Σελ. 3 από 53 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 784
  1. #31
    Εγγραφή
    17-06-2004
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.610
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    906/312
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - Ν. ΠΑΛΑΤΙΑ
    Router
    Gennet OxyGEN
    SNR / Attn
    24.5(dB) / 61.5(dB)
    Δεν χρειάζεσαι το CD.
    Απλά ακολούθησε της οδηγίες του πρώτου μηνύματος

  2. #32
    Εγγραφή
    17-02-2006
    Περιοχή
    Κορινθος
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    45000/10000
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΙΝΘΟΣ
    Το πρώτο μύνημα ειναι ενεργοποίηση λογαριασμού οτε. που παλι δεν ανοιγει απο το cd .
    Σημ. ειμαι παλιος κατοχος του conn-x αλλαξα μονο το modem απο sagem σε phillips.

    τελικα συνδεθηκα.
    μπορει να μου πει καποιος πωσ να κανω να σβησει στο azureus το κοκκινο λαμπακι ενω δουλευει κανονικα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hedgehog : 16-09-07 στις 01:49. Αιτία: Συγχώνευση 2 μηνυμάτων

  3. #33
    Εγγραφή
    16-09-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
    Router
    Speedtouch 530
    Πολυ καλός οδηγος! Θα το δοκιμάσω και αυτό άυριο μήπως και δουλέψει το μοντεμ, γιατι πραγματικα μου έσπασε τα νευρα σημερα. Νομιζα οτι η σύνδεση του υπολογιστη με το ιντερνετ ενος φιλου θα ηταν ευκολη υποθεση αλλα......... και νομιζα οτι εφταιγαν τα windows vista....γρρρρρρρρ

  4. #34
    Εγγραφή
    17-06-2004
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.610
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    906/312
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - Ν. ΠΑΛΑΤΙΑ
    Router
    Gennet OxyGEN
    SNR / Attn
    24.5(dB) / 61.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από epoulias Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....πως την αφαιρώ απο το scope του server...
    Προστέθηκε

  5. #35
    Πολύ καλή η παρουσίαση σου αλλά έχω ακόμα μία ερώτηση:

    '' Στα περισότερα router/modem που έχω δουλέψει ,το Encapsulation ρυθμίζεται PPPoA , με VPI/VCI 8/35 (router όπως zyxel, planet, level one, fritzbox, sagem, thomson κα) και μόνο της on-telecoms χρησιμοποιεί pppoE. Στο συγκεκριμένο router της philips δεν μου δίνει ip από τον isp ρυθμιστεί pppoA. Απ' ότι είδα στην παρουσίασή σου to encapsulation είναι ρυθμισμένο ως pppoE, και επιθυμώ να διευκρινιστεί, αν είναι δυνατόν, αν λειτουργεί pppoA ή πρέπει ναι είναι αποκλειστικά pppoE.


    Σε κούρασα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stalonecobra : 18-09-07 στις 10:59.

  6. #36
    Κ εγώ έχω το συγκεκριμένο ΡΟΥΤΕΡ κ πραγματικά κ εγώ παραξενεύτικα που δεν υπήρχε πουθενά...

    Κ εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με την αποσύνδεση, κ εκτός αυτού, το ρουτερ αναλόγως τα κέφια του αποσυνδέεται στιγμιαία από την ΟΤΕΝΕΤ(σαν να πεφτει η γραμμή για 2-3 δευτερόλεπτα) κ συνδέεται κ παλι..
    Επίσης παρουσιάζει αυτό που ανέφερε ο sakatis, με το wireless αλλά υπέθεσα οτι ηταν θέμα ....παρεμβολής με το ασύρματο τηλέφωνο, αφού γινόταν μόνο αμα χτυπούσε το σταθερό(αν είπα μπούρδα δείξτε έλεο :ΡΡΡΡΡ)κ απ όταν το απομάκρυνα δεν έχει ξανασυμβεί.

    Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει κ πέφτει ή γραμμή? κ κάτι άλλο, το Zone Alarm μου είπε να βάλω το ΡΟΥΤΕΡ στην Trusted Zone, το έκανα, μηπως όμως έτσι δεν έχω τώρα firewall?
    Ευχαριστώ προκαταβολικά

  7. #37
    Εγγραφή
    17-06-2004
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.610
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    906/312
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - Ν. ΠΑΛΑΤΙΑ
    Router
    Gennet OxyGEN
    SNR / Attn
    24.5(dB) / 61.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Man_os Εμφάνιση μηνυμάτων
    το Zone Alarm μου είπε να βάλω το ΡΟΥΤΕΡ στην Trusted Zone, το έκανα, μηπως όμως έτσι δεν έχω τώρα firewall?
    Από την στιγμή που οι υπολογιστές σου βρίσκονται πίσω από το router, το μόνο που μπορεί να σου προσφέρει ένα software firewall είναι ο έλεγχος της εξερχόμενης κίνησης.
    Την εισερχόμενη την κόβει το router (με την προϋπόθεση βέβαια πως δεν έχεις τον υπολογιστή σου στο DMZ)

  8. #38
    Εγγραφή
    17-06-2004
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.610
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    906/312
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - Ν. ΠΑΛΑΤΙΑ
    Router
    Gennet OxyGEN
    SNR / Attn
    24.5(dB) / 61.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stalonecobra Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ καλή η παρουσίαση σου αλλά έχω ακόμα μία ερώτηση:

    '' Στα περισότερα router/modem που έχω δουλέψει ,το Encapsulation ρυθμίζεται PPPoA , με VPI/VCI 8/35 (router όπως zyxel, planet, level one, fritzbox, sagem, thomson κα) και μόνο της on-telecoms χρησιμοποιεί pppoE. Στο συγκεκριμένο router της philips δεν μου δίνει ip από τον isp ρυθμιστεί pppoA. Απ' ότι είδα στην παρουσίασή σου to encapsulation είναι ρυθμισμένο ως pppoE, και επιθυμώ να διευκρινιστεί, αν είναι δυνατόν, αν λειτουργεί pppoA ή πρέπει ναι είναι αποκλειστικά pppoE.
    Ρίξε μια ματιά στο Οδηγίες προς αρχάριους (FAQ) + PPP(?).
    Με μία αναζήτηση θα βρεις πληθώρα άλλων νημάτων αφιερωμένων στο συγκεκριμένο θέμα

  9. #39
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακολούθησα την συμβουλή σου.Κάτω δεξιά στην επιφάνεια εργασίας φαίνεται ότι έχω συνδεθεί αλλά όταν πατώ τον internet explorer δεν μπαίνω στην αρχική μου σελίδα ή σε οποιαδήποτε σελίδα.Αν μπορούσες να βοηθήσεις ξανά;Πάντως σε ευχαριστώ!
    Το ίδιο πρόβλημα ακριβώς έχω και εγώ.
    Ενώ εμφανίζομαι σε σύνδεση με το ασύρματο δίκτυο conn-x και μάλιστα με σήμα εξαιρετικό ούτε ο mozilla ούτε ο explorer ανοίγει σελίδες.
    Βοήθεια παρακαλώ.

  10. #40
    Εγγραφή
    29-11-2003
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια
    Μηνύματα
    359
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11 Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    παιδια, ο ρούτερ είναι της πλάκας. Μου ήρθε με τη νέα συνδρομή του connx 2Μb. Τον δούλεψα καμμιά ωρα και έφυγε ανεπιστρεπτί. Καταρχάς θέλω να πώ οτι χρησιμοποιώ αδειάλειπτα εδω και 3 περιπου χρονια τον zyxel 650H-33 ανευ προβληματος, με τη πληοψηφια των "σοβαρων" παρόχων.
    Μολις συνδεσα το "philips" άρχισαν τα παλαβά. Τεράστιο lag και μάλιστα μεταβλητο, ξαφνικά κολλήματα στη ροή και χάσιμο της συνδεσης. Συμπέρασματα:
    Τα διάφορα καλουδια που έχει είναι φρου-φρου και αρωματα. Φαίνεται για δουλεία της πλάκας, φασόν με αγορασμένη τη στάμπα της philips.
    Δε θα το συνιστούσα για μόνιμη χρήση ούτε σε αρχαρίους εκτός κι αν εχουν γερά νεύρα...

  11. #41
    Καλησπέρα,

    Εχει κανείς νεότερα για καινούριο firmware αυτού του μηχανήματος?

  12. #42
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Χαιρετώ όλους.Και μένα αυτο το router μου έδωσαν απ'τον ΟΤΕ για τη νεα συνδρομη conn-x 2mb...τι να κάνω??Λέτε να μην το προσπαθήσω καν και να αγοράσω το speedtouch?Πρώτη φορά βάζω dsl..

  13. #43
    Εγγραφή
    12-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no star 13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαιρετώ όλους.Και μένα αυτο το router μου έδωσαν απ'τον ΟΤΕ για τη νεα συνδρομη conn-x 2mb...τι να κάνω??Λέτε να μην το προσπαθήσω καν και να αγοράσω το speedtouch?Πρώτη φορά βάζω dsl..
    speedtouch=Ενα απο τα καλητερα τησ κατηγοριας τους ειχα ενα αλλα μου το εκαψε κεραυνος και εκλεγα 2 μερες

  14. #44
    Αγόρασα το conn-x 1Μbps, το εγκατέστησα, ρύθμισα το περιβόητο ασύρματο router, έκανα portforward για το μtorrent και όταν έβαλα να κατεβάσω είχε ταχύτητα σταθερά 38 με 40 kbps. Είναι φυσιολογικές? Αν όχι παίζει ρόλο το router, θα χρειαστούν περαιτέρω ρυθμίσεις ή αλλαγή του router?? Ευχαριστώ για τη βοήθειά σας.

  15. #45
    Εγγραφή
    20-09-2003
    Περιοχή
    Amsterdam
    Μηνύματα
    214
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    60/40
    ISP
    Surfnet
    είναι το Philips CGA5720N ADSL2+ ?? δλδ θα είναι οκ με 2Play της Forthnet ??
    and now, what ??

Σελ. 3 από 53 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Philips] Philips CGA3600N/TE modem router ενσύρματο
    Από fadeout στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-07-08, 18:19
  2. Philips CGA5720N/TE wireless ΜΟΝΟ για router(όχι modem)
    Από soiramk στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-03-08, 12:45
  3. ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ROUTER PHILIPS CGA3600N/TE ΚΑΙ DC++ v. 0.699
    Από spartakos21 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-08, 12:00

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας