Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 52
  1. #16
    Εγγραφή
    23-11-2006
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.233
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Vodafone H300s
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Yπάρχει bug που το δουλεύουν στην nightly.

    - - - Updated - - -



    Tα shorts μπορούν να κλείσουν για τα παιδιά μου;





    Δεν το έχω ψάξει. Σίγουρα μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Youtube Kids για μεγαλύτερη ασφάλεια.
    Κινητό: Samsung Galaxy A52s



    Νίκος Χανδόλιας

  2. #17
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.368
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ που έβαλα για dns στο ρούτερ το adguard γιατί δεν μου δουλεύει στο youtube;
    Οι dns blockers δεν μπορούν να κόψουν τις διαφημίσεις του yt.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #18
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosmelt Εμφάνιση μηνυμάτων
    13 ευρώ το μήνα, μοιρασμένο σε 6 άτομα, στη συνδρομή όλα τα καλά του Youtube video + Youtube music (δε βρίσκω να υστερεί σε κάτι ουσιαστικό πχ σε σχέση με Spotify που επίσης χρησιμοποιώ με συνδρομή), δε βρίσκω λόγο να μπλέξει κάποιος με οτιδήποτε άλλο, το οποίο μια δουλεύει και μια όχι και πρέπει να ασχοληθώ και να διαβάσω τι ματσακονιά χρειάζεται να κάνω...
    156€ ευρώ το χρόνο για Youtube; Και παρ' όλα αυτά δεν βρίσκεις τον λόγο να εγκαταστήσεις μια εφαρμογή; (Οι... "ματσακονιές" είναι ότι πρέπει να την κάνεις update 1-2 φορές τον χρόνο, btw)

  4. #19
    Εγγραφή
    23-11-2006
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.233
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Vodafone H300s
    Path Level
    Interleaved
    156 το χρόνο για 6 άτομα, για youtube και youtube music, ήτοι 26 ευρώ το άτομο ετησίως. Μια χαρά μου ακούγεται. Και δεν ανησυχώ αν παίζει, αν δεν παίζει, αν χρειάζεται κάτι γιατί η Google μπλόκαρε την πρόσβαση και άλλαξε κάτι στο api της κλπ. Ο καθένας αξιολογεί διαφορετικά τον χρόνο και την άνεσή του. Δίνω 200 με 250 ευρώ ετησίως για διάφορες συνδρομές και δεν το θεωρώ μεγάλο ποσό, σε σχέση με αυτά που μου προσφέρει.
    Κινητό: Samsung Galaxy A52s



    Νίκος Χανδόλιας

  5. #20
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.675
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosmelt Εμφάνιση μηνυμάτων
    156 το χρόνο για 6 άτομα, για youtube και youtube music, ήτοι 26 ευρώ το άτομο ετησίως. Μια χαρά μου ακούγεται. Και δεν ανησυχώ αν παίζει, αν δεν παίζει, αν χρειάζεται κάτι γιατί η Google μπλόκαρε την πρόσβαση και άλλαξε κάτι στο api της κλπ. Ο καθένας αξιολογεί διαφορετικά τον χρόνο και την άνεσή του. Δίνω 200 με 250 ευρώ ετησίως για διάφορες συνδρομές και δεν το θεωρώ μεγάλο ποσό, σε σχέση με αυτά που μου προσφέρει.
    Αυτό ακριβώς. Δεν πληρώνω youtube γιατί δε βλέπω πάνω από 1-2 βίντεο την εβδομάδα, αλλά η συνδρομή μου στο Spotify μοιρασμένη νόμιμα με την οικογένεια είναι λεφτά καλά ξοδεμένα (είναι καλύτερο στα Αγγλικά ).

  6. #21
    Εγγραφή
    23-11-2006
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.233
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Vodafone H300s
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό ακριβώς. Δεν πληρώνω youtube γιατί δε βλέπω πάνω από 1-2 βίντεο την εβδομάδα, αλλά η συνδρομή μου στο Spotify μοιρασμένη νόμιμα με την οικογένεια είναι λεφτά καλά ξοδεμένα (είναι καλύτερο στα Αγγλικά ).
    Κινητό: Samsung Galaxy A52s



    Νίκος Χανδόλιας

  7. #22
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.019
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι dns blockers δεν μπορούν να κόψουν τις διαφημίσεις του yt.
    α μάλιστα ευχαριστώ για την πληροφορία
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  8. #23
    Εγγραφή
    12-03-2019
    Περιοχή
    Thess
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    361
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    20/20
    ISP
    Wbs ± 20 Mbps
    Router
    BT Home Hub 5A (OpenWRT)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι. Το revanced το θεωρώ άκρως παράνομο σαν φάση γιατί στην ουσία είναι mod του official yt app που ενεργοποιεί παράνομα τα paid features.

    Μμ και κάποιος που σκέφτεται να βγάλει πατς για συγκεκριμένη εφαρμογή πορτοφολιού (ονόματε δεν λέμε) πρέπει να διώκεται γιατί με δόλο δημιουργεί περιστάσεις για διάπραξη παράνομων πράξεων ;

    Αλήθεια μήπως η δημιουργικότητά σας, καταστέλεται μόνο απο τα όρια της φαντασίας σας και από αυτά του ΠΚ;

    Κάποιος θα μπορούσε να υποστηρίξει οτι παραβιάζεται η ελευθερία έκφρασής του από το γεγονός ότι τέτοιες πράξεις υπόκεινται σε διατάξεις του ΠΚ.

  9. #24
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MyISLM Εμφάνιση μηνυμάτων

    Μμ και κάποιος που σκέφτεται να βγάλει πατς για συγκεκριμένη εφαρμογή πορτοφολιού (ονόματε δεν λέμε) πρέπει να διώκεται γιατί με δόλο δημιουργεί περιστάσεις για διάπραξη παράνομων πράξεων ;

    Αλήθεια μήπως η δημιουργικότητά σας, καταστέλεται μόνο απο τα όρια της φαντασίας σας και από αυτά του ΠΚ;

    Κάποιος θα μπορούσε να υποστηρίξει οτι παραβιάζεται η ελευθερία έκφρασής του από το γεγονός ότι τέτοιες πράξεις υπόκεινται σε διατάξεις του ΠΚ.
    Κάπου σ'έχασα απ'τις πολλές ειρωνείες, αλλά δεν πειράζει.

    Θα απαντήσω μόνο στη σύγκριση που κάνεις με το wallet.

    Η περίπτωση του wallet δεν έχει να κάνει με κάποια παράνομη χρήση υπηρεσίας.

    Η χρήση του wallet είναι δωρεάν. Απλώς σε περιορίζει αν είσαι rooted, για λόγους ασφαλείας.

    Εκεί έρχεται και κουμπώνει το patch (που δεν είναι καν patch βασικά, αλλά ας το πούμε έτσι για την οικονομία της συζήτησης).

    Δεν ξεκλειδώνει κάποια επί πληρωμή υπηρεσία. Απλώς σου δίνει το δικαίωμα να κάνεις ότι θέλεις στη συσκευή που έχεις πληρώσει.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  10. #25
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.542
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosmelt Εμφάνιση μηνυμάτων
    156 το χρόνο για 6 άτομα, για youtube και youtube music, ήτοι 26 ευρώ το άτομο ετησίως.
    Σε αυτο το κοστος εχεις βαλει και το κοστος του vpn απο το οποιο θα μπαινεις για να κανεις την συνδρομη και την ανανεωση της? Γιατι η σελιδα του youtube εχει το premium στα 8ε το μηνα!
    https://www.youtube.com/premium

    Αλλα ας πουμε οτι ειναι 26ε με καποιο τροπο. Γιατι να δωσω 26ε σε μια πλατφορμα που το καλο περιεχομενο ειναι το 10% και η σαβουρα το 90%, τα clickbait και τα fake thumnails απο τους creators παει συννεφο, που ολοι νοιαζονται μονο για τα views και κανουν οτι καραγκιοζιλικι μπορουν για να τα μαζεψουν (ονοματα ελληνων youtubers δεν λεμε :P)? Να μην ξεχασω και τη σαπια σελιδα που εχει τοσο js οσο το fb αλλα λιγοτερη λειτουργικοτητα.
    Οποιος λοιπον θεωρει αυτο το περιεχομενο αξιολογο, πχ μια φιλη μου που στην ερωτηση "με ποιο προγραμμα ακους μουσικη στο pc" η απαντηση της ειναι "με το youtube!", ας βλεπει διαφημησεις ή ας παρει premium για να τους στηριξει.
    Εγω θα το εκανα για να εχω καλυτερη ποιοτητα στο youtube music, για να ακουω τη μουσικη μου σε aac των 256kb/s (απο aac των 128kb/s που δινεται τζαμπα). Αλλα σε αυτα τα λεφτα το spotify εινια καλυτερο.

    Τελος, το σκουπιδοapi δεν (νομιζω να) κοιταει αν εισαι premium ή οχι. Τα requests per day δεν εινια παραπανω απο 10000 ανα μερα με premium, ουτε γλυτωνεις το μασκαρεμα της οποιας εφαρμογης σαν android client αν δεν θες να σου κανει throttling. Το λεω σαν χρηστης που δεν εχει ανοιξει ποτε την εφαρμογη του κινητου, γιατι βλεπω youtube σχεδον παντα απο το kodi ή απο καποιο invidious instance οταν ειμαι στο pc.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 18-04-24 στις 07:41.
    ديميتريس

  11. #26
    Εγγραφή
    30-03-2012
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά Αργοστόλι
    Μηνύματα
    1.581
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    21287 kbps /1020 kbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ
    Router
    TP-LINK TD-W9970 V1
    SNR / Attn
    6.2(dB) / 12.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης σε android υπάρχει και το freetube που είναι εξαιρετικό κι αυτό (υπάρχει και για linux, για win δεν γνωρίζω).
    Έχει και για windows
    https://freetubeapp.io/#download

  12. #27
    Εγγραφή
    23-11-2006
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.233
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Vodafone H300s
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτο το κοστος εχεις βαλει και το κοστος του vpn απο το οποιο θα μπαινεις για να κανεις την συνδρομη και την ανανεωση της? Γιατι η σελιδα του youtube εχει το premium στα 8ε το μηνα!
    https://www.youtube.com/premium

    Αλλα ας πουμε οτι ειναι 26ε με καποιο τροπο. Γιατι να δωσω 26ε σε μια πλατφορμα που το καλο περιεχομενο ειναι το 10% και η σαβουρα το 90%, τα clickbait και τα fake thumnails απο τους creators παει συννεφο, που ολοι νοιαζονται μονο για τα views και κανουν οτι καραγκιοζιλικι μπορουν για να τα μαζεψουν (ονοματα ελληνων youtubers δεν λεμε :P)? Να μην ξεχασω και τη σαπια σελιδα που εχει τοσο js οσο το fb αλλα λιγοτερη λειτουργικοτητα.
    Οποιος λοιπον θεωρει αυτο το περιεχομενο αξιολογο, πχ μια φιλη μου που στην ερωτηση "με ποιο προγραμμα ακους μουσικη στο pc" η απαντηση της ειναι "με το youtube!", ας βλεπει διαφημησεις ή ας παρει premium για να τους στηριξει.
    Εγω θα το εκανα για να εχω καλυτερη ποιοτητα στο youtube music, για να ακουω τη μουσικη μου σε aac των 256kb/s (απο aac των 128kb/s που δινεται τζαμπα). Αλλα σε αυτα τα λεφτα το spotify εινια καλυτερο.

    Τελος, το σκουπιδοapi δεν (νομιζω να) κοιταει αν εισαι premium ή οχι. Τα requests per day δεν εινια παραπανω απο 10000 ανα μερα με premium, ουτε γλυτωνεις το μασκαρεμα της οποιας εφαρμογης σαν android client αν δεν θες να σου κανει throttling. Το λεω σαν χρηστης που δεν εχει ανοιξει ποτε την εφαρμογη του κινητου, γιατι βλεπω youtube σχεδον παντα απο το kodi ή απο καποιο invidious instance οταν ειμαι στο pc.



    VPN έχω, αλλά δεν το χρησιμοποιώ για το Youtube. Δεν πρόσεξες καν τα μνμ τα υπόλοιπα, γιατί θα έβλεπες ότι 13 ευρώ το μήνα έχει η συνδρομή η family, την οποία και έχω, άρα μοιράζεται στα 6, δεν δίνω 156 ευρώ ετησίως εγώ, 26 δίνω. Δεν με απασχολεί ιδιαίτερα το κομμάτι των youtubers, ούτε παρακολουθώ για αυτό, κυρίως μουσικά βίντεο και συναυλίες βλέπω, καθώς και διάφορες εκπομπές. Μια χάρα αξιόλογο περιεχόμενο βρίσκω σε κάθε περίπτωση, όταν θέλω να δω. Μουσική ακούω με το Youtube music, το οποίο περιλαμβάνεται στη συνδρομή, κατά κύριο λόγο σε ακουστικά και μικρά ηχεία, στα οποία μια χαρά ακούγεται η ποιότητα ήχου. Τώρα αν στα δικά σου αυτιά ο ήχος δεν είναι καλός, προφανώς και υπάρχουν και άλλες συνδρομητικές υπηρεσίες με καλύτερο ήχο. Έχοντας και Spotify, εγώ προσωπικά, εκεί που ακούω, δεν βρίσκω κάποια διαφορά σε ποιότητα.
    Τα θέματα του api που γράφεις δεν με απασχόλησαν ποτέ, είναι υπερβολικά τεχνικά για τα δικά μου αυτιά. Υποθέτω ότι αναφέρεσαι κυρίως ως προς το θέμα της κατανάλωσης μπαταρίας (requests per day), το οποίο ουδέποτε με ενόχλησε, καθώς υπάρχει ικανός αριθμός φορτιστών σε σπίτι και αμάξι και πάντα ένα powerbank μαζί για κάθε ενδεχόμενο. Throttling δεν θυμάμαι να έχω παρατηρήσει.
    Κινητό: Samsung Galaxy A52s



    Νίκος Χανδόλιας

  13. #28
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.542
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosmelt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υποθέτω ότι αναφέρεσαι κυρίως ως προς το θέμα της κατανάλωσης μπαταρίας
    Οχι. Αναφερομαι σε αυτη την ηλιθιοτητα
    https://www.adslgr.com/forum/threads...=1#post7396429

    Αυτα που αναφερεις για τις τιμες θα τα ξαναδω αργοτερα με καθαρο μυαλο.
    ديميتريس

  14. #29
    Εγγραφή
    23-11-2006
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.233
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Vodafone H300s
    Path Level
    Interleaved
    Δεν το είχα δει αυτό που λες. Όχι ότι απασχολεί ιδιαίτερα τον τελικό χρήστη.
    Αυτό με τις τιμές το θεωρώ συμφέρον.
    Κινητό: Samsung Galaxy A52s



    Νίκος Χανδόλιας

  15. #30
    Εγγραφή
    17-04-2009
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Adguard premium lifetime για 9 ατομα στο κινητο. Youtube revanced extended για να εχουμε το απολυτο επισης. Στο pc ublock origin και sponsored block για να μην βλεπουμε τις διαφημισεις μεσα σε καθε βιντεο. Φτανε που δεν ξερουμε τι πληρωνουμε σε φορους ασφαλειες νταβατζιλικια ενφια φπα κτλ ακομα τα καραγκιοζιλικια της google και της καθε google να εχουμε που παιζουν με πολλα δις κερδος καθε μηνα. Οι χαζομαρες των συνδρομων μας μαραναν οταν δινουμε χιλιαδες ευρω σε νταβατζιλικια.

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας