Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    11-03-2024
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Γεια σας,

    Εχω στο ενα σπιτι FTTH και το σταθερο τηλεφωνο κουμπωνει πανω στην εξοδο RJ11 του Nokia router της Nova.

    Εχω φτιαξει συνδεση μεσω WiFi κεραιων με το αλλο σπιτι και εχω δημιουργησει δικτυο LAN με προσβαση στο ιντερνετ. Θελω ομως να βαλω το σταθερο στο δευτερο σπιτι.
    Πως μπορω με το SPA3102 (το εχω αγορασει ηδη) το οποιο θα το κουμπωσω στην εξοδο RJ11 του router της Nova και στο αλλο σπιτι να βαλω μια συσκευη τηλεφωνου ΙΡ, ωστε να μεταφερω τη γραμμη στο δευτερο σπιτι; Δε με ενδιαφερει να εχω σταθερο στο πρωτο σπιτι. Απλα θελω να δεχομαι και να κανω κλησεις απο το τηλεφωνο στο δευτερο σπιτι. Γνωριζω αρκετα πραγματα απο δικτυα και θεωρητικα γινεται μεσω VoIP αυτο που θελω.

    Εδω βρηκα εναν οδηγο πως να το πετυχεις με δυο SPA3102 αλλα το thread αυτο ειναι παλιο και δεν υπαρχουν πλεον οι φωτογραφιες και τα συννιμενα αρχεια για να με βοηθησει.
    https://www.awmn.net/showthread.php?t=39218

    Γνωριζει κανεις πως γινεται να το πετυχω;

    Ευχαριστω.

  2. #2
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rallystas13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας,

    Εχω στο ενα σπιτι FTTH και το σταθερο τηλεφωνο κουμπωνει πανω στην εξοδο RJ11 του Nokia router της Nova.

    Εχω φτιαξει συνδεση μεσω WiFi κεραιων με το αλλο σπιτι και εχω δημιουργησει δικτυο LAN με προσβαση στο ιντερνετ. Θελω ομως να βαλω το σταθερο στο δευτερο σπιτι.
    Πως μπορω με το SPA3102 (το εχω αγορασει ηδη) το οποιο θα το κουμπωσω στην εξοδο RJ11 του router της Nova και στο αλλο σπιτι να βαλω μια συσκευη τηλεφωνου ΙΡ, ωστε να μεταφερω τη γραμμη στο δευτερο σπιτι; Δε με ενδιαφερει να εχω σταθερο στο πρωτο σπιτι. Απλα θελω να δεχομαι και να κανω κλησεις απο το τηλεφωνο στο δευτερο σπιτι. Γνωριζω αρκετα πραγματα απο δικτυα και θεωρητικα γινεται μεσω VoIP αυτο που θελω.

    Εδω βρηκα εναν οδηγο πως να το πετυχεις με δυο SPA3102 αλλα το thread αυτο ειναι παλιο και δεν υπαρχουν πλεον οι φωτογραφιες και τα συννιμενα αρχεια για να με βοηθησει.
    https://www.awmn.net/showthread.php?t=39218

    Γνωριζει κανεις πως γινεται να το πετυχω;

    Ευχαριστω.
    Ρίξε μια ματιά στο https://www.adslgr.com/forum/forums/...p-Iax-Hardware , αν θυμάμαι καλά έχουν γραφτεί λύσεις κατά καιρούς.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας