Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    15-02-2024
    Περιοχή
    ΜΕΛΙΣΣΙΑ
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ VDSL 100/10
    Γεια σας.
    Το Vodafone RED Unlimited παρέχει απεριόριστα λεπτά προς Ε.Ε., σύμφωνα με τη σελίδα τους. Γνωρίζετε έως τώρα εάν υπάρχει κόφτης; Δηλαδή από Ελλάδα προς Ε.Ε.
    Και στα ΜΒ, τελικά πόσος είναι ο κόφτης;
    Ευχαριστώ!

  2. #2
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.416
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NURSE MARIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Vodafone RED Unlimited παρέχει απεριόριστα λεπτά προς Ε.Ε., σύμφωνα με τη σελίδα τους. Γνωρίζετε έως τώρα εάν υπάρχει κόφτης; Δηλαδή από Ελλάδα προς Ε.Ε.
    Αν και είσαι εκτός θέματος, καθώς η ενότητα Κινητή Ευρυζωνικότητα του φορουμ αφορά τα data και όχι την ομιλία, θα ρωτήσω:
    Εσύ πόσες ώρες τη μέρα σκοπεύεις να μιλάς από Ελλάδα προς ΕΕ, που σε απασχολεί αν υπάρχει κόφτης;
    Στο site της εταιρίας εντόπισες κάτι σχετικό με κόφτη ως προς τα λεπτα ομιλιας προς ΕΕ;

  3. #3
    Εγγραφή
    15-02-2024
    Περιοχή
    ΜΕΛΙΣΣΙΑ
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ VDSL 100/10
    Περί τα 300' την εβδομάδα μου βγαίνει τώρα με τον ΟΤΕ, λόγω φίλου που πήγε εκεί για 4 μήνες και έχει ανάγκη να μιλάει, καθώς είναι εντελώς μόνος σε ξένη πόλη.
    Προτιμάμε ομιλία και όχι βιντεοκλήση στα social γιατί έχει Ελληνικό νούμερο και δεν έχει άπειρα ΜΒ και επιπροσθέτως στο AirBnb που μένει και έχει WiFi, δεν είναι μόνος και δεν θέλει να ενοχλεί με την ομιλία.
    Έψαξα, δεν βρήκα περιορισμό, αλλά ούτε για τα ΜΒ αναφέρει κάτι, παρόλα αυτά, έχω διαβάσει αρκετές αναφορές από χρήστες για κόφτη ταχύτητας και είπα να ρωτήσω.

  4. #4
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.416
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NURSE MARIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περί τα 300' την εβδομάδα μου βγαίνει τώρα με τον ΟΤΕ, λόγω φίλου που πήγε εκεί για 4 μήνες και έχει ανάγκη να μιλάει, καθώς είναι εντελώς μόνος σε ξένη πόλη.
    Προτιμάμε ομιλία και όχι βιντεοκλήση στα social γιατί έχει Ελληνικό νούμερο και δεν έχει άπειρα ΜΒ και επιπροσθέτως στο AirBnb που μένει και έχει WiFi, δεν είναι μόνος και δεν θέλει να ενοχλεί με την ομιλία.
    Έψαξα, δεν βρήκα περιορισμό, αλλά ούτε για τα ΜΒ αναφέρει κάτι, παρόλα αυτά, έχω διαβάσει αρκετές αναφορές από χρήστες για κόφτη ταχύτητας και είπα να ρωτήσω.
    Ως προς την ομιλία, προφανώς 300' τη βδομάδα δεν είναι κάτι για να σε απασχολεί, όταν λέει απεριόριστα.
    Επισης τα MB στη βασική SIM είναι απεριόριστα. Στην εξτρα σιμ μπαινει κοφτης μετά τα 300GB.
    Και όταν καλεί αυτός (με το ελληνικό απεριόριστο που λογικά έχει) σε ελληνικά σταθερά/κινητά είναι απεριόριστα.

  5. #5
    Εγγραφή
    15-02-2024
    Περιοχή
    ΜΕΛΙΣΣΙΑ
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ VDSL 100/10
    Οκ για τα ΜΒ.
    Όχι εγώ να καλώ προς Ε.Ε., γιαυτό με ενδιαφέρει.
    Το ερώτημα μου γεννήθηκε γιατί π.χ. η COSMOTE στο καρτοκινητό W.U. έχει πακέτο 90' προς Ε.Ε. με 7 ευρώ και μπορείς μόλις 4 φορές να το βάλεις (90Χ4=360' το μήνα).
    Μετά πας με τιμοκατάλογο 0,25/λεπτό...

  6. #6
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.968
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Εγώ στη θέση του φίλου σου θα έπαιρνα μια τοπική SIM καρτοκινητού με δεδομένα (απεριόριστα , πολλά, ό,τι έχει) και θα επικοινωνούσα με φωνητικές κλήσεις από WhatsApp, messenger, Viber ή ό,τι άλλο τέλος πάντων σας κάνει κέφι.
    Ανυπόγραφος

  7. #7
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.416
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ στη θέση του φίλου σου θα έπαιρνα μια τοπική SIM καρτοκινητού με δεδομένα (απεριόριστα , πολλά, ό,τι έχει) και θα επικοινωνούσα με φωνητικές κλήσεις από WhatsApp, messenger, Viber ή ό,τι άλλο τέλος πάντων σας κάνει κέφι.
    ακριβως.
    αυτος που ειναι εξω λυνει το "προβλημα" επικοινωνιας του.
    δεν βαζει αυτους που ειναι Ελλαδα να το λυσουν γι αυτον.
    Ουτως ή άλλως, όπως έγραψα και παραπανω, όταν καλεί αυτός (με το ελληνικό απεριόριστο που λογικά έχει) σε ελληνικά σταθερά/κινητά είναι απεριόριστα.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας