Σελ. 2 από 53 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 784
  1. #16
    Εγγραφή
    11-09-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    btw nice work
    Πεδιά αυτο το router μου έδωσαν καλό φένεται ως τώρα αλλα μήπως εχετε βρει κανά firmware για αυτό ακόμα?

    ty προκαταβολικά

  2. #17
    Εγγραφή
    17-06-2004
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.610
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    906/312
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - Ν. ΠΑΛΑΤΙΑ
    Router
    Gennet OxyGEN
    SNR / Attn
    24.5(dB) / 61.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Philips Consumer Care Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ κύριε xxxx,

    Σας ευχαριστούµε για την επιστολή σας σχετικά µε το CGA5720N/TE

    Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι έχουμε λάβει γνώση του συγκεκριμένου θέματος και σας πληροφορούμε ότι έχουμε ήδη ξεκινήσει τη σχετική έρευνα. Ότ&al! pha;ν θα έχουμε καποια απάντηση, θα επικοινωνήσουμε μαζί σας.

    Επιπλέον, μπορείτε να επικοινωνήσετε με το τμήμα της PHILIPS , το οποίο είναι υπεύθυνο για οθόνες και περιφερειακά Η/Υ, στο τηλέφωνο 0080031221223.

    Για περισσότερες πληροφορίες µην διστάσετε να επικοινωνήσετε εκ νέου µαζί µας αναφέροντας τον αριθµό αρχείου πελάτη, XXXX.

    Με φιλικούς χαιρετισµούς,

    PHILIPS
    Τµήµα Εξυπηρέτησης Πελατών
    Μάλλον τους έχουμε ζαλίσει
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hedgehog : 11-09-07 στις 13:31.

  3. #18
    Εγγραφή
    30-12-2005
    Περιοχή
    Πτολεμαΐδα
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Speedport W724V Type Ci
    Path Level
    Interleaved
    Δεν εχω καταφερει να βρω καποιο firmware γι αυτο το router.Μαλιστα ουτε στην επισημη σελιδα της philips δεν υπαρχει !!!!! Αν γνωριζει κατι καποιος ας κανει ενα post

  4. #19
    Εγγραφή
    11-02-2004
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    971
    Downloads
    17
    Uploads
    1
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    23998/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΙΟΣ
    Router
    Netgear DGN3500
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 10,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ας κυκλοφορήσουν ένα firmware της προκοπής που να μην έχει προβλήματα, για να σταματήσουμε να τους ενοχλούμε.

    Πάντως hedgehog όταν κάλεσα στη διεθνή γραμμή για υποστήριξη προϊόντων PC της Philips, ούτε καν ήξεραν για αυτό το router...
    Best Regards,
    Frontier

  5. #20
    Εγγραφή
    11-09-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    καλησπερα σε ολους. οι συνεχεις αναζητησεις μου για το προβλημα μου με εφεραν στη σελιδα σας.
    εχω κι εγω το CGA5720N/TE και εχω ενα προβληματακι με το μtorrent.ενω κατεβαζω κι ανεβαζω κανονικα εχω ενα κοκκινο ταμπελακι και δεν εχω "λεει" θυρα ανοιχτη για να συνδεονται κι αλλοι μαζι μου (αν δε κανω λαθος). αυτο που οφειλεται και πως μπορω να το φιξαρω?
    και μη μου πειτε για ip dns abs est tcs και ολα αυτα τα αρχικα που μου θυμιζουν χαρακτηριστικα αυτοκινητου...
    (πλακα κανω)
    οποιαδηποτε βοηθεια με απλα λογια θα ηταν καλοδεχουμενη.
    σας ευχαριστω εκ των προτερων
    Νικος
    ΥΓ> το firmware τι ειναι?

  6. #21
    Εγγραφή
    17-06-2004
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.610
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    906/312
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - Ν. ΠΑΛΑΤΙΑ
    Router
    Gennet OxyGEN
    SNR / Attn
    24.5(dB) / 61.5(dB)
    ρίξε μια ματιά στο NAT / port forwarding τμήμα του howto στο πρώτο μήνυμα.
    firmware θα έλεγα το software του router

  7. #22
    Αγόρασα πρόσφατα το CONN-X modem/router CGA5720.Συνδέομαι ενσύρματα με το ιντερνετ αλλα δεν μπορώ να συνδεθώ ασύρματα.Θα παρακαλούσα να με κατατοπίσει κάποιος τι πρέπει να κάνω ώστε να συνδεθώ ασύρματα.Ευχαριστώ

  8. #23
    Εγγραφή
    11-02-2004
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    971
    Downloads
    17
    Uploads
    1
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    23998/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΙΟΣ
    Router
    Netgear DGN3500
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 10,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγόρασα πρόσφατα το CONN-X modem/router CGA5720.Συνδέομαι ενσύρματα με το ιντερνετ αλλα δεν μπορώ να συνδεθώ ασύρματα.Θα παρακαλούσα να με κατατοπίσει κάποιος τι πρέπει να κάνω ώστε να συνδεθώ ασύρματα.Ευχαριστώ
    Αφού ενεργοποιήσεις την ασύρματη πρόσβαση στο μενού του router (Wireless), αρχικά δοκίμασε να συνδεθείς με το router χωρίς να έχεις ορίσει κάποια κωδικοποίηση ή κρυπτογράφηση (WPA, WEP κ.λπ).

    Αν ο υπολογιστής σου καταφέρει να συνδεθεί, το επόμενο βήμα είναι να πας στις ρυθμίσεις Wireless > Settings και εκεί να ορίσεις κάποιο πρότυπο ασφαλείας σύνδεσης (σου προτείνω το WPA-Personal) και να δώσεις κάποιο κλειδί πρόσβασης στο ασύρματο δίκτυο (ώστε να μη μπορεί να μπει κάποιος άλλος στο δίκτυό σου).
    Best Regards,
    Frontier

  9. #24
    Εγγραφή
    11-02-2004
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    971
    Downloads
    17
    Uploads
    1
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    23998/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΙΟΣ
    Router
    Netgear DGN3500
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 10,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Άσχημα νέα (για το firmware).
    Μόλις επικοινώνησα με το 1242 και μια ευγενέστατη τηλεφωνήτρια με πληροφόρησε ότι "αν δεν έχει κάποιο firmware η OTEnet, εμείς δε μπορούμε να κάνουμε κάτι περισσότερο, παρά να σας παραπέμψουμε στο site της Philips". Φυσικά της εξήγησα ότι η Philips δεν έχει ιδέα για το συγκεκριμένο μοντέλο και ότι με παρέπεμψαν σε αυτούς (ΟΤΕ) για θέματα υποστήριξης.

    Να καλέσω και ΟΤΕnet; Πριν λίγες μέρες που τους είχα πάρει τηλέφωνο, με έστειλαν στο 1242 - πάλι για το ίδιο θέμα.

    Και σήμερα έκανα μια νέα σύνδεση για την εταιρία που υποστηρίζω και μου έδωσαν άλλο ένα τέτοιο Philips router

    Κρίμα, γιατί το routerακι φαινόταν αρκετά καλό, αλλά αν δεν έχει υποστήριξη για το firmware του, τότε απλά δεν είναι αξιόπιστο (δεδομένου ότι διαρκώς τα hackεύουν). Κρίμα πραγματικά!
    Best Regards,
    Frontier

  10. #25
    Καλημερα.
    Αγόρασα πρόσφατα το CONN-X modem/router CGA5720 και στο security log έχω συνεχόμενες αναφορές για smurf attacs. Δεν είχα ιδέα τι είναι και μετά από λίγο ψαξιμο βρήκα ότι οι συγκεκριμένες επιθέσεις επηρεάζουν το bandwidth της σύνδεσης. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι παίζει με αυτές της επιθέσεις και κυρίως αν και πως μπορώ να τις αποτρέψω???

    thanks

  11. #26
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Frontier Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού ενεργοποιήσεις την ασύρματη πρόσβαση στο μενού του router (Wireless), αρχικά δοκίμασε να συνδεθείς με το router χωρίς να έχεις ορίσει κάποια κωδικοποίηση ή κρυπτογράφηση (WPA, WEP κ.λπ).

    Αν ο υπολογιστής σου καταφέρει να συνδεθεί, το επόμενο βήμα είναι να πας στις ρυθμίσεις Wireless > Settings και εκεί να ορίσεις κάποιο πρότυπο ασφαλείας σύνδεσης (σου προτείνω το WPA-Personal) και να δώσεις κάποιο κλειδί πρόσβασης στο ασύρματο δίκτυο (ώστε να μη μπορεί να μπει κάποιος άλλος στο δίκτυό σου).

    Ακολούθησα την συμβουλή σου.Κάτω δεξιά στην επιφάνεια εργασίας φαίνεται ότι έχω συνδεθεί αλλά όταν πατώ τον internet explorer δεν μπαίνω στην αρχική μου σελίδα ή σε οποιαδήποτε σελίδα.Αν μπορούσες να βοηθήσεις ξανά;Πάντως σε ευχαριστώ!

  12. #27
    Παιδιά, μετά από τις συμβουλές του φίλου hedgegod κατάφερα να ρυθμίσω το modem της phlips cga5720 το οποίο και έτρεχε κανονικά.Την προηγούμενη κυριακή έπεσε το ρεύμα σπίτι μου για 3 λεπτά και όταν άνοιξα και πάλι το ρεύμα το modem δεν συγχρόνιζε με την adsl γραμμή (έκανα reset κλπ αλλά τίποτα). Σήμερα ήρθε τεχνικός του οτέ(μετά από κλήση στο 121) και μου άλλαξε το modem.Εαν ειστε σε περιοχη που πέφτει το ρεύμα βάλτε έναν σταθεροποιητή τάσης για καλό και για κακό για να μην μείνετε με το modem .....στο χέρι.Ο τεχνικός μου είπε ότι ήταν η 4η περίπτωση παρόμοιου προβλήματος αυτή τη βδομάδα.....

  13. #28
    Εγγραφή
    13-09-2007
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Εχουμε ένα ασύρματο δίκτυο με το συγκεκριμένο wifi router.Για την απόδοση καλύτερου σήματος σκοπεύουμε να αντικαταστήσουμε την κεραία με κάποια άλλη.Μπορεί να γίνει αυτό;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος slide12 : 14-09-07 στις 18:48.

  14. #29
    Εγγραφή
    11-02-2004
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    971
    Downloads
    17
    Uploads
    1
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    23998/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΙΟΣ
    Router
    Netgear DGN3500
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 10,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακολούθησα την συμβουλή σου.Κάτω δεξιά στην επιφάνεια εργασίας φαίνεται ότι έχω συνδεθεί αλλά όταν πατώ τον internet explorer δεν μπαίνω στην αρχική μου σελίδα ή σε οποιαδήποτε σελίδα.Αν μπορούσες να βοηθήσεις ξανά;Πάντως σε ευχαριστώ!
    Mπορείς να μπεις ασύρματα στο μενού του router;
    Αν ναι, τότε θα πρέπει λογικά να έχεις και Internet.
    Best Regards,
    Frontier

  15. #30
    Εγγραφή
    17-02-2006
    Περιοχή
    Κορινθος
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    45000/10000
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΙΝΘΟΣ
    Παρακαλω την βοηθεια σας.
    Πηρα το πακετο conn-x με το ασυρματο modem cga5720. Συνδεσα τα καλοδια κανονικα ,βαζω το
    cd και δεν προχωραει στη ρυθμιση του cg 5720.

Σελ. 2 από 53 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Philips] Philips CGA3600N/TE modem router ενσύρματο
    Από fadeout στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-07-08, 18:19
  2. Philips CGA5720N/TE wireless ΜΟΝΟ για router(όχι modem)
    Από soiramk στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-03-08, 12:45
  3. ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ROUTER PHILIPS CGA3600N/TE ΚΑΙ DC++ v. 0.699
    Από spartakos21 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-08, 12:00

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας