Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-21 από 21
  1. #16
    Εγγραφή
    06-12-2021
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ 7530 AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    (Αυτή η συζήτηση πιο OFFTOPIC πεθαίνεις!)
    Λοιπόν, για να γίνει ακόμα πιο off topic (παρακαλούνται οι αξιότιμοι κ. συμφορουμίται όπως επιβιώσουν), θυμήθηκα το παρακάτω παλιό, κλασικό πολιτικό ανέκδοτο:

    Καλούν τη δεκαετία του '90 σε δεξίωση σε μεγάλο ξενοδοχείο τον Ανδρέα Παπανδρέου, τη Μιμή, τον Μητσοτάκη και τη Μαρίκα. Κάποια στιγμή, όπως τρώνε, η Μαρίκα βουτάει κρυφά ένα κουτάλι και το χώνει κρυφά στην τσέπη του σακακιού του Μητσοτάκη. Η Μιμή το παίρνει χαμπάρι και λέει στον Ανδρέα:

    - Είδες τι έκανε αυτή;

    - Είδα. Μη μιλάς!

    - Να μη μιλάω; Θέλω κι εγώ κουτάλι!!!

    - Μη μιλάς! Θα γίνουμε ρεζίλι! Αύριο θα σου πάρω όσα σερβίτσια θες και μάλιστα χρυσά!

    - Το θέλω ΤΩΡΑ!!!

    Τι να κάνει ο Ανδρέας, προσπαθεί με τρόπο να βουτήξει ένα κουτάλι, όμως είχε ήδη αρκετά προβλήματα υγείας, το χέρι του έτρεμε και κατά λάθος χτύπησε στο ποτήρι που είχε δίπλα του. Ο σερβιτόρος τρέχει αμέσως:

    - Διατάξτε κ, Πρόεδρε!

    Τι να πει τώρα, ζητά ένα ποτήρι νερό. Μετά από λίγο ξαναπροσπαθεί, αλλά πάλι χτυπάει το κουτάλι στο ποτήρι, τρέχει ο σερβιτόρος και αναγκάζεται να ζητήσει παγάκια, μετά πορτοκαλάδα κοκ. Στο τέλος του κόβει και χτυπάει επίτηδες το κουτάλι στο ποτήρι. Τρέχει ο σερβιτόρος:

    - Διατάξτε κ. Πρόεδρε!

    - Σε παρακαλώ, παιδί μου, πάρε αυτό το κουτάλι και βάλτο στην τσέπη του σακακιού μου!

    - Αμέσως κ. Πρόεδρε!

    - Ωραία! Τώρα θα σου κάνω ένα μαγικό κόλπο: Πήγαινε και πάρε το κουτάλι από την τσέπη του Μητσοτάκη!!!!!!

  2. #17
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από malakudi Εμφάνιση μηνυμάτων
    'Ετσι λες εσύ, έμενα στη Πάτρα ως το 2016 και έχω πολλούς φίλους εκεί, η γνώμη τους δεν είναι αυτή. Και μόνο όλα αυτά που έκανε σε όλη τη παραλιακή ζώνη δε θα χρειαζόταν να κάνει τίποτα άλλο. Αλλά έχει κάνει πολλά περισσότερα και γι' αυτό ο κόσμος της Πάτρας τον εξέλεξε για 3η φορά. Περαστικά και υπομονή ως το 2027, 2031, 2035 και βλέπουμε.
    Μη κρινεις εξ ιδιων, αντιθετα με πιστευεις δεν ειμαι κομματοσκυλο να με νοιαζει πιανουν κομματος ειναι ο καθε φαγας δημαρχος. Με νοιαζει μονο η τσεπη μου και η ποιοτητα ζωης μου. Στη παραλιακη εννοεις αυτο που εκανε ποδηλατοδρομο επικυνδινο και μισο για τα 5 ποδηλατα που μπορει να εμφανιστουν τη κυριακη ωστε να φανε γνωστοι και φιλοι ; Η αυτο που η παραλιακη σκαβεται απο τη ΔΕΥΑΠ εδω και 4 χρονια για 800 (ολογραφως οχτακοσια) μετρα υπονομου; Η μηπως οτι δε προχωραει τη διαδικασια να παρει το νοτιο παρκο απο το λιμενικο γιατι και καλα ο υπευθυνος λιμενικου ειναι ΝΔ και δε θα του δωσει ;

    Απο το 16 μεχρι τωρα εχουν αλλαξει πολλα, οι φιλοι σου μπορει να εχουν οτι γνωμη θελουν αλλα τα δεδομενα ειναι δεδομενα. Μαλλον χιαρονται με τις τσαμπα συναυλιες της ΚΝΕ και τα τσαμπα φαγοποτια του καρναβαλιου πληρωμενα απο τον χρεωκοπημενο (κατα τα λεγομενα του Δημαρχουν) δημου. Ας μεινουν μεχρι το 2035 με 8-10mbps στο κεντρο της πολης. Τουλαχιστο θα τρωνε 2-3 φορες το χρονο τσαμπα.

    Αλλα κοσμος που το ψησισε δε λεει τιποτα, 41τακατο και περαστικα σου.

    Ζητω συγνωμη δεν ειχα σκοπο να παει η κουβεντα στη πολιτικη αλλα
    1. Οταν η πολιτικη ειναι ο λογος τεχνολογικου οπισθοδρομισμου δε γινεται αλλιως
    2. Οταν πεταγετε ο καθε υποστηρικτης κομματος να μας πει οτι δε περαζει μεινε πισω αρκει που εχουμε την εξουσια εμεις και ξιδακι γιατι νομιζει οτι ειμαστε αλλο κομμα παλι δε γινεται αλλιως

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ μάλλον δεν κατάλαβες το ατοπο που σου έγραψε ο φίλος πιο πριν.
    Πάτα 41% στο google και θα καταλάβεις!
    (Αυτή η συζήτηση πιο OFFTOPIC πεθαίνεις!)
    Το καταλαβε αλλα δε συμφερει και εκανε πως δε το ειδε
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος panoc : 29-01-24 στις 14:36.


  3. #18
    Εγγραφή
    04-11-2003
    Περιοχή
    NA
    Μηνύματα
    581
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μη κρινεις εξ ιδιων, αντιθετα με πιστευεις δεν ειμαι κομματοσκυλο να με νοιαζει πιανουν κομματος ειναι ο καθε φαγας δημαρχος. Με νοιαζει μονο η τσεπη μου και η ποιοτητα ζωης μου. Στη παραλιακη εννοεις αυτο που εκανε ποδηλατοδρομο επικυνδινο και μισο για τα 5 ποδηλατα που μπορει να εμφανιστουν τη κυριακη ωστε να φανε γνωστοι και φιλοι ; Η αυτο που η παραλιακη σκαβεται απο τη ΔΕΥΑΠ εδω και 4 χρονια για 800 (ολογραφως οχτακοσια) μετρα υπονομου; Η μηπως οτι δε προχωραει τη διαδικασια να παρει το νοτιο παρκο απο το λιμενικο γιατι και καλα ο υπευθυνος λιμενικου ειναι ΝΔ και δε θα του δωσει ;

    Απο το 16 μεχρι τωρα εχουν αλλαξει πολλα, οι φιλοι σου μπορει να εχουν οτι γνωμη θελουν αλλα τα δεδομενα ειναι δεδομενα. Μαλλον χιαρονται με τις τσαμπα συναυλιες της ΚΝΕ και τα τσαμπα φαγοποτια του καρναβαλιου πληρωμενα απο τον χρεωκοπημενο (κατα τα λεγομενα του Δημαρχουν) δημου. Ας μεινουν μεχρι το 2035 με 8-10mbps στο κεντρο της πολης. Τουλαχιστο θα τρωνε 2-3 φορες το χρονο τσαμπα.

    Αλλα κοσμος που το ψησισε δε λεει τιποτα, 41τακατο και περαστικα σου.

    Ζητω συγνωμη δεν ειχα σκοπο να παει η κουβεντα στη πολιτικη αλλα
    1. Οταν η πολιτικη ειναι ο λογος τεχνολογικου οπισθοδρομισμου δε γινεται αλλιως
    2. Οταν πεταγετε ο καθε υποστηρικτης κομματος να μας πει οτι δε περαζει μεινε πισω αρκει που εχουμε την εξουσια εμεις και ξιδακι γιατι νομιζει οτι ειμαστε αλλο κομμα παλι δε γινεται αλλιως

    - - - Updated - - -



    Το καταλαβε αλλα δε συμφερει και εκανε πως δε το ειδε
    Δε θα κρίνω το 41% της κυβέρνησης. Όλοι την βρίζουν αλλά ο δεύτερος δεν είχε ούτε 20%, οπότε τι να πούμε. Άλλο πράγμα πάντως οι κοινοβουλευτικές εκλογές και άλλο οι δημοτικές.

    Γιατί τα έχεις με τη δημοτική αρχή και όχι με τους παρόχους που θέλουν να σκάψουν; Δικαίωμά του είναι του δήμου να απαιτεί πλήρη αποκατάσταση του οδοστρώματος και όχι αυτό το πράγμα που κάνουν οι πιο πολλοί όταν σκάβουν. Να πληρώσουν οι πάροχοι αν θέλουν την ανάπτυξη του δικτύου, αυτούς να κράζεις και όχι το δήμο.

    Δε θέλω να συνεχίσω πολιτική κουβέντα, φαίνεται πως έχεις συγκεκριμένη άποψη. Για το Πανπελοποννησιακό πχ δε το μετέτρεψε από άχρηστο κτήριο σε κέντρο λαϊκού αθλητισμού;
    https://www.youtube.com/watch?v=WyBVvTx-V2Q
    Έχει βοήθησει με τα προγράμματα συσσιτίου πολύ φτωχούς ανθρώπους που δεν είχαν να φάνε. Κακό είναι κι αυτό; Για έναν καπιταλιστή θιασώτη της ελεύθερης οικονομίας ίσως και να είναι, να ψωφίσουν όσοι πεινάνε αφού απέτυχαν στο καπιταλιστικό σύστημα. Δυστυχώς για σας ο λαός της Πάτρας επικροτεί αυτές τις δράσεις.
    Η μόνιμη κριτική στο δήμο της Πάτρας είναι πως χάνει επιδοτούμενα προγράμματα επειδή δε συμφωνεί σε συμπράξεις με ιδιώτες. Και καλά κάνει θα πω εγώ όταν οι συμπράξεις έχουν σκοπό να φάνε τα χρήματα οι ιδιώτες και να μη γίνει η δουλειά όπως πρέπει. Έχει κάνει έργα στη Πάτρα με δικούς του υπαλλήλους που κόστισαν το 1/10 από το να αναθέτονταν σε ιδιώτες. Ουσιαστικά το πρόβλημα είναι ότι δεν αφήνει τους εργολάβους να μασαμπουκιάσουν και όχι ότι μασαμπουκιάζει ο δήμος.
    Δε θα επανέλθω στο θέμα.
    ---
    mp

  4. #19
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Στην περιοχή μου πάντως όντως οι δρόμοι είναι χάλια αλλά εντάξει δεν σκοτωνομαστε ! Και οδηγω κάθε μέρα μηχανή! Ευτυχώς πέρασαν οπτικές ίνες. Έτσι κι αλλιως κάποια στιγμή ο Δήμος όντως θα αλλάξει όλο το οδόστρωμα. Οπότε χαίρομαι την οπτική ίνα που έχω!

  5. #20
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.197
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην περιοχή μου πάντως όντως οι δρόμοι είναι χάλια αλλά εντάξει δεν σκοτωνομαστε ! Και οδηγω κάθε μέρα μηχανή! Ευτυχώς πέρασαν οπτικές ίνες. Έτσι κι αλλιως κάποια στιγμή ο Δήμος όντως θα αλλάξει όλο το οδόστρωμα. Οπότε χαίρομαι την οπτική ίνα που έχω!
    Εγώ έφαγα απογοήτευση μεγάλη πάντως... αυτή η United πέρασε.. έβαλα και φωτογραφία στο νήμα της Nova αλλά ΔΕΝ έκοψε γραμμές προς τα σπίτια... πέρασαν μια μεγάλη γραμμή σε όλο το δρόμο, την έκλεισαν και τέλος... δεν έχω καταλάβει τι είναι αυτό.

    Φοβάμαι μην ζήσω πάλι το 2003.. που λόγο Ολυμπιακών αγώνων πέρασαν οπτικές από Αγίους Αναργύρους και πανηγύριζα με την ελπίδα πως κάτι θα γίνει και εδώ... ε ακόμα περιμένουμε.
    Αλλά νταξ.. δυτικά προάστεια είμαστε.. όλοι υδραυλικοί και ψυκτικοί.. τι να την κάνουμε την οπτική????????
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #21
    Εγγραφή
    06-12-2021
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ 7530 AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    το 2003.. λόγω Ολυμπιακών αγώνων πέρασαν οπτικές από Αγίους Αναργύρους και πανηγύριζα με την ελπίδα πως κάτι θα γίνει και εδώ... ε ακόμα περιμένουμε.
    Και μόνο γι' αυτή την ανάρτηση άξιζε τον κόπο το νέο νήμα που έφτιαξαν οι διαχειριστές.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας