάτε καλά; Αν είχα 24 μηνο συμβόλαιο τότε γιατί πληρώνω 80άρια κάθε μήνα. Βλάκας είμαι;
    Αρχίζω να λέω την ιστορία μου δεξιά αριστερά και κάποια στιγμή λέω: βρείτε μου πότε υπέγραψα για 24μηνο συμβόλαιο ή πότε με ηχογραφήσατε γιατί δεν νομίζω να είμαι ηλίθιος. Και εμφανίζεται ένα ωραίο ατομάκι και μου λέει: ναι έχετε δίκιο, λάθος κάναμε. (ΕΕΤΤ ακους;;; ) Λάθος κάναμε, δεν έχετε 24μηνο συμβόλαιο. Φαίνεται στα συστήματά μας έτσι αλλά το ποσό παρακράτησης είναι 0, άρα μπορείτε να φύγετε χωρίς πρόστιμο.
    Μπράβο λέω, ωραία. Αφού το βρήκατε δώστε μου τώρα την σωστή τιμή να τελειώνουμε. Λέει θα κάνω αίτημα για εξαίρεση και θα σας πω.
    Εν τω μεταξύ έχω φάει μια εβδομάδα στα τηλέφωνα για όλα τα παραπάνω, καταλαβαίνετε έτσι;
    Περνάει ακόμα μια εβδομάδα και με παίρνουν τηλέφωνο:
    - Ναι, το αίτημά σας απορρίφθηκε. Η τιμή προσφοράς είναι 55 ευρώ.
    - Μα θα πάω στη Vodafone που δίνει 29.
    - [ΕΠΙ ΛΕΞΗ]: Να κάνετε ότι πρέπει για το συμφέρον σας!!!

    Επι τόπου κάνω αίτημα σύνδεσης στη Vodafone. Σήμερα το πρωί τηλέφωνο από Cosmote.
    - Γειά σας, Σας δίνουμε 31 ευρώ τιμή και 3 ΠΑΓΙΑ ΔΩΡΕΑΝ.
    - Ευχαριστώ πολύ. ΟΧΙ
    - Τι όχι;
    - Ευχαριστώ πολύ, σας παρακαλούσα ένα μήνα να δείτε το πρόβλημα και δεν μου δώσατε σημασία. Δεν με ενδιαφέρει η συνεργασία μαζί σας.

    Και κάπως έτσι έχασα 90 ευρώ αλλά κράτησα την αξιοπρέπεια μου σε μια εταιρία που δεν είναι πελατοκεντρική αλλά ηλιθιοκεντρική αφού δεν περιστρέφεται γύρω από τον πελάτη αλλά γύρω από την ηλιθιότητα του απαρχαιωμένου συστήματός της.
    Κώστα Νεμπή, έχεις πολύ δουλειά φίλε μου…
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος costasgr : 21-12-23 στις 04:33.

  2. #2
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.019
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Μαμώ το ^#%$@marketing τους.
    Disclaimer:
    Any views or opinions expressed represent the official view of the voices in my head.

  3. #3
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Μπραβο για την υπομονη σας να καθεστε να γραφετε τετοια σεντονια .

    Ανεκαθεν υπηρχαν προβληματα σε ολους τους παροχους ανεξαιρετως .

    Αν διαβασει καποιος μερικα ποστ απο τους 3 μεγαλους , θα διαπιστωσει οτι ειναι κοινη πρακτικη να ΜΗΝ δινουν προσφορα εκτος αν κανουμε αιτηση φορητοτητας .
    Και με την υπαναχωρηση , δημιουργηθηκανε ακομα περισσοτερα προβληματα .

    Anyway . Ελπιζω να ηρέμησες και να καταλαβες οτι η ζωη ειναι πολυ μικρη για να καθεσαι να θυμωνεις και στεναχωριεσαι για αυτα .
    The gr81 .

  4. #4
    Εγγραφή
    11-01-2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    410
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από costasgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και κάπως έτσι έχασα 90 ευρώ αλλά κράτησα την αξιοπρέπεια μου σε μια εταιρία που δεν είναι πελατοκεντρική αλλά ηλιθιοκεντρική αφού δεν περιστρέφεται γύρω από τον πελάτη αλλά γύρω από την ηλιθιότητα του απαρχαιωμένου συστήματός της.
    Κώστα Νεμπή, έχεις πολύ δουλειά φίλε μου…
    Ειναι καθαρα θεμα διαδικασιων. Πριν δοκιμαστει καποιος να κανει φορητοτητα με σκοπο να παρει καλυτερη τιμη, μπορει να δοκιμασει να κανει Αιτημα προθεσης ακυρωσης (σε καταστημα ή τηλεφωνικα). Ειναι πλεον γνωστο για την Cosmote (και σιγουρα και σε αλλες εταιρειες) οτι δινουν παντα καλυτερη προσφορα για να σε κρατησουν. Η πρωτη κοπελα που μιλησες απλα δεν ειχε την δυνατοτητα (και να ηθελε) να σου δωσει πιο χαμηλη τιμη, γιατι ειναι εντελως διαφορετικο τμημα. Το δευτερο ειναι το τμημα Save Desk που προσπαθει να σε κρατησει στην εταιρεια

  5. #5
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    616
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Καλησπερα σε ολους και Χρονια Πολλα,

    Συμπασχω με τον costasgr. Και στην κινητη με πηδηξ@ν στην ανανεωση και με πηδ@γ@ν επι 2 χρονια και στην σταθερη σε 2 business προγραμματα.
    Οταν καλεσα και ειπα οτι θα φυγω για vodafone στην σταθερη, με καλει μετα απο 2-3 μερες μια κυρια και μου λεει δεν μπορω να κανω κατι, ειμαστε το καλυτερο και ποιοτικοτερο δικτυο στην Ελλαδα. Επισης μου ειπε να σκεφτω και εγω απο την μερια μου την σχεση μου με την εταιρεια.

    Απλα θα πρεπει αυτοι που τους λενε να πιεζουν με αυτον τον τροπο να απολυθουν και να μην ξαναβρουν δουλεια στον τομεα προωθησης προιοντων.
    Επισης ο ΟΤΕ καλο θα ηταν να αναθεωρησει αρκετα πραγματα στην τιμολογιακη πολιτικη του η οποια ειναι οτι σε τραβαω ως καινουργιο πελατη και στην ανανεωση θα σου αλλαξω τα φωτα.

    Για να καταλαβετε ακομα και τωρα που θα τα σπασω τα συμβολαια με ποινη παλι με συμφερει καθως θα κανω αποσβεση πολυ γρηγορα.

    ΟΚ. Καταλαβαινω οτι ειδικα στην κινητη γενικα ειναι το καλυτερο δικτυο σε αρκετες περιοχες. (τουλαχιστον εκει που κυκλοφορουσα εγω)

    Οι τιμες, η τιμολογιακη πολιτικη και ο τροπος διαμορφωσης των εμπορικων ποργραμματων ομως ειναι το λιγοτερο γελοιες σε καποιες περιπτωσεις.

    Καλες γιορτες ευχομαι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fasdf : 25-12-23 στις 01:34.

  6. #6
    Εγγραφή
    25-12-2014
    Περιοχή
    ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    VDSL 50 5495/54999 kbps
    ISP
    NOVA
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    14.9(dB) / 6,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    εγω τους πεταξα στην μουρη....σταθερο ...2 κινητα συμβολαια...και ενα cosmote tv,
    πληρωσα και τα προστιμα.....και εφυγα κυριος,
    γιατι απλα.....εσβησα κατα λαθος την μια esim...και ειχαν πολιτικη για την δικη μου ασφαλεια να μου ενεργοποιησουν ξανα την γραμμη , μετα απο 24ωρες,

    Και η δικη μου πολιτικη ειναι τους λεω ....όταν πληρωνω να με σεβεσε σαν πελατη,
    που σας τα ακουμπαει αδρά.
    Όταν θα μαθεις να ξεχωριζεις τον σωστο πελατη.....παρεμε να μους πεις ότι εγινες καλο παιδι.
    Εως τοτε ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ COSMOTE
    Aλλες πλεον παιρνουν το ΜΑΡΟΥΛΑΚΙ!

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας