Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Σκέφτομαι να γίνω συνδρομητής της On, κυρίως επειδή είναι η μόνη εταιρία που παρέχει και TV (δεν έχω καλή λήψη στο σπίτι μου, ούτε Nova). Επειδή όμως έχω διαβάσει στο forum πολλά παράπονα, δεν θα ήθελα να καταργήσω τη σύνδεση με τον ΟΤΕ (τηλεφωνία). Μπορώ να κάνω αίτηση για νέα σύνδεση στην On και να κρατήσω και τον ΟΤΕ; Το σπίτι μου όμως έχει μία μόνο τηλεφωνική παροχή. Αν αργότερα όλα δουλεύουν καλά με την On, θα μπορέσω να μεταφέρω το τηλέφωνικό νούμερο που έχω στον ΟΤΕ στη σύνδεση της On; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

  2. #2
    Εγγραφή
    05-10-2005
    Περιοχή
    Νεα Σμυρνη
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Router
    Technicolor TG589vn v3
    SNR / Attn
    9,4(dB) / 7,8(dB)
    Οχι αυτο που ζητας δεν γινεται. Πρεπει να φυγεις τελειως απο τον ΟΤΕ.
    Μπορεις να ζητησεις φωρητοτητα της γραμμης σου στην ΟΝ.

  3. #3
    Εγγραφή
    25-08-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    425
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14884/1011
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    Michelin Pilot exalco
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    δυστιχος δεν μπορεις να κανεις κατι αν βαλεις ΟΝ. θα εχεις σιγουρα τηλέφωνο απο την ΟΝ.
    τωρα αμα εισαι διαθετμενος να πληρωνεις και το παγιο 2 γραμμης δικο σου προβλημα!
    παντος η vivodi ξερω οτι προσφερει VoIP.

  4. #4
    Εγγραφή
    17-11-2006
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    161
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    14430/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    THOMSON TG585 v7
    SNR / Attn
    22db(dB) / 21db(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dapost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκέφτομαι να γίνω συνδρομητής της On, κυρίως επειδή είναι η μόνη εταιρία που παρέχει και TV (δεν έχω καλή λήψη στο σπίτι μου, ούτε Nova). Επειδή όμως έχω διαβάσει στο forum πολλά παράπονα, δεν θα ήθελα να καταργήσω τη σύνδεση με τον ΟΤΕ (τηλεφωνία). Μπορώ να κάνω αίτηση για νέα σύνδεση στην On και να κρατήσω και τον ΟΤΕ; Το σπίτι μου όμως έχει μία μόνο τηλεφωνική παροχή. Αν αργότερα όλα δουλεύουν καλά με την On, θα μπορέσω να μεταφέρω το τηλέφωνικό νούμερο που έχω στον ΟΤΕ στη σύνδεση της On; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.
    ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ.ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟ ΚΑΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΠΩΣ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ FORUM.
    ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΟΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΟΜΩΣ ΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΡΙΘΜΟ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΥ ΟΤΕ ΑΛΛΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΠΡΟΘΕΜΑ ΔΗΛ. ΑΝΤΙ ΓΙΑ 210 ΠΟΥ ΕΧΕΙ Ο ΟΤΕ, 211 ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ONTELECOMS. ΦΕΥΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ ΚΑΙ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΟΝ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΤΙΚΗ ΑΡΓΟΠΟΡΕΙΑ ΣΤΗΝ ΟΛΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΛΛΑ ΕΛΙΚΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ

  5. #5
    Εγγραφή
    20-10-2003
    Περιοχή
    Πεύκη - Αττικής
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.007
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4997/49999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.5(dB) / 3.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μπορείς να έχεις και τον ΟΤΕ και την ΟΝ στο σπίτι αν και εφόσον έχεις δύο σετ γραμμών στο σπίτι, όπως γράφεις εσύ έχεις μόνο ΕΝΑ οπότε θα πρέπει να καλέσεις κάποιο ηλεκτρολόγο και να σου περάσει ένα ακόμα ζεύγος καλωδίων.

    Αν γίνει κάτι τέτοιο, όταν αποφασίσεις ότι σου κάνει η ΟΝ δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις μεταφορά του τηλεφώνου του ΟΤΕ σε αυτό της ΟΝ εκτός αν διακόψεις την υπάρχουσα γραμμή της ΟΝ και κάνεις εξ' αρχής αίτηση για φορητότητα στην ΟΝ...

    Ελπίζω να βοήθησα και κυρίος να βγάζεις νόημα...

  6. #6
    Εγγραφή
    25-01-2007
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ckbond Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να έχεις και τον ΟΤΕ και την ΟΝ στο σπίτι αν και εφόσον έχεις δύο σετ γραμμών στο σπίτι, όπως γράφεις εσύ έχεις μόνο ΕΝΑ οπότε θα πρέπει να καλέσεις κάποιο ηλεκτρολόγο και να σου περάσει ένα ακόμα ζεύγος καλωδίων.

    Αν γίνει κάτι τέτοιο, όταν αποφασίσεις ότι σου κάνει η ΟΝ δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις μεταφορά του τηλεφώνου του ΟΤΕ σε αυτό της ΟΝ εκτός αν διακόψεις την υπάρχουσα γραμμή της ΟΝ και κάνεις εξ' αρχής αίτηση για φορητότητα στην ΟΝ...

    Ελπίζω να βοήθησα και κυρίος να βγάζεις νόημα...
    το έκανα πρόσφατα εγώ ,είχα δηλαδή μία γραμμή ΟΤΕ και μία ΟΝ για να δω πως θα πάει, την ΟΝ την είχα με 211... και κάλεσα στο call center τους είπα ότι θέλω να μεταφέρω το 210... στην ΟΝ σε 12 μέρες μου το μετέφεραν και διέκοψα τον ΟΤΕ τηλέφωνο έιχα όλες αυτές της ημέρες εκτός της μέρας που έγινε η αλλαγή. αξίζει καλύτερα έτσι για να είσαι καλυμένος σε περίπτωση που δεν είσαι ικανοποιημένος με την ΟΝ.

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερωτήσεις για νέα σύνδεση Double Play
    Από anthoula στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-10-07, 22:38
  2. Ερωτησεις για μια νεα συνδεση
    Από Glamor στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-07, 09:37
  3. Ερωτήσεις για νέα σύνδεση...
    Από paralia στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-05, 12:31
  4. Ερωτησεις για νεα σύνδεση DSL
    Από giorgosc61 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-02-04, 14:13
  5. ΝΕΑ ADSL σύνδεση - ερωτήσεις
    Από con στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-04, 17:41

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας