Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    09-01-2012
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    15(dB) / 22.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    θα ήθελα τη γνώμη σας, καθώς έχω χρόνια να ασχοληθώ με το θέμα, για το εάν αξίζει να ανανεώσω ή να αλλάξω πάροχο σταθερής τηλεφωνίας (2Play)?
    Αφορά τη γραμμή τηλεφώνου των γονιών μου (χρησιμοποιούν μόνο το τηλέφωνο και καθόλου το ιντερνετ) και αυτή τη στιγμή έχουν το πακέτο από Vodafone με 50Μ, απεριόριστα σταθερά και κάποια λεπτά (περίπου 200') προς κινητά, στο ποσό των 16 ευρώ περίπου. {είχαν φτάσει σε αυτό το πακέτο μετά από διαδοχικές ανανεώσεις, που δεν ασχολήθηκα εγώ, και λόγο μεγάλης απόστασης από το ΑΚ (περιοχή Άλιμος), είχαν αναβαθμίσει το24άρι σε 50άρι για όλους στην περιοχή}

    Με πήραν τώρα τηλέφωνο για την ανανέωση, που λήγει τον Αύγουστο νομίζω, και μου προτείνουν νέα τιμή 20,01 ευρώ!

    Επειδή μου φαίνονται πολλά, για χρήση μόνο του τηλεφώνου, και επίσης είναι κοροϊδία κάθε 2 χρόνια να σε ωθούν σε αύξηση παγίου, θα ήθελα να σας ρωτήσω ποιες είναι οι επιλογές μου?

    Ξέρω από παλιότερα χρόνια, πως εάν έκανες αίτηση μεταφοράς σε άλλο πάροχο (πχ Nova), θα σε πάρει πίσω ο πάροχος σου (VF) και θα σου κάνει μια αντιπρόταση για να παραμείνεις! και κάπως έτσι κατάφερνες να διατηρήσεις σταθερό το πάγιο σου.
    Ισχύει ακόμα αυτή η πρακτική ή έχει ατονήσει?
    Πάντως από μια γρήγορη ματιά στα σαιτ της Nova & Cosmote οι τιμές τους είναι παραπάνω από τα 20,01 ευρώ!
    Υπάρχει περίπτωση εάν κάνω την αίτηση μεταφοράς να μην γίνει αντιπρόταση και να προχωρήσει κανονικά?

    Τέλος θα ήθελα να ξέρω εάν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα σταθερής τηλεφωνίας, με χρήση κυρίως τηλεφωνίας χωρίς ίντερνετ (ή έστω το ελάχιστο δυνατό) και το κόστος του?
    Πχ. θα μπορούσα να ζητήσω νέα γραμμή από ΟΤΕ και να μην επιλέξω κάποιο πακέτο?
    Νομίζω πλέον δεν υπάρχει αυτή η επιλογή.

    Σας ευχαριστώ,

  2. #2
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.391
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    μια χαρα ειναι €20 για απεριοριστα τηλεφωνα.
    προχωρα μην το ψιριζεις

    το 16 που ειχαν ειναι κατω του κοστους.

    17 έχει ο ΟΤΕ την απλη τηλεφωνικη γραμμη χωρις ιντερνετ με μονο 60 λεπτα δωρεαν.
    https://www.cosmote.gr/eshop/go/Fixe...ephony%20plans

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας