Σελ. 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 88
  1. #1
    Εγγραφή
    22-06-2019
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Θα ήθελα πολύ να μου πείτε τη γνώμη σας γι'αυτο το φαινόμενο που νομίζω ότι έχει πάρει ανεξέλεγκτες διαστάσεις...

    Μιλάω για τις 'πειραγμενες' εξατμίσεις που έχουν τα μηχανάκια και γενικά εκείνες που τα decibels τους ξεπερνούν το επιτρεπόμενο.

    Πιστεύετε υπάρχει σωτηρία από αυτή τη μάστιγα? Γιατί πρέπει να τους ανεχόμαστε?

    "...μελέτη ηχορύπανσης που έγινε στην πρωτεύουσα...
    παπί με φασαριόζα εξάτμιση που κινείται σε κεντρική λεωφόρο στις τρεις η ώρα τη ξημερώματα, ξυπνάει μέχρι και 50.000 ανθρώπους. "

    Τον αντίκτυπο στην υγεία (καρδιά, νευρολογικές παθήσεις κλπ) δεν το σκέφτονται? Κανένας τους?


    https://www.mototriti.gr/data/news/preview_news/Gia-na-eyxarisththeis-esy-enoxleis-toys-gyrw-soy_126721.asp

  2. #2
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.916
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kst56 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα πολύ να μου πείτε τη γνώμη σας γι'αυτο το φαινόμενο που νομίζω ότι έχει πάρει ανεξέλεγκτες διαστάσεις...

    Μιλάω για τις 'πειραγμενες' εξατμίσεις που έχουν τα μηχανάκια και γενικά εκείνες που τα decibels τους ξεπερνούν το επιτρεπόμενο.

    Πιστεύετε υπάρχει σωτηρία από αυτή τη μάστιγα? Γιατί πρέπει να τους ανεχόμαστε?

    "...μελέτη ηχορύπανσης που έγινε στην πρωτεύουσα...
    παπί με φασαριόζα εξάτμιση που κινείται σε κεντρική λεωφόρο στις τρεις η ώρα τη ξημερώματα, ξυπνάει μέχρι και 50.000 ανθρώπους. "

    Τον αντίκτυπο στην υγεία (καρδιά, νευρολογικές παθήσεις κλπ) δεν το σκέφτονται? Κανένας τους?


    https://www.mototriti.gr/data/news/p...soy_126721.asp
    Οχι, δεν τους νοιαζει. Και δεν ειναι θεμα νομοθεσιας.
    https://www.lawspot.gr/nomika-nea/ih...os-eisaggelias

  3. #3
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.597
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kst56 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα πολύ να μου πείτε τη γνώμη σας γι'αυτο το φαινόμενο που νομίζω ότι έχει πάρει ανεξέλεγκτες διαστάσεις...

    Μιλάω για τις 'πειραγμενες' εξατμίσεις που έχουν τα μηχανάκια και γενικά εκείνες που τα decibels τους ξεπερνούν το επιτρεπόμενο.

    Πιστεύετε υπάρχει σωτηρία από αυτή τη μάστιγα? Γιατί πρέπει να τους ανεχόμαστε?

    "...μελέτη ηχορύπανσης που έγινε στην πρωτεύουσα...
    παπί με φασαριόζα εξάτμιση που κινείται σε κεντρική λεωφόρο στις τρεις η ώρα τη ξημερώματα, ξυπνάει μέχρι και 50.000 ανθρώπους. "

    Τον αντίκτυπο στην υγεία (καρδιά, νευρολογικές παθήσεις κλπ) δεν το σκέφτονται? Κανένας τους?


    https://www.mototriti.gr/data/news/p...soy_126721.asp
    Αυτό είναι ένα διαχρονικό φαινόμενο για το οποίο η πολιτεία αδιαφορεί ή παίρνει κατά καιρούς μέτρα που ισχύουν για καν'α μήνα το πολύ.
    Ή βγάζει διάφορα τηλεοπτικά σποτ της πλάκας (θυμάμαι ακόμα το γελοίο ¨Τους ξύπνησες όλους...Γιατί;" )

  4. #4
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.378
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Καλά αυτό υπάρχει εδώ και 40 χρόνια χωρίς λύση.
    Περιμένεις να βρεθεί λύση τώρα;

    Αν δε βγει η αστυνομία έξω με ντεσιμπελομετρα να μετράει ότι κινείται, μην περιμένεις καμία αλλαγή.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  5. #5
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.508
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kst56 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... Μιλάω για τις 'πειραγμενες' εξατμίσεις που έχουν τα μηχανάκια και γενικά εκείνες που τα decibels τους ξεπερνούν το επιτρεπόμενο.

    Πιστεύετε υπάρχει σωτηρία από αυτή τη μάστιγα? Γιατί πρέπει να τους ανεχόμαστε?...
    Όχι, δεν υπάρχει σωτηρία. Το πρόβλημα είναι διαχρονικό.

  6. #6
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.207
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Στον Δήμο Αγίου Νικολάου Λασιθίου Κρήτης πάντως οι αστυνομικοί κόβουν πρόστιμα και για εξατμίσεις.
    Γενικά εκεί δουλεύουν τα περισσότερα ρολόι (εκτός το "κράτος" της Ελούντας που κυκλοφορεί πολύ χρήμα).

    Δεν έχω γυρίσει όλη την Ελλάδα αλλά πιστεύω ότι θα ανήκουν στο τοπ 5 που τηρούν τον ΚΟΚ.
    Όλοι με κράνος, δεν διπλοπαρκάρουν, σχετικά τηρούν τα όρια ταχύτητας κλπ κλπ


    Πρίν πολλά χρόνια έκανα και εγώ φασαρία και είχα φάει και πρόστιμο στο νομό Λασιθίου.
    Τότε αποφάσισα και έβαλα την εργοστασιακή εξάτμιση και τη "σωλήνα" την έκανα δώρο.

    Για τις μηχανές πάντως η φασαρία προσθέτει ασφάλεια γιατί σε ακούν όλοι (αυτοκίνητα, πεζοί).
    Έχω δεί τεράστια διαφορά όταν οδηγώ μηχανή που κάνει φασαρία και 9/10 αμάξια κάνουν δεξιά πρίν τους φτάσω.
    Με τη δική μου μηχανή που έχω την εργοστασιακή εξάτμιση με έχουν γραμμένο και δεν είναι και απο τις πιό ήσυχες. Με ενοχλεί κάποιες φορές (βέβαια μεγάλωσα κιόλας...).

    Επίσης με την φασαρία έχεις την εντύπωση ότι πηγαίνεις πιο γρήγορα. Το κατάλαβα αμέσως μόλις έβαλα την εργοστασιακή ξανά.



    Να ξεκαθαρίσω ότι απο τη μία τους καταλαβαίνω αλλά απο την άλλη με εκνευρίζουν και εμένα.
    Ειδικά όταν μιλάμε για κατοικημένες περιοχές γιατί εγώ μένω επαρχία και είναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα.

    Τουλάχιστον όσοι αλλάζουν εξατμίσεις να βάζουν τις τάπες όσο είναι σε κατοικημένες περιοχές και να μή γκαζώνουν άσκοπα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος teodor_ch : 01-02-24 στις 10:32.

  7. #7
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Το να έχεις εξάτμιση που κάνει θόρυβο δεν είναι έγκλημα.

    Έγκλημα είναι το να έχεις εξάτμιση που κάνει θόρυβο και να ανοίγεις το γ@μ0μηχανακι σου ή/και να δίνεις ξερογκαζα μέσα σε κατοικημένη περιοχή.

    Βγαίνει από μέσα μου ο μπαρμπας που θέλει να τους ξυρίσει το κεφάλι και να τους περιφέρει στην πόλη με ταμπέλα "Τεντυμποης".
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  8. #8
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Θα απαντήσω ως οδηγός μηχανής μεγάλου κυβισμού (αλλά με μαμίσια, αθόρυβη εξάτμιση).

    Η θορυβώδης εξάτμιση για μία μηχανή, αποτελεί μέρος της ενεργητικής ασφάλειας του αναβάτη, με το σκεπτικό ότι κάνει αισθητή την παρουσία του στους οδηγούς αυτοκινήτων, ώστε να τον προσέξουν.

    Με αυτή την οπτική, η θορυβώδης εξάτμιση (σε επιτρεπτά πλαίσια φυσικά), έχει λόγο ύπαρξης και δεν είναι μεμπτό, τουλάχιστον για όσους γνωρίζουν από μηχανές και είναι αναβάτες.

    Από 'κει και πέρα, τα ξερόγκαζα που αναφέρει και ο Φιλόσοφος, είναι πραγματικά καγκουριά, ανούσια και ενοχλεί.

    Πόσες φορές έχω ξυπνήσει απ'τον ύπνο μου επειδή κάποιος κάγκουρας πέρασε με ξερόγκαζο και άρχισαν να βαράνε και συναγερμοί αυτοκινήτων απ'τη δόνηση.

    Τώρα, όσον αφορά την προοπτική να περιοριστεί το φαινόμενο, απλώς να αναφέρω πως μιλάμε για τη χώρα που οι μπάτσοι κάνουν σούζα εν ώρα υπηρεσίας, οι ντελιβεράδες καβαλάνε πεζοδρόμια, οι περισσότεροι μοτοσυκλετιστές κάνουν επικύνδυνες σφήνες, κλπ, κλπ.

    Εξάλλου, δεν είναι μόνο αυτοί το πρόβλημα. Αν συνυπολογίσουμε και τους κάγκουρες αυτοκινήτων που παίζουν φώτα, "κολλάνε" πίσω σου σε απόσταση εκατοστού στην αριστερή λωρίδα ενώ κινείσαι με 100+, βαράνε κόφτες μέσα σε κατοικημένες περιοχές και κάνουν προσπέραση σε διπλή λωρίδα, ξαναλέω, εντός κατοικημένης περιοχής (μου συνέβη σήμερα btw), απλά δεν υπάρχει ελπίδα.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  9. #9
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.669
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η θορυβώδης εξάτμιση για μία μηχανή, αποτελεί μέρος της ενεργητικής ασφάλειας του αναβάτη, με το σκεπτικό ότι κάνει αισθητή την παρουσία του στους οδηγούς αυτοκινήτων, ώστε να τον προσέξουν.
    Πλάκα κάνεις; Μου θυμίζεις το ανέκδοτο που λένε σε έναν αυτοκινητιστή στο συνεργείο "δε μπόρεσα να σου φτιάξω τα φρένα οπότε σου δυνάμωσα την κόρνα". Το μόνο που προσφέρει η δυνατή εξάτμιση είναι αδρεναλίνη και ίσως και κανένα άλογο παραπάνω.

  10. #10
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλάκα κάνεις; Μου θυμίζεις το ανέκδοτο που λένε σε έναν αυτοκινητιστή στο συνεργείο "δε μπόρεσα να σου φτιάξω τα φρένα οπότε σου δυνάμωσα την κόρνα". Το μόνο που προσφέρει η δυνατή εξάτμιση είναι αδρεναλίνη και ίσως και κανένα άλογο παραπάνω.
    Γνώμη σου.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  11. #11
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Βασικά εξήγησε λίγο αν θέλεις, σε ποιες περιπτώσεις χρειάζεται νσ κάνει το μηχανάκι την παρουσία του αισθητή, και τα μάτια του οδηγού δεν επαρκούν;
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  12. #12
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.378
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλάκα κάνεις; Μου θυμίζεις το ανέκδοτο που λένε σε έναν αυτοκινητιστή στο συνεργείο "δε μπόρεσα να σου φτιάξω τα φρένα οπότε σου δυνάμωσα την κόρνα". Το μόνο που προσφέρει η δυνατή εξάτμιση είναι αδρεναλίνη και ίσως και κανένα άλογο παραπάνω.
    Είχες ποτέ δικιά σου μηχανή;
    Αν όχι, η γνώμη σου δεν έχει καμία βαρύτητα.
    Άσε να ξέρουν αυτοί που οδηγάνε μηχανές εδώ και χρόνια.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  13. #13
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά εξήγησε λίγο αν θέλεις, σε ποιες περιπτώσεις χρειάζεται νσ κάνει το μηχανάκι την παρουσία του αισθητή, και τα μάτια του οδηγού δεν επαρκούν;
    Δεν ξέρω αν οδηγείς μηχανή, αλλά οι οδηγοί αυτοκινήτων, δεν δίνουν δεκάρα για το αν υπάρχουν μηχανές γύρω τους.

    Επίσης, ακόμα και να έχεις το νου σου, όπως εγώ λόγω του ότι είμαι αναβάτης οπότε έχω πάντα τον νου μου, υπάρχουν περιπτώσεις που μπορεί κάτι να σου ξεφύγει και να μη προσέξεις.

    Ο ήχος της μηχανής, αναγκάζει τους οδηγούς αυτοκινήτων να αντιληφθούν ότι υπάρχει μηχανή κοντά τους και έτσι είναι πιο υποψιασμένοι.

    Δεν μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα, αλλά ισχύει.

    Θα σου δώσω ένα παράδειγμα από την αντίστροφη πλευρά, για να το κάνω πιο σαφές.

    Σκέψου ένα ηλεκτρικό αυτοκίνητο που είναι εντελώς αθόρυβο να κινείται σε ένα δρόμο που υπάρχουν πεζοί τριγύρω. Πιστευεις ότι δεν είναι αρκετά εύκολο ένας πεζός να πεταχτεί μπροστά στο αυτοκίνητο γιατί δεν θα το έχει αντιληφθεί λόγω έλλειψης θορύβου;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχες ποτέ δικιά σου μηχανή;
    Αν όχι, η γνώμη σου δεν έχει καμία βαρύτητα.
    Άσε να ξέρουν αυτοί που οδηγάνε μηχανές εδώ και χρόνια.
    Εντάξει, δεν χρειάζεται να οδηγεί μηχανή κάποιος για να καταλάβει κάποια πράγματα, ιδίως όταν του τα εξηγούν με επιχειρήματα.

    Απλώς πολλοί έχουν εμπάθεια με τις μηχανές και αν θα μπορούσαν να τις θέσουν και εκτός νόμου, θα το έκαναν δίχως δεύτερη σκέψη!

    Και να ξεκαθαρίσω πως αν και αναβάτης, σιχαίνομαι τους κάγκουρες, είτε οδηγούν 2 τροχούς, είτε 4!

    Αλλά όταν ακούω διαρκώς να μου λένε "οι μηχανές είναι σκοτώστρες" και διάφορα τσιτάτα, ε, απλώς δεν μπορούν να καταλάβουν ότι έχει διαφορά το πως οδηγεί κανείς μία μηχανή.

    Δεν είναι το ίδιο να κάνεις σούζες, σφήνες, να βαράς τελικές σε κατοικημένη περιοχή, με το να οδηγείς όσο γίνεται by the book.

    Το μεγαλύτερο πρόβλημα με τη μηχανή, είναι η αδιαφορία των οδηγών αυτοκινήτων, όπου αναγκάζεσαι να προσέχεις διπλά και τριπλά και να προλαβαίνεις την κάθε μλκια που ενδεχομένως να πάνε να κάνουν (ξαφνικές αλλαγές λωρίδας χωρίς φλας, απότομο φρενάρισμα, κλπ).

    Αλλά και το τελευταίο που αναφέρω, δεν είναι πάντα εύκολο και για έναν οδηγό αυτοκινήτου να προσέχει φουλ τους μηχανόβιους.
    Μου έχει τύχει αρκετές φορές να προκαλέσω ατύχημα σε μηχανή επειδή δεν έκανα focus όσο έπρεπε ή έτυχαν διάφορες συγκυρίες στη λάθος στιγμή.
    Και πάντα σκέφτομαι ότι ο μηχανόβιος θα με κράζει ότι αδιαφορώ, αλλά που να ήξερε ότι έχω πάντα το μυαλό μου σε αυτούς, λόγω του ότι είμαι κι εγώ οδηγός μηχανής!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Gentoo : 03-02-24 στις 12:42.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  14. #14
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.819
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου έχει τύχει αρκετές φορές να προκαλέσω ατύχημα σε μηχανή επειδή δεν έκανα focus όσο έπρεπε ή έτυχαν διάφορες συγκυρίες στη λάθος στιγμή.
    Πολλες φορες? Δλδ στη πορτα του οδηγου εχεις ζωγραφισμενα κρανη στη σειρα, οπως εκαναν στο Β ΠΠ στα αεροπλανα?

    Ειναι γνωστο οτι τα αυτοκινητα εχουν νεκρές γωνίες που μπορεί να μην φαινεται η μηχανή.
    Θελει εμπειρια τοσο απο τον οδηγο της μηχανης οσο και του αυτοκινητου να ΜΗΝ εχει μηχανες σε νεκρά σημεία, αλλα δεν γινεται παντα.
    Και ναι, σε τετοιες περιπτωσεις ο θόρυβος ισως και να βοηθήσει.

    Ομως τα 50ρια που καβαλανε οι πιτσιρικαδες, με πειραγμενη εξατμιση, η επιταχυνση ειναι η μερα με τη νυχτα. Οποτε ειναι πολυ περισσοτερο θεμα επιδοσεων (και της οποιας ενεργητικης ασφάλειας σημαινει αυτό) παρά επιδειξης.
    Εξαλλου το παλιο καλο καιρο, το πρα πρα ηταν ενδειξη status. Σημερα αυτο το ρολο τον παιζει καλυτερα ενα κινητο.

  15. #15
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.207
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εξάτμιση δεν βάζεις για τις επιδόσεις. Τουλάχιστον αν ξέρεις τί κάνεις και είσαι λίγο λογικός.
    Να δώσεις τόσα λεφτά για να πάρεις <5 άλογα στα 100? Το 99% για τη φασαρία τη βάζει μήν κοροιδευόμαστε.

    Είχα παπάκι με εξάτμιση (τη μοναδική που αγόρασα) και ήταν καθαρά για τη φασαρία τότε.
    Ίσα ίσα χάνεις ροπή χαμηλά και κερδίζεις λίγο ψηλά. Μπούρδες.

    100% ΝΟΜΙΖΕΙΣ ότι πάς πιο γρήγορα με τη φασαρία. Ένιωσα τη χαοτική διαφορά κάποτε και με βρήκα να τρέχω πολύ πιο γρήγορα με την εργοστασιακή εξάτμιση.
    100% σε αντιλαμβάνονται οι γύρω σου και σε προσέχουν πολύ περισσότερο με τη φασαρία. Οδήγησα δανεική μηχανή με εξάτμιση και όλοι έκαναν δεξιά λές και ήμουν ασθενοφόρο.

    Για πεζούς δε το συζητώ που είμαι με το αμάξι στο 1 μέτρο πίσω τους και τους ακολουθώ γιατί δεν θέλω να βαρέσω κόρνα!

Σελ. 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας