Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-26 από 26
  1. #16
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.446
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η Cosmote έχει εργολάβο για εγκατάσταση ινών η άλλη λύση είναι να κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ...
    Υπάρχουν κι άλλες λύσεις που δεν της προτείνω...

  2. #17
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Καταγγελία για ποιο ακριβώς λόγο?
    Όντως έπεσε το κουτί γιατί δεν το έβαλαν καλα, το οποίο είναι όντως απαράδεκτο!
    Από εκεί και πέρα δεν μπορώ να καταλάβω την εμμονή ότι μπορεί να παρουσιαστεί καποιο πρόβλημα!
    Εφόσον έχει τελειώσει η κάθετη και η οριζόντια , το μόνο που μένει είναι η συνδεση με την καμπίνα.
    Εφόσον γίνει η σύνδεση και όντως δεν δουλεύει καλά, θα το φτιάξουν.
    Δεν έχεις να χάσεις κάτι! Δεν θα σταματήσει η VDSL.
    Εφόσον οι μετρήσεις δείξουν σωστά νούμερα δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα.
    Αυτό που θέλω να σου πω είναι ότι σε όλες τις οικοδομές μπορει βρεθεί ένα "παιδί" και να κάνει ζημιές.
    Ακόμα και μέσα στο σπίτι!
    Θα συμφωνήσω ότι εφόσον είναι η δουλειά σου το ίντερνετ ακόμα και με το χαλκό μπορεί να δημιουργηθεί πρόβλημα (μεγαλύτερη πιθανότητα λόγω καμπινών) , οπότε όπως είπε ο φίλος παραπάνω πρέπει να έχεις ένα plan B!
    Τουλάχιστον η Cosmote δίνει GB σε περίπτωση προβλήματος γραμμής.

  3. #18
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.820
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nicstratis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετρήσεις μπορεί να έβγαιναν σωστές και σε 2 μέρες μετά να έπεφτε το κουτί παρασύροντας όλα μαζί. Πόσο χρόνο θα ήθελε αυτό να φτιαχτεί όταν το βάρος του κουτιού θα έσπαγε ότι υπήρχε από ίνα? Δουλεύω σε δουλειά που οποιαδήποτε μέρα της ημέρας, ακόμα και τα ΣΚ μπορεί να χρειαστώ υπολογιστή για να διορθώσω πράγματα. Δεν μπορώ να ρισκάρω να έχω θέμα επειδή ο κυρ εργολάβος και τα συνεργία του δεν κάνουν καλές δουλείες. Τώρα για να καταλάβεις το κουτάκι κάτω κρατείτε με μια βίδα. Εύκολα κάποιος κακόβουλα ή μη (μπαίνει αρκετός κόσμος στην πολυκατοικία) μπορεί να το κατεβάσει κάτω. Πριν από καιρό κάποιο παιδί από περιέργεια έσπασε την πορτάκι με τις ασφάλειες. Αύριο θα προσπαθούν να δουν τι είναι το κουτί αυτό.

    Τι θέλω να κάνουν.
    Θα ήθελα για αρχή, να ερχόταν κάποιος να δει την κατάσταση πριν ο εργολάβος ‘κρύψει κάτω από το χαλί’ ότι κρύβετε. Ότι ήταν ορατό στο μάτι, φαινόταν ότι έχει πρόβλημα

    Θα ήθελα ο εργολάβος να μην μπαίνει κρυφά στην πολυκατοικία χωρίς άδεια για να καλύψει βλακείες που έκανε.
    Θα ήθελα να ΜΗΝ χρησιμοποιήσω την συγκεκριμένη εγκατάσταση και να μείνω στο παλιό χαλκό που κακιά να είναι η ώρα που έκανα αίτηση για FTTH.
    Δεν σπανε τοσο ευκολα, μαλλον θα κρεμοταν απο τα καλωδια.

    Εφοσον το Internet ειναι mission critical ειναι αστειο να στηριζεσαι στην αξιοπιστια του χαλκου. Μια ευδαπ, ενα φυσικο αεριο μπορει να σε αφησει χωρις για μια εβδομαδα για πλακα. Το ιδιο ισχυει και για την ινα.
    Προσπαθεις να εξασφαλισεις ΕΝΑ παραγοντα και απο πισω ειναι 10δες αλλοι που δεν τους ελεγχεις.
    Προμηθευσου ενα στικακι/ρουτερ 5g και εχε το ως backup.
    Επισης καλο ειναι να ειναι σε διαφορετικο παροχο απο το βασικο σου internet (εφοσον πιανει). Μονο τοτε εισαι εξασφαλισμενος. Και ασε τα κουτια να πεφτουν και μην χαλας τα νευρα σου.

    Και τα gigabyte του παροχου καλα ειναι, αλλα α. αντε πιασε γραμμη σε μεγαλη βλαβη. β. εξηγα και γ. Δεν μπορεις να δοκιμαζεις οτι δουλευει οταν εισαι χαλαρος. και δ.) Μπορει το προβλημα να παρει μπαλα και την κινητη του ιδιου παροχου. Ιδιες γραμμες ειναι απο καποιο σημειο και μετα
    Ο μερφυ λεει οτι οταν θα τα χρειαστεις θα καιγεται ο πωπος σου.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Cosmote έχει εργολάβο για εγκατάσταση ινών η άλλη λύση είναι να κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ...
    Υπάρχουν κι άλλες λύσεις που δεν της προτείνω...
    Καταγγελια για ποιο πραγμα? Φυσικα και δεν παιζει. Δεν ειναι αρμοδιοτητα του τελικου χρηστη.

  4. #19
    Εγγραφή
    14-02-2024
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ditheo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαντάζομαι, πως με την ανάγκη που έχει δημιουργηθεί για πρόσβαση στο διαδίκτυο ανά πάσα ώρα και μέρα θα έχεις φροντίσει και εσύ αλλά και η εταιρεία σου να υπάρχει και εναλλακτικός τρόπος πρόσβασης. Και στην καλύτερη εγκατάσταση να βρεθείς, πάντα θα υπάρχει κάτι που δεν είναι σύνηθες πχ κόψιμο ίνας στον δρόμο από άλλες υπηρεσίες. Και το downtime μπορεί να είναι από ώρες ως και ημέρες.


    Προσωπικά θα σου πρότεινα να μεταβεις στην ίνα και να έχεις και εναλλακτικό τρόπο πρόσβασης, όπως έχουμε όλοι πια μέσω κινητών ή extra sim. Κανένας δεν μπορεί να εγγυηθεί μηδενικό downtime σε οικιακές συνδέσεις ή επισκευές μέσα σε λίγες ώρες.

    Μήπως να κανονίσεις να είσαι παρών στις εργασίες, δώσε και στο συνεργείο 2 ουπατ να στηρίξουν καλύτερα το κουτί εάν δεν έχουν κι όλα θα πάνε καλά. Δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος επιλογής συνεργείου, οπότε πιθανόν να έρθει το ίδιο να ολοκληρώσει τις υπόλοιπες εργασίες.

    Υπάρχει backup το οποίο δεν είναι για ‘μερικές μέρες’ αλλά ‘μερικές ώρες΄ και επειδή ακριβώς υπάρχουν και άλλα που μπορεί να συμβούν δεν θέλω να έχω και αυτό, το οποίο μπορεί εύκολα να με πάρει στο μερικές μέρες.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από εκεί και πέρα δεν μπορώ να καταλάβω την εμμονή ότι μπορεί να παρουσιαστεί καποιο πρόβλημα!

    Τουλάχιστον η Cosmote δίνει GB σε περίπτωση προβλήματος γραμμής.

    Η εμμονή πηγάζει από το ότι όταν του υποδεικνύεις κάτι ότι δεν σου φαίνεται σωστό, επιμένει ότι είναι σωστό, και σε μερικές μέρες ξεκινάνε τα προβλήματα, ποια η εμπιστοσύνη για το μέλλον?
    Όταν ο εργολάβος στο παίζει αυθεντία, και είναι φανερό ότι δεν κάνει ούτε τα βασικά ποια η εμπιστοσύνη? Και εκείνο που με ενόχλησε περισσότερο είναι ότι μπήκε μέσα, χωρίς την άδεια μας, χωρίς την παρουσία μας.

    Δεν έχω cosmote σύνδεση στο κινητό.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν σπανε τοσο ευκολα, μαλλον θα κρεμοταν απο τα καλωδια.

    Εφοσον το Internet ειναι mission critical ειναι αστειο να στηριζεσαι στην αξιοπιστια του χαλκου. Μια ευδαπ, ενα φυσικο αεριο μπορει να σε αφησει χωρις για μια εβδομαδα για πλακα. Το ιδιο ισχυει και για την ινα.
    Προσπαθεις να εξασφαλισεις ΕΝΑ παραγοντα και απο πισω ειναι 10δες αλλοι που δεν τους ελεγχεις.

    Καταγγελια για ποιο πραγμα? Φυσικα και δεν παιζει. Δεν ειναι αρμοδιοτητα του τελικου χρηστη.
    Είναι δεκάδες και βάζω ακόμα ένα από πάνω μου που μπορώ να ελέγξω και φαίνεται προβληματικό.

    Καταγγελία δεν είναι δουλειά δικιά μου αλλά και εκεί που αποτάθηκα δεν βρήκα ανταπόκριση.

    εν πάση περιπτώσεις, ακύρωσα την αίτηση. Είμαι απογοητευμένος από την όλη συμπεριφορά και εργασία του εργολάβου, και είμαι απογοητευμένος που η cosmote δεν απάντησε ποτέ στο παράπονο και να προλάβει να βρει λύση αν υπήρχε όσο οι εργασίες δεν είχαν τελειώσει.

  5. #20
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.820
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Σου εξηγησα οτι δεν υπαρχει κατι να σου απαντησει η cosmote. Ο εργολαβος ειναι αυτος που ειναι, ΑΛΛΑ δεν εισαι εσυ ο εργοδοτης του.
    Ουτε εμενα θα μου αρεσε, αλλα περα απο το να εισαι απο κοντα και να το προλαβεις (που σημαινει α. να ξερεις τι πρεπει να γινει καλυτερα απο τον εργολαβο και β. να εχεις τα soft skills να τον πισεις, καθοδηγησεις) δεν μπορει να γινει κατι αλλο.

    Και που την ακυρωσες δεν εχει σημασια. Καποιος αλλος στη πολυκατοικια θα συνδεθει οπως ειναι, και στο συντομο μελλον και εσυ μολις ερθει η ειδοποιηση για καταργηση του χαλκου.

  6. #21
    Εγγραφή
    14-02-2024
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου εξηγησα οτι δεν υπαρχει κατι να σου απαντησει η cosmote. Ο εργολαβος ειναι αυτος που ειναι, ΑΛΛΑ δεν εισαι εσυ ο εργοδοτης του.
    Ουτε εμενα θα μου αρεσε, αλλα περα απο το να εισαι απο κοντα και να το προλαβεις (που σημαινει α. να ξερεις τι πρεπει να γινει καλυτερα απο τον εργολαβο και β. να εχεις τα soft skills να τον πισεις, καθοδηγησεις) δεν μπορει να γινει κατι αλλο.

    Και που την ακυρωσες δεν εχει σημασια. Καποιος αλλος στη πολυκατοικια θα συνδεθει οπως ειναι, και στο συντομο μελλον και εσυ μολις ερθει η ειδοποιηση για καταργηση του χαλκου.

    Η λύση του να πειραματιστεί κάποιος άλλος πρώτα, δεν με ενοχλεί. Μέχρι τότε υπομονή.

  7. #22
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταγγελία για ποιο ακριβώς λόγο?
    Και εγώ δεν βλέπω κάποιον λόγο που να εμπίπτει στα θέματα που αφορούν την ΕΕΤΤ.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  8. #23
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Καλά ότι μπήκε μέσα στην οικοδομή σημαίνει κάποιος τον άνοιξε!
    Εννοείται ότι έχεις δίκιο που ήθελες να σταματήσουν οι εργασίες και αυτος βρήκε τρόπο να μπει ώστε να τελειώσει το δικό του κομμάτι, να στείλει φωτό και να πληρωθεί!

    Πολύ πιθανόν αν γίνει αίτηση από άλλο ένοικο για οπτικη, θα πατήσουν στην ίδια εγκατάσταση, γιατί θα φαίνεται ότι υπάρχει οριζόντια. Να γνωρίζεις.

  9. #24
    Εγγραφή
    14-02-2024
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά ότι μπήκε μέσα στην οικοδομή σημαίνει κάποιος τον άνοιξε!
    Εννοείται ότι έχεις δίκιο που ήθελες να σταματήσουν οι εργασίες και αυτος βρήκε τρόπο να μπει ώστε να τελειώσει το δικό του κομμάτι, να στείλει φωτό και να πληρωθεί!

    Πολύ πιθανόν αν γίνει αίτηση από άλλο ένοικο για οπτικη, θα πατήσουν στην ίδια εγκατάσταση, γιατί θα φαίνεται ότι υπάρχει οριζόντια. Να γνωρίζεις.
    Δεν είπα ότι διέρρηξε την πόρτα. Κάτι θα είπε και του άνοιξαν. Για να καταλάβεις, ακόμα έχω στην κατοχή μου το κουτάκι του ΟΤΕ. Φυσικά και για να πληρωθεί προσπάθησε να τελειώσει τις εργασίες.
    Όταν έκανα αίτηση, ενημέρωσα τους υπόλοιπους περί τίνος πρόκειται και μάλιστα άλλοι 2 ενδιαφέρθηκαν. Με τον ένα που τα είπαμε μετά από αυτό δεν είναι πολύ σίγουρος πλέον. Αν κάποιος από αυτούς βάλει τελικά και πάνε όλα καλά ίσως κάνω ξανά αίτηση στο μέλλον.

    Υ.Γ. σήμερα με πήρε τηλέφωνο από το γραφείο του εργολάβου που βασικά είναι γραφείο που συνεργάζεται με πόλους εργολάβους. Της είπα ότι ήρθαν με το έτσι θέλω να ξαναβάλουν το κουτί. ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΙΔΕΑ.

  10. #25
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nicstratis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είπα ότι διέρρηξε την πόρτα. Κάτι θα είπε και του άνοιξαν. Για να καταλάβεις, ακόμα έχω στην κατοχή μου το κουτάκι του ΟΤΕ. Φυσικά και για να πληρωθεί προσπάθησε να τελειώσει τις εργασίες.
    Όταν έκανα αίτηση, ενημέρωσα τους υπόλοιπους περί τίνος πρόκειται και μάλιστα άλλοι 2 ενδιαφέρθηκαν. Με τον ένα που τα είπαμε μετά από αυτό δεν είναι πολύ σίγουρος πλέον. Αν κάποιος από αυτούς βάλει τελικά και πάνε όλα καλά ίσως κάνω ξανά αίτηση στο μέλλον.

    Υ.Γ. σήμερα με πήρε τηλέφωνο από το γραφείο του εργολάβου που βασικά είναι γραφείο που συνεργάζεται με πόλους εργολάβους. Της είπα ότι ήρθαν με το έτσι θέλω να ξαναβάλουν το κουτί. ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΙΔΕΑ.
    Ενημέρωσε μας αν έχεις κάποια εξέλιξη, ώστε να ξέρουν και άλλα μέλη που πιθανόν να έχουν παρόμοιο πρόβλημα με εργολάβους.

  11. #26
    Εγγραφή
    14-02-2024
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενημέρωσε μας αν έχεις κάποια εξέλιξη, ώστε να ξέρουν και άλλα μέλη που πιθανόν να έχουν παρόμοιο πρόβλημα με εργολάβους.
    Μετά το τελευταίο μήνυμα, με πήραν ξανά από το γραφείο που κατανέμει δουλείες σε εργολάβους, τους είπα ξανά τις λεπτομέρειες που ήθελαν. Προσπάθησαν να καλύψουν όσα μπορούσαν και είδα μια διάθεση για λύση.

    Στο διάστημα αυτό επικοινώνησα ξανά με cosmote και ένας εκπρόσωπος μου είπε ότι η καλύτερη λύση είναι να ακυρώσω την αίτηση, πράγμα που ήδη έκανα, και να κάνω εκ νέου.
    2 μέρες μετά με κάλεσε μια κυριά από την Εργάτικατ (αν την γραφώ σωστά). Μου είπε ότι είναι μηχανικός και ότι έχει πέσει στα χεριά της η περίπτωση και θέλει να δει τι συμβαίνει. Της είπα ότι ακύρωσα την αίτηση και με ρώτησε αν μπορεί να έρθει να δει την δουλειά και να πάρει κάποιες σημειώσεις. Στην αρχή αρνήθηκα σκεπτόμενος ότι θα κάνω ξανά αίτηση όπως μου είπαν από cosmote για να έρθει άλλο συνεργείο. Ήταν πολύ ευγενική και παρακάλεσε τουλάχιστον να δει τι γίνετε ώστε να έχουν υπόψιν για το μέλλον. Της είπα οκ και κανόνισε να έρθει. Η Εργάτικατ είναι ο υπεργολάβος. Ήρθε εδώ, έβγαλε φωτογραφίες κτλ. κτλ. Σχεδόν σε όλα όσα της έδειξα συμφώνησε ότι ήταν από κάπως προχειροδουλειά έως προχειροδουλειά. Δεν ξέρω αν συμφωνούσε επειδή είχα δίκαιο ή επειδή της είπαν να συμφωνήσει σχεδόν σε όλα μπας και βγει μια άκρη.

    Που κατέληξε. Μου είπε αν μπορεί να αναλάβει αυτή το έργο να το ολοκληρώσει. Για την ολοκλήρωση πρακτικά μου είπε ότι όπως το βλέπει πρέπει να μπει οπωσδήποτε από την αρχή η ίνα στο σπίτι και να τοποθετηθεί καλυτέρα το κουτί στο ισόγειο. Της είπα ότι αν θέλει να ολοκληρώσει το έργο όπως το θέλει μπορώ να της δώσω το οκ αλλά δεν νιώθω καλά να το χρησιμοποιήσω πρώτος από την στιγμή που υπάρχει κομμάτι του πρώτου που δεν ξέρω αν τοποθετήθηκε σωστά. Μου είπε ότι θα γίνουν μετρήσεις αλλά η ένστασή μου ήταν ότι αν το κουτί άντεχε ακόμα 5 μέρες, οι μετρήσεις δεν θα έδειχναν κάποιο πρόβλημα και το κουτί θα έπεφτε δημιουργώντας ζημιά. Συμφώνησε.

    Με ρώτησε αν υπάρχει λύση για να διορθώσει τα πράγματα και να νιώσω ασφαλής να χρησιμοποιήσω το δίκτυο. Της είπα από την στιγμή που ο πρώτος μπήκε κρυφά για να βάλει κουτί και να κάνει ενώσεις, μπορεί να είμαι υπερβολικός, αλλά θα έπρεπε να αλλάξει ότι μπορεί να αλλαχτεί. Είπε οκ. Την ρώτησα κάποια πράγματα που ρώτησα και τον πρώτο αν μπορούν να γίνουν (καθαρά από περιέργεια) σε ένα είπε όχι, στο άλλο είπε ότι κατά την αποχή της έπρεπε ο ίδιος να το προτείνει (να τοποθετηθεί το κουτί στο υπόγειο).

    Λίγες μέρες μετά ήρθε το συνεργείο. Βρήκε διάφορες πατάτες, και μου είπε ότι αν το κουτί έπεφτε θα έκανε αρκετή ζημιά. Πέρασαν ξανά τα πάντα. λίγες ώρες μετά ήρθε το δεύτερο συνεργείο για να κάνει τις συνδέσεις, πήρε μετρήσεις, ρύθμισαν το δικό μου router ελέγξαν ταχύτητες κτλ., και πλέον είμαι με οπτική ίνα.

    Μερικά πράγματα που μου είπαν οι τεχνικοί και ίσως φανούν χρήσιμα.

    Αρκετά συνέργεια δεν χρησιμοποιούν το ειδικό πιστόλι, για διάφορους λόγους. Δεν είναι μεγάλο πρόβλημα αυτό κατά την εμπειρία του, φτάνει να μπει σωστά η ίνα. Για παράδειγμα ακόμα και με θερμόκολλα να βάλουν την ίνα, αν την βάλουν σωστά μπορεί να είναι και καλύτερο από την εφαρμογή με πιστόλι. Σε εμένα δυστυχώς δεν.

    Ο υπεργολάβος χειρίστηκε πολύ καλά το θέμα, σίγουρα καλύτερα από ότι περίμενα. Η cosmote θα απαντήσει ακόμα στα emails.

    Θα έλεγα όταν κάποιος κάνει αίτηση αν δεν του φαίνεται οκ ο μηχανικός που θα έρθει να δει τον χώρο να μην προχωρήσει και αν ζητήσει άλλον. Έστω για 2η γνώμη. Σε εμάς για να είμαι ειλικρινής όταν μας μίλησε ο μηχανικός την πρώτη μέρα ο διαχειριστής μου είπε ότι δεν του φαίνεται και πολύ οκ. Του απάντησα ότι αυτόν μας έστειλαν, θεωρώ ότι θα τα καταφέρει. Θα μπορούσα από ότι καταλαβαίνω εκεί να ζητήσω να έρθει κάποιος άλλος.

    Το μόνο που μένει τώρα είναι να βάψω κάποια σημεία που αφήσαν σημάδια λόγο της μετακίνησης του κουτιού.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας