Σελ. 61 από 75 ΠρώτηΠρώτη ... 41515659606162636671 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 901-915 από 1111
  1. #901
    Το avatar του μέλους badweed
    Το μέλος badweed δεν είναι συνδεδεμένο αν δεν υπαρχει δικαιοσυνη δεν υπαρχει νομιμοτητα
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.736
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000 εως 6500 /860
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    το The Last Stop in Yuma County , ειδα , ωραιο ηταν . στα ορια της προτασης να το δειτε .
    πρεπει να εχω δει και αυτο το σεναριο 2-3 φορες ,σε διαφορετικες διασκευες .
    παιζει λιγο με την προσμονη τετριμενων ενω απλως θελει να παρουσιασει κατι αυτοτελες

    αριζονα ,ερημος , 70ς , πλανωδιος πωλητης μαχαιριων ψαχνει βελζιναδικο , βελζιναδικο δεν εχει βενζινη μεχρι να ερθει το φορτηγο που αναμενεται και το επομενο βενζιναδικο ειναι a hundred miles a hundred miles μακρυα , μαζευεται κοσμος σιγα σιγα στο κολητα με το βενζιναδικο κλασικο αμερικανικο ταβερνακι της ερημου που σερβιρει αυγα με μπεικον , καφε , πιτοπιτες , που περιμενουν και αυτοι να βαλουν βελζινη , αναμεσα τους ειναι και δυο ληστες τραπεζας οπου το ραδιο εξεπεμπε την περιγραφη τους
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος badweed : 24-05-24 στις 05:12.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  2. #902
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    964
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων


    η πυλη της κολασεως θυμαμαι μου ειχε αφησει μια αηδια , και μαλιστα το ειχα παρει σε βιντεοκασετα για να τρομαξει ενας φιλος αλλα τελικα διεκοψα εγω την ταινια , μου ειχε φερει αναγουλα .δεν θυμαμαι να εχω διακοψει ταινια για τετοιο λογο ξανα .
    Στον τομέα της αηδίας, το Human Centipede κατέχει τα πρωτεία και με διαφορά κιόλας
    Υπογραφή

  3. #903
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.489
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στον τομέα της αηδίας, το Human Centipede κατέχει τα πρωτεία και με διαφορά κιόλας
    A Serbian Film - ΜΗΝ το δείτε (δεν είναι πρόκληση), στο ΥΤ θα βρείτε μπόλικα κλιπάκια που αναφέρονται χωρίς να το δείτε, ή απλά δέστε το σχετικό Wiki entry...

    Το είδα κατά λάθος και απλά το άφησα κάπου νομίζω στο 40λεπτο. Το HUman Centipede είναι απλά για την αηδία, αν κανείς είναι της κ&^$%λαγνείας κλπ, be my guest. Το Serbian Film είναι σε άλλο επίπεδο...

    - - - Updated - - -

    Και κάπου εδώ επίσης να σταματήσουμε το offtopic, αν θέλετε ανοίξτε σχετικό νήμα
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  4. #904
    Το avatar του μέλους badweed
    Το μέλος badweed δεν είναι συνδεδεμένο αν δεν υπαρχει δικαιοσυνη δεν υπαρχει νομιμοτητα
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.736
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000 εως 6500 /860
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    το human centipede το βρηκα ως πολιτιστικο εργο , κατα καποιο τροπο ταυτοσημο με το the platform του 19 , απλως επενδυει αρκετα στο μερακι του δημιουργου προς την δημιουργια
    θυμαμαι παντως για το human centipede οτι μια φορα ηταν αρκετη . δεν ητανε κατι που να θελω να ξαναδω. (αν και θα επρεπε αφου του εχω αποδωσει καποια ερμηνεια )
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος badweed : 24-05-24 στις 14:44.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  5. #905
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    8.183
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    το The Last Stop in Yuma County , ειδα , ωραιο ηταν . στα ορια της προτασης να το δειτε .
    πρεπει να εχω δει και αυτο το σεναριο 2-3 φορες ,σε διαφορετικες διασκευες .
    παιζει λιγο με την προσμονη τετριμενων ενω απλως θελει να παρουσιασει κατι αυτοτελες

    αριζονα ,ερημος , 70ς , πλανωδιος πωλητης μαχαιριων ψαχνει βελζιναδικο , βελζιναδικο δεν εχει βενζινη μεχρι να ερθει το φορτηγο που αναμενεται και το επομενο βενζιναδικο ειναι a hundred miles a hundred miles μακρυα , μαζευεται κοσμος σιγα σιγα στο κολητα με το βενζιναδικο κλασικο αμερικανικο ταβερνακι της ερημου που σερβιρει αυγα με μπεικον , καφε , πιτοπιτες , που περιμενουν και αυτοι να βαλουν βελζινη , αναμεσα τους ειναι και δυο ληστες τραπεζας οπου το ραδιο εξεπεμπε την περιγραφη τους
    Ήταν ήδη στα υπόψη όταν διάβασα ότι είναι φάση της ταινίας του Ταραντίνο. Και εφόσον έχει και +1 εδώ, ακόμα καλύτερα.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase στείλε μου πμ.

  6. #906
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    14.476
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Fall Guy

    Τρελή ταινία! Συνδυασμός ρομαντικής κομεντί, περιπέτειας και κωμωδίας.
    Με πολλά καμεο, τρομερές μουσικές από Kiss, Phil Collins, Miami vice theme κλπ.
    Στο τέλος ακούγεται το theme του The Six Million Dollar Man και πιο μετά σκάει ο ίδιος ο Lee Majors!! Για όσους είναι άνω των 40ντα θα ξέρουν τι λέω .
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  7. #907
    Το avatar του μέλους badweed
    Το μέλος badweed δεν είναι συνδεδεμένο αν δεν υπαρχει δικαιοσυνη δεν υπαρχει νομιμοτητα
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.736
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000 εως 6500 /860
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήταν ήδη στα υπόψη όταν διάβασα ότι είναι φάση της ταινίας του Ταραντίνο. Και εφόσον έχει και +1 εδώ, ακόμα καλύτερα.
    εχει σιγουρα μια εντονα ταραντινιστικη στιγμη
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  8. #908
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.771
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Furiosa: A Mad Max Saga, σε IMAX.

    Η ιστορία του πως η Furiosa από το Fury Road βρέθηκε εκεί που βρέθηκε και έγινε αυτή που είναι.

    Η ταινία χωρίζεται σε 5 κεφάλαια, θα τη χωρίσω εγώ σε 4 κομμάτια. 1) Η Furiosa παιδί, όπου η ταινία είναι οριακά οκ. 2) Η Furiosa έφηβη, όπου η ταινία απογειώνεται. 3) Η Furiosa ενήλικη, όπου η ταινία αντέχει, αλλά αρχίζει να πέφτει. 4) Το τέλος, το οποίο είναι μία αργή ξενέρα που θα έπρεπε να λείπει τελείως.

    Πιο γενικά, χτίζεται όλο το σύμπαν του Fury Road, με κάθε λεπτομέρεια. Εξαιρετική μουσική, γρήγορη δράση κυρίως στη μέση του έργου, οι κακοί ελαφρώς γραφικοί, αλλά το μεγάλο ατού είναι αυτό που λανθασμένα φοβόμουνα ότι θα ήταν η μεγάλη αδυναμία του έργου: η ίδια η Furiosa, η οποία όχι απλά είναι καταπληκτική, αλλά χτίζει το χαρακτήρα της με τέτοια δεξιοτεχνία που σε τρομάζει. Πίστευα ότι δε μπορεί κανείς να πιάσει την απόδοση της Charlize Theron, έκανα τεράστιο λάθος. Σίγουρα δε θα γίνει η αγαπημένη μου ταινία, αλλά με πόρωσε, και τώρα που γύρισα σπίτι θα βάλω στο καπάκι το Fury Road.

  9. #909
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.619
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Furiosa: A Mad Max Saga, σε IMAX.

    Η ιστορία του πως η Furiosa από το Fury Road βρέθηκε εκεί που βρέθηκε και έγινε αυτή που είναι.

    Η ταινία χωρίζεται σε 5 κεφάλαια, θα τη χωρίσω εγώ σε 4 κομμάτια. 1) Η Furiosa παιδί, όπου η ταινία είναι οριακά οκ. 2) Η Furiosa έφηβη, όπου η ταινία απογειώνεται. 3) Η Furiosa ενήλικη, όπου η ταινία αντέχει, αλλά αρχίζει να πέφτει. 4) Το τέλος, το οποίο είναι μία αργή ξενέρα που θα έπρεπε να λείπει τελείως.

    Πιο γενικά, χτίζεται όλο το σύμπαν του Fury Road, με κάθε λεπτομέρεια. Εξαιρετική μουσική, γρήγορη δράση κυρίως στη μέση του έργου, οι κακοί ελαφρώς γραφικοί, αλλά το μεγάλο ατού είναι αυτό που λανθασμένα φοβόμουνα ότι θα ήταν η μεγάλη αδυναμία του έργου: η ίδια η Furiosa, η οποία όχι απλά είναι καταπληκτική, αλλά χτίζει το χαρακτήρα της με τέτοια δεξιοτεχνία που σε τρομάζει. Πίστευα ότι δε μπορεί κανείς να πιάσει την απόδοση της Charlize Theron, έκανα τεράστιο λάθος. Σίγουρα δε θα γίνει η αγαπημένη μου ταινία, αλλά με πόρωσε, και τώρα που γύρισα σπίτι θα βάλω στο καπάκι το Fury Road.
    Δεν μου έχει αρέσει ποτέ κανένα από τα προηγούμενα
    αλλά από τις κριτικές που διαβάζω θέλω πολύ να το δω.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  10. #910
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    14.476
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Όταν λέμε ότι το Μad Max είναι ένα ολόκληρο κεφάλαιο για το σινεμά κάποιοι δεν το καταλαβαίνουν.
    Μπράβο που το reboot μετά τον Mel Gibson πάει καλά, κρίμα που δεν συνέχισε ο Tom Hardy ως βασικός χαρακτήρας.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  11. #911
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.619
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν λέμε ότι το Μad Max είναι ένα ολόκληρο κεφάλαιο για το σινεμά κάποιοι δεν το καταλαβαίνουν.
    Μπράβο που το reboot μετά τον Mel Gibson πάει καλά, κρίμα που δεν συνέχισε ο Tom Hardy ως βασικός χαρακτήρας.
    Προφανώς και είναι.
    Δεν σημαίνει όμως ότι είναι ή θα πρέπει να είναι αποδεκτό και αρεστό από όλους.
    Τα έχουμε πει αυτά πολλές φορές.
    Μην λέμε πάλι τα ίδια.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  12. #912
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    8.183
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα έχουμε πει αυτά πολλές φορές
    αλλά κάποιοι δεν το καταλαβαίνουν

    - - - Updated - - -

    Challengers
    Τι πατάτα ολικής ήταν αυτή; Η ταινία ήταν βασικά marketing promotion για την Zedaya; Ετσι μου φάνηκε.
    Ζ: Do You Love me?
    X: WHo wouldn't love you?

    Έχει κάτι άσχετα transition με άσχετη εντελώς μουσική υπόκρουση. Ξεχωρίζει πολύ στην ταινία.
    Κατά τα άλλα, μια ταινία με μια τυπιδα που δεν ξέρει τι θέλει, με δύο τυπάκια που έχουν φάει κόλλημα μαζί της, πλαισιωμένα στο τέννις.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase στείλε μου πμ.

  13. #913
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    964
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλά κάποιοι δεν το καταλαβαίνουν

    - - - Updated - - -

    Challengers
    Τι πατάτα ολικής ήταν αυτή; Η ταινία ήταν βασικά marketing promotion για την Zedaya; Ετσι μου φάνηκε.
    Ζ: Do You Love me?
    X: WHo wouldn't love you?

    Έχει κάτι άσχετα transition με άσχετη εντελώς μουσική υπόκρουση. Ξεχωρίζει πολύ στην ταινία.
    Κατά τα άλλα, μια ταινία με μια τυπιδα που δεν ξέρει τι θέλει, με δύο τυπάκια που έχουν φάει κόλλημα μαζί της, πλαισιωμένα στο τέννις.
    H Zendaya έχει τη μεγαλύτερη προώθηση που έχω δει από την εποχή της Clara Delevingne. Ίσως γιατί και οι δύο είναι απίστευτα ατάλαντες και το χρειάζονται.
    Υπογραφή

  14. #914
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.489
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    H Zendaya έχει τη μεγαλύτερη προώθηση που έχω δει από την εποχή της Clara Delevingne. Ίσως γιατί και οι δύο είναι απίστευτα ατάλαντες και το χρειάζονται.
    Δεν θα διαφωνήσω, ή μάλλον εν μέρει θα διαφωνήσω μιας και η Zendaya έχει κάμποσο ταλέντο, μην είσαι και τόσο hater

    Θα φανεί στην πορεία, για να είμαι ειλικρινής τα ίδια έλεγα για τον Ντι Κάπριο προ 20ετίας και από το Aviator και μετά με έχει διαψεύσει τα μάλα
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  15. #915
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    8.183
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θα διαφωνήσω, ή μάλλον εν μέρει θα διαφωνήσω μιας και η Zendaya έχει κάμποσο ταλέντο, μην είσαι και τόσο hater
    Και εγώ δεν την θεωρώ τόσο κακή.

    Πολύ όμορφη όμως, ειδικά σε αμφίεση πιο ώριμης γυναίκας

    Μα να χάσει το τρένο της marvel?
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase στείλε μου πμ.

Σελ. 61 από 75 ΠρώτηΠρώτη ... 41515659606162636671 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας