Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-19 από 19
  1. #16
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.555
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Ελαβα ενα μηνυμα που λέει ότι η φορμα επικοινωνιας που εχω στειλει εχει προωθηθει στο νομικο τμημα για περαιτερω ελεγχο!
    Για να δουμε.....

  2. #17
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παλιά επί εποχής προεπιλογής φορέα για πιο οικονομικές κλήσεις στη τότε φορθνετ που είχε το 1789 νομίζω; Είχαν βγει κάποιοι λογαριασμοί σε συγγενικό πρόσωπο το οποίο θυμάται ότι είχαν πληρωθεί αλλά τα χαρτιά κάπου χάθηκαν με τα χρόνια...
    Το λογιστήριο της φορθνετ θυμήθηκε το ποσό αυτό χρόνια μετά και η υπόθεση έμεινε έτσι... Χωρίς ουδεμία ενόχληση για είσπραξη.. Ίσως λίγο στην αρχή, αλλά μετά τίποτα... Το πρόσωπο δεν χρειάστηκε να πάει φορθνετ καθόλου αυτά τα χρόνια, παρα τώρα λίγο πριν την ενοποίηση με τη wind σχετικά με ftth... Πρέπει να είχαν περάσει πάνω από 20 χρόνια περίπου αλλά η οφειλή είχε μείνει στο Αφμ δίχως παραγραφή... Τελικά η αίτηση δεν έγινε και η αίτηση οδηγήθηκε σε άλλο Αφμ σε άλλο πάροχο που μετά κατέληξε λόγω διαφόρων θεμάτων και προσφορών στη Νόβα πάλι...
    History channel η ιστορία δηλαδή...
    Απλά σκέφτηκα να το αναφέρω επειδή έγινε αναφορά σε οφειλή που μπορεί να παραμείνει σε Αφμ...

    Και πιο παλιά είχα εγώ μια συνδρομή 56K στη τότε infoquest qtelecom νομίζω που παραδόξως έπαιζε και ως isdn και συνέχισε να παίζει και ως adsl στα αρχικά βήματα της adsl που ο πάροχος συνδρομής ίντερνετ ήταν χώρια από τον πάροχο που σου έδινε γραμμη, όπως και το mail της υπηρεσίας έπαιζε μέχρι που όταν την αγόρασε η wind ξαφνικά μια μέρα τελείωσε το όνειρο και νεκρωσαν όλα τα συστήματα.... Η γραμμή έπαιζε, απλά οι κωδικοί πλέον δεν έπαιζαν...
    Η wind συνέχιζε να στέλνει λογαριασμούς απαιτώντας τη πληρωμή για μια υπηρεσία που πλέον δεν λειτουργούσε καθόλου... Ούτε σαν την αρχική μορφή της 56Κ... Με λίγες συνομιλίες το πήραν χαμπάρι και η ιστορία έληξε...

    Sorry για το σεντόνι και αν βγήκα εκτός θέματος...
    Εύχομαι καλή επίλυση..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 14-01-24 στις 00:43.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #18
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.555
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παλιά επί εποχής προεπιλογής φορέα για πιο οικονομικές κλήσεις στη τότε φορθνετ που είχε το 1789 νομίζω; Είχαν βγει κάποιοι λογαριασμοί σε συγγενικό πρόσωπο το οποίο θυμάται ότι είχαν πληρωθεί αλλά τα χαρτιά κάπου χάθηκαν με τα χρόνια...
    Το λογιστήριο της φορθνετ θυμήθηκε το ποσό αυτό χρόνια μετά και η υπόθεση έμεινε έτσι... Χωρίς ουδεμία ενόχληση για είσπραξη.. Ίσως λίγο στην αρχή, αλλά μετά τίποτα... Το πρόσωπο δεν χρειάστηκε να πάει φορθνετ καθόλου αυτά τα χρόνια, παρα τώρα λίγο πριν την ενοποίηση με τη wind σχετικά με ftth... Πρέπει να είχαν περάσει πάνω από 20 χρόνια περίπου αλλά η οφειλή είχε μείνει στο Αφμ δίχως παραγραφή... Τελικά η αίτηση δεν έγινε και η αίτηση οδηγήθηκε σε άλλο Αφμ σε άλλο πάροχο που μετά κατέληξε λόγω διαφόρων θεμάτων και προσφορών στη Νόβα πάλι...
    History channel η ιστορία δηλαδή...
    Απλά σκέφτηκα να το αναφέρω επειδή έγινε αναφορά σε οφειλή που μπορεί να παραμείνει σε Αφμ...

    Και πιο παλιά είχα εγώ μια συνδρομή 56K στη τότε infoquest qtelecom νομίζω που παραδόξως έπαιζε και ως isdn και συνέχισε να παίζει και ως adsl στα αρχικά βήματα της adsl που ο πάροχος συνδρομής ίντερνετ ήταν χώρια από τον πάροχο που σου έδινε γραμμη, όπως και το mail της υπηρεσίας έπαιζε μέχρι που όταν την αγόρασε η wind ξαφνικά μια μέρα τελείωσε το όνειρο και νεκρωσαν όλα τα συστήματα.... Η γραμμή έπαιζε, απλά οι κωδικοί πλέον δεν έπαιζαν...
    Η wind συνέχιζε να στέλνει λογαριασμούς απαιτώντας τη πληρωμή για μια υπηρεσία που πλέον δεν λειτουργούσε καθόλου... Ούτε σαν την αρχική μορφή της 56Κ... Με λίγες συνομιλίες το πήραν χαμπάρι και η ιστορία έληξε...

    Sorry για το σεντόνι και αν βγήκα εκτός θέματος...
    Εύχομαι καλή επίλυση..
    Ευχαριστω για τις συμβουλές σας!
    Μακάρι....

  4. #19
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.555
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Όλα καλα! Μου απάντησαν στην καταγγελία της ΕΕΤΤ ότι λόγω της αναστάτωσης ακόμα κι αν δεν υπάρχει θέμα σύμφωνα με αυτούς μπορω να πάρω κινητό και σταθερό ατελώς

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας