Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-17 από 17
  1. #16
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    616
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Επανερχομαι λιγο στο θεμα:

    Μιλησα με το 1399. Ειπα τι εγινε με την χρεωση εκτος παγιου. Η κυρια ευγενεστατη μου ειπε οτι ναι μεν τα 800 δεν χρεωνονται σε οποιαδηποτε χωρα αλλα εγω ημουν σε περιαγωγη. Και μου λεει αν ημουν σε ΕΕ ή στην Ελλαδα δεν θα γινοταν χρεωση και οτι εχω ολες τις παροχες σαν ημουν στην Ελλαδα αν ημουν σε καποια χωρα στην ΕΕ. Πριν προλαβω να της πω οτι δεν ημουν σε περιαγωγη εκτος ΕΕ (ημουν στην Γερμανια και αναφερεται αυτο ξεκαθαρα στο λογαριασμο) μου λεει: εγω αυτο που μπορω να κανω για εσας ειναι να σας πιστωσω στον επομενο λογαριασμο την χρεωση εκτος παγιου απλα να γνωριζετε εσεις οτι να προσεχετε οταν ειμαι σε περιαγωγη. Ευχαριστω πολυ λεω και το εκλεισα. Οποτε αναμενω να δω αν θα μου τα πιστωσουν στον επομενο.

    Να πω το εξης: Δεν αναγραφεται στο συμβολαιο τα 500 λεπτα δωρεαν προς διεθνεις εκτος ΕΕ ποιες χωρες περιλαμβανουν. Ψαχνω γενικα ορους συμβολαιου, τιμοκαταλογους και τα λοιπα. Δεν βρισκω ακρη γιατι δεν λεει τιποτα. Καλω τον ανθρωπο που εκανα την συμφωνια και παρατηρει και ο ιδιος οτι δεν αναγραφονται οι χωρες πουθενα στο συμβολαιο. Ουτε στους τιμοκαταλογους λοιπων κλησεων δεν διευκρινιζουν προς ποια χωρα ειναι το 800. Απλα λενε 800 -> Ατελως. (εκτος αν δεν ειδα κατι και μου ξεφυγε)

    Οποτε μου λεει οτι εχω απολυτο δικιο και οτι θα μιλησει με καποιους απο το back office των εταιρικων γιατι δεν αναγραφεται τιποτα στο συμβολαιο μου ουτε στους αναρτημενους τιμοκαταλογους, ουτε για τα 500 λεπτα προς διεθνη εκτος ΕΕ ουτε προς ποιες αριθμοσειρες ειναι αυτο.

    (Ναι ξερω τι θα μου πειτε, εννοουν Ελλαδα κτλ...ΟΚ. Αλλα τυπικα και νομικα δεν αναγραφεται τιποτα τετοιο).

    Ακομα και ο ανθρωπος (ο πωλητης) ειχε μεινει μ@λ@..ς με αυτο που εβλεπε. Μου λεει: εγω το εχω σαν εσωτερικη προυσιαση την αναλυση του προγραμματος, αλλα δεν μπορω να σου στειλω αυτο το εγγραφο. Οποτε θα πρεπει να μιλησω με καποιον απο το back office των εταιρικων για αυτο. Αλλα εχεις δικιο μου λεει.

    Ειδωμεν....

    -UPDATE-

    Ηρθε και sms οτι θα μου πιστωσουν το ποσο. Κατι δεν παει καλα με αυτον που εχει ρυθμισει το billing του προγραμματος ή αυτον που εγραψε τους ορους του συμβολαιου, οποτε για να αποφυγουν προστριβες το κλεινουν το θεμα με πιστωση...(Εικασια δικια μου βεβαια αυτο). Γενικα θα σας προτεινα αν αντιμετωπιζετε τετοιο θεμα να το ανεφερετε μπας και φιλοτιμηθουν και το φτιαξουν. Δεν αναμενω να αλλαξουν την τιμολογιακη τους πολιτικη, αλλα τουλαχιστον να συντασουν συμβολαια και ορους της προκοπης. Φταιω και εγω που δεν κοιταξα πιο ενδελεχως το συμβολαιο. O σοφος λαος ελεγε: Την υπογραφη σου και το Π...1 σου πρεπει να προσεχεις που τα βαζεις (Σορρυ για την χυδαιοτητα, αλλα καπως ταιριαζει)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fasdf : 21-03-24 στις 18:47.

  2. #17
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    616
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Λοιπον ΝΕΟ update για οσους ενδιαφερονται:

    Λοιπον τα 500 λεπτα προς διεθνη εκτος ΕΕ ΑΦΟΡΟΥΝ καταρχιν τις χωρες: Αυστραλία, Γεωργία, Ελβετία, Η.Π.Α, Καναδάς, Κίνα, Ν. Ζηλανδία, Νορβηγία, Ρωσία, Τουρκία.

    ΟΜΩΣ

    Αυτη Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ παροχη του προγραμματος δεν μπορει να αξιοποιηθει εφοσον ο συνδρομητης βρισκεται με περιαγωγη είτε αν η περιαγωγη ειναι εντός ή εκτός ΕΕ.
    Δλδ αν εγω ειμαι στη Γαλλια και καλεσω αριθμο κανονικο Η.Π.Α. (ας μην ειναι καποια περιεργη αριθμοσειρα πχ 800) θα χρεωθω και μαλιστα ανα λεπτο και με αρκετα υψηλη χρεωση ανα λεπτο η οποια μεταβαλλεται και αναλογα σε ποιο δικτυο της Ε.Ε. βρισκεσαι εκεινη την ωρα. Επομενως αυτο που ειναι δωρεαν ειναι να καλεις ειτε απο ελληνικο αριθμο προς ελληνικο αριθμο ή απο ελληνικο αριθμο που βρισκεται σε περιαγωγη εντος Ε.Ε. προς Ε.Ε. ή από ελληνικο αριθμο προς Ε.Ε. Τα 500 λεπτα ισχυουν παραμονο οταν εισαι στην Ελλαδα και καλεις απο τον ελληνικο αριθμο προς αυτες τις διεθνεις χωρες εκτος Ε.Ε.

    Αυτο για το προγραμμα συμβολαιου business red unlimited.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας