Σελ. 25 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 51520232425
Εμφάνιση 361-365 από 365
  1. #361
    Το avatar του μέλους minovg
    minovg Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BoGe
    Αν και δεν είδα στο manual να έχει ρύθμιση για ένταση ήχου, ίσως και να μου διέφυγε, αν βρεις να έχει παίξε λίγο με τις εντάσεις προκειμένου να μειώσεις/μηδενίσεις τον αντίλαλο.

    Σε κάποιες περιπτώσεις, ειδικά αν ο άλλος έχει ασύρματο, ο αντίλαλος γίνεται αρκετά αισθητός, σε βαθμό που κάποιους τους ενοχλεί.
    Δεν είναι πάντα αυτό. Να σήμερα π.χ. δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Το πρόβλημα με το port forward λύθηκε τελικά.

    Ούτε switch ούτε USB σύνδεση χρειαζόταν. Μόνο forward και στον Grandstream και στο Speedtouch.

  2. #362
    Εγγραφή
    08-07-2003
    Μηνύματα
    3.272
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟTΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Το ότι εσύ δεν ακούς αντίλαλο, δεν σημαίνει ότι το ίδιο ισχύει και για τον άλλον.
    Μπορεί όντως να μην υπάρχει και στις 2 μεριές, μπορεί να υπάρχει σε μια από τις δύο.
    Σε μένα συνήθως το κάνει από την μεριά του άλλου, ενώ θα προτιμούσα να το κάνει από την δικιά μου μεριά. Για να τον περιορίσω, έχω μειώσει τις εντάσεις.

  3. #363
    Το avatar του μέλους sdn
    sdn Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BoGe
    Το ότι εσύ δεν ακούς αντίλαλο, δεν σημαίνει ότι το ίδιο ισχύει και για τον άλλον.
    Μπορεί όντως να μην υπάρχει και στις 2 μεριές, μπορεί να υπάρχει σε μια από τις δύο.
    Σε μένα συνήθως το κάνει από την μεριά του άλλου, ενώ θα προτιμούσα να το κάνει από την δικιά μου μεριά. Για να τον περιορίσω, έχω μειώσει τις εντάσεις.
    Αν βάλεις το τελευταίο firmware που δίνει η inphonix
    http:// Linksys-ip-address/admin/upgrade?http://www.inphonex.com/linksys/PAP2.bin

    το πρόβλημα θα περιοριστεί πολύ. Βάζει το 3.1.6 νομίζω. Και όχι δεν το κλειδώνει...

  4. #364
    Εγγραφή
    12-01-2004
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    512/128
    ISP
    Otenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minovg
    Σύμφωνα με το σάιτ γράφει για 10€. Μερικά παιδιά όμως λένε ότι στο τελικό στάδιο υπάρχει επιλογή και για 5€. Εγώ είχα πληρώσει το 1€ (στις αρχές τόσα ζητούσε για απεριόριστες free κλήσεις)
    Που και πως γίνεται αυτό ρε παιδιά?

    Επίσης έχω ένα πρόβλημα με το router μου Alcatel SpeedTouch 510 ver. 4.2.3.0.0...Ενώ το PAP2 το σηκώνει μια χαρά πρός sipdiscount και Voipbuster, η από τον client voipbuster klp από x-lite σχεδόν πάντα δεν βγαίνω....λέω σχεδόν γιατί κάποιες φορές με αφήνει χωρίς να κάνω καμμιά αλλαγή, ούτες σε πόρτες ούτε σε τιποτα. Επίσης για τον ίδιο λόγο δεν αφήνει το asterisk να κάνει Register... καμμιά βοήθεια?...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος h_kontos : 29-03-06 στις 21:03.

  5. #365
    Εγγραφή
    31-12-2007
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    10500/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΣΓΟΥΡΟΥ
    Router
    DSL-G624T
    SNR / Attn
    5(dB) / 36(dB)
    Γεια σας και απο τη ροδο εχω ενα spa3102 με asterisk server λειτουργικο δεχομαι και κανω κλησεις απο το αναλογικο τηλεφωνο που εχω συνδεδεμενο στη τσιπουρα απο Voip και regular νουμερα, το προβλημα μου ειναι οτι θελω μετα απο καποιους χτυπους ή δευτερολεπτα κατα προτιμηση οταν καλω απο voip (αλλα δεν μας ενδιαφερει και τοσο, ας γινεται και απο κανονικο νουμερο) να παταω ενα κωδικο και να μου δινει το dial tone του σταθερου μου ωστε να μπορω να καλεσω.
    Μεχρι στιγμης το εχω καταφερει βαζοντας τα στοιχεια του voip μου στην pstn καρτελα και ετσι οταν καλω (εχοντας βαλει και ενα pin auth) δινε το pin και μου δινει dial tone αλλα ετσι χανω τις εισερχομενες και εξερχομενες.
    Με λιγα λογια ταυτοχρονα εισερχομενες εξερχομενες και Voiptopstn (να μου δινει dial tone για να κανω κληση) μετα απο καποιους χτυπους ή δευτερολεπτα.
    Ευχαριστω

Σελ. 25 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 51520232425

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 181
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-07-07, 20:33
  2. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-07, 18:05
  3. Tellas ζίστο , voip και κινητή τηλεφωνία
    Από eeep στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-06, 23:52
  4. Βοήθεια για VoIP τηλεφωνία
    Από efrai3 στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-08-06, 00:57

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας