Εμφάνιση 1-1 από 1
  1. #1
    Εγγραφή
    23-05-2008
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    536
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ZTE ZXHN F670L-XIAOMI 4A
    Καλησπέρα.
    Είμαι σε συμβόλαιο triple play με 24αρα γραμμή+novasport δορυφορικό +απεριόριστα σταθερά και κινητά στα 40 ευρώ τα τελευταία 2 μισή χρόνια.
    Τον περασμένο Οκτώβριο ανανέωσα με τις ίδιες παροχές για αλλα δύο χρόνια καθώς δεν υπάρχει vdsl στη περιοχή μου.
    Το θέμα μου είναι ότι μετακομίζω δύο στενά πιο κάτω και θέλω να μεταφέρω τον αριθμό μου με το συμβόλαιο όπως ακριβώς τα ανανέωσα και δε μπορώ.
    Πήρα τηλέφωνο στην εξηπηρετηση μου είπαν να παω στο κατάστημα για να κάνω τη μεταφορά και υπάρχει χρέωση 50 ευρώ για τη γραμμή και άλλα 50 ευρώ για το πιάτο, λέω ας είναι. Πάω τώρα στο κατάστημα μου λένε ότι εκτός τα 100 ευρώ θα πρέπει να γίνει νέο συμβαλαιο για αλλά δύο χρονια στα 45 ευρώ από τα 40 που πλήρωνα καθώς δεν είναι εμπορικά διαθέσιμο αυτό το πακέτο που έχω και θα έχω πάλι 24αρα και ας λέει 100αρα το νέο που θέλουν να κανω.
    Δηλαδή με λίγα λόγια θέλουν 100 ευρώ για μεταφορά ακύρωση του πακέτου που συμφώνησα πριν λίγους μήνες και 5 ευρώ παραπάνω το μήνα.
    Λεω άρα αφού μου κάνετε διακοπή του συμβολαίου μου χωρίς να θέλω δεν έχω ρήτρα αποδέσμευση διακόψτε το. Όχι μου λέει έχεις και ρήτρα άμα φύγετε γιατί έχετε συμβόλαιο.
    Μία τρελά. Εχει κάνεις παρόμοια εμπειρία και αν ναι πως την διαχειριστηκε?

    ΥΓ Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο να επικοινωνήσω χωρίς χρεωαη γιατί έχω μετακόμισει και δεν έχω σταθερό?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rm.Geko : 05-04-24 στις 13:06.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας