Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    03-02-2008
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλημέρα σας,

    Είμαι κάτοχος 3Play πακέτου με 200mbps FTTH. Εδώ και τουλάχιστον ένα εξάμηνο, και για τουλάχιστον πέντε φορές την εβδομάδα έχω αδυναμία πρόσβασης στο internet, τις βραδινές ώρες, μεταξύ 22:00 και 04:00. Χάνεται η πρόσβαση, μετά από 2-5 λεπτά επανέρχεται, μετά ξανα χάνεται και επαναλαμβάνεται για κανένα μισάωρο. Κάποιες φορές γίνεται στις 22:00, κάποιες στις 02:00, κάποιες αργότερα. Κατά τη διάρκεια της ημέρας, πλην δύο περιπτώσεων στις 07:30 το πρωί, δεν έχω κανένα πρόβλημα αποσύνδεσης.

    Μετά από δύο επικοινωνίες με το τεχνικό σας τμήμα, οι απαντήσεις ήταν να κάνω reset το router, ανέφικτο και απαράδεκτο να γίνεται κάθε μέρα, και η τελευταία συνάδελφος πρότεινε να χρησιμοποιήσω εξοπλισμό του εμπορίου σε FTTH σύνδεση!

    Ζήτησα να μου αποσταλεί εξοπλισμός ξεχωριστού ΟΝΤ και Zyxel εξοπλισμός, καθώς από αναφορές στο forum μπορεί να μπει σε bridge και είναι πιο αξιόπιστος, αλλά μου το αρνήθηκαν και τις δύο φορές.

    Εργαζόμουν για τη Forthnet για επτά χρόνια και είμαι σταθερός πελάτης πάνω από 16 χρόνια, αλλά αν δεν επιλυθεί το θέμα μου, θα αναγκαστώ να μεταβώ σε άλλο πάροχο.

    Στη διάθεση σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση,

    Με εκτίμηση,

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.347
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα Starback,

    Θα ήθελες να μας ενημερώσεις σε προσωπικό μήνυμα με κάποιο στοιχείο της υπηρεσίας σου προκειμένου να εξυπηρετήσουμε;

    -Ομάδα Εξυπηρέτησης Νova

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας